سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران از انتشار گاز مونواکسید کربن در یک واحد مسکونی در تهران خبر داد.

به گزارش ایسنا، سیدجلال ملکی اظهار کرد: ساعت ١٩:٣۵ دقیقه شنبه یک مورد حادثه گازگرفتگی در واحد مسکونی در شهرک مسعودیه خیابان ابومسلم به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شد که بلافاصله ایستگاه شماره ۳۷ آتش‌نشانی به محل اعزام شد.

وی ادامه داد: آتش‌نشانان با حضور در محل حادثه مشاهده کردند در یکی از واحد‌های ٦٠ متری یک ساختمان مسکونی چهار طبقه که سه طبقه آن بر روی همکف قرار داشت، نشت گاز مونوکسید کربن اتفاق افتاده بود که خوشبختانه پیش از رسیدن آتش‌نشانان یک نفر از ساکنان متوجه انتشار گاز شده بود و در ادامه پس از باز کردن درِ ورودی برای جریان پیدا کردن اکسیژن، با آتش‌نشانی تماس گرفته بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران با اشاره به اینکه آتش‌نشانان با حضور در محل افراد ساکن این منزل را که پنج نفر بودند، خارج کردند، گفت: دو خانم ۴۴ و ۲۱ ساله، دختری ۱۴ ساله و دو پسر بچه یک ساله و سه ساله داخل این منزل بودند و با حضور عوامل اورژانس مورد معاینه قرار گرفتند. خانم ۴۴ ساله با تشخیص عوامل اورژانس برای ادامه روند درمان به مراکز درمانی منتقل شد و بقیه افراد هم در محل معاینه شدند.

وی افزود: با حضور کارشناسان آتش‌نشانی و بررسی دقیق‌تر محل مشخص شد نقص در دودکش‌های آبگرمکن و بخاری دیواری و استفاده از دودکش‌های فرسوده و پوسیده، همچنین استفاده همزمان از این وسایل و زیاد بودن شعله بخاری که باعث کمبود اکسیژن و انتشار گاز مونوکسید شده بود، علت وقوع این حادثه بود. نبودن کلاهک مناسب بر روی این وسایل در پشت بام نیز باعث تسریع انتشار گاز و افزایش حجم آن شده بود.

ملکی در ادامه با بیان اینکه خوشبختانه با مطلع شدن خود ساکنان و تماس سریع آنها با آتش‌نشانی از یک حادثه تلخ جلوگیری شد، گفت: از شهروندان تقاضا می‌کنم با توجه به اینکه در روزهای سرد سال هستیم، در صورت استفاده از وسایل گرمایشی شعله‌دار مثل انواع بخاری، پکیج آبگرمکن و شومینه حتماً مسیری را برای ورود هوای مناسب در نظر بگیرند؛ چراکه بسته بودن مسیرهای ورودی منجر به کاهش اکسیژن و انتشار گاز مونوکسید کربن می‌شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

خبر بعدی:

فوت دو کودک زیر آوار/ مرگ زن شیرازی با سقوط از خانه سه طبقه

دستگیری سه گروگانگیر در البرز، جزییات سقوط زنی از طبقه سوم منزل مسکونی در شیراز و علت فوت دو کودک زیرآوار خانه‌شان در ورامین را در بسته خبری اجتماعی امشب ایمنا بخوانید.

به گزارش خبرنگار ایمنا، سرهنگ محمد نادربیگی، رییس پلیس آگاهی تهران گفت: در پی اعلام مرکز پیام مبنی بر وقوع یک فقره آدم ربایی به کلانتری ۳۲ حصارک بالا، بلافاصله کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم جنایی برای بررسی موضوع به کلانتری اعزام شدند که خانمی به مأموران مراجعه و اعلام کرد پدرش که ۶۳ سال سن دارد به همراه فرد دیگری با یک دستگاه خودرو تاکسی برای انجام کار از تهران به کرج آمدند که چند نفر جلوی خودروی آنها را گرفته و پدرش را ربوده‌اند.

وی افزود: در ادامه تحقیقات از راننده خودرو تاکسی محرز شد که به همراه فرد ربوده شده در ساعت یک بعد از ظهر روز حادثه از مسیر رجایی شهر کرج به سمت حصارک بالا در حرکت بوده و قصد رفتن به اتوبان قزوین را داشتند که سرنشینان دو دستگاه خودرو سمند و پراید جلو راه آنها را مسدود کرده و با تهدید سلاح سرد نامبرده را از خودرو پیاده و از محل متواری شدند.

سرهنگ نادر بیگی ادامه داد: با توجه به حساسیت موضوع پیگیری پرونده به صورت ویژه در دستور کار مأموران قرار گرفت تا این که یکی از آدم رباها با تلفن همراه دختر فرد ربوده شده تماس گرفته و از وی خواست تا در قبال رهایی پدرش مبلغ شش میلیارد ریال پول به آنها بدهد.

رییس پلیس آگاهی استان البرز گفت: بلافاصله اقدامات اطلاعاتی گسترده‌ای برای آزادی گروگان و شناسایی آدم رباها آغاز شد تا اینکه طی آخرین تماس یکی از آدم رباها با دختر خانواده برای انتقال مبلغ درخواستی در محدوده یکی از میدان‌های شهر کرج، منطقه تحت نظر قرار گرفت و متهم پس از شناسایی از سوی راننده تاکسی قبل از حضور در سر قرار دستگیر و در بازرسی از وی یک قبضه قمه کشف شد.

سرهنگ نادربیگی افزود: متهم دستگیر شده در بازجویی اولیه مأموران منکر هرگونه دخالت در آدم‌ربایی شد اما با توجه به دلایل و مدارک موجود لب به اعتراف گشود و اعلام کرد که از طرف شخصی، مأمور به انجام آدم ربایی با همدستی یک نفر دیگر شده است و فرد ربوده شده در حال حاضر در داخل ویلایی در یکی از روستاهای شهرستان کوهسار ساوجبلاغ است.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز اظهار کرد: مأموران بلافاصله به روستای مذکور اعزام و پس از تحت نظر قرار دادن محل اختفای گروگان، هنگامی که متهمان قصد جابه جایی فرد ربوده شده را داشتند طی عملیات غافلگیرانه پلیس دستگیر و گروگان در کمتر از شش ساعت در سلامت کامل رها شد.

ورامین؛ فوت دو کودک زیر آوار

جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران درباره جزییات این حادثه گفت: ساعت ۱۷:۵۳ یک مورد حادثه آوار در یک منزل قدیمی در جاده ورامین، جاده نظامی، خیابان پمپ‌بنزین به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی اطلاع داده می‌شود.

وی با بیان اینکه این این منطقه خارج از محدوده آتش‌نشانی شهرداری تهران است، ادامه داد: بلافاصله سه ایستگاه آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شد. زمانی که آتش‌نشانان به محل حادثه رسیدند مشاهده می‌کنند سقف یکی از اتاق‌ها در یک منزل مسکونی که از منازل خشتی و تیرچوبی قدیمی بود تخریب شده است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با بیان اینکه اطلاعات اولیه حاکی از این بود که اعضای خانواده در این اتاق حضور داشتند، تصریح کرد: به گفته همسایه‌ها قبل از رسیدن نیروهای آتش‌نشانی دو الی سه نفر از اعضای این خانواده از زیر آوار خارج شده و به مرکز درمانی منتقل شده‌بودند.

ملکی با بیان اینکه همچنان دو نفر در زیر آوار محبوس بودند، خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان بلافاصله عملیات آواربرداری را آغاز کردند و بعد از مدت کوتاهی موفق شدند دو نفر که شامل یک دختر هشت‌ساله و یک پسر ۱۲ ساله بود را از زیر آوار خارج کنند.

وی ادامه داد: این دو نفر تحویل عوامل اورژانس شده که بعد از معاینات مشخص شد هر دو نفر جان خود را از دست داده‌اند. این خانواده به گفته همسایه‌ها تابعیت غیر ایرانی داشتند. عملیات به پایان رسید و محل تحویل عوامل انتظامی شد.

شیراز؛ سقوط زن جوانی از طبقه سوم یک ساختمان

فرمانده انتظامی شهرستان شیراز گفت: یک زن جوان بر اثر سقوط از طبقه سوم یک آپارتمان در شهر لپویی، جان خود را از دست داد.

سرهنگ دلاور القاصی‌مهر گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر بروز یک مورد اختلاف خانوادگی و سقوط از بلندی، بلافاصله مأموران برای بررسی بیشتر به محل حادثه اعزام شدند.

این مقام انتظامی ادامه داد: مأموران در بررسی‌های اولیه مطلع شدند که مردی با همسرش مشاجره داشته و به دلیل نامعلوم، زن جوان از تراس آپارتمان در طبقه سوم به پایین سقوط کرده است.

القاصی‌مهر با بیان اینکه زن یاد شده در دم جان سپرده بود، گفت: پرونده قضائی تشکیل شده و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

مصباحی‌مقدم: چطور مردم به خودشان اجازه می‌دهند که به اعضای شورای نگهبان یا مجمع تشخیص تکلیف کنند که این کار را بکنید یا نکنید؟!| آیا نباید به ساختاری که نظام ایجاد کرده اعتماد کنند؟

مزد 98 روی پله آخر

کلیدواژه: آتش نشاني گازگرفتگي مونواكسيدكربن

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۱۶۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آتش سوزی منزل مسکونی در تالش یک کشته بر جا گذاشت
 • خسارت‌های توفان در گرگان؛ آب‌گرفتگی منازل مسکونی تا پارگی کابل‌های فشار قوی
 • 5 هزار آتش نشان در آماده باش کامل قرار می گیرند
 • انفجار یک واحد مسکونی هیچ کس آسیب ندید
 • انباری ساختمان مسکونی در آتش سوخت
 • پیرمرد تربت جامی از انفجار جان سالم به در برد
 • آبدارخانه یک ساختمان اداری در خیابان ولیعصر آتش گرفت
 • جان باختن بانوی گیلانی در حادثه آتش سوزی
 • تمهیدات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز در چهارشنبه سوری
 • رقص مرگ زن 43 ساله در آتش
 • 2 هزار و 82 واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی قزوین تحویل شد
 • آتش‌سوزی در آشپزخانه منزلی در مهاباد
 • مرگ تلخ دختر ۸ ساله و پسر ۱۲ ساله زیر آوار
 • حادثه آوار منزل قدیمی در ورامین ۲ فوتی بر جای گذاشت
 • سرنوشت یک زن و 3 کودک خردسال که در میان شعله های آتش خیابان قزوین گرفتار شده بودند+ تصاویر
 • انفجار مرگبار کپسول گاز در شیراز
 • انفجار مرگبار کپسول گاز
 • حریق در منزل مسکونی واقع در خرمشهر
 • آتش سوزی در حیاط یک منزل مسکونی