برای اینکه زمستان امسال خوش استایل و شیک پوش باشید باید بدانید زمستان امسال چه رنگی مد است و چه رنگی باید ست کنید.

یکی از عادت‌های بدی که خیلی از ما داریم این است که با آمدن فصل زمستان مثل هر سال می‌رویم سراغ همه رنگ‌های تکراری سال قبل. در حالی که رنگ‌های زیادی را می‌شود در این فصل زیبا استفاده کرد. با این رنگ‌ها کمی به لباس‌های زمستانی تان روح بدهید.

  رنگ لباس اهمیت زیادی دارد، به خصوص در مورد لباس‌های گران و پر مصرفی، چون کت، پالتو، بارانی و ... اینگونه لباس‌ها را همیشه از میان رنگ‌های کلاسیک خنثی مثل بژ، خاکستری، سفید و سیاه انتخاب کنید. این رنگ‌ها همیشه پوشیده می‌شوند. رنگ سفید برای همه فصل‌ها مناسب است. درست است که بیشتر به عنوان رنگی تابستانی پذیرفته شده است، اما در زمستان نیز جذابیت خاصی دارد، به خصوص اگر با رنگ‌های گرم پوشیده شود.

رنگ‌های مناسب

رنگ لباس باید با رنگ پوست و مو متناسب باشد. البته سلیقه شخصی نیز مطرح است، اما معمولاً هر کس رنگی را می‌پسندد که به او بیشتر می‌آید. تجربه نشان می‌دهد که برای مو سرخ‌ها با صورت‌های کک و مکی رنگ‌های بژ و سبز که با‌های لایت‌های طلائی طبیعی آن‌ها هماهنگی دارد متناسب‌تر است.

برای پوست‌های گندم گون و زیتونی با مو‌های قهوه‌ای تیره، رنگ‌های قرمز تیره و آلبالوئی جالب است. مو بلوندهائی که پوست خیلی روشنی دارند از رنگ‌های بژ و آبی می‌توانند بهترین نتیجه را بگیرند. کسانی که مو‌های قهوه‌ای روشن یا خاکستری دارند از رنگ‌های آبی می‌توانند استفاده کنند و اگر پوست رنگ پریده‌ای دارند مخلوط سفید و آبی برایشان رنگ مناسبی می‌سازد.

رنگ سیاه

وقتی لباس سیاه می‌پوشید توجه داشته باشید که رنگ سیاه روی چهره اثر می‌گذارد. این رنگ اندام را باریکتر نشان می‌دهد. پس اگر لاغر هستید، از این رنگ چشم بپوشید.رنگ‌های سازگار

جور کردن رنگ لباس، با کفش و کیف و ... نیاز به دقت دارد. مثلاً رنگ آبی نیلی بسیار زیبا و شیک است، اما جور کردن کفش و کیف با آن، چندان آسان نیست. اگر پوشاک خود را در یک ته رنگ انتخاب کنید (یعنی تیره و روشن یک رنگ خاص) کار آسان‌تر می‌شود. مثلاً یک کت بژ با بلوز کرم یا شیری و شلوار یا دامن بژ تیره با کفش بژ یا کرم تیره هماهنگی دارد.

جور کردن لباس به این شکل، ساده‌تر از جور کردن چند رنگ مختلف است. البته جوان تر‌ها لباس‌های رنگارنگ شاد را ترجیح می‌دهند، اما آن‌ها نیز باید سازگاری رنگ‌ها را در نظر بگیرند.

هر کدام از این رنگ‌ها را می‌توان به اندازه دو رنگ پر کاربرد سفید و مشکی در پوشش لباس‌ها به کار برد، کمی از لباس‌های تک رنگ بیرون بیایید و سعی کنید آن‌ها را با رنگ‌های هم خانواده ست کنید.

رنگ سفید

سفید رنگی است که معمولاً به همه کس می‌آید، به شرط اینکه خالص باشد. اگر رنگ دیگری (هر قدر کم) به آن اضافه شده باشد، تأثیرش به کلی از بین می‌رود مثلاً سفید مایل به نباتی یا شیری و یا عاجی هر کدام با رنگ پوستی متناسب است، در حالی که سفید خالص با همه نوع پوست هماهنگی دارد.

از جور کردن رنگ‌ها و طرح‌ها نترسید!

نقش‌ها را در کنار هم بگذارید و با هم جور کنید. طراحان باهوش و موفق از این راه معروف شده اند. مثلاً یک کت توئید جناغی را با بلوز پشمی نقش دار و دامن پشمی ساده و مناسب می‌توانید بپوشید.

می‌توانید هر کدام از این رنگ‌ها را به تنهایی و به صورت تک رنگ به کار ببرید. می‌توانید همه آن‌ها را با هم ترکیب کنید یا حتی می‌توانید رنگ چهارمی هم به آن اضافه کنید مثل رنگ قرمز.

منبع: zendegionline.ir

منبع: پارسینه

خبر بعدی:

کارگروه مد و لباس نتوانسته کمکی در جهت‌دهی به پوشش خانم‌ها کند

به گزارش ایسکانیوز طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی در مورد وضعیت حوزه مد و لباس گفت: متاسفانه در این 4 دهه، اقدامات در حوزه پوشش مردانه و زنانه بیشتر برخوردهای انتظامی و قهریه بوده، در حال حاضر تنها الگوی مناسبی که توانسته در بحث پوشش به خانم‌ها کمک کند، بحث چادر ملی بوده که در الگو دادن به جامعه موثر بوده و به خانم‌هایی که شاغل هستند و فعالیت اجتماعی دارند یا دانشجوهستند کمک کرده است. متاسفانه لباس‌ها یا الگوهایی که در جشنواره مد و لباس می‌بینید، با آنچه که در بازار پوشاک وجود دارد بسیار متفاوت است.

آنچه که در جشنواره‌های مد و لباس وجود دارد برای همه مردم قابل دسترس نیست

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی،در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت افزود: آنچه که درجشنواره‌های مد و لباس وجود دارد برای همه مردم قابل دسترس نیست چراکه بیشتر در مزون‌ها وجود دارد و آنچه که در بازار وجود دارد، چیزی است که عامه مردم از آن استفاده می‌کنند اما اینکه کسی بخواهد به عنوان حجاب و پوشش استفاده کند، سخت است. به عنوان مثال برای کسی که مانتو به عنوان حجاب او است، معمولا مانتوها یا آستین و یا قدش کوتاه است و یا دکمه ندارد بنابراین این کارگروه نتوانسته ساماندهی کند و یا مساعدتی در جهت‌دهی به پوشش خانم‌ها داشته باشد.

کارگروه مد و لباس تاکنون پیشرفتی نداشته است

وی افزود: در واقع اینکه یک الگو و یا جهت‌دهی داده شود که هم سبک ایرانی اسلامی را به نمایش بگذارد و هم یک مد قابل استفاده و خریدن برای همه باشد، در دسترس نیست. در یک جامعه غربی می‌بینید که آن چیزی که به عنوان مد و لباس مطرح می‌شود، به عنوان یک چکیده‌ای از لباس مردم و با قیمتی مناسب در بازار نیز وجود دارد. کارگروه مد و لباس در این 4 دهه و بعد از قانونی که در مد و لباس در مجلس در سال 85 به تصویب رسید، کار خود را رسمی‌تر در تعامل با مجلس آغاز کرد اما پیشرفتی نداشته است.

ایران می‌تواند در عرصه پوشاک بسیار سودآور باشد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه یکی از مهمترین بازارهای جهانی و اصلی‌ترین تولید کننده‌هایی که می‌تواند در پوشاک برای کشور سود آور باشد ایران است، تصریح کرد: ما می‌توانیم در این عرصه چه در تولید داخلی و چه در حوزه بین‌المللی موفق باشیم. به لحاظ کیفیت دوخت و کارگر ارزان امکانات داریم اما نتوانستیم در این عرصه به موفقیت برسیم و خود را نشان دهیم.

قاچاق و انحصارطلبی رقبای داخلی را از میدان بیرون می‌کنند

سیاوشی اظهار داشت: البته تنها کارگروه مد و لباس مقصر نیست چراکه قاچاق مطرح است و آنچنان که باید و شاید انحصار وجود داشته و رقبا را از میدان بیرون می‌کردند و رقبای داخلی و برندهای ایرانی از بین رفته‌اند به همین دلیل به نوعی ساماندهی در حوزه مد و لباس ندیدیم و همیشه یک نوع آشفتگی در این حوزه وجود داشته است.

قاچاق در بازار از سال آینده جمع می‌شود

وی گفت: امیدواریم با توجه به مشکلاتی که در خصوص تحریم‌ها وجود دارد، از این تهدیدها بتوانیم مشکلات را به فرصت تبدیل کنیم و واردات در این عرصه محدودتر شود. البته نظارت‌هایی بر طبق مصوبات صورت گرفته و برندهای قاچاق در بازار از سال آینده جمع می‌شود و امیدوارم که تولیداتی داشته باشیم که با کیفیت بالا، بتوانند نیازهای مردم را برآورده کنند.

تولیدات داخلی نیازمند حمایت بخش های مختلف حاکمیت است

عضو فراکسیون امید مجلس دهم، در پاسخ به این سوال که چه فعالیت‌های فرهنگی باید انجام داد تا لباس ایرانی با فرهنگ ایرانی به دنیا معرفی شود، گفت: در صفحات مجازی شاهد این هستیم که افراد تولیدات خود را از این طریق در اختیار مشتریان قرار می‌دهند و خودشان برندسازی می‌کنند اما این حرکات بسیار کُند است و نیازمند حمایت بخش‌های مختلف حاکمیت است البته نه به این معنی که ورود پیدا کنند بلکه از ورود قاچاق و انحصارطلبی پارچه جلوگیری کنند که این بازار بتواند روی پای خود بایستد و شکوفا شود.

می‌توان طراحی‌هایی باب سلیقه شهرنشینان ایجاد کرد

وی ادامه داد: ما سوزن‌دوزی‌های بسیار زیبا داریم و از هر استانی تنوع‌های بسیاری در حوزه پوشاک وجود دارد و باید بتوانیم لباس‌های خانم‌ها را به راحتی عرضه کنیم و اینکه بتوانیم طراحی‌های جذاب به ویژه برای جوانان داشته باشیم. ما هنوز نتوانستیم این ظرفیت‌ها را روزمره کنیم چراکه این سوزن‌دوزی به قیمت بسیار بالا فروخته می‌شود در حالی که می‌توان تکه‌هایی از آن را روی لباس‌ها طراحی کرد و باب سلیقه شهرنشینان کرد و به راحتی می‌توان در بازارهای جهانی معرفی کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: برندی تحت عنوان برند حلال که در سطح بین‌المللی عرضه می‌شود، زمانی هم ایران در این بازار ورود پیدا کرد بنابراین در بازارهای جهانی اگر بتوانیم این فرصت را پیدا کنیم که بتوانیم با لباس‌های کاربردی‌تر در این عرصه ورود پیدا کنیم امکان اینکه بتوانیم بخشی از این بازار را به خود اختصاص دهیم، می‌تواند برای ایرانیان موفقیت‌آمیز باشد./

179 / 156 کارگروه مد و لباس طیبه سیاوشی

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

مصباحی‌مقدم: چطور مردم به خودشان اجازه می‌دهند که به اعضای شورای نگهبان یا مجمع تشخیص تکلیف کنند که این کار را بکنید یا نکنید؟!| آیا نباید به ساختاری که نظام ایجاد کرده اعتماد کنند؟

مزد 98 روی پله آخر

کلیدواژه: مد و پوشاک شیک پوشی ست لباس ست لباس زنانه

منبع این خبر، وبسایت www.parsine.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۱۴۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آجیل خورها بخوانند
 • پاکسازی رودخانه پلرود از دام و پلاک کوبی درختان سفید پارک آستانه
 • بزرگ ترین کمد لباس متعلق به این زن است (+عکس)
 • لوکس‌ترین کمد لباس دنیا! +عکس
 • کاخ‌سفید ارتباط ترامپ با عامل جنایت تروریستی نیوزیلند را رد کرد
 • کاخ سفید ارتباط ترامپ با عامل حملات تروریستی نیوزیلند را رد کرد
 • همه‌چیز درباره لکه‌های سفید ناخن/ از «لیوکونیچیا» چه می‌دانید؟+ راه‌های درمان
 • بهترین رنگ مو‌ها از نظر ابن سینا
 • سکوت گرگ ها
 • بهترین رنگ موها از نظر ابن سینا
 • حال و هوای بازار همدان در آستانه نوروز/ تخریب حمام قدیمی دوران قاجاریه در نفت سفید خوزستان/ روستای تل سیاه – هرمزگان
 • ترامپ و ناسیونالیسم سفید، ریشه های ترور در نیوزیلند هستند
 • رفتار نژادپرستانه پلیس آمریکا در ایست بازرسی‎ها؛ توقف بی جهت رانندگان سیاه‎پوست از سوی پلیس آمریکا
 • تخریب حمام قدیمی دوران قاجاریه در نفت سفید خوزستان/تصاویر
 • آغاز فعالیت کارگاه رنگ آمیزی تخم مرغ‌های رنگی نوروز در پارک قدس رشت
 • ایران تلفن همراه بنی گانتز را هک کرد؛ ائتلاف آبی سفید خواستار تحقیقات شد
 • رسوایی «حقوق بشر سفید» / از حمله تروریستی به رژه اهواز تا سفید پوستی که ۲۰ دقیقه شلیک کرد، ولی آمریکایی بود!
 • زنگنه: فکر کنم امسال کمتر کسی متوجه گذر زمستان شده / قاچاق؛ الحمدالله از همه مرز‌ها جریان دارد!
 • بررسی چند حادثه تروریستی اخیر و برخورد دوگانه غرب / رسوایی «حقوق بشر سفید»