بعضی از ازدواج‌ها با انگیزه‌های مختلفی که شاید بتوان گفت: غلط و خودخواهانه بوده، شکل گرفته است. انگیزه‌هایی که بعد از مدتی می‌توانند تغییر کنند و دختر و پسری را به این نتیجه برسانند که ازدواج، اشتباه‌ترین تصمیم زندگی‌شان بوده است.

توجه داشته باشید که اگر نگرش درستی درباره این نوع انگیزه‌ها وجود داشته باشد و ازدواج به صورت اصولی صورت گیرد، این انگیزه‌ها می‌تواند خوب هم باشد، اما معمولا این گونه نمی‌شود.
در خور ذکر است که اگر این دلایل به همراه یک سری پیش نیاز‌های دیگر برای ازدواج اصولی مد نظر قرار بگیرد، می‌تواند انگیزه خوبی هم باشد، اما هیچ کدام شان به تنهایی برای داشتن یک ازدواج موفق کافی نیست. رایج‌ترین این انگیزه‌ها را در ادامه خواهید خواند.

۱- فقط به دنبال هیجان در زندگی ام هستم

گریختن از واقعیات زندگی یکی از دلایل بعضی از دختر و پسر‌های دم بخت برای ازدواج است. بعضی از جوانان ازدواج می‌کنند نه به این دلیل که شخص مناسبی را برای ازدواج یافته اند بلکه در بیشتر مواقع به خاطر آن که بهانه‌ای برای دور شدن از مشکلات و واقعیات زندگی خود داشته باشند، متاهل می‌شوند. زندگی این گونه از افراد خالی از شور و اشتیاق و هدف است. آن‌ها به جای آن که راه حل مشکل را در وجود خود بیابند، با این تصور که با ورود فرد دیگری زندگی شان از کسالت بیرون خواهد آمد ازدواج می‌کنند، اما غافل از این که با این ازدواج آینده شان را هم به خطر می‌اندازند.

۲- فقط به دنبال رفع نیاز‌های جنسی ام هستم

درست است که یکی از اهداف ازدواج تامین نیاز‌های جنسی است و امری طبیعی است، اما به خاطر داشته باشید که این تنها دلیل برای ازدواج نیست. انتخاب شریک زندگی فقط برای این که نیاز‌های انسان را برطرف کند، با گذشت کمی زمان می‌تواند دردسر‌های زیادی برای یک زندگی مشترک ایجاد کند.

۳-، چون احساس می‌کنم هیچ کسی به من توجه نمی‌کند

برخی جوانان شاید با نخستین فردی که به آنان پیشنهاد ازدواج می‌دهد ازدواج می‌کنند. این گونه افراد به دلیل اعتماد به نفس پایین فکر می‌کنند که هیچ کسی به آن‌ها توجه نمی‌کند و به همین دلیل فرصت را غنیمت می‌شمارند و به اولین پیشنهاد ازدواج، پاسخ مثبت می‌دهند. باید توجه داشت که ازدواج شتاب زده، آثار سوء خاصی دارد که زن و شوهر بعد از ازدواج با آسیب‌های آن مواجه می‌شوند.

۴-، چون از ترک فرد مورد علاقه ام احساس گناه می‌کنم

برخی جوانان که پیش از ازدواج با فردی رابطه طولانی مدت داشته اند شاید بدون عشق، تن به ازدواج می‌دهند فقط به دلیل احساس گناهی که تصور می‌کنند ترک کردن فرد مورد علاقه شان کار پسندیده‌ای نیست. هنگامی که جوانان به دلیل احساس گناه و عذاب وجدان با فردی ازدواج می‌کنند ثمری جز ناکامی و نابودی هر دو فرد در پی نخواهد داشت.

۵- فقط به خاطر فشار اطرافیانم ازدواج می‌کنم

تاثیراتی که دوستان، خانواده، جامعه و حتی عقاید دیگران بر ما تحمیل می‌کنند؛ عقایدی مانند این که زودتر باید سر و سامان بگیری، تا کی می‌خواهی مجرد بمانی؟ پیر شدی! و ... نباید تنها دلیل ما برای ازدواج باشد. اگر دلیل اصلی ازدواج این موارد باشد، حاصل آن زندگی همراه با آرامش نخواهد بود چراکه توقع داریم بعد از ازدواج هم دیگران به کمک مان بیایند که شاید این گونه نشود.

۶- می‌خواهم فقط از تنهایی خلاص شوم

بسیاری از جوانان به دلیل این که تنها هستند یا از تنها ماندن هراس دارند یا این که مایوس هستند، تن به ازدواج می‌دهند، اما در این شرایط معمولا فرد قادر به یک گزینش صحیح نیست و احتمال این که با شخص نامناسبی ازدواج کند، زیاد است. برخی جوانان تا آن حد از لحاظ عاطفی تهی هستند که امیدی به یک ازدواج موفق ندارند و به هر رابطه‌ای به امید ازدواج، دل خوش می‌کنند. در نهایت این گونه افراد گرفتار روابط محنت زا و غم انگیزی می‌شوند.

۷- می‌خواهم فردی مسئولیت مراقبت از من را به عهده بگیرد

فرار از رشد و بالندگی هم دلیل برخی جوان‌ها برای ازدواج است. بعضی از جوانان به این منظور ازدواج می‌کنند که فرد دیگری مسئولیت مراقبت از آن‌ها را به عهده بگیرد. این گونه افراد معمولا از لحاظ عاطفی به شریک زندگی خود وابسته می‌شوند. ازدواج‌هایی که اختلاف سنی فاحشی در آن دیده می‌شود، ازدواج‌هایی که مغایرت محسوسی در سبک زندگی دارند و همچنین ازدواج‌هایی که اختلاف طبقاتی در دو فرد وجود دارد از این دسته هستند.


منبع: روزنامه خراسان

منبع: پارسینه

خبر بعدی:

فرق خواستگار خوب و خواستگار بد در چیست؟

به گزارش پارس نیوز، افراد مختلفی به خواستگاری یک دختر خانم می آیند که او باید از بین آنها فردی را که شایستگی زیادی برای ازدواج دارد را انتخاب نماید . ملاک انتخاب برای همه افراد یکسان نیست اما معیارهایی وجود دارد که می توانیم با توجه به آن ها یکخواستگار خوب را از یک خواستگار بد تشخیص دهیم و بفهمیم که خواستگارمان ، فردمناسبی برای یک عمر زندگی هست یا خیر؟

در این بخش اغلب نشانه های معمول و متداول را برایتان آورده ایم که می توانید با آن تشخیص دهید خواستگارتان فرد مناسبی برای تشکیل زندگی است یا خیر؟

 

خواستگار خوب کیست و چه ویژگی هایی دارد؟ فرق خواستگار خوب و خواستگار بد در چیست؟

به زنها احترام می گذارد:

برای پی بردن به شخصیت اصلی خواستگارتان به رفتار او با خانم های اطرافش مانند مادر یا خواهرش دقت کنید.در جلسهخواستگاری دقت کنید او با عقاید مادر، خواهر یا سایر وابستگان مؤنثش چگونه برخورد می کند ، آیا با عقاید آنها محترمانه برخورد می کند و یا عقاید آنها را به دلیل این که از طرف یک زن ابراز می شود، رد می کند و آنها را مجبور به قبول حرف خودش می کند . اگر او برای “زنان” ارزشی قائل نیست، مناسب ازدواج با شما نمی باشد.

او حامی و مشوق شماست:

ازدواج یعنی حمایت زن و شوهر از یکدیگر در شرایط بحرانی و متلاطم زندگی، پس باید دقت کنید که او فقط به کارها و مشغولیت های خودش است یا شما اولویت زندگی اش هستید . مردی که در شرایط بحرانی و هنگام ضعف همسرش از او حمایت می کند و راه چاره را به او نشان می دهد ، کسی است که می توانید در زندگی آینده به او تکیه کنید و به عبارتی مرد ایده آلی برای تشکیل زندگی مشترک است.

خصوصیات مرد ایده آل برای زندگی روش های تشخیص خواستگار خوب و بد

او محرم وامین است:

شما باید در زندگی مردی راانتخاب کنید که وفادار باشد و در موارد مختلف مانند کار و شغل و درآمدش با شما صادق باشد و در زندگی برنامه ریزی داشته باشد به طوری که بتوانید به او اعتماد کنید . در صورت پنهان نمودن چیز مهمی از گذشته خود و یا دادن یک وعده دروغ ، از ازدواج با او صرف نظر کنید. بسیاری از ما در گذشته دچار اشتباهاتی شده ایم پس فقط نباید گذشته و بعضی از اشتباهات مبنای قضاوت باشد، اما دقت و احتیاط برای تشکیل زندگی مشترک لازم است.

خانواده و دوستان شما او را تصدیق می کنند:

مهر تأییدیه خانواده و دوستانتان بر انتخاب شما و نظر مثبت آنها درباره خواستگارتان می تواند باعث به وجود آمدن یک تعامل خوب و زیبا با او شود اما اگر از سوی خانواده انتخابتان تایید نشود ، شما باید نگران باشید زیرا خانواده زمانی فرد را برای ازدواج با شما تایید می کنند که متقاعد شوند که او یک فرد شایسته شماست.

تایید خواستگار خوب از طرف خانواده شناخت خواستگار خوب با این روش ها

او به شما افتخار می کند:

اگر خواستگارتان در جمع و زمانی که نزد اقوام و خانواده اش هستید خوشحال است و از شما با احترام یاد می کند ، شما می توانید به فکر زندگی مشترک با او باشید .

او حس مسئولیت پذیری دارد:

از مهم ترین ویژگی هایی که یک مرد لازم است داشته باشد احساس مسئولیت پذیری است . اگر مردی بداند مورد اعتماد قرار گرفته و طرف مقابل را نا امید نکند ، فرد با ارزشی است.مردی که همه پول هایش را پس انداز نمی کند و گاهی آن را خرج می کند برای ازدواج کردن قابل اعتماد است .

مردی که از خود مایه می گذارد و از زیر کار در نمی رود وبرای آسایش شما هر کاری انجام دهد، مرد رویاهایتان است . این مرد با زمانی که در خانه پدری زندگی می کرده تفاوت دارد و چشم انداز روشنی از زندگی آینده برای شما ترسیم می کند که بسیار جذاب است.

مسئولیت پذیری ویژگی مهم خواستگار خوب خواستگار خوب این ویژگی ها را دارد

او مشتاق آینده است

هنگام صحبت کردن با یکدیگر ،به حرف های خواستگارتان توجه کنید ، اگر دیدید که خواستگارتان از آینده و تعداد و نحوه تربیت بچه صحبت می کند این معنا را دارد که او تصمیم خود را گرفته است و دوست دارد مشتاقانه به سوی آینده حرکت کند.

مواظب تنبلی و بی نظمی او باشید:

دقت کنید اگر بی نظمی ها و تنبلی های خواستگارتان کم است او برای زندگی مشترک مرد ایده آلی است زیرا شما نمی توانید همیشه به دنبال او باشید و وسایل پراکنده جمع آوری کنید . اگر همسر آینده شما بتواند خود از عهده کارهایش بر آید می تواند مرد آرزوهای شما باشد چون بسیار با نظم و مسئولیت پذیر است . بی نظمی ها و تنبلی های فرد مورد نظر شما بدین معنی است که او تربیت خوبی ندارد و اگر می خواهید با او پیوند ازدواج داشته باشید باید روش سنجیده ای پیش گیرید.

توجه به بی نظمی ها و تنبلی های خواستگار

رفتار او با شما خوب است:

هنگامی در خلوت به سر می برید رفتار او با شما چگونه است آیا دائما در پی بحث و جدل و یا به دنبال گفتن حرف های نیش دار و تلخ و گزنده به شماست و یا اینکه شما را در چشم دیگران تحقیر می کند، اگر اینطور است از این ازدواج صرف نظر کنید زیرا مهم ترین ملاک ازدواج این است که با خود شما درست رفتارکند ، همچنین شما باید به نحوه رفتار او با دیگران نیزدقت کنید.

 

 

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

وزیر ارتباطات: ماهواره «پیام» در مدار قرار نگرفت| ماهواره "دوستی" در انتظار حضور در مدار+فیلم

محمد جواد شمس صدام ایران صبح امروز اعدام شد + فیلم اعدام

کلیدواژه: همسر ازدواج نیازهای جنسی معیارهای انتخاب همسر زندگی زناشویی

منبع این خبر، وبسایت www.parsine.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۱۸۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • چرا برخی جوانان به کلی قید ازدواج را می‌زنند؟
 • قانون تسهیل ازدواج جوانان با 11 سال تأخیر در دستور کار قرار گرفت
 • آیا ازدواج با بیماران دوقطبی امکان پذیر است؟
 • بیمه ازدواج دانشجو با بیمه ازدواج جوانان تلفیق می شود
 • قانون تسهیل ازدواج در آینده نزدیک اجرا می‌شود
 • راههای درمان زخم بستر
 • آمار طلاق در ازدواج‎های بالای ۳۰ سال از ازدواج‎های زیر ۳۰ سال بیشتر است/ مسئولین باید حداقل‎های لازم برای تسهیل ازدواج جوانان را فراهم کنند
 • مسئولین باید حداقل‎های لازم برای تسهیل ازدواج جوانان را فراهم کنند
 • روایتی از ۲۹ سال زندگی عاشقانه/آرزویم ازدواج با یک جانباز بود
 • شجاعی: همیشه سعی کردیم تمرکز کافی را قبل از بازی داشته باشیم
 • دومین نشست تخصصی بررسی راه کارهای اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان
 • سند ازدواج دیلم تدوین شود
 • کاهش ازدواج؛ دغدغه ای برای تمام فصول
 • ازدواج چالش دائمی افراد مبتلا به بیماری های مزمن/ یک میلیون ایرانی مبتلا به صرع هستند
 • پرداخت 100 هزار میلیارد ریالی تسهیلات ازدواج بانک ملّی ایران در دولت یازدهم و دوازدهم
 • پرداخت 100 هزار میلیارد ریال وام ازدواج در بانک ملی
 • نکات مهم درباره پرسش سوالات جنسی قبل از ازدواج
 • آیا صرع عامل ناباروری است؟/ نکاتی که همه بیماران مبتلا به صرع در مورد ازدواج باید بدانند
 • پرداخت 100 هزار میلیارد ریالی تسهیلات ازدواج بانک ملی در دولت یازدهم و دوازدهم