به گزارش خبرنگار مهر، سید مناف هاشمی شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به سفر هیئت دولت به گلستان اظهار کرد: طی سه ماه گذشته ارزیابی‌ و مطالعات زیادی در رابطه با استان انجام شده و تسهیلات مناسبی برای توسعه استان در نظر گرفته شده است.

وی از مذاکره با بانک ها برای دریافت تسهیلات خبر داد و افزود: برنامه‌ریزی‌های زیادی در قالب تفاهم نامه برای توسعه استان گلستان آماده شده است.

هاشمی سفر رئیس جمهور به گلستان را فرصت مناسبی برای توسعه استان معرفی کرد و گفت: در این سفر ۲۰ تفاهم‌نامه برای توسعه گلستان با حضور رئیس جمهور و هیئت وزیران منعقد می‌شود.

استاندار گلستان ادامه داد: در این سفر پروژه‌های مهمی درسطح استان به بهره‌برداری می رسد یا کلنگ زنی می شود که موجب افزایش اشتغال و توسعه در استان می شود.

لازم به ذکر است رئیس جمهور ساعت ۹ صبح دوشنبه در ورزشگاه تختی مهمان مردم شرق گلستان خواهد بود و سپس در مرکز استان دیداری با نخبگان و روحانیون خواهند داشت.

کد خبر 4511098

منبع: مهر

خبر بعدی:

در واکنش به نامه نانسی پلوسی: ترامپ پرواز رئیس مجلس نمایندگان را لغو کرد

بسیاری تنش میان ترامپ و پلوسی را "زورآزمایی ابتدای راه" پس از به اکثریت رسیدن دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان می‌دانند.

به گزارش عصر ایران به نقل از بی بی سی، در حالی که نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان و چند نفر از دیگر اعضای کنگره آمریکا آماده سوارشدن بر هواپیما بودند تا در قالب هیاتی به بلژیکو افغانستان سفر کنند، دونالد ترامپ با دستوری پرواز هواپیمای نظامی آنها را به بهانه ادامه تعطیلی دولت لغو کرد.

اگر چه در نامه‌ای که ترامپ برای پلوسی نوشته اشاره‌ای به نامه دیروز رئیس مجلس نمایندگان برای لغو سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره نشده اما در واشنگتن همگان این اقدام رئیس جمهوری آمریکا به تلافی آن نامه خانم پلوسی ارزیابی کردند.

ترامپ در نامه روز پنجشنبه (۱۷ ژانویه) نوشته: "مطمئنم که شما هم با تصمیم من برای به تاخیر انداختن این سفر موافقید و آن را مناسب خواهید دانست... همزمان من فکر می‌کنم بهتر است در این روزها (ادامه تعطیلی دولت) شما در واشنگتن بمانید و با من بر سر چگونگی تامین امنیت مرز و بازگشایی دولت مذاکره کنید."

در ادامه این نامه هم ترامپ نوشته: "البته اگر بخواهید از هواپیمای مسافری معمولی برای این سفر استفاده کنید، کاملا مختارید."

این نامه ۲۴ ساعت پس از آن میان ترامپ و  پلوسی ردو بدل شد که روز گذشته درخواست نانسی پلوسی برای به تعویق انداختن سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره در صدر اخبار آمریکا قرار گرفته بود.

در آن نامه رئیس دموکرات مجلس نمایندگان نوشته بود با توجه به ادامه تعطیلی دولت و مشکلات بر سر تامین امنیت سخنرانی سالانه رئیس‌جمهوری در کنگره، این سخنرانی به زمان دیگری موکول شود و یا آقای ترامپ متن کتبی سخنرانی خود را به کنگره بفرستد و شخصا به آنجا نرود.

پلوسی حتی پیشنهاد داده بود که ترامپ از داخل اتاق کار خود در کاخ‌سفید برابر دوربین‌های تلویزیونی نطق سالانه خود را ایراد کند؛ توصیه‌ای طنزآلود که می‌تواند کنایه خانم پلوسی به تمایل آشکار ترامپ برای قرار گرفتن در کانون خبرها ارزیابی شود.

حالا ترامپ که دیروز واکنش مستقیمی به نامه پلوسی نشان نداده بود با لغو پرواز این هیات کنگره، آن هم در آخرین دقایق پیش از پرواز، پاسخی طعنه‌آمیز به پلوسی داده و در نامه خود از این سفر تحت عنوان یک "سفر تبلیغاتی و روابط عمومی" یاد کرده است.

این دو نامه طعنه‌آمیز در حالی میان رئیس‌جمهوری و رئیس مجلس نمایندگان رد و بدل شده که تعطیلی دولت فدرال وارد بیست و هفتمین روز خود شده و هنوز هم هیچ نشانه‌ای از تمایل دو طرف برای توافق بر سر لایحه بودجه دیده نمی‌شود.

ترامپ در لایحه تقدیمی خود ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار برای احداث دیوار مکزیک درخواست کرده اما رهبران دموکرات ها در کنگره که حالا اکثریت مجلس نمایندگان را هم در دست دارند می گویند حاضر به تصویب این بودجه نیستند اما می توانند بقیه مفاد لایحه بودجه را تصویب کنند تا حدود ۸۰۰ هزار کارمند دولت به سر کارهای خود بازگردند و بعد بر سر بودجه وزارت امنیت داخلی و مرزبانی با کاخ‌سفید مذاکره کنند.

بنابر گزارش شبکه خبری فاکس‌نیوز، ترامپ دستور لغو این پرواز را تنها حدود نیم ساعت پیش به هوا برخاستن هواپیما صادر کرده است.

این هیات از نمایندگان کنگره قرار بود عصر امروز (پنجشنبه) واشنگتن را به مقصد بروکسل، قاهره و سپس پایگاهی در افغانستان ترک کنند.

به همین علت هم برخی از فاش کردن خبر سفر رئیس مجلس نمایندگان به منطقه جنگی (افغانستان) از سوی دونالد ترامپ انتقاد کرده‌اند چرا که پلوسی پس از دونالد ترامپ و معاونش مایک پنس، سومین فرد قدرتمند در ارکان حکومتی ایالات متحده محسوب می‌شود و سفر او به افغانستان باید طی بالاترین تدابیر امنیتی صورت می‌گرفت.

احتمالا به همین علت بود که خبر این سفر تا پیش از علنی شدن نامه امروز ترامپ رسانه‌ای نشده بود.

نامه ترامپ را هم ساعتی پیش سارا هوکابی سندرز، سخنگوی کاخ‌سفید در شبکه اجتماعی توییتر منتشر کرد.

مقام‌های کاخ‌سفید می‌گویند از آنجا که از یک هواپیمای نظامی برای سفر پلوسی و هیات همراه استفاده شده بود، ترامپ با استفاده از مقام فرماندهی کل قوای خود توانسته دستور لغو این پرواز را صادر کند.

در همین حال استنلی هویر، از رهبران دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان این رفتار ترامپ را "نازل" خوانده و گفته چنین حرکاتی "شان رئیس‌جمهوری را پایین" می‌آورد.

آن‌طور که فاکس‌نیوز گزارش کرده حتی اعضای هیات همراه خانم پلوسی سوار بر اتوبوس ویژه انتقال آنها به فرودگاه بوده اند که دستور لغو این پرواز از سوی ترامپ صادر شده است.

همزمان، سارا سندرز از لغو سفر هیات عالی رتبه آمریکا به اجلاس اقتصادی داووس در سویس خبر داده است. وزیران خارجه و دارایی در این هیات حضور داشتند.

امروز صبح و پیش از این رویداد  پلوسی در ادامه اصرارش برای لغو سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره گفته بود راضی نیست که افسران سرویس مخفی و ماموران امنیتی بدون حقوق برای این مراسم احضار شوند.

"شاید برای او (دونالد ترامپ) اشکالی نداشته باشد که مردم را بدون حقوق سر کار بکشد... اما من این طور فکر نمی‌کنم."

این اظهارات پلوسی در حقیقت پاسخی به تنها واکنش رسمی از سوی دولت به نامه دیروز او بود که طی آن کریستین نلسون، وزیر امنیت داخلی در توییتر نوشته بود: "همه افسران اف‌بی‌آی و ماموران سرویس مخفی (با وجود ادامه تعطیلی دولت و دریافت نکردن حقوق ژانویه) آماده تامین کامل امنیت مراسم سخنرانی رئیس‌جمهوری در کنگره هستند."

دفتر پلوسی هنوز به نامه امروز آقای ترامپ واکنشی نشان نداده است و آقای ترامپ هم هنوز واکنش مستقیمی به درخواست تعویق سخنرانی سالانه اش در کنگره نشان نداده است.

همزمان با نزدیک شدن ادامه تعطیلی دولت فدرال به رکورد یک ماه، نظرسنجی‌ها از کاهش محبوبیت ترامپ در میان مردم این کشور حکایت دارند به طوری که بیش از نیمی از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی انجام شده از سوی شبکه ملی رادیوهای آمریکا (ان‌پی‌آر) ترامپ را مقصر در بن‌بست ماندن مذاکرات برای بازگشایی دولت معرفی کرده‌اند.

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

مدارس کدام استان ها فردا ۲۹ دی ماه تعطیل است؟

کلیدواژه: استانداری گلستان سید مناف هاشمی گرگان

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۵۹۹۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پیشنهاد حضور رئیس یک فدراسیون المپیکی در هیئت اجرایی/ مذاکره با IOC درباره حق رأی دبیرکل و خزانه‌دار
 • امضای تفاهم‌نامه میان ایران و عربستان درباره حج ۹۸
 • ایلام| رئیس هیئت شطرنج استان ایلام انتخاب شد
 • سفر دولت به گلستان فرصتی برای دیده شدن ظرفیت های آزادشهر بود
 • معاون اول رئیس جمهور به استان کرمان سفر می کند
 • امضای تفاهم‌نامه‌ای برای یکپارچه‌سازی سیستم‌ها
 • رئیس هیئت پهلوانی و زورخانه‌ای استان مرکزی منصوب شد
 • فتاوای آیت الله العظمی سیستانی (مدظله) در مورد سقط جنین
 • ترامپ نباید جزئیات سفر هیئت کنگره به افغانستان را فاش می‌کرد
 • وزیران خارجه آسه آن خواستار حل و فصل بحران روهینگیا شدند
 • پیشرفت‌های نظام علت دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی است / ولایی بودن باعث شد از گردنه‌های سخت و فتنه‌های بزرگی عبور کنیم
 • ریشه دشمنی آمریکا در استقلال و پیشرفت جمهوری اسلامی ایران است/ ۳ هزار میلیارد تومان رئیس جمهور در سفر به گلستان مصوبه داشت
 • «هلیا»،‌ دختر امید کانون هموفیلی
 • انعقاد تفاهم نامه در راستای بومی سازی کاتالیست های ایرانی
 • تفاهم نامه رفع محرومیت روستاهای رودبار جنوب منعقد شد
 • مصاحبه| دو موضوعی که ظریف در اقلیم به بحث گذاشت/ تفاهم بارزانی‌ها با تهران درباره مسائل مختلف
 • دشمن به کل خانواده حمله کرده، وقت رفع مشکلات مردم است نه طرح اختلافات/ لایحه «تقسیمات کشوری» راهی دولت شد/افتتاح یا عملیات اجرایی حدود ۵۸۶ طرح و پروژه در استان گلستان
 • تفاهم‌نامه همکاری مقامات ایران و کوبادر حوزه انتقال دانش فنی تولید واکسن امضا شد
 • ماجرای خودروی حامل «رهبرانقلاب» که روی دست مردم پاکستان بلند شد