به نظر می‌رسد عده‌ای به صورت سیستماتیک با رواج شایعات و اخبار کذب درصدد ایجاد آشوب ذهنی در مردم و آشفتگی در بازار به منظور اثرگذاری در راستای منافع سوداگران هستند.

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به فضاسازی های رسانه ای اخیر علیه وزارت امور خارجه و شخص وزیر امور خارجه گفت: به نظر می‌رسد عناصری در داخل کشور در جهت تضعیف و تخریب جایگاه وزیر و وزارت امور خارجه، با توجه به نقش اساسی و حیاتی آنها در وضعیت کنونی کشور، تلاش می‌کنند و در همین چارچوب به صورت جنون‌آمیزی دست به انتشار اخبار نادرست و کذب می‌زنند.

قاسمی در رابطه با شایعات اخیر در خصوص دستگاه دیپلماسی کشور از جمله استعفای محمد جواد ظریف از سمت خود، خروج ایران از برجام و همچنین وجود اختلافاتی بین رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه در رابطه با موضوع سیاست خارجی کشور، اظهار داشت: استعفای آقای ظریف از ریاست دستگاه دیپلماسی کشور را قویا تکذیب می‌کنم. متاسفانه در حالی که هفته‌ گذشته ایشان در یک سفر کاری بسیار مهم و حساس در هندوستان به سر می‌بردند و مشغول رایزنی با مقامات آن کشور بودند، این خبر جعلی ساخته و پرداخته شد. به نظر می‌رسد عناصری در داخل کشور در جهت تضعیف و تخریب جایگاه وزیر امور خارجه و دستگاه دیپلماسی کشور، بدون توجه به نقش حیاتی و اساسی آنها در وضعیت کنونی کشور، تلاش می‌کنند و در همین چارچوب به صورت جنون‌آمیزی به انتشار اخبار نادرست در جهت تضعیف دستگاه دیپلماسی کشور و پرسنل متعهد و کوشای آن دست می‌زنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با رد شایعات منتشر شده در مورد وجود اختلاف بین رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه افزود: رابطه بسیار صمیمانه و سازنده‌ای میان وزیر امور خارجه با هیات دولت به خصوص شخص رئیس‌جمهور و همچنین سایر سران قوا و مقامات عالی رتبه کشور وجود دارد و وزیر امور خارجه و دستگاه زیر مجموعه‌شان همواره در حال تلاش برای ارتقای جایگاه ایران و همچنین خنثی کردن مکر و حیله دشمنان ملت ایران و تامین منافع مردم هستند.

قاسمی در گفتگو با ایسنا در مورد شایعه خروج ایران از برجام نیز با رد این موضوع تاکید کرد: به نظر می‌رسد عده‌ای به صورت سیستماتیک درصدد ایجاد آشوب ذهنی مردم و آشفتگی در بازار به منظور اثرگذاری بر وضعیت کنونی آن در راستای منافع سوداگران هستند. آنها تلاش می‌کنند که با انتشار برخی از اخبار جهت‌دار و کذب، فضاسازی روانی منفی در بازار ایجاد کنند؛ ولی خوشبختانه با توجه به هوش و ذکاوت مردم این اقدامات راه به جایی نمی‌برند. تصمیم‌گیری در مسائل مربوط به برجام از همان ابتدا بر عهده شورای عالی نظارت بر برجام بوده است و در آینده نیز روند به همین نحو خواهد بود و هر نوع تصمیمی در مورد برجام از سوی این هیات اتخاد و اعلام می‌شود.

منبع: تابناک

خبر بعدی:

میهمانی آشکار ظریف در بغداد/پشت پرده احضار سفیر ایران در لندن

ارائه ۲۰ پیشنهاد به دولت برای تاسیس شهر، میهمانی آشکار ظریف در بغداد، زمزمه های انتصاب خرازی به عنوان قائم مقام ظریف، پشت پرده احضار سفیر ایران در لندن از جمله گزیده اخبار سیاسی شبستان در سه شنبه ۲۵ دی ماه است.

به گزارش خبرگزاری شبستان، ارائه ۲۰ پیشنهاد به دولت برای تاسیس شهر، میهمانی آشکار ظریف در بغداد، زمزمه های انتصاب خرازی به عنوان قائم مقام ظریف، پشت پرده احضار سفیر ایران در لندن  از جمله گزیده اخبار سیاسی شبستان در سه شنبه ۲۵ دی ماه است که می‌توانید مشروح آن را در لینک‌های زیر بخوانید.

بی ثمر بودن حربه آمریکا برای همسو کردن بغداد در تحریم علیه ایران

«حسن کاظمی قمی» شب گذشته (دوشنبه 24 دی ماه) با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با اشاره به سفر وزیر امور خارجه به تشریح ابهاد و نتایج این سفر پرداخت و گفت: «تعمیق، تحکیم و گسترش همکاری دور کشور و انجام رایزنی برای موضوعات منطقه‌ای در شرایط خاصی از اهداف سفر وزیر امور خارجه کشورمان به عراق بوده است. این سفر نشان دهنده جایگاه مهم عراق در سیاست خارجی کشور ایران به حساب می‌آید.»

 

سفیر سابق ایران در بغداد با بیان اینکه دولت و پارلمان عراق پس از شکل گیری نشان دادند که دارای ویژگی های خاصی هستند، گفت: «دولت و پارلمان جدید عراق کارآمدتر شده است و تلاش ها در این کشور در این مسیر است تا با استقلال کامل روابط خارجی خود را تنظیم کنند و کشور‌های همسایه در اولویت این همکاری هستند.»

 

وی در ادامه به تلاش و اهتمام ایران و عراق برای توسعه روابط و مناسبات اقتصادی و سیاسی اشاره کرد و گفت: «با وجود شرایطی که در منطقه حاکم است و امریکا تلاش می کند تا ایران هراسی را در منطقه گسترش دهد و عراق را نیز در این راه همسیر خود کند اما هیچ اراده ای نمی‌تواند روابط مستحکم بین دو کشور را تخریب کند و روز به روز شاهد توسعه همکاری های دو کشور هستیم.»

 

میهمانی آشکار ظریف در بغداد/ پاکسازی سم پاشی های شبانه پمپئو

دولت جدید عراق به دنبال گسترش روابط با ایران است و در همین رابطه «برهم صالح» رئیس جمهوری عراق به منظور اثبات حسن نیت بغداد چندی پیش به ایران سفر کرد.

او از «حسن روحانی» رئیس جمهوری کشورمان برای سفر به بغداد نیز دعوت به عمل آورد و حالا روحانی نماینده خود را راهی عراق کرده است.

«محمد جواد ظریف» روز یکشنبه تهران را به مقصد بغداد ترک کرد. وزیر امور خارجه کشورمان در 2 روز گذشته به صورت پی در پی در حال دیدار و گفت و گو با مقامات و اقلیت های دینی عراقی است.

این سفر ظریف به عراق ابعاد مختلفی به خود اختصاص داده اما نکته قابل توجه برای رسانه های سراسر دنیا مقایسه آن با سفر همتای آمریکایی ظریف به عراق است.

در حالی که «مایک پمپئو» چند روز پیش از حضور ظریف در بغداد به صورت شبانه و در عرض چند ساعت سفری به عراق انجام داد، وزیر امور خارجه کشورمان به صورت رسمی و در چند روز به کشور دوست و همسایه ایران سفر کرده است.

این نکته موجب انتشار گزارشی در رسانه های سراسر جهان شد و در این میان روزنامه فرامنطقه ای الشرق الاوسط نیز نوشته ای به آن اختصاص داد.

 

زمزمه های انتصاب خرازی به عنوان قائم مقام ظریف

«محمد جواد ظریف» که از روز یکشنبه ۲۳ دی راهی بغداد شده در این سفر هیاتی را به همراه دارد. در این هیات تجار ایرانی به بهانه ایجاد همکاری با تجار عراقی و کردستان این کشور وزیر امور خارجه را در سفر به عراق همراهی می کنند.

اما در میان همراهان ظریف، «صادق خرازی» نیز حضور دارد. حضور او نه جنبه اقتصادی دارد نه جنبه سیاسی. او که فعال حزبی در کشور است رابطه خاصی با احزاب عراقی ندارد و فعالیت اقتصادی خاصی را با تجار این کشور دنبال نمی کند.

پیش از حضور خرازی در این سفر، شایعاتی مبنی بر انتصاب او به عنوان قائم مقام وزیر خارجه به جای «مرتضی سرمدی» زمزمه می شد. این سفر شایعات موجود را داغ کرده و انتظار می رود در بازگشت از عراق وزیر امور خارجه در فرصتی مناسب این انتصاب را انجام دهد.

این شایعه تا کنون نه از سوی وزارت امور خارجه تائید یا تکذیب شده نه از سوی خود خرازی.

 

پشت پرده احضار سفیر ایران در لندن

انگلیس که مدتی است تلاش می کند از پرونده «نازنین زاغری» به منظور پیشبرد اهداف سیاسی خود در ایران بهره ببرد، روز گذشته سفیرمان را احضار کرد.

روزنامه ایندیپندنت نوشت: «جرمی هانت» وزیر امورخارجه انگلیس سفیر ایران در لندن را به وزارت امورخارجه احضار کرده "تا نگرانی‌ها درباره پرونده نازنین زاغری، شهروند دوتابعیتی ایرانی-انگلیسی را به او ابلاغ کند."

اما «حمید بعیدی نژاد» جزئیات این دیدار را منتشر کرد.

سفیر ایران در لندن در صفحه توییتر خود درباره جزییات جلسه با مقامات وزارت خارجه انگلستان نوشت: در جلسه به طور صریح به آقای جرمی هانت وزیر خارجه گفتم مداخله در وضعیت یک تبعه ایرانی، دخالت در امور داخلی ایران محسوب شده و مردود است.به ویژه آنکه خانم زاغری به دلیل جاسوسی برای خود دولت شما در زندان است. توصیه‌های افراد خارج از زندان به وی هم با مقاصد سیاسی است و کمکی به وی نمی‌کند.

این در حالی است که رسانه های انگلیسی با توجه گسترده به این خبر سعی بر آن داشتند که جدیت لندن در گلایه مندی نسبت به پرونده زاغری را نشان دهند. اما بعیدی نژاد نکات متفاوتی نسبت به این احضار بیان کرد.

 

سفر ظریف به اقلیم کردستان

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران صبح امروز با استقبال  نیچروان بارزانی نخست وزیر کردستان عراق وارد اربیل شد.

ظریف قرار است در مدت حضورش در اقلیم کردستان در جلسات تجار ایرانی و تاجران کردستان عراق شرکت کند.

همچنین در زمان حضور او در اربیل و سلیمانیه تفاهم نامه آزادی ایرانیان زندانی در کردستان عراق به امضا خواهد رسید.

 

آغاز به‌کار ۴۰ هزار پروژه محرومیت زدایی از دوازدهم بهمن در سراسر کشور

سردار «محمد علی جعفری» در مراسم رونمایی از ۵ هزار و 400 پروژه عمرانی محرومیت زدایی گفت: آرامش و اقتدار امروز مدیون تلاش شهدا و ایثارگران است که هنوز در گوشه و کنار کشور و نقاطی که دشمن طمع ورود به آنها را دارد،‌ تلاش می کنند.

 

فرمانده کل سپاه اظهار کرد: نیروی زمینی سپاه امروز با اقتداری بی نظیر برای دفاع از مرزهای کشور و دفاع از انقلاب اسلامی در راه برقراری امنیت در سخت ترین شرایط در مناطق شمال غرب و جنوب شرق که از نظر جغرافیایی و ارتباط با کشورهای همسایه مستعد توسعه ناامنی است، تلاش می کند؛ این تلاش ها نتایج چشمگیری داشته است که اگر این تلاش ها نبود ناامنی های دیگری در کشور ما حاکم می شد.

 

وی با اشاره به اینکه رویکرد نیروی زمینی سپاه در برقراری امنیت مردم داری و استفاده از ظرفیت مردمی است، گفت: یکی از اقدامات نیروی زمینی سپاه در مناطق محروم توجه به این مناطق و محرومیت های آنهاست که در پاره ای از مناطق تحت امر نیروی زمینی این موضوع در دستور کار قرار گرفته است تا بتوانند از مجموعه امکانات موجود برای خدمت به مردم و ایجاد امنیت در این مناطق استفاده کنند.

 

ارائه ۲۰ پیشنهاد به دولت برای تسیاس شهر، بخش و شهرستان جدید

سید «سلمان سامانی» با بیان اینکه بر اساس ماده 13 قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری، تغییرات تقسیماتی توسط وزارت کشور پیشنهاد و با رای و نظر هیات دولت به تصویب نهایی می رسد، اظهارداشت: در راستای همین اختیار و وظیفه قانونی در طول دو سال اخير پس از بازدید از مناطق هدف، اکثر مناطقی که به لحاظ قانونی ازشرایط لازم برخوردار بودند به هیات دولت پیشنهاد شده اند.


سخنگوی وزارت کشور افزود: بیش از 200 پیشنهاد مربوط به تقسیمات کشوری در قالب نزدیک به 85 طرح به هیات دولت ارائه شده است.

 

وی تصریح کرد: در ماه اخیر نیز بيش از 20 پیشنهاد مربوط به ایجاد شهر، بخش و شهرستان و تغییر نام با پیشنهاد وزارت کشور به تایید کمیسیون سیاسی- دفاعی دولت رسیده و به منظور تصویب نهایی به هیات دولت تقدیم شده است.

 

آمریکا به دنبال پایان تنش با ایران در نشست ورشو است

«مهدی مطرنیا» در گفت و گو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری شبستان، با اشاره به تصمیم آمریکا به منظور برگزاری نشست ضد ایرانی در لهستان گفت: نشست ورشو در سپهر سیاسی صورت می پذیرد که در پی ایجاد یک نظم نوین جهانی است. شکل دهی این نظم نوین جهانی براساس اراده دولت های موثر تحرکی است که تحت عنوان هارت لند بزرگ در دهه گذشته مطرح شد.

 

کارشناس سیاست خارجی با اظهار این که باز آفرینی جغرافیای قدرت مد نظر ایالات متحده آمریکاست، افزود: در مرکز ثقل شکل دهی به مهندسی جهانی آینده قدرت ایالات متحده آمریکا با مساله ایران روبروست. به بیان دیگر باید این ابعاد را مدنظر قرار داد که جهان در حال گذر از دوران گذار است./

 

 

پایان پیام/50

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

وزیر ارتباطات: ماهواره «پیام» در مدار قرار نگرفت| ماهواره "دوستی" در انتظار حضور در مدار+فیلم

محمد جواد شمس صدام ایران صبح امروز اعدام شد + فیلم اعدام

کلیدواژه: شایعه استعفای ظریف وزارت امور خارجه ظریف قاسمی

منبع این خبر، وبسایت www.tabnak.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۰۰۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ارزیابی اهداف سفر ۵ روزه ظریف به عراق/ایران می تواند بغداد را به جای واشنگتن به سمت تهران بکشاند
 • از شایعه استعفای وزیر امورخارجه تا شرایط وام مسکن با توجه به قیمت روز افزون خانه + فیلم
 • میهمانی آشکار ظریف در بغداد/ پاکسازی سم پاشی های شبانه پمپئو
 • روزشماری مردم جهت بازگشایی دفتر نمایندگی وزارت خارجه در بیرجند/ قول‌ها چه زمانی محقق می‌شود؟
 • تیغ تیز شایعه چگونه جیب مردم را خالی می کند؟
 • وزیر خارجه دستاوردهای سفر به عراق را تشریح کرد
 • برجام اقتصاد ایران را نابود کرد و FATF امنیت ما را نابود خواهد کرد/طبق FATF باید سردار سلیمانی را تحویل آمریکا دهیم
 • احضار شش دیپلمات اروپایی به وزارت خارجه|توضیح قاسمی درباره اظهارات مقامات افغان علیه ظریف، نشست ضدایرانی لهستان، پرتاب ماهواره، سرمایه‌گذاری ایرانیان در گرجستان، بازداشت اتباع ایران در آمریکا، سفر پمپئو به خاورمیانه و مذاکرات با هیات طالبان در تهران
 • احضار شش دیپلمات اروپایی به وزارت خارجه|سخنگوی وزارت خارجه: از موضع‌گیری مقامات افغان علیه ظریف متعجب شدیم/ درباره نشست لهستان اطلاعات کامل داریم
 • سلاطین فساد چگونه با تیغ تیز شایعه جیب مردم را خالی کردند؟
 • نشانه‌ای از استعفای ظریف نیست
 • سخنگوی وزارت خارجه: برای پرتاب ماهواره معطل نظر دیگران نخواهیم بود
 • سخنگوی وزارت خارجه: از موضع‌گیری مقامات افغان علیه سخنان ظریف متعجب شدیم/ تماس‌هایمان را با افغانستان ادامه می‌دهیم/ درباره نشست لهستان اطلاعات کامل داریم
 • ماجرای شایعه استعفای ظریف چیست؟
 • برخی در جهت تضعیف نظام، وزارت خارجه را به انفعال و ناکارآمدی متهم می‌کنند/ تذاکرات لازم را به اروپا دادیم/ تکذیب خبر بازداشت رئیس بنیاد تعاون ناجا
 • فلاحت‌پیشه: نشانه‌ای از استعفای ظریف مشاهده نشده
 • نشانه‌ای از استعفای ظریف مشاهده نشده است
 • توضیحات فلاحت پیشه درباره استعفای ظریف
 • شایعه سوار بر اسب رسانه/ شیطانی که باید به بند کشید