خرداد: وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی دستور پیگیری دقیق در خصوص رفتار غیرانسانی و تأمل‌آور با کودکان کار در کرمان را صادر کرد.
به گزارش ایسنا، بعد از انتشار فیلمی در فضای مجازی که فردی را نشان می‌دهد که دو کودک گل‌فروش را مجبور به خوردن گل‌هایشان می‌کند، محمد شریعتمداری به رئیس سازمان بهزیستی کشور دستور داد با دقت این موضوع را بررسی کرده و مداخلات سریع را انجام دهند.


بعد از انتشار این فیلم، شهردار کرمان با ابراز تأسف از این موضوع، گفت: این فرد خاطی کارمند یا کارگر شهرداری کرمان نبوده و کارمند یکی از شرکت‌های پیمانکاری خدماتی سازمان همیاری شهرداری است که اخراج شده است. برچسب ها: فضای مجازی ، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ، وزیر رفاه

منبع: خرداد

خبر بعدی:

موحدی کرمانی؛ FATF، برای اعمال هرچه بیشتر تحریم‌ها علیه ایران و سایر کشورهاست

خطیب این هفته نماز جمعه تهران گفت: اگرچه FATF در ظاهر برای مبارزه با پولشویی و تروریسم شکل گرفته اما در حقیقت ساز و کاری برای اشراف اطلاعاتی بر منابع و سیستم اطلاعاتی سایر کشورها و بازوی خزانه داری آمریکا در اعمال هرچه بیشتر تحریم ها علیه ایران و سایر کشورها بویژه جریان مقاومت است.

به گزارش ایسنا، آیت الله موحدی کرمانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران اظهار کرد: طی این چهل سال، نظام سلطه همه تلاش خود را برای شکست انقلاب به کار گرفت و از هیچ اقدامی فروگذار نکرد. فرصت نیست به این اقدامات اشاره کنم؛ که البته خودتان بهتر به همه آن واقف هستید.

وی ادامه داد: اما پس از چهل سال، امروز ایرانِ وابسته و ضعیف، به اذعان خود کشورهای غربی جزو ۱۵ کشور برتر دنیا به حساب می‌آید. الان ایران پس از چند کشور چون ژاپن، هند و روسیه در هفتمین رتبه کشورهای قدرتمند قرار دارد. این را خود دشمن می گوید.

موحدی کرمانی گفت: البته ما در کشور مشکلات زیادی داریم که مهم ترین آن اقتصادی است که البته بخشی از آن ناشی از تحریم‌ها است. اما نکته مهم این است که باید بدانیم هرجا رویکرد مسئولین بر اساس اعتماد به مردم و قشر جوان بود شاهد پیروزی بودیم و هرجا بر اساس وعده های غربی ها عمل کردیم فرصت را از دست دادیم و جز ضرر و خسران نصیبمان نشد.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: آنچه که تاکنون نظام اسلامی را حفظ کرده و پیش برده است حرکت روبه جلو، میدان دادن به جوانان پرشور انقلابی و در یک کلمه تبعیت از رهبری معظم انقلاب بوده است و راه تداوم انقلاب و حل مشکلات کشور هم همین است.

وی سپس گفت: در همین رابطه چند تذکر به مسئولان محترم دارم. اینکه رهبری با تدبیر حکیمانه خود دستور تشکیل شورای هماهنگی اقتصادی را با حضور سران سه قوه دادند و به این شورا نیز اختیارات ویژه تنفیذ نمودند؛ موضوع مهمی است و بر این اساس مقتضی است آن شورای محترم به موضوعات ذیل توجه کنند.

موحدی کرمانی افزود: استفاده از نظرات و راه حل های اقتصاددانان دل سوز، تقویت ارزش پول ملی و کاهش فشار به طبقات زحمت کش موضوع اول است. حمایت از بخش تولید بویژه بخش صنعت و کشاورزی، تقویت اقتصاد دانش‌بنیان، برطرف ساختن موانع کسب و کار و تامین مواد اولیه کارخانه‌ها نکته دوم است. الزام شبکه‌های بانکی برای ارائه تسهیلات به تولید کنندگان و ازدواج جوانان نیز در همین راستا است.

وی ادامه داد: برخورد جدی با فاسدان و اخلال گران اقتصادی و پایش مستقیم بر نحوه قیمت گذاری نیز مورد سومی است که باید به آن توجه شود. جان مردم دارد به لبشان می آید؛ باید بر گرانی‌ها نظارت دقیق‌ انجام شود،‌ بر عملکرد گمرکات و تسهیل روند ترخیص کالاها و مبارزه بی امان با قاچاق نیز نظارت شود.

وی خطاب به وزارت ارتباطات و شورای عالی فضای مجازی نیز گفت: انتظار می‌رود به طور فعال در جهت ساماندهی این فضا و مبارزه با ابتذال اخلاقی و جنگ روانی دشمن چاره اندیشی نموده و بر بومی سازی آن و تقویت شبکه ملی اطلاعات و رصد و مقابله با شبکه‌های غیر اخلاقی گام اساسی بردارند.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران تاکید کرد که مسئولین باید به میزان حمایت از یک پروژه ملی، پیام رسان‌های داخلی را حمایت کنند.

وی با بیان اینکه " باید به موضوع FATF ، چون بر سر زبان ها آمده است، اشاره کنم" اظهار کرد: FATF یک مسئله تخصصی است اما چون مردم کمابیش وارد این بحث شدند، توضیحاتی ارائه می کنم. گروه اقدام مالی یا FATF سی سال قبل در پاریس توسط کشورهایی چون انگلستان، آلمان، ژاپن و آمریکا تاسیس شد. این گروه هدف خود را شفافیت مالی اعلام کرد و بعد از ماجرای 11 سپتامبر در آمریکا مبارزه با تروریسم را نیز به اهداف خود افزود.

موحدی کرمانی ادامه داد: اگرچه FATF در ظاهر برای مبارزه با پولشویی و تروریسم شکل گرفته اما در حقیقت ساز و کاری برای اشراف اطلاعاتی بر منابع و سیستم اطلاعاتی سایر کشورها و بازوی خزانه داری آمریکا در اعمال هرچه بیشتر تحریم ها علیه ایران و سایر کشورها بویژه جریان مقاومت است.

وی گفت: این موضوع سخن من نیست؛ سخن یکی از اعضای سابق خزانه داری آمریکا است که برای قرار دادن ایران در تنگنا به حضور کامل FATF نیاز است. این عضو سابق خزانه داری آمریکا به طور واضح پشت صحنه را آشکار می کند. می گوید FATF برای تسلط کامل بر جریانات مخالف آمریکا طراحی شده است.

خطیب این هفته نماز جمعه گفت: مرکز پولشویی دنیا آمریکا و اروپا است. مگر ترامپ خود اعتراف نکرد که آمریکا داعش را ایجاد کرده است. خانوم کلینتون می گوید من به 112 کشور جهان سفر کردم و با بعضی کشورها به توافق رسیدیم به محض اعلام موجودیت داعش، آن را به رسمیت بشناسند. همین خانوم اعتراف می کند که طالبان توسط آمریکا ایجاد شده است. آمریکا و اروپا حتی زخمی‌های آنان را درمان کردند، حمایت آنان بود که داعش، النصره و امثال آن وحشیانه ترین اقدامات را ایجاد کردند.

وی افزود: هزاران انسان بی گناه زن و کودک را با فجیع ترین روش‌ها کشتند؛ شهرها را ویران کردند، اماکن مذهبی را ویران و میراث فرهنگی را غارت کردند.

موحدی کرمانی گفت: این ایران بود که با تروریسم ساخته شده مبارزه کرد. ما خودمان قانون مبارزه با پولشویی داریم؛ لایحه اصلاحش هم به مجمع تشخیص مصلحت نظام رسیده است. ما خودمان به سمت شفافیت مالی خواهیم رفت؛ اما در مواجهه با نسخه های استعماری با تدبیر و هوشمندی باید عمل کرد. البته دستگاه دیپلماسی ما باید به دیپلماسی فعال و هوشمند در حمایت از حق ملت ایران بپردازد.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه "سالروز مردم مظلوم غزه را گرامی می داریم" گفت: مردم مقاوم و سلحشور غزه و فلسطین هر جمعه برای بازگشت به سرزمین اشغالی تظاهرات می کنند و هر جمعه جمعی به خاک و خون می غلتند.

خطیب این هفته نماز جمعه گفت: راه مبارزه با رژیم صهیونیستی تنها ایستادگی و مقاومت است. این مقاومت و مبارزه بود که سوریه را در مقابل آمریکا و اعراب مرتجع پیروز کرد. آن مقاومت بود که داعش را از عراق بیرون ریخت و این مقاومت است که امروز مردم غزه و فلسطین را استوار نگه داشته و تردید نیست که پیروزی از آن مقاومت است.

وی همچنین سالروز شهادت نواب صفوی و یارانش و حادثه سقوط هواپیمایی ارتش را تسلیت گفت.

موحدی کرمانی در خطبه ‌های عبادی این هفته نماز جمعه تهران به جایگاه والای حضرت صدیقه فاطمه(س) اشاره کرد و گفت: به سالروز شهادت کسی نزدیک می‌شویم که روح و جان پیغمبر بوده است.

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

مدارس کدام استان ها فردا ۲۹ دی ماه تعطیل است؟

کلیدواژه: فضای مجازی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی وزیر رفاه

منبع این خبر، وبسایت khordadnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۵۹۶۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • طرز تهیه مرحله به مرحله آبگوشت کرمانی متنجنه
 • مديرعامل بانک رفاه/ وجود روابط عمومي قدرتمند و فعال، زمينه ساز ايجاد توسعه سازماني و مديريت افکار عمومي است
 • فعالیت مرکز تخصصی مشاوره و خدمات روانشناسی بهزیستی در سرپل ذهاب
 • کارمند سابق شهرداری کرج به دلیل تخلفات اقتصادی بازداشت شد
 • شفافیت، اولویت کاری وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است
 • از سوی بانک رفاه ارائه شد/ شارژ مجدد کاراکارت
 • وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی شفافیت را در اولویت قرار داده است
 • امکان شارژ مجدد کاراکارت از سوی بانک رفاه فراهم شد
 • واکنش معاون وزیر کار درباره سن مدیران این وزارتخانه
 • متقاضیان ترک اعتیاد از حمایت مالی بهزیستی برخوردار می شوند
 • بهزیستی : آموزش رقص در مهد کودک ممنوع است
 • موحدی کرمانی: آمریکا و اروپا مرکز پولشویی جهان هستند
 • بهزیستی: آموزش رقص در مهدکودک ممنوع است
 • هدف بهزیستی، فقر زدایی از جامعه زنان سرپرست، به معنای فقر قابلیتی است
 • مهدکودک یا کلاس رقص؟!/ سازمان بهزیستی برای مقابله با آموزش‌های خلاف دین وارد عمل شد
 • مهدکودک یا کلاس رقص؟!/ سازمان بهزیستی وارد عمل شد
 • مهد کودک یا کلاس آموزش رقص؟!
 • برخورد با مهدهای کودک مجری برنامه‌‌های خلاف موازین دینی/ ممنوعیت آموزش رقص
 • داشتن مجوز از سازمان بهزیستی و اماکن تنها راه فعالیت مهد‌های کودک/ پلمپ ۵۰۰ مرکز غیرمجاز نگهداری از کودکان در سال