صراط:

مجید ناصری‌نژاد در گفت‌وگو باخانه ملت با اشاره به اینکه یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی، بحث استقلال در تصمیم‌گیری‌ها به صورت خرد و کلان است گفت: آمادگی دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی دستاورد دیگری است که در این 40 سال بدست آوردیم. دشمن از همان اوایل انقلاب بر روی برخورد فیزیکی با کشور ایران بسیار کار کرد به طوری‌که در ابتدا گروه‌های داخلی را تحریک کرد و جنگ تحمیلی را آغاز کرد و بعد از آن نیز ادامه داد.

در حوزه مسئله موشکی زمین به هوا، زمین به دریا و دفاع هوایی پیشرفت کردیم و همین موضوع سبب شده تا تهدید نظامی علیه ایران برداشته شود

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همیشه می‌گفتند که گزینه نظامی روی میزشان است حتی در دوره اوباما بسیار در این زمینه کار شد. این مسائل باعث شد تا به فکر دفاع بیفتیم و روی قدرت موشکی و تقویت بنیه دفاعی کار کنیم به طوری‌که در این زمینه‌ها حرف اول را می‌زنیم و در جهان رتبه بالایی داریم.

تهدیدهای نظامی علیه ایران برداشته شده است

وی با بیان اینکه در صنایع مختلف دفاعی به مرحله ساخت زیردریایی رسیدیم تصریح کرد: در صنایع دفاعی زمینی، هوایی و دریایی رشد فزاینده‌ای داریم به طوری‌که به مرحله ساخت زیردریایی رسیدیم که کار بسیار بزرگی است. همچنین در حوزه مسئله موشکی زمین به هوا، زمین به دریا و دفاع هوایی پیشرفت کردیم و همین موضوع سبب شده تا تهدید نظامی علیه ایران برداشته شود.

رشد و بالندگی صنایع دفاعی مهمترین دستاورد انقلاب

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس افزود: در حال حاضر بسیاری از کشورها به دلیل تهدید قدرت‌های استکباری غرب، عقب‌نشینی می‌کنند اما ایران را نمی‌توانند تهدید کنند بنابراین یکی از دستاوردهای مهم بعد از 40 سال، رشد و بالندگی صنایع دفاعی و نظامی کشور است.

ناصری نژاد ادامه داد: در بخش‌های مختلف کارهای بزرگی شده که قابل قیاس با حتی 10 سال پیش نیست. در حوزه راه‌ها، گاز و تلفن مشکلات برطرف شده اما مشکلی که فعلا وجود دارد بحث آب شرب در برخی مناطق است که به مشکل مدیریتی محلی برمی‌گردد و این نیست که کلیت نظام در این زمینه مشکل دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم عنوان کرد: در حوزه آموزش و پرورش، ساخت و ساز مدارس، دانشگاه‌ها و برق کارهای بزرگی صورت گرفته است.

 کشور همواره در تحریم های شدید قرار داشته است

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس خاطرنشان کرد: در تمام این 40 سال دستاوردهای انقلاب به این راحتی به دست نیامده بلکه کشور همواره در تحریم‌های شدید، جنگ و گروه‌های ضد انقلاب مثل گروه‌های تکفیری و داعش که با استفاده از دلارهای نفتی عربستان علیه ایران توطئه می‌کنند قرار دارد و با همه اینها استقلال خود را حفظ کرده و به مردم خدمت‌رسانی می‌کند.

منبع: صراط نیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

مسیح مهاجری: مقامات نظامی ایران زیادی حرف می‌زنند!/ میردامادی: باروحانی به عقب برگشتیم

هرگاه اظهارنظر و یا اقدامات اقتدارآفرین نیروهای نظامی ایران، آمریکا و شرکایش را نقره داغ می‌کند، رسانه‌های اصلاح طلب به تخریب فرماندهان و نیروهای نظامی ایران اقدام می‌کنند!

سرویس سیاست مشرق - روزانه می‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه "ویژه‌های مشرق" نکات و تأملات قابل‌استخراج از رسانه‌ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با «ویژه‌های مشرق» همراه شوید.

*******

** مسیح مهاجری: مقامات نظامی ایران زیادی حرف می‌زنند!

روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشتی به قلم «مسیح مهاجری»-مدیرمسئول روزنامه- نوشت: «قوه مجریه به‌عنوان کارگزار اصلی باید از حمایت‌های همه‌جانبه برخوردار باشد تا بتواند سیاست‌ها را به‌درستی به اجرا درآورد. در عرصه عمل، تبلیغات و تصمیم‌سازی‌ها، اکنون قوه مجریه نه‌تنها حمایت نمی‌شود بلکه با موانع زیادی مواجه است. علاوه بر روش غیراصولی بعضی رسانه‌ها به‌ویژه رسانه ملی که به شکل‌های مختلف، کارگزاران اجرائی کشور را تضعیف می‌کنند و حتی در مواردی زحمات آنها را بر باد می‌دهند، در میدان عمل نیز بعضی دستگاه‌ها با اقدامات هماهنگ نشده خود، موانعی بر سر راه آنها به وجود می‌آورند که در اجرای سیاست‌ها اخلال می‌شود و یا سیاست‌های اجرا شده زیر سؤال می‌رود».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «هرکس و هر قوه و دستگاه و ارگان و نهاد باید فقط در محدوده وظایف و اختیارات خود سخن بگوید و در اموری که خارج از وظایف و اختیارات آنهاست دخالت نکند. واقعیت اینست که متاسفانه بسیاری از مسئولان، زیاد حرف می‌زنند و در مواردی نیز خارج از محدوده‌ای که مربوط به آنهاست سخن می‌گویند. نظامیان وظایف مشخصی دارند که باید به آنها عمل کنند ولی ورود آنها به عرصه سخنوری که در بسیاری موارد مشکل‌ساز هم هست، اکنون به یک عادت تبدیل شده و گویا بعضی از آنها تمرین سخنرانی کردن را از وظایف ذاتی خود می‌دانند! قطعاً این روش باید منسوخ شود و دستگاه‌های نظامی ما هم همچون سایر کشورها فقط در موارد ضروری و در موضوعاتی که به آنها مربوط می‌شود، مطالب تدوین شده‌ای را توسط سخنگوی رسمی خود اطلاع‌رسانی کنند. این روش، قطعاً به انسجام کمک می‌کند و راه را بر سوءاستفاده دشمن از بعضی سخنان حساب نشده می‌بندد».

چندی پیش روزنامه ابتکار- به مدیرمسئولی «محمد علی وکیلی» نماینده عضو فراکسیون امید مجلس- در مطلبی تأمل برانگیز با عنوان «سربازان دلواپس سیاست» نوشته بود: «این روزها از گوشه و کنار سپهر سیاست ایران صداهای فراوانی بلند است. صداهایی که مخاطب بسیاری از آن‌ها دولت بوده و هر کدام سعی می‌کنند نقدی، پیشنهادی یا حتی دخالتی در امور دولت داشته باشند. در میان تمام این صداها به نظر می‌رسد موضع‌گیری‌ها، تحلیل‌ها و اظهارنظرهای فرماندهان ارشد و نیمه‌ارشد نظامی در عرصه‌های گوناگونی سیاسی، دیپلماسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بیش از بقیه به گوش می‌رسد».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشته بود: «از زمانی که قاسم سلیمانی به عنوان قهرمان مبارزه با داعش در نامه‌ای به رهبری انقلاب اعلام کرد کار داعش تمام شد تا مخاطب قرار دادن رئیس ایالات متحده آمریکا کمی بیشتر از یک سال گذشت... سلیمانی با چنین ادبیاتی، سطح یک مجادله دیپلماتیک را به طور کلی دگرگون کرد و ابعاد تازه‌ای برای آن ساخت».

هرگاه اظهارنظر و یا اقدامات اقتدارآفرین نیروهای نظامی ایران، آمریکا و شرکایش را نقره داغ می‌کند، رسانه‌های اصلاح طلب به تخریب فرماندهان و نیروهای نظامی ایران اقدام می‌کنند!

سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی در هفته‌های گذشته در کنار توقیف نفت کش انگلیسی در روز گذشته، کشورهای سلطه گر غربی را نقره داغ کرده است. اما گویا فعالان اصلاح طلب از این اینگونه اقدامات اقتدارآفرین، ناراحت هستند!

** میردامادی: با روحانی به عقب برگشتیم

«محسن میردامادی» از فعالین اصلاح طلب در مصاحبه با روزنامه همشهری گفت: «روحانی که در شعارهایش اعلام کرده بود به عقب بازنمی گردیم، در چینش کابینه‌اش به عقب بازگشت، در رویکردهایش در دوره دومش نشان داد رو به جلو حرکت نکرد و بلکه به مطالبات مردم هم بی توجه بود».

میردامادی در ادامه گفت: «به شخص جهانگیری هم انتقاد دارم و او نباید به راحتی به این وضعیت رضایت می‌داد. ما او را تخطئه می‌کنیم، چرا که نمی‌فهمیم با این شرایط او چرا در دولت مانده است؟».

مقامات ارشد دولت روحانی گفته بودند که «هم چرخ سانتریفیوژها باید بچرخد و هم چرخ کارخانه‌ها»؛ همچنین تاکید شده بود که «آنچنان رونقی در کشور ایجاد می‌کنیم که مردم دیگر هیچ نیازی به یارانه پیدا نمی‌کنند»؛ علاوه بر این تصریح شده بود که «ارزش پول ملی ایران افزایش یافته و همچنین عزت به پاسپورت ایرانی برمی گردد»؛ اما متاسفانه هیچکدام از این وعده‌ها و بسیاری از وعده‌های دیگر جامه عمل نپوشید.

** مردم، کارنامه دولت را به پای اصلاح طلبان می‌نویسند، اما باید انکار کنیم!

روزنامه آرمان در مطلبی نوشت: «بخش زیادی از نارضایتی‌های موجود در جامعه به سبب برخی عملکردهای بعضاً ناموفق دولت است، اما جامعه به سبب حمایت اصلاح‌طلبان از دولت این عملکردها را نیز به پای جریان اصلاحات می‌نویسد. البته آقای حسن روحانی و دولتش هیچ وقت خود را اصلاح‌طلب ندانستند و مردم نیز هیچ گاه آنها را تحت عنوان اصلاح‌طلب به رسمیت نشناخته‌اند؛ چرا که رئیس‌جمهور و دولت خود را در خط اعتدال و میانه‌روی می‌خوانند و از این جهت شاهدیم که تعداد افراد اصلاح‌طلب در درون کابینه آقای روحانی انگشت شمارند. بنابراین نمی‌توان مسئولیت عملکردهای دولت را متوجه اصلاح‌طلبان کرد».

این روزنامه اصلاح طلب اذعان کرده است که مردم کارنامه دولت روحانی را به پای اصلاحات می‌نویسد؛ اما در ادامه مدعی شده است که فعالین اصلاحات باید این مسئله را انکار کنند.

طیف اصلاح طلب با در اختیار داشتن اکثریت مطلق کابینه، مسبب اصلی وضع موجود است، اما با بی اخلاقی از پاسخگویی طفره می‌رود.

تقدیر از مأموران حاضر در ماجرای درگیری پلیس و دختر تهرانپارس! + عکس

احمدی‌نژاد خواستار مذاکره ایران با امریکا شد؛ مذاکره درباره مسائل اساسی مهم‌تر از "برجام" است

صادق زیباکلام: آمریکا به این 4دلیل در حوادث اخیر در قبال ایران کوتاه آمده

کلیدواژه: دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی 40 سالگی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.seratnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۵۹۷۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پیشنهاد «حق کشف» برای تقویت بنیه امنیت در مناطق مرزی
 • میوه دفاعی ایران در منطقه چیده شد/سلطان مسکن از ادعا تا تکذیب/«تو شمال»، صدای مهجور موسیقی بختیاری
 • صوتی شنیده نشده از شهید همت/ هر ضربه‌ای که به دشمن می‌زنیم، آمریکا را می‌لرزانیم
 • اهداف پشت پرده حضور نظامی آمریکا در عربستان
 • اهداف پشت پرده حضور نظامی آمریکا در عربستان پس از ۱۶ سال
 • چرایی حضور نظامی آمریکا در عربستان پس از ۱۶ سال
 • عملیات موشکی نیروهای یمنی علیه مزدوران سعودی
 • ارتش ازبکستان قویترین ارتش در آسیای مرکزی
 • چرا مذاکره موشکی با آمریکا غیرممکن است؟
 • حکومت کاغذی سعودی؛ دست سلمان و دامان ترامپ
 • رییس آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا: ایران خواستار آغاز جنگ نیست
 • کمیته پارلمانی انگلیس نسبت به ضعف های دفاعی این کشور هشدار داد
 • آغاز استقرار نیروهای نظامی آمریکا در عربستان
 • آغاز استقرار نیروها و تجهیزات نظامی آمریکا در عربستان/ ماموریت؛ مقابله با «انصارالله» یمن
 • عاملان قتل پسر دانشجو در دادگاه: از قبل تهدید کرده بودیم اگر ما را منتقل نکنند دست به قتل می‌زنیم
 • هافبک‌های دفاعی استقلال چه کسانی هستند؟
 • رئیس آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا: ایران خواستار آغاز جنگ نیست
 • دستاورد‌های دفاعی حاصل خون شهدای صنعت دفاعی است
 • مسیح مهاجری: مقامات نظامی ایران زیادی حرف می‌زنند!/ شکوری‌راد: باروحانی به عقب برگشتیم