بعضی از ازدواج‌ها با انگیزه‌های مختلفی که شاید بتوان گفت: غلط و خودخواهانه بوده، شکل گرفته است. انگیزه‌هایی که بعد از مدتی می‌توانند تغییر کنند و دختر و پسری را به این نتیجه برسانند که ازدواج، اشتباه‌ترین تصمیم زندگی‌شان بوده است.

توجه داشته باشید که اگر نگرش درستی درباره این نوع انگیزه‌ها وجود داشته باشد و ازدواج به صورت اصولی صورت گیرد، این انگیزه‌ها می‌تواند خوب هم باشد، اما معمولا این گونه نمی‌شود. در خور ذکر است که اگر این دلایل به همراه یک سری پیش نیاز‌های دیگر برای ازدواج اصولی مد نظر قرار بگیرد، می‌تواند انگیزه خوبی هم باشد، اما هیچ کدام شان به تنهایی برای داشتن یک ازدواج موفق کافی نیست. رایج‌ترین این انگیزه‌ها را در ادامه خواهید خواند.

۱- فقط به دنبال هیجان در زندگی ام هستم

گریختن از واقعیات زندگی یکی از دلایل بعضی از دختر و پسر‌های دم بخت برای ازدواج است. بعضی از جوانان ازدواج می‌کنند نه به این دلیل که شخص مناسبی را برای ازدواج یافته اند بلکه در بیشتر مواقع به خاطر آن که بهانه‌ای برای دور شدن از مشکلات و واقعیات زندگی خود داشته باشند، متاهل می‌شوند. زندگی این گونه از افراد خالی از شور و اشتیاق و هدف است. آن‌ها به جای آن که راه حل مشکل را در وجود خود بیابند، با این تصور که با ورود فرد دیگری زندگی شان از کسالت بیرون خواهد آمد ازدواج می‌کنند، اما غافل از این که با این ازدواج آینده شان را هم به خطر می‌اندازند.

۲- فقط به دنبال رفع نیاز‌های جنسی ام هستم

درست است که یکی از اهداف ازدواج تامین نیاز‌های جنسی است و امری طبیعی است، اما به خاطر داشته باشید که این تنها دلیل برای ازدواج نیست. انتخاب شریک زندگی فقط برای این که نیاز‌های انسان را برطرف کند، با گذشت کمی زمان می‌تواند دردسر‌های زیادی برای یک زندگی مشترک ایجاد کند.

۳-، چون احساس می‌کنم هیچ کسی به من توجه نمی‌کند

برخی جوانان شاید با نخستین فردی که به آنان پیشنهاد ازدواج می‌دهد ازدواج می‌کنند. این گونه افراد به دلیل اعتماد به نفس پایین فکر می‌کنند که هیچ کسی به آن‌ها توجه نمی‌کند و به همین دلیل فرصت را غنیمت می‌شمارند و به اولین پیشنهاد ازدواج، پاسخ مثبت می‌دهند. باید توجه داشت که ازدواج شتاب زده، آثار سوء خاصی دارد که زن و شوهر بعد از ازدواج با آسیب‌های آن مواجه می‌شوند.

۴-، چون از ترک فرد مورد علاقه ام احساس گناه می‌کنم

برخی جوانان که پیش از ازدواج با فردی رابطه طولانی مدت داشته اند شاید بدون عشق، تن به ازدواج می‌دهند فقط به دلیل احساس گناهی که تصور می‌کنند ترک کردن فرد مورد علاقه شان کار پسندیده‌ای نیست. هنگامی که جوانان به دلیل احساس گناه و عذاب وجدان با فردی ازدواج می‌کنند ثمری جز ناکامی و نابودی هر دو فرد در پی نخواهد داشت.

۵- فقط به خاطر فشار اطرافیانم ازدواج می‌کنم

تاثیراتی که دوستان، خانواده، جامعه و حتی عقاید دیگران بر ما تحمیل می‌کنند؛ عقایدی مانند این که زودتر باید سر و سامان بگیری، تا کی می‌خواهی مجرد بمانی؟ پیر شدی! و ... نباید تنها دلیل ما برای ازدواج باشد. اگر دلیل اصلی ازدواج این موارد باشد، حاصل آن زندگی همراه با آرامش نخواهد بود چراکه توقع داریم بعد از ازدواج هم دیگران به کمک مان بیایند که شاید این گونه نشود.

۶- می‌خواهم فقط از تنهایی خلاص شوم

بسیاری از جوانان به دلیل این که تنها هستند یا از تنها ماندن هراس دارند یا این که مایوس هستند، تن به ازدواج می‌دهند، اما در این شرایط معمولا فرد قادر به یک گزینش صحیح نیست و احتمال این که با شخص نامناسبی ازدواج کند، زیاد است. برخی جوانان تا آن حد از لحاظ عاطفی تهی هستند که امیدی به یک ازدواج موفق ندارند و به هر رابطه‌ای به امید ازدواج، دل خوش می‌کنند. در نهایت این گونه افراد گرفتار روابط محنت زا و غم انگیزی می‌شوند.

۷- می‌خواهم فردی مسئولیت مراقبت از من را به عهده بگیرد

فرار از رشد و بالندگی هم دلیل برخی جوان‌ها برای ازدواج است. بعضی از جوانان به این منظور ازدواج می‌کنند که فرد دیگری مسئولیت مراقبت از آن‌ها را به عهده بگیرد. این گونه افراد معمولا از لحاظ عاطفی به شریک زندگی خود وابسته می‌شوند. ازدواج‌هایی که اختلاف سنی فاحشی در آن دیده می‌شود، ازدواج‌هایی که مغایرت محسوسی در سبک زندگی دارند و همچنین ازدواج‌هایی که اختلاف طبقاتی در دو فرد وجود دارد از این دسته هستند.


منبع: روزنامه خراسان

منبع: پارسینه

خبر بعدی:

جزئیات و زمان اجرای طرح جایگزین زوج و فرد

به گزارش گروه اجتماعی برنا ؛ دبیرخانه شورای حمل‌ونقل و ترافیک شهر تهران اطلاعیه‌ای را درباره تغییر طرح زوج‌وفرد و جزئیات طرح جایگزین و زمان اجرای آن اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: به‌اطلاع شهروندان عزیز تهران می‌رساند؛ پس از انجام مطالعات چندماهه از سوی مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران که با حضور مشاوران دانشگاهی انجام شد، نهایتاً با توجه به ضرورت انجام اقدامات جدی‌تر در حوزه کنترل آلودگی هوا، شورای حمل‌ونقل و ترافیک شهر تهران بر سر تغییر نحوه مدیریت محدوده زوج یا فرد به تصمیم قطعی رسید و تعیین طرح جایگزین آن نیز بر اساس مطالعات صورت‌گرفته، به تیم‌های کارشناسی محول شد. اکنون پس از چند هفته کار فشرده مشترک، آنچه نهایتاً مورد توافق شهرداری، پلیس راهور، وزارت کشور و استانداری تهران قرار گرفت و از تصویب شورای حمل‌ونقل و ترافیک شهر تهران گذشت، به‌شرح زیر است:

اجرای طرح جایگزین زوج یا فرد از ابتدای تابستان ۱۳۹۸ آغاز خواهد شد و بر اساس آن، محدوده حلقه دوم (زوج یا فرد سابق) به نام محدوده کنترل آلودگی هوا شناخته می‌شود. در طراحی مدل جایگزین طرح زوج یا فرد، تلاش شده است که شرایط برای عموم شهروندان عادلانه‌تر شود و تأثیر بیشتری بر کاهش آلودگی هوا و کنترل ترافیک شهر داشته باشد، شرایط تردد برای عموم مردم در حد رفع نیازشان تسهیل شود، رضایتمندی شهروندان افزایش یابد و همچنین در شرایط خطیر فعلی، شرایط اقتصادی جامعه نیز لحاظ شود.

در سال جاری، خودروهای دارای پلاک فرد در هر فصل سال حداکثر ۲۶ روز و خودروهای پلاک زوج نیز حداکثر ۳۹ روز مجاز به تردد بودند. بر اساس طرح جدید، تعداد روزهای مجاز هر خودروی پلاک تهران ۸۰ روز در سال (در هر فصل ۲۰ روز) خواهد بود و در مقابل، دیگر محدودیتی از بابت زوج یا فرد بودن پلاک و روز وجود ندارد و هر خودرویی در هر روزی که نیاز داشت، می‌تواند از حق تردد خود استفاده کند، بدین ترتیب، دیگر چیزی به‌نام محدوده زوج یا فرد وجود ندارد و هرکس در طول فصل، ۲۰ روز حق تردد مجاز و رایگان خواهد داشت و برای تردد مجاز بیش از آن، نیازمند پرداخت عوارض است. تعداد روزهای مجاز برای خودروهای با پلاک غیرتهران ۱۵ روز در هر فصل خواهد بود.

همچنین با هدف تسهیل شرایط برای ترددهای ضروری شهروندان در محدوده دوم، شهرداری تهران در لایحه تقدیمی به شورای اسلامی شهر تهران، پیشنهاد کرده که نرخ عوارض برای روزهای مازاد بر ۲۰ روز استحقاقی، به نصف نرخ عوارض طرح ترافیک کاهش یابد. نحوه محاسبه عوارض محدوده کنترل آلودگی هوا نیز همانند محدوده طرح ترافیک برحسب تردد در ساعات اوج یا غیراوج و داشتن یا نداشتن معاینه فنی برتر محاسبه می‌شود. این طرح (در محدوده کنترل آلودگی هوا) در روزهای پنجشنبه نیز از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۳اجرا خواهد شد.

در این لایحه که در مراحل نهایی تصویب در شورای شهر قرار دارد، پیشنهاد شده است که میزان تخفیف خودروهای دارای معاینه فنی برتر نیز از ۲۰ درصد به ۲۵درصد افزایش یابد، و همچنین برای اولین بار، برای ساکنان محدوده‌ها نیز تخفیف ۵۰ درصدی پیشنهاد شده است که این تخفیف به‌ازای هر واحد مسکونی فقط به یک پلاک خودرو تعلق می‌گیرد.

به‌علاوه، مقرر شده است که برای پرداخت عوارض پرداخت‌نشده محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا نیز برای شهروندان مهلت تعیین شود و قبل از اعمال جریمه بابت تردد غیرمجاز به شهروندان اطلاع‌رسانی شود تا در صورت شارژ بموقع حساب و پرداخت عوارض تردد، از جریمه خودداری شود.

بر اساس این مصوبات، شهروندانی که در سال ۹۷ برای طرح ترافیک در سایت «تهران من» ثبت‌نام کرده‌اند، نیاز به ثبت‌نام جدید ندارند و فقط اگر ساکن محدوده دوم (زوج یا فرد سابق) هستند، برای بهره‌مندی از امتیازات سکونت باید مدارک خود را به دفاتر خدمات الکترونیک شهر ارائه کنند که فراخوان آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

آن دسته از دارندگان خودروها که تا کنون در سایت «تهران من» ثبت‌نام نکرده‌اند، صرفاً با ثبت‌نام در سامانه و سپس افزایش اعتبار خود می‌توانند طبق همین الگو در محدوده طرح ترافیک و همچنین محدوده کنترل آلودگی هوا تردد داشته باشند و اگر در موعد مقرر حساب خود را شارژ و عوارض خود را پرداخت کنند، جریمه نخواهند شد.

 

ایران یکی از افسرده‌ترین جوامع در دنیا| چرا شاد نباشیم؟

استاندار گلستان برکنار شد

نزن باران که ایران غرق خون است+ تصاویر

کلیدواژه: همسر ازدواج نیازهای جنسی معیارهای انتخاب همسر زندگی زناشویی

منبع این خبر، وبسایت www.parsine.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۱۸۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نجات فرد سقوط کرده از کوه در جهرم
 • فرد مفقود شده در ارتفاعات روستای انجیر ملکشاهی نجات پیدا کرد
 • فرد مفقود شده در ارتفاعات ملکشاهی نجات یافت
 • واکاوی سبک زندگی عموی پیامبر اسلام (ص)
 • نجات فرد گمشده توسط امدادگران هلال احمر در فنوج
 • فرد مفقود شده در ارتفاعات روستای انجیر ملکشاهی نجات یافت
 • ممنوعه‌هایی که برخی را از عیددیدنی متنفر کرده است
 • بلایی که گرانی بر سر ازدواج آورد!
 • مساله ازدواج باید اولویت اول مسئولان نظام باشد/لزوم آموزش خانواده و ازدواج در مدارس
 • ناتینگهام فارست با انصاری فرد تمدید نمی‌کند
 • استوار برای ایران و امیدوار به آینده
 • جزئیات طرح جایگزین زوج ‌و فرد سال 98
 • نامزدی کوتاه‌مدت ستاره‌ها و دلایل جدایی‎شان
 • قطعا برای حضور در انتخابات برنامه دارم/ جزو معدود نماینده‌ای هستم که تنها کار نمایندگی انجام می‌دهم/ دفاتر ثبت ازدواج مکلف به احراز توان مالی مرد جهت تعیین مهریه می‌شوند
 • الزام تشکیل کمیته نظارت بر اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان /کشور دچار رکود در بروز رسانی مدیریت شده‌ / مردم به جوانان رأی دهند / راه اندازی شبکه بازار برای اشتغال جوانان
 • مروری بر سبک زندگی عموی پیغمبر اسلام(ص)/ مردی که تا آخرین لحظه عمر، موحد بود
 • تلاش کانونی مسجدی در رفع نیازهای یک محله
 • کاهش ازدواج و افزایش طلاق در 11 ماهه سال 97 در یزد
 • چند نکته درباره "ازدواج کودکان"