سومین و آخرین دیدار روز هشتم جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ بین ۲ تیم فوتبال عربستان سعودی و لبنان برگزار شد.

ترکیب تیم ملی فوتبال عربستان سعودی:

عبدالعزیز البیشی-علی البلیهی-محمد البریک-سالم الدوساری-محمد الفتیل-حسین المقهوی-فهد الموالد -محمد العویس-حمدان الشمرانی-بابهیر-عبدالله عطیف

ترکیب تیم ملی فوتبال لبنان:

ال حلوه-قاسم الزین‎-فائور-حیدر-علی حمام-جورنایدی-خلیل-حسن ماتوک- رابرت الکساندر ملکی-فلیکس ملکی-عمری

حواشی و نکات دیدار:

نیمه نخست 

دیدار تیم های عربستان سعودی و لبنان در قالب دیدار گروه E جام ملت های آسیا 2019 راس زمان اعلام شده آغاز شد.
تیم ملی فوتبال عربستان که نسبت به سایر همگروه های خود یک سر و گردن بالاتر است توانسته در دقایق ابتدایی دیدار عملکرد بهتری را نسبت به حریف خود داشته باشد. دقیقه 12 :دیدار اشتباه مدافعان تیم ملی فوتبال لبنان سبب شد تا پاس اشتباه به بازیکن تیم حریف ،فهد الوالد رسیده و این بازیکن اولین گل دیدار را به نفع تیم فوتبال عربستان سعودی به ثمر برساند. لحظاتی پس از گل اول دیدار بازیکنان تیم ملی فوتبال لبنان ضربات خطرناکی را روی دروازه عربستان سعودی به وجود آورند که در نهایت اما این ضربات ثمری نداشت و از کنار دروازه سعودی ها به بیرون رفت. علی رقم برتری نسبی بازیکنان عربستان در پاسکاری و ضربات به سمت دروازه حریف اما پس از گذشت 40 دقیقه همچنان دیدار با نتیجه یک بر صفر به سود سعودی ها است. دقیقه 42 دیدار  عبدالعزیز البیشی بازیکن تیم ملی فوتبال عربستان سعودی کارت زردی را دریافت کرد. نیمه نخست دیدار تیم های عربستان سعودی و لبنان با نتیجه یک بر صفر به نفع سعودی ها به پایان رسید.

نیمه دوم

دقیقه ۶۷ : حسین المقهوی بازیکن تیم ملی فوتبال عربستان سعودی به وسیله ضربه سر دروازه تیم لبنان را گشود. دقیقه ۷۰:  فیلکس ملکی بازیکن تیم ملی فوتبال لبنان کارت زردی را دریافت کرد. دقیقه ۷۲:  بازیکنان تیم ملی فوتبال عربستان حملات شدیدی را روی دروازه تیم ملی فوتبال لبنان انجام دادند اما تمامی این ضربات به نوعی توسط دروازه بان لبنان دفع شد. دقیقه ۷۳:  فائور بازیکن تیم لبنان از زمین خارج و ربیع عطایا جایگزین او شد. همچنین در دقیقه ۷۳ بعد الموالد زننده گل اول عربستان سعودی از زمین خارج و یحیی الشهریجایگزین او شد. دقیقه ۷۶:  ماتوک بازیکن تیم ملی فوتبال لبنان از زمین خارج و مطر جایگزین او شد. دقیقه ۷۹:  البیشی بازیکن تیم ملی فوتبال عربستان سعودی از زمین خارج و عبدالرحمان جایگزین او شد. دقیقه ۸۲:  حیدر بازیکن تیم ملی فوتبال لبنان کارت زردی را دریافت کرد. دقیقه ۸۵:  عبدالله عطیف بازیکن عربستان سعودی از زمین خارج و ابراهیم غالب جایگزین او شد. دقیقه ۸۹:  ال حلوه بازیکن تیم ملی لبنان کارت زردی را دریافت کرد. ۳ دقیقه وقت اضافه برای نیمه دوم دیدار در نظر گرفته شده است. دقیقه ۹۳: سالم الدوساری کارت زردی را از داور دریافت کرد تیم ملی فوتبال عربستان در نهایت توانست با پیروزی برابر لبنان صعود خود به مرحله حذفی را قطعی کند.

 

منبع: افکارنيوز

خبر بعدی:

انتقام‌گیری یا مصلحت‌اندیشی

تهران- ایرنا - باخت چهار سال پیش تیم ملی فوتبال ایران برابر عراق موجب شد تا بازی این دو تیم در روز آخر مرحله گروهی جام ملت های آسیا 2019، به یک نبرد انتقامی تبدیل شود.

به گزارش ایرنا، اما موضوعی که مهمتر از انتقام‌جویی در دیدار امروز ملی پوشان مورد توجه قرار می گیرد، انتخاب مسیری راحت برای رسیدن به جمع چهار تیم پایانی است زیرا بر اساس پیش بینی های اولیه از نتایج گروه های شش گانه، در صورت صدرنشیی تمام قدرت های فوتبال آسیا (ایران، ژاپن، عربستان، کره جنوبی و استرالیا)، تیم ملی فوتبال ایران تا مرحله نیمه نهایی با این تیم ها روبرو نمی شد. اما این پیش فرض زمانی از واقعیت دور شد که فوتبال روی دیگر خود را نشان داد.
در نخستین شگفتی جام ملت های 2019 تیم ملی فوتبال استرالیا با نتیجه یک بر صفر مغلوب اردن شد و با توجه به نتایج اردن در 2 بازی اول، استرالیا عملا هیچ شانسی برای سرگروهی ندارد. در گروه پنجم نیز عربستان هر چند به عنوان یکی از تیم های قدرتمند این گروه ظاهر شد اما برد شش بر صفر قطر برابر کره شمالی کار را برای قهرمان سه دوره آسیا سخت کرده و این تیم باید برای صدرنشینی از صدر یاران «معزعلی» آقای گل حاضر حاضر رقابت ها بگذرند.
همچنین ژاپن که بین تیم های آسیایی بهترین عملکرد در جام جهانی 2018 را داشت در این دوره از رقابت ها با وجود 2 برد متوالی، باید دیدار آخر مرحله گروهی را با برد پشت سر بگذارد چون ازبکستان با عملکرد بهتر، بالاتر از سامورایی ها قرار دارد. کره جنوبی دیگر قدرت سنتی آسیا شرایطی به مانند ژاپن و عربستان دارد و باید در دیدار آخر مرحله گروهی بر چینی ها غلبه کند.
چنانچه این تیم ها نتوانند به عنوان صدرنشین از مرحله گروهی صعود کنند بدون شک تیم ملی فوتبال ایران نیز از نتایج آنها تاثیر خواهد پذیرفت. چون پس از بازی مرحله یک هشتم نهایی ملی پوشان با تیم سوم یکی از گروه ها، احتمال برخورد چند باره ایران و کره جنوبی در مرحله یک چهارم نهایی وجود دارد زیرا اگر این تیم (کره جنوبی) نتواند در روز آخر دور گروهی بر رقیب خود (چین) غلبه کند بدون شک بازی پرتکرار ایران و کره جنوبی برای چندمین بار در مرحله یک چهارم نهایی برگزار خواهد شد.
رویارویی با کره جنوبی در مرحله یک چهارم نهایی تکرار سریال 22 سال اخیر است که ایران و کره جنوبی از شش دوره ممکن (1996 تا 2015) 5 بار در این مرحله به مصاف هم رفتند که نتیجه آن دیدارها 2 برد برای ایران (96 و 2004) و 3 برد برای تیم ملی فوتبال کره جنوبی (2000،2007 و 2011) بود.
اما اگر ایران نتواند در گروه خود به عنوان صدرنشین صعود کند بدون شک باز هم مسیری سخت و ناهموار برای رسیدن به نیمه نهایی دارد و باید با یکی از تیم های قطر یا عربستان روبرو شود که تجربه نشان داده است بازی با این 2 تیم برای ایران در مرحله حذفی سخت بوده است. عربستان در ادوار گذشته رکورد صددرصد پیروزی در برابر ایران در مرحله حذفی را در اختیار دارد.
در سوی دیگر اگر ایران سرگروه شود و عربستان نتواند بر قطر غلبه کند احتمال برخورد این دو رقیب سنتی غرب آسیا در نیمه نهایی وجود دارد و این یک دربی تمام عیار در جام ملت های آسیا است؛ دربی که در مراحل حذفی در ادوار مختلف به سود سعودی ها به پایان رسیده و آنان در 3 نیمه نهایی سالهای 1984، 1988 و 1996 به سدی در برابر ایران برای رسیدن به فینال تبدیل شدند.
در سوی دیگر ژاپن رقیب سنتی ایران اگر بر ازبکستان غلبه کند و به عنوان تیم نخست گام در مرحله حذفی بگذارد ایران نیز تیم اول باشد دیدار این دو تیم پرافتخار آسیا در مرحله نیمه نهایی برگزار خواهد شد. (با فرض غلبه ژاپن بر عربستان به عنوان تیم دوم دوم گروه 5).
با این شرایط هر چند که انتقام باخت چهار سال قبل می تواند روحیه مضاعفی به ملی پوشان برای ادامه رقابت ها تزریق کند اما تعیین مسیر منطقی مرحله حذفی یکی از اولویت های تیم ملی می باشد و کادر فنی می تواند بین سرگروهی و دوم شدن یکی را انتخاب کند.
تعین مسیر رسیدن به مراحل حذفی یک رویه عادی در تورنمنت ها به شمار می رود و مصداق بارز آن قرار گرفتن پرتغال در جایگاه سوم رده بندی جدول یورو 2016 بود که از مسیر راحت تر توانست بدون برخورد با ایتالیا، آلمان و فرانسه، با حذف ولز و کرواسی گام در فینال مسابقات بگذارد و در نهایت قهرمان شد. همچنین تیم ملی فوتبال انگلیس در جام جهانی 2018 با باخت مصلحتی به بلژیک عملا از رویارویی با تیم ملی فوتبال برزیل فرار کرد و توانست به مرحله نیمه نهایی این رقابت گام بگذارد.
ورزشی**2052**1597

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

وزیر ارتباطات: ماهواره «پیام» در مدار قرار نگرفت| ماهواره "دوستی" در انتظار حضور در مدار+فیلم

محمد جواد شمس صدام ایران صبح امروز اعدام شد + فیلم اعدام

کلیدواژه: عربستان سعودی لبنان تیم ملی فوتبال تیم ملی عربستان ملت های آسیا فوتبال دروازه بان زمین عربستان لبنان پیروزی سعودی طعم

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۰۸۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • فوتبال جهان| نیوکاسل در وقت‌های اضافه به دور چهارم جام حذفی انگلیس راه یافت
 • صعود استرالیا و حذف دراماتیک سوریه در دقیقه 93/ فلسطین بدون گل زده در آستانه صعود! +جدول
 • صعود استرالیا و حذف تلخ سوریه در دقیقه 93/ فلسطین بدون گل زده در آستانه صعود! +جدول
 • بهزاد غلامپور: هدف سایپا قهرمانی در جام حذفی است؛ جذب حامد لک؟ از این موضوع بی‌اطلاع هستم
 • بهزاد غلامپور: برای انتخاب میزبان دیدار نیمه نهایی جام حذفی در حق سایپا اجحاف شد/ هدفمان قهرمانی است
 • بازیکنان تاثیرگذار ایران در جام ملت‌های آسیا
 • فوتبال جهان|صعود قاطعانه رم به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی ایتالیا
 • مصاف فلسطین و اردن در ایستگاه پایانی گروه دوم / استرالیا به دنبال صعود بی دردسر به دور حذفی
 • اهداف مختلف مناسبات رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی
 • تئاتر با طعم کتاب
 • صحبت های سرمربی لبنان خبرساز شد
 • دیدار پامپئو با پادشاه و ولیعهد سعودی؛ ایران محور مذاکرات
 • جام ملت هاي آسيا؛ نگاهي به بازي هاي هيجان انگيز دور سوم و حريف احتمالي ايران در مرحله حذفي
 • تمام احتمالات دیدارهای دور حذفی جام ملت ها/ جدال ایران و عربستان در خاک امارات!
 • فوتبال جهان| آنچلوتی: قهرمانی در جام حذفی یکی از اهداف ما است/ بازی با میلان خیلی سخت خواهد بود
 • انتشار پژوهش «ابعاد و اهداف مختلف مناسبات رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی»
 • کیش میزبان مسابقات تنیس جام حذفی
 • دور سوم؛ هیجان صعود و چیدمان جدول حذفی
 • لحظه به لحظه با جام ملت‌های آسیا