یاسوج - ایرنا - رئیس کمیته امداد امام (ره) دیشموک گفت: توزیع کالا بین 280 کودک زیر پوشش کمیته امداد این بخش که دارای سوء تغذیه هستند اغاز شد.

رضا ایزدی روز شنبه در گفت و گو با خرنگار ایرنا ، میزان ارزش ریالی کالای توزیع شده بین کودکان دچار سوء تغذیه را هر نفری بیش از 2 میلیون و750 هزار ریال ذکر کرد.


وی بیان کرد: کمیته امداد دیشموک در راستای حمایت مالی از خانواده های دارای کودکان دچار سو تغذیه، مبلغ کالا را از طریق بن کارت بین آنها توزیع می کند.
ایزدی تصریح کرد: مددجویان می توانند از طریق فروشگاه های طرف قرارداد کالاهایی مانند برنج، روغن، ماکارونی، سویا و لوبیا دریافت کنند.
سال 95 خبرنگار خبرگزاری ایرنا در سفر کاروان سلامت هلال احمر شهرستان کهگیلویه به روستای رودسمه بخش دیشموک در گزارشی به عنوان ' رود سمه؛ روستایی که کودکانش غذایی برای خوردن پیدا نمی‌کنند' به مشکل سوء تغذیه کودکان این بخش پرداخت.
در این سفر به باور کارشناسان و نهادهای مسئول این روستا که بیشتر آنها را کودکان تشکیل می‌دهد از سوءتغذیه شدید رنج می‌بردند.
به گفته کارشناسان بهداشت که همراه گروه بودند، این سو تغذیه شدید ناشی از فقر و محرومیت و کمبود امکانات غذایی و بهداشتی بود.
سوء تغذیه شدید در بعضی از روستاهای محروم بخش دیشموک شهرستان کهگیلویه یک تهدید جدی برای جمعیت این منطقه محسوب می‌شود.
«مهرداد قیصری»؛ پزشکی که در طرح سلامت همراه جمعیت هلال احمر به این روستاها سفر کرده بود در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: با بررسی‌های انجام شده بیش از 65 درصد کودکان این روستاها سوء تغذیه شدید دارند.
وی با اشاره به وضعیت بهداشتی نامناسب روستای رودسمه ابراز داشت: نیاز است در رابطه با سوء تغذیه آنها مسئولان چاره‌ای بیندیشند.
قیصری وزن کم کودکان را یک چالش عمده برای سلامتی کودکان این روستا دانست و بیان کرد: محیط غیر بهداشتی و آب آشامیدنی نامناسب خطری جدی برای سلامت آنان محسوب می‌شود.
بعد از انتشار این گزارش خیرین بیش از 270 میلیون ریال با همکاری کمیته امداد بین این کودکان سبد غذایی توزیع کردند.
و با تلاش مسئولان بعد از 2 سال کودکان سوء تغذیه بخش محروم دیشموک شناسایی و سبد کالایی بصورت بن کارت بین آنها توزیع می شود.
بخش دیشموک با 23 هزار نفر جمعیت یکی از بخش‌های محروم استان کهگیلویه وبویراحمد به شمار می‌آید و روستاهایی در آن وجود دارد که از امکانات اولیه زندگی محروم هستند.
بیش از 85 درصداز جمعیت این بخش تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند.
7531/1662

منبع: ایرنا

خبر بعدی:

توزیع سراسری نفت‌گاز یورو ۴ در بیش از ۴۱۲ جایگاه کلانشهر و شهر کشور

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز،سیدمحمدرضا موسوی‌خواه در آیینی نمادین که به مناسبت روز هوای پاک، صبح امروز (شنبه، ۲۹ دی‌ماه) در محل ساختمان اصلی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با قدردانی از کارکنان دوچرخه‌سوار این شرکت برگزار شد، گفت: با تلاش‌های انجام شده در وزارت نفت و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی برای تولید سوخت پاک در پالایشگاه‌های کشور، هم اکنون بنزین یورو ۴ در همه کلانشهرهای کشور و گازوئیل یورو ۴ افزون بر کلانشهرها در بیش از ۱۱۲ شهر هم توزیع می‌شود.

وی با اشاره به این که تولید بنزین و گازوئیل یورو ۴ و ۵ در بسیاری از پالایشگاه‌های کشور در حال انجام است و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک شاهد توزیع بنزین و گازوئیل با کیفیت در همه کلانشهرها و بسیاری از شهرهای کشور باشیم،‌ افزود: تلاش می‌کنیم تا بنزین و گازوئیل یورو ۴ در همه ۳ هزار و ۶۰۰ جایگاه عرضه بنزین و ۲ هزار و ۴۰۰ جایگاه عرضه نفت‌گاز توزیع شود.

موسوی‌خواه با اشاره به این که هم‌اکنون در همه جایگاه‌های عرضه سوخت سطح کلانشهرها و شهرهای استان‌ تهران، مرکزی و البرز بنزین و نفت‌گاز یورو ۴ توزیع می‌شود، گفت: در شهر مشهد و استان خراسان رضوی به بیش از ۹۰ درصد مصرف در نفت گاز یورو رسیده‌ایم و در شهرهایی نظیر تربت حیدریه و مسیرهای مواصلاتی آن به‌طور کامل عرضه نفت گاز یورو انجام می‌شود.

وی همچنین از توزیع بنزین یورو ۴ تولیدی در پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس در استان‌های بندرعباس، سیستان و بلوچستان، بوشهر، کرمان، یزد، اصفهان، تهران و قم خبر داد.

نظارت جدی بر عمکلرد جایگاه‌ها و برخورد با تخلفات احتمالی

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به سخت و طاقت‌فرسا بودن خدمات جایگاه‌داری و عرضه‌بی‌وقفه سوخت در کشور گفت: نظارت جدی بر عملکرد جایگاه‌ها، برخورد بدون اغماض با تخلفات احتمالی در جایگاه‌ها، فعال بودن شبانه‌روزی گروه‌های نظارتی و نظارت گسترده در تمام جایگاه‌ها از جمله اقدامات نظارتی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بر روند توزیع سوخت در کشور است، به نحوی که کنترل کیفی هفتگی تمامی جایگاه‌ها (بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ جایگاه و بیش از ۵۰ نازل)، آزمون‌های کمی ماهانه، آزمون‌های دوره‌ای سه یا ۶ ماهه توسط اداره استاندارد برای کنترل کیفی و کمی سوخت توزیعی انجام می‌شود.

توزیع سوخت پاک در مصارف عمده صنعتی

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران همچنین از توزیع گازوئیل یورو ۴ در مصارف عمده صنعتی خبر داد و گفت: اولویت ما در این بخش مصرف‌کنندگانی هستند که آلودگی‌های بیشتری تولید می‌کنند و سوخت توزیعی در بین همه مصرف‌کنندگان عمده صنعتی در استان‌های تهران، البرز و مرکزی هم اکنون یورو ۴ است.

موسوی‌خواه همچنین با اشاره به تغییر نام اپلیکیشن پمپ‌بنزین یاب به نام باک و به روزرسانی آن در یک محیط جذاب‌تر گفت: اطلاعات و جزئیات جایگاه‌هایی که بنزین و گازوئیل یورو ۴ در کشور توزیع می‌کنند، به صورت کامل در سایت و اپلیکیشن پمپ‌بنزین یاب موجود است.

وی از مردم خواست: با توجه به مصرف بالای سوخت در کشور و بالابودن تعداد خودروهای تک‌سرنشین، به منظور مدیریت بهینه سوخت در کشور و پیشگیری از آلودگی هوا و هدرروی سرمایه‌های ملی، سوخت مصرفی را مدیریت کرده و نسبت به اطلاع‌رسانی تخلفات احتمالی در جایگاه‌ها از طریق شماره تلفن ۰۹۶۲۷ اقدام کنند.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در این مراسم همچنین از یکی از تانکرهای سوخت‌رسان سیار شرکت پیدو بازدید کرد.

شرکت پیدو که روز ۲۹ دی ماه امسال نخستین سالگرد فعالیت آن به شمار می‌رود، نخستین عرضه‌کننده سوخت اینترنتی در کشور و خاورمیانه به شمار می‌رود که از طریق اپلیکیشنی به همین نام، نسبت به ارائه سوخت در محل با تعرفه مشخص به متقاضیان اقدام می‌کند.

عرضه سوخت در مناطقی که تعداد جایگاه‌ کم است، کاهش ترددهای بین‌شهری و آلودگی هوا،‌ به کارگیری شیوه‌های مدرن و آسان سوخت‌گیری و از همه مهمتر ارائه سوخت به مسافرانی که به دلیل کمبود سوخت در راه‌ مانده‌اند از جمله مزیت‌های این سوخت‌رسان‌های سیار اینترنتی است.

هم‌اکنون ۵۰ دستگاه کامیون سوخت‌رسان سیار که ظرفیت انتقال هزار لیتر بنزین را دارند، در سطح شهر تهران در حال فعالیت است.

انتهای پیام/

169 / 156 نفت و گاز یورو هوای پاک گازوئیل پالایشگاه کلانشهر

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

مدارس کدام استان ها فردا ۲۹ دی ماه تعطیل است؟

کلیدواژه: اجتماعي كودكان سوتغذيه توزيع كالا كميته امداد

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۵۹۸۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سوء تفاهم های یک ترجمه...
 • توزیع ۱۴ تن گوشت قرمز در بازار استان
 • سوء مدیریت سد دز، اراضی کشاورزی 5 شهرستان را زیرآب برد
 • 219 تن گوشت مرغ به نرخ مصوب در خراسان رضوی توزیع شد
 • سوء مدیریت شرکت ملی گاز در تامین مصارف خانگی و صنایع پُررنگ‌تر شد/ قطع گاز دو مجتمع مهم صنعتی خراسان ارمغان مدیریت جدید در گاز
 • چگونه ژاپنی‌ها در نسل جدید قد بلند‌تر شدند ؟
 • یکبار برای همیشه جلوی «سوء‌استفاده انتخاباتی» از «یارانه» را بگیرید!
 • دولت یکبار برای همیشه جلوی «سوء‌استفاده انتخاباتی» از «یارانه» را بگیرد
 • انتخاب زنجان به عنوان پایلوت غذای سالم در کشور/ کاهش بیماری‌ها دستاورد نظام امنیت تغذیه
 • تازه‌ترین اثر محمدعلی موحد منتشر شد
 • آغاز به کار غرفه بانک ملی در شهر مشاغل کودکان
 • آغاز به کار غرفه بانک ملي ايران در شهر مشاغل کودکان
 • جلوگیری از فساد و سوء استفاده با عرضه نفت در بورس انرژی
 • چاقی و اضافه وزن در بین کودکان زیر دو سال ایرانی/ انتقاد از تبلیغ کالا‌های آسیب رسان بر سلامت کودکان در صدا و سیما
 • آب دادن به نوزاد را از چند ماهگی آغاز کنیم؟/ هرگز به شیرخواران، آب معدنی ندهید
 • برگزاری جشنواره تغذیه سالم با صرفه اقتصادی در بافران
 • از سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ در کرج تا تولید ۳۴۰ محصول دارویی در ایران
 • ایران پس از انقلاب اسلامی به جنگ بیماری های عفونی رفت/ رشد شاخص های قدی و وزنی کودکان ایرانی
 • ایران پس از انقلاب اسلامی به جنگ بیماری های عفونی رفت