یک متخصص اطفال گفت: مادران باید غذا‌های سالم و متعادل مصرف کنند و تحت رژیم غذایی مناسب باشند. آفتاب‌‌نیوز : علی محتشمی متخصص اطفال اظهار کرد: زمانی که کودک شما خواهان شیر است به او شیر بدهید، با دریافت علائم ابتدایی گرسنگی و برطرف کردن علت آن از گریه‌های آزاردهنده کودک جلوگیری کنید؛ گریه کردن آخرین علامت گرسنگی است، حتی زمانی‌که مطمئن نیستید کودک شما چه می‌خواهد به او شیر دهید، این کار مشکلی ایجاد نخواهد کرد، به یاد داشته باشید هرچه کودک شما بیشتر از سینه تغذیه کند، شیر شما افزایش خواهد یافت.
این متخصص اطفال ادامه داد: کودک شما از سینه تغذیه می‌کند؛ دقت داشته باشید هنگام شیر خوردن کاملاً دهانش را باز کند تا کل شیر به حلق کودک راه پیدا کند، یک مشاوره شیردهی با پزشک نیز می‌تواند بسیاری از موارد را به شما آموزش دهد.
با شیشه به کودک شیر ندهیدمحتشمی با اشاره به اینکه مگر در مواقع ضروری کودک نباید از پستانک و شیشه استفاده کند، گفت:  هرچه کودک کمتر از سینه تغذیه کند، تولید شیر کمتر خواهد شد پس بهتر است حتی به جای دوشیدن شیر و ریختن آن در شیشه، شیر را طبیعی به کودک دهید و از دادن پستانک و شیشه به کودک پرهیز کنید.
وی ادامه داد: به کودک خود اعتماد کنید نه به ساعت؛ کودک شما می‌داند چه نیازی دارد، چرا که مغز او برای بقا برنامه ریزی شده است، اگر کودک در زمان‌های کوتاه کوتاه نیاز به تغذیه دارد به او شیر دهید؛ در صورت امکان ۲۴ ساعته در دسترس کودک باشید تا احساس رضایت کند.
آب زیاد بنوشیداین متخصص اطفال  باتاکید بر اینکه مادران باید آب زیاد بنوشند، گفت: شیردهی باعث تشنه شدن بدن می‌شود؛ اگر آب کافی ننوشید بدن شما آسیب خواهد دید و به یبوست مبتلا می‌شوید،‌ همچنین انرژی و تمرکز شما از بین می‌رود.
اهمیت تغذیه مناسب در دوران شیردهیمحتشمی بیان کرد: مادران باید با مصرف غذا‌های سالم و متعادل رژیم غذایی مناسب داشته باشند؛ غذا‌های مغذی مصرف کنید تا شیر کافی تولید شود، رژیم‌های غذایی در زمان شیردهی توصیه نمی‌شود مگر اینکه لطمه‌ای به تولید شیر نزند، شما به کالری بیشتری نسبت به خانم‌هایی که شیر نمی‌دهند نیاز دارید، بیشتر از گیاهان سبز پربرگ، چربی‌های خوب از قبیل آواکادو، تخم مرغ و سالمون، سبزیجات تازه، آجیل و مغز‌ها تغذیه کنید.
وی یادآوری کرد: روش‌های مختلف شیردهی، شیری کمتر برایتان خواهد داشت پس بهتر است روی یک روش درست متمرکز شوید.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

منبع: آفتاب

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

ابتکار شهرداری تهران با برگزاری قرعه کشی/ بطری و شیشه بدید دوچرخه برقی هدیه بگیرید

هنوز چند روزی از روز «بدون پلاستیک» نمی گذرد که شهرداری تهران در ابتکاری، به شهروندان در ازای تحویل انواع بطری ها، دوچرخه برقی به صورت قرعه کشی هدیه می دهد.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، شهرداری تهران در ابتکاری جالب با نصب دستگاه‌های خود دریافت بطری (RVM) در ۵۰ نقطه شهر تهران اقدام به جمع آوری انواع بطری‌ای پلاستیکی، شیشه‌ای و فلزی می‌کند.

بهره برداری از این دستگاه‌ها که در ۵۰ شعبه فروشگاه شهروند نصب شده است، روز شنبه توسط حناچی، شهردار تهران آغاز شد. این دستگاه‌ها قابلیت تحویل گرفتن خودکار انواع بطری را دارد و در ازای هر بطری برگه‌ای به شهروندان جهت شرکت در قرعه کشی ماهانه یک دوچرخه برقی می‌دهد.

بر اساس گزارش‌ها سالانه بیش از ۱۷۷ هزار تن پلاستیک در ایران تولید می‌شود، یعنی ۴ درصد از نفت تولید شده در کشور، صرف تولید مواد پلاستیکی می‌شود و حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ سال طول می‌کشد تا این مواد پلاستیکی تجزیه و نابود شوند.

تولید انواع پلاستیک در جهان اثرات مخربی بر محیط زیست و زندگی جوامع بشری گذاشته است. در واقع با پیشرفت تکنولوژی و تغییر سبک زندگی، انسان به سمت تولید موادی روی آورد که علی‌رغم برخی از کارکرد‌های مفیدش، ضرر و زیان‌های جبران ناپذیری را نیز به همراه داشت.

حال بیشتر کشور‌های دنیا برای مقابله با آلودگی‌های زیست محیطی، سعی دارند که تولیدات مواد پلاستیکی خود را کاهش دهند، به همین منظور کنوانسیونی در سازمان ملل وضع شد که بر اساس آن موادی که مستقیما به آب ریخته می‌شوند، باید زیست تجزیه‌پذیر باشند. نکته مهم و قابل توجه این است که بخش عمده از این مقدار پلاستیک را بطری‌ها تشکیل می‌دهند.

سریع القلم مدیر عامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در حاشیه افتتاح مراسم رونمایی از نخستین دستگاه خود دریافت بطری شیشه و پت در این فروشگاه گفت: اولین دستگاه خود دریافت انواع بطری‌های نوشیدنی (RVM) را خریداری و مورد بهره برداری قرار دادیم.

مدیر عامل شهروند با تاکید بر سیاست تشویقی برای دریافت پسماند ارزشمند گفت: زمانی که شهروندان بطری شیشه و پلاستیک را به دستگاه تحویل می‌دهند دستگاه به آن‌ها رسیدگی می‌دهد و شهروندان پس از آن روی رسید نام و شماره تلفن خود را درج میکنند و در صندوق قرعه کشی قرار میدهند.

سریع القلم گفت: در پایان هر ماه قرعه کشی انجام می‌شود و به قید قرعه یک دستگاه دوچرخه برقی به شهروندان اهدا می‌شود.

او با اشاره به قیمت تمام شده دستگاه گفت: خرید این دستگاه مبلغی بالغ بر ۵۷۰ میلیون تومان هزینه داشته که تا کنون ۵۰ شعبه از شعب فروشگاه شهروند به این دستگاه تجهیز شده است.

مدیر عامل فروشگاه شهروند با اشاره به ویژگی‌های دستگاه گفت: این دستگاه با قابلیت پرس همزمان میتواند بارکد، جنس، رنگ شیشه، پت و بطری را در خود ذخیره کند.

سریع القلم در توضیح ظرفیت دستگاه خود دریافت انواع پت بطری و شیشه گفت: این دستگاه ظرفیت ۲هزار تا ۲هزار و ۵۰۰ پت را دارد.

او گفت: این دستگاه دارای ۳مخزن است که مخزن اول برای الومینیوم، مخزن دوم برای بطری پلاستیکی و مخزن سوم برای شیشه است.

مدیر عامل شهروند با تاکید بر توانایی افزایش مخازن این دستگاه تا ۸دمحزن گفت: با استفاده از این دستگاه میتوان پسماند را درمبداء تفکیک کرد و پسماند ارزشمند را جداسازی و بسیاری از هزینه‌های جاری این بخش را کاهش داد.

سریع القلم با اشاره به نقش تکنولوژی در بازیافت گفت: شرکت شهروند در دوره جدید مدیرت شهری همواره جزء اولین شرکت‌هایی بوده که تکنولوژی را در خدمت شهروندان قرار داده و با بهره گیری از فناوری‌های روز دنیا خدمات مطلوب تری به مشتریان خود ارائه کرده است.

او با اشاره به اهدف به کارگیری این دستگاه گفت: دریافت راحت و سریع انواع پسماند‌های خشک از شهروندان و ذخیره‌سازی آن‌ها برای ارسال به مراکز بازیافت جزء یکی از اهداف استفاده و به کارگیری این دستگاه است.

سریع القلم با برشمردن یکی دیگر از ویژگی‌های استفاده از دستگاه خود دریافت بطری و شیشه گفت: یکی دیگر از ویژگی مهم استفاده از دستگاه خود دریافت انواع بطری‌های نوشیدنی (RVM) مشارکت شهروندان در امر بازیافت و تفکیک زباله است.

مدیر عامل فروشگاه شهروند گفت: شاید یکی از دلایلی که شهروندان تفکیک زباله را جدی نگرفته اند را در عدم مشارکت آن‌ها در این کار دانست که با ورود این دستگاه شهروندان بیش از پیش با تفکیک و بازیافت زباله آشنا و مشارکت کاملی در این حوزه داشته باشند.

انتهای پیام/

تقدیر از مأموران حاضر در ماجرای درگیری پلیس و دختر تهرانپارس! + عکس

احمدی‌نژاد خواستار مذاکره ایران با امریکا شد؛ مذاکره درباره مسائل اساسی مهم‌تر از "برجام" است

صادق زیباکلام: آمریکا به این 4دلیل در حوادث اخیر در قبال ایران کوتاه آمده

کلیدواژه: تغذیه شیردهی شیر مادر

منبع این خبر، وبسایت aftabnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۰۱۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اینجا" لعنت آباد" است بیاید و عبرت بگیرید
 • سینمای کودک و نوجوان نیازمند سرمایه گذاری جدی است
 • گرمازدگی در تابستان را جدی بگیرید
 • جدیدترین مدل‌های کیف زنانه برای تابستان
 • ۸۲۱ کودک دچار سوء تغذیه استان تهران از سبد غذایی کمیته امداد بهره مند شدند
 • بهره‌مندی ۸۲۱ کودک دچار سوء تغذیه از سبد غذایی
 • آموزش ۶۰۰ مشاور برای دادگاه اطفال
 • طرح تغذیه مصنوعی سفره های زیرزمینی در فردیس به اجرا در آمد
 • ساماندهی کودکان کار و خیابان با نگاه سیاسی مدیریت نمی شود
 • ارائه سبد غذایی به کودکان زیر پنج سال دچار سوء تغذیه
 • ابتکار شهرداری تهران با برگزاری قرعه کشی/ بطری و شیشه بدهید دوچرخه برقی هدیه بگیرید
 • بهره‌مندی ۸۲۱ کودک دچار سوء تغذیه استان تهران از سبد غذایی
 • روایت نماینده گچساران از مشکلات سد چم‎شیر/ نه فقط حرف زدن و خیال‎پردازی!
 • خاک شیر و تخم شربتی بهترین نوشیدنی در گرما
 • خواص فوق العاده شیر شتر
 • تاثیر پروتز سینه بر بارداری و شیردهی به علت ایجاد فاصله با بافت سینه
 • دسترسی عروقی حیاتی ترین نیاز اطفال بیمار
 • ۸۲هزار و ۸۰۰ تن سیب‌زمینی در عجب‌شیر برداشت‌ می‌شود
 • بهبود تغذیه دام مهمترین راهکار افزایش راندمان تولید است