خرداد: وزیر کشور و رئیس ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور، در دوازدهمین نشست این ستاد، ضمن تاکید بر هماهنگی قوا و دستگاه‌های اجرایی در اطلاع‌رسانی درست و به موقع و استفاده از اطلاعات صحیح در تمام حوزه‌ها بوی‍‍ژه مباحث اقتصادی، گفت: مصوبات و تصمیمات ستاد برای تمامی دستگاه‌ها از جمله صداوسیما الزامی است.


به گزارش ایسنا، در این نشست که عصر شنبه (۲۲ دی) در وزارت کشور برگزار شد، رحمانی فضلی از رسانه‌های گروهی به وی‍ژه صدا و سیما خواست در طرح مسائل و موارد اقتصادی بویژه موضوعات مرتبط با بودجه سال آینده از افراد مطلع و آگاه به موضوع در کنار نمایندگانی از دستگاه‌های اجرایی مربوط به موضوع دعوت و مراقبت کنند و انتقادها کاملا منصفانه و کارشناسی ارائه شود، چراکه ارائه برخی اطلاعات ناقص با وجود تلاش‌های صورت گرفته برای برون‌رفت از مشکلات اقتصادی، می‌تواند موجب قضاوت‌های نادرست شود.
وزیر کشور اظهار کرد: دستگاه‌ها در مقابل انتشار اطلاعات نادرست اقتصادی، به‌جای پاسخگویی، منفعلانه عمل نکنند. اگر اینگونه موارد مدیریت نشود، کار سخت‌تر خواهد شد.
رئیس ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور با اشاره به گزارش نهادهای عضو درخصوص تأمین نیازهای ضروری کشور گفت: برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی باید مراقبت لازم از مبدأ تا مقصد از سوی شبکه‌های نظارت و توزیع انجام شود.
وی با اشاره به در پیش بودن جشن‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، از استان‌ها خواست پیگیر طرح‌های بزرگ ملی و آماده افتتاح باشند.
وزیر کشور با تأکید بر تلاش ستادهای مجری طرح‌های ویژه نوروزی برای تأمین نیازهای مردم در آستانه سال نو گفت: اصناف نیز می‌توانند با ظرفیت مردمی خود پای کار بیایند تا شاهد نشاط اجتماعی در آستانه ورود به سال جدید باشیم.
رئیس ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور اظهار کرد: ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور، نهادی نوپاست و در طول مدت فعالیت خود تلاش کرده است با کمک سایر دستگاه‌ها به بهبود روند کارها کمک کند؛ هرچند معتقدیم این ستاد می‌تواند در آینده بهتر هم عمل کند.
وزیر کشور در پایان به تلاش دشمنان مردم ایران در سالگرد حوادث دی‌ماه سال گذشته اشاره کرد و گفت:‌ به لطف خداوند و هوشیاری مردم کشور، تحرکات تبلیغاتی دشمن نتوانست بر روحیه مردم اثر بگذارد و ضدانقلابیون وابسته به بیگانه بیش از پیش مأیوس شدند.
در این نشست همچنین نمایندگان وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای عضو ستاد به تشریح آخرین اقدامات انجام شده در راستای اجرای مصوبات جلسات ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در زمینه‌های اطلاع‌رسانی بودجه سال ۹۸، چگونگی تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز کشور و چگونگی نظارت بر فرآیند تأمین و عرضه اقلام ضروری مردم پرداختند. برچسب ها: رحمانی فضلی ، ستاد تبلیغات اقتصادی ، صداوسیما

منبع: خرداد

خبر بعدی:

۷۰ درصد واژگان در تبلیغات باید فارسی باشد

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیدعباس صالحی در حاشیه بیست و یکمین همایش معاونان اجتماعی ناجا در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که با توجه به ممنوعیت استفاده از کلمات انگلیسی در تبلیغات محیطی مشاهده می‌شود که از کلمات انگلیسی در تبلیغات محیطی استفاده شده اقدام وزارت ارشاد در مقابله با این تبلیغات چیست؟ گفت: کانون‌های آگهی تبلیغاتی موظف هستند که قانون منع اصطلاحات بیگانه را حتما به کار گیرند و ما به عنوان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نظارت خود را بر این کانون‌ها داریم و اگر تخلفی صورت بگیرد حتما برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد: طبق قانون حداقل ۷۰ درصد واژگانی که در حوزه محصولات تبلیغاتی استفاده می‌شود باید فارسی بوده همچنین بیلبوردهای تبلیغاتی و تابلوهای تبلیغاتی نیز این موارد را رعایت کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص کلاس‌های کنکور نیز گفت: مسیری که در حال پیگیری هستیم این است که با وزارت آموزش و پرورش یک کار چند جانبه‌ای را انجام دهیم همان طور که مطلعید در فضای صداوسیما و رسانه‌ها بحث تبلیغات کنکوری به فضای حداقلی‌تر رسیده و نگاه مدیریت شده‌ای بر تبلیغات کلاس‌های کنکور وجود دارد. همچنین در حوزه انتشارات کمک درسی و مجموعه افرادی که در حوزه کلاس‌های کمک آموزشی کنکور فعالیت می‌کنند جلساتی را برگزار کرده‌ایم و با وزارت آموزش و پرورش نیز جلساتی کارشناسی در این باره برگزار شده است تا مشخص‌تر در ارتباط با پدیده کنکور و انتشار کتاب‌های کمک درسی برخورد کنیم.

صالحی درخصوص مراکز مشاوره در کلانتری‌ها نیز تصریح کرد: مراکز مشاوره در کلانتری‌ها یکی از نکات قابل توجهی است که شاهد حضور مشاوران در کلانتری‌ها هستیم در حال حاضر ما شاهد پلیس‌های تخصصی و کلانتری تخصصی هستیم که این موضوعات به پیشگیری از وقوع جرم کمک می‌کند به نظر می آید در قالبی که می‌توانیم عمل کنیم اقدامات مناسبی را آغاز کرده‌ایم و تفاهم‌نامه‌هایی با نیروی انتظامی در این خصوص برقرار شده است که به این اقدامات سرعت می‌بخشد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر ما در جریان رسانه‌ای یعنی رسانه‌هایی که با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارتباط هستند و همچنین مجموعه مولدان ما در شاخه‌های مختلف بتوانیم کارکرد کلانتری‌های تخصصی و جریان مشاوره‌ای را در این کلانتری‌ها معرفی و اطلاع‌رسانی کنیم تا مردم بدانند که چطور می‌توانند از ظرفیت این فضای تخصصی برای پیشگیری از وقوع جرم یا رفع اختلافات استفاده کنند.

صالحی در خصوص تولیدات صداوسیما در زمینه سریال‌ها و فیلم‌های پلیسی گفت: فیلم‌هایی که در فضای کشور تولید می‌شود سالانه بین ۸۰ تا ۱۰۰ فیلم بلند است مناسبات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با این تیم‌ها دوگونه است برخی از فیلم‌ها در حد مجوز گرفتن از وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی هستند و برخی مورد حمایت وزارتخانه قرار می‌گیرند در فیلم‌هایی که مورد حمایت وزارتخانه هستند. یکی از موضوعات منبا برای ما همین بحث مقابله با آسیب‌های اجتماعی است یعنی فیلم‌هایی که بتوانند به کاهش آسیب‌های اجتماعی کمک کنند. این فیلم‌ها مورد حمایت بنیاد فارابی قرار گرفته و تولید می‌شوند اما فیلم‌هایی که حمایت نشده اما مجوز از وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی دریافت می‌کنند شاخص‌هایی را برایشان در نظر گرفته‌ایم از جمله اینکه در این فیلم‌ها آسیب‌های اجتماعی توسعه پیدا نکند و زمینه‌ساز پاره‌ای از آسیب‌های اجتماعی نباشند.

او افزود: همچنین در بررسی فیلم‌نامه‌ها پاره‌ای از نکات با همین نگاه مطرح است و شورای پروانه نمایش از همین زاویه فیلم ها را بررسی می‌کند. همچنین فیلم‌هایی که در فضای جوایز بیشتر می‌توانند مورد توجه قرار بگیرند نیز از همین زاویه بررسی می‌شوند که تا چه میزان توانسته‌اند به حل آسیب‌های اجتماعی کمک کنند.

وزیر فرهنگ و اسلامی در خصوص قاچاق محصولات فرهنگی از جمله کتاب گفت: بحث قاچاق محصولات فرهنگی یکی از مسائل مهمی است که ما با آن مواجه هستیم این موضوع هم به مالکیت معنوی ضربه وارد می‌کند و هم به اقتصاد فرهنگ و هنر  کشور. خوشبختانه همکاری‌های بسیار خوبی در سال‌های اخیر و به ویژه در ماه‌های اخیر با نیروی انتظامی شاهد بودیم و نتیجه آن کشفیات اخیر نیروی انتظامی در زمینه بیش از یک میلیون کتاب قاچاق  است که با کارمشترکی بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیروی انتظامی و صنف نشر انجام شد. به نظر می‌رسد یکی از حوزه‌های قابل توجه در تعامل با نیروی انتظامی همین مقابله با قاچاق محصولات فرهنگی و هنری است که خوشبختانه گام‌های خوبی در این زمینه برداشته شده است.

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

مدارس کدام استان ها فردا ۲۹ دی ماه تعطیل است؟

کلیدواژه: رحمانی فضلی ستاد تبلیغات اقتصادی صداوسیما

منبع این خبر، وبسایت khordadnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۵۹۸۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سهم دولت از اخبار صدا و سیما کم نیست/ لزوم واقع بینی رسانه‌ها در انتشار عملکرد دولت/ مردم با دسترسی‌های گسترده به فضای مجازی، رسانه‌ها را هم نقد می‌کنند
 • سند جامع اطلاع رسانی شهر تهران تدوین می شود
 • تدوین سند جامع اطلاع‌رسانی شهر تهران در دستور کار
 • تصمیمات مهم نمایندگان مجلس درباره مردم
 • هشدار وزیر فرهنگ در منع استفاده از حروف انگلیسی در تبلیغات
 • کاهش ۲۵ درصدی بودجه سال آینده سازمان تبلیغات اسلامی
 • رئیس جدید اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رفسنجان معرفی شد
 • دیدار مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان لرستان با مدیر بانک مسکن
 • احداث مرکز اطلاع رسانی گردشگری مرند
 • آذری جهرمی: تبلیغات خوب مختص دار‌اها
 • اطلاع رسانی در گیلان ناتوان، سنتی و دست به عصاست!
 • واکنش ارژنگ امیر فضلی به شایعه مرگش/اهل سکته کردن نیستم
 • لزوم واقع بینی رسانه‌ها در انتشار عملکرد دولت/ رسانه‌ها در بیان اقدامات و ایرادات دولت واقع بین باشند/ مردم با تکنولوژی‌های مختلف رسانه را نقد می‌کنند
 • لزوم واقع بینی رسانه‌ها در انتشار عملکرد دولت/ رسانه‌ها در انتشار اقدامات و ایرادات دولت واقع بین باشند/ مردم با تکنولوژی‌های مختلف رسانه را نقد می‌کنند
 • لزوم واقع بینی رسانه‌ها در انتشار عملکرد دولت/ رسانه‌ها در انتشار اقدامات و ایرادات دولت واقع بین باشند/ نقش رسانه در آگاهی دولت و مردم از یکدیگر/ مردم با تکنولوژی‌های مختلف رسانه را نقد می‌کنند
 • دکتر حسین زاده تاکید کرد: لزوم استفاده از ابزارهای نوین برای اطلاع رسانی خدمات بانک ملی ایران
 • پولدارها از صداوسیما و داراها از تبلیغات شهری استفاده می‌کنند/ کسب و کارهای نوپا وخانگی چه کنند؟
 • بازدید رحمانی از شرکت تولید لوازم خانگی اسنوا
 • پناهیان: رسانه‌ملی مأموریت خودش را فراموش نکند/ آوینی صداوسیما الان کجاست؟