به گزارش جماران؛ معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش ضمن تشریح اهداف رزمایش اخیر نهاجا از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای این نیرو و نمایش جنگنده های بومی در منطقه هوایی مهرآباد خبر داد.

امیر سرتیپ خلبان مهدی هادیان معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفتگو با برنامه جهان سیاست رادیو ایران ضمن تشریح اهداف رزمایش اخیر نهاجا از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای این نیرو و نمایش جنگنده های بومی در منطقه هوایی مهرآباد خبر داد.

وی افزود: در این نمایشگاه که در دهه مبارک فجر برگزار خواهد شد، دستاوردهای چهل ساله نیروی هوایی ارتش در منطقه هوایی مهرآباد برای بازدید عموم به نمایش در خواهد آمد.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه بخشی از اقتدار هوایی کشورمان به نمایش درآمده تا مردم عزیزمان بدانند اگر امروز از کوثر یا صاعقه سخن می گوییم؛ از کجا به کجا رسیدیم و چه تلاش ها و زحماتی برای نیل به این اهداف کشیده شده است.

معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش همچنین از الحاق جنگنده های نسل ۵ به نهاجا در آینده نزدیک خبر داد و گفت: مردم عزیزمان مطمئن باشند به حول و قوه الهی این نسل از جنگنده ها را به نمایش خواهیم گذاشت و آمادگی داریم تا در ادامه راه شهدا و در راستای اجرای منویات مقام عظمای ولایت با قدرت از آسمان کشورمان دفاع کنیم.

امیر هادیان ضمن تشریح دستاوردهای هشتمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت در منطقه عمومی اصفهان بیان کرد: این رزمایش با دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده که با گسترش انواع هواپیماها و نفرات به پایگاه هوایی شهید بابایی اصفهان آغاز گردید که در آن انواع هواپیماهای شکاری بمب افکن؛گشت و شناسایی؛ پهپاد؛ ترابری و سوخت رسان شرکت داشتند.

معاون نیروی هوایی همچنین به نوع هواپیماهای بکارگیری شده در این رزمایش اشاره کرده و گفت: جنگنده های اف ۵؛ اف ۴؛ اف ۷؛ میگ ۲۹؛ صاعقه؛ ترابری نیمه سنگین؛ ترابری سنگینc130 به همراه پهپادهای نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این رزمایش شرکت داشتند.

وی به مراحل رزمایش نیز اشاره کرده و ادامه داد: رصد و شناسایی و عکسبرداری به وسیله هواپیماهای با سرنشین از نخستین مراحل رزمایش بود که پس از ارسال تصاویر و تحلیل آنها، شکاری بمب افکن های نهاجا توسط موشک های نقطه زن؛ بمب‌های برد بلند و هوشمند اقدام به بمباران؛ رهگیری و انهدام روزانه و شبانه اهداف کردند. همچنین عملیات عملیات جنگ نوین برای مقابله با تهدیدات شیمیایی از دیگر برنامه های این رزمایش بود. همچنین بارریزی به وسیله هواپیماهای ترابری سی۱۳۰ از جمله برنامه های رزمایش اخیر بود.

سرتیپ هادیان در پایان با ابراز رضایت از تسلیحات به کار گرفته شده در این رزمایش افزود: دقت عمل موشک‌های دور ایستای ما یکی از ویژگیهای مهم هشتمین رزمایش فدائیان حریم آسمان ولایت در سال ۹۷ به حساب می آید که جای بسی شکرگزاریست، سلاح‌های به کار رفته در این رزمایش ساخته دستان پرتوان صنعتگران عزیزمان در نیروی هوایی ارتش و مجموعه صنایع دفاعی کشورمان بود.

انتهای پیام

منبع: جماران

خبر بعدی:

علاقه مندان رشته خلبانی در پایگاه هوایی دزفول ثبت نام کنند

دزفول - ایرنا - فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: پایگاه چهارم شکاری وحدتی دزفول آماده ثبت نام از علاقه مندان رشته خلبانی و فنی است.

امیر عزیز نصیرزاده روز سه شنبه در حاشیه آئین افتتاحیه نمایشگاه هوایی پایگاه چهارم شکاری دزفول در گفت و گو با ایرنا افزود: همزمان با نمایشگاه هوایی دفتری برای ثبت نام علاقه مندان به رشته های خلبانی و فنی در پایگاه چهارم شکاری دزفول راه اندازی شده است.
وی اظهار داشت: فارغ التحصیلان رشته های ریاضی و تجربی علاقه مند به رشته های خلبانی و فنی می توانند در این رشته ها ثبت نام کنند.
فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: ارتش پس از ثبت نام افراد علاقه مند با آنها تماس خواهد گرفت.

** طرح نجوا در کشور اجرا می شود
سردار نصیر زاده درخصوص برنامه های ارتش در راستای تداوم انقلاب در سال 98 گفت: مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب توصیه های فراوانی درخصوص جوانان داشته اند که به همین منظور طرح نجوا(نخبگان جوان ولایتمدار انقلابی) در سطح کشور اجرا می شود.
وی افزود: گروه های مختلفی در این طرح با هدف بیان و انتقال اندیشه ه ای مقام معظم رهبری در پایگاه ها و یگان ها شکل می گیرند.

** تقدیم 500 شهید از افتخارات پایگاه چهارم شکاری دزفول است
فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به تقدیم 500 شهید به میهن اسلامی توسط پایگاه چهارم شکاری دزفول گفت: این پایگاه با حدود 60 خلبان یکی از پایگاه های موثر و توانمند ارتش جمهوری اسلامی است.
وی افزود: پایگاه چهارم شکاری در روزها و ماه های ابتدایی جنگ تحمیلی که هنوز نیروهای زمینی انسجام پیدا نکرده بودند، نقش مهمی در جلوگیری از تهاجم دشمن داشت.
سردار نصیرزاده اضافه کرد: نیروهای مردمی در شهرهای مختلف استان خوزستان و پایگاه چهارم شکاری در خط مقدم در مقابل تهاجم دشمن ایستادند و راهبرد جنگ را از یک جنگ سریع به جنگی فرسایشی تبدیل کردند.
وی با بیان اینکه پایگاه چهارم شکاری در دوران جنگ تحمیلی دستور تخلیه داشت، اظهار داشت: این پایگاه با وجود قرارگرفتن در معرض هدف دشمن، مقاومت و ایستادگی کرد و بیش از یکهزار و 500 سورتی پرواز انجام داد.
فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی با بیان اینکه 500 نفر از جمله 60 خلبان پایگاه چهارم شکاری در جنگ تحمیلی شهید شدند، افزود: این پایگاه همانند شهر و مردم دزفول و اندیمشک و سایر شهرهای استان خوزستان نقش بسزایی در جنگ داشت.
وی اضافه کرد: باید مقاومت و نقش این پایگاه در دوران هشت سال دفاع مقدس به نسل های بعد منتقل شوند تا جوانان از رجزخوانی پوشالی دشمن نترسند و در میدان های نبرد جنگ سخت و رزم نرم در مقابل تهاجم دشمن مقاومت کنند.
امیر نصیرزاده گفت: جوانان ما باید بدانند همسالان آنها در زمان جنگ چگونه مقاومت کردند و از آنها الگو بگیرند که راهیان نور بهترین شیوه جهت نمایش این رشادت ها و بیان آنها برای نسل جوان است.
وی با تاکید بر لزوم استفاده از راویان خوب و ارتقای تنوع و نمایشگاه هوایی افزود: با توجه به فصل مناسب سفر در خوزستان و استقبال گسترده اقشار مختلف از راهیان نور باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد تا هر ساله بر تعداد زائران راهیان نور افزوده شود.
فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی با بیان اینکه فلسفه راهیان نور مانند راهپیمایی اربعین نمایشی از عشق و ایمان است، اظهار داشت: امسال ارتش جمهوری اسلامی خیلی خوب عمل کرده و نمایشگاه های زیادی در مسیر راهیان نور برگزار کرده است.

** پیش بینی بازدید روزانه 20 هزار نفر از نمایشگاه هوایی دزفول
فرمانده پایگاه چهارم شکاری دزفول نیز گفت: طبق محاسبات سال های گذشته پیش بینی می شود روزانه حدود 20 هزار نفر در 2 نوبت صبح و عصر از نمایشگاه هوایی راهیان نور دزفول دیدن کنند که امیدواریم با توجه به روایت گری خوبی که شده هر سال بر تعداد بازدیدکنندگان اضافه شود.
امیر حمیدرضا آشنا افزود:علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند از عصر یکم فروردین ماه تا عصر 11 فرودین ماه از ساعت 9 تا 11 صبح و 15 تا 18 عصر نسبت به بازدید از نمایشگاه اقدام کنند.
7278/3022

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

مجری جدید کودک شو معرفی شد

کلیدواژه: جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی نیروی هوایی ارتش جنگنده های نسل 5 جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۱۸۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آمریکا دو جنگنده اف-۳۵ دیگر تحویل ترکیه می‌دهد
 • مهندسی معکوس جنگنده‌های آمریکایی/ کاخ سفید توانمندی‌های نظامی ایران را دست کم گرفته است
 • آمریکا دو جنگنده اف-۳۵ به ترکیه تحویل می‌دهد
 • برنامه‌ریزی آمریکا برای ارسال اولین جنگنده اف- ۳۵ به ترکیه
 • ۲ فروند دیگر از جنگنده‌های اف-۳۵ در راه ترکیه
 • ۲ فرودند جنگنده آمریکایی اف- ۳۵ به ترکیه تحویل می‌شود
 • پوتین برترین جنگنده جهان را معرفی کرد
 • پوتین: سوخو ۵۷ بهترین جنگنده جهان است
 • حمله جنگنده‌های اسرائیلی به غزه؛ شهادت ۴۷ دانش آموز فلسطینی در یک سال گذشته
 • نمایشگاه هوایی راهیان نور نهاجا در دزفول افتتاح شد
 • نمایشگاه بزرگ راهیان نور نیروی هوایی ارتش افتتاح شد
 • ایران چگونه ‎اف۱۴‏‎خریداری شده قبل از انقلاب را سرپا نگه داشته؟
 • فرمانده نهاجا: مردم خوزستان وحدت، همدلی و مقاومت را در دفاع مقدس معنا کردند
 • نمایشگاه هوایی راهیان نور با حضور فرمانده نیروی هوایی ارتش در دزفول افتتاح شد
 • نمایشگاه هوایی راهیان نور نهاجا افتتاح شد
 • نمایشگاه هوایی راهیان نور در دزفول افتتاح شد
 • نمایشگاه بزرگ هوایی راهیان نور در شهر دزفول افتتاح شد
 • پرواز یک جنگنده در ارتفاع بسیار پایین + فیلم
 • فرمانده نیروی هوایی ارتش از یادمان شلمچه بازدید کرد