دبیر علمی یازدهمین کنگره سکته مغزی با اشاره به ارائه جدیدترین دستاوردهای علمی در حوزه سکته مغزی در این کنگره گفت: سکته مغزی امروزه کاملا قابل درمان است. ناطقان: سیدحسین آقامیری، متخصص مغز و اعصاب در آستانه برگزاری یازدهمین کنگره سکته مغزی، اظهار داشت: این کنگره اول تا سوم اسفند ماه سال جاری در سالن همایش‌های کتابخانه ملی جنب هتل ارم تهران در بزرگراه حقانی برگزار می‌شود و اساتید و صاحبنظران برجسته در این کنگره حضور و جدیدترین دستاوردهای در زمینه سکته مغزی مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.


وی با اشاره به اینکه تمرکز کنگره امسال در زمینه مباحث آموزشی متخصصین مغز و اعصاب است، گفت: درمان سکته مغزی روز به روز در حال پیشرفت است و این در حالی بوده که 15 سال پیش درمانی وجود نداشته ولی الان می‌توان خدمات گسترده‌ای را جهت نجات جان بیمار انجام داد.
دبیر علمی یازدهمین کنگره سکته مغزی ادامه داد: این بیماری قابل پیشگیری است و با راهنمایی مردم و تغییر سبک زندگی می‌توان عوامل خطر را کنترل کرد از طرفی سکته مغزی امروزه کاملا قابل درمان است به شرط اینکه اقدام مناسب در زمان طلایی انجام گیرد.
وی تأکید کرد: سکته مغزی در ساعات اولیه و یا به عبارتی در 4 ساعت و نیم طلایی قابل درمان است و مردم باید این علائم این بیماری را بشناسند تا زمان را از دست ندهند.
دبیر علمی یازدهمین کنگره سکته مغزی خاطرنشان کرد: درمان حاد سکته مغزی، درمان پیشگیرانه سکته مغزی و درمان اختلالات عروقی مغز از محورهای اصلی این کنگره است.
وی گفت:‌ امسال میهمان خارجی چه به صورت سخنران چه به صورت شرکت‌کننده نداریم و تعدادی از اساتید ایرانی مقیم کشورهای دیگر از سایر دانشگاه‌های جهان جهت حضور در این کنگره شرکت می‌کنند.
دبیر علمی یازدهمین کنگره سکته مغزی گفت: یازدهمین کنگره سکته مغزی ایران  دارای 15 امتیاز بازآموزی برای متخصصین مغز و اعصاب و متخصصین قلب و عروق ، طب اورژانس و پزشکان عمومی است و به طور کلی پیش‌بینی می‌شود در این کنگره بیش از 500 نفر شرکت کنند.
منبع: فارس برچسب ها: سکته مغزی ، زمان طلایی ، قلب و عروق

منبع: ناطقان

خبر بعدی:

چالش دو حزبی کنگره آمریکا علیه ترامپ

خبرگزاری فارس: به موازات ادامه حمایت‌های دولت‌های دموکرات و جمهوری‌خواه آمریکا از جنگ تجاوزکارانه ائتلاف عربستان سعودی علیه یمن طی سه سال اخیر، حالا یک رسانه غربی گزارشی درباره تحرکات کنگره آمریکا برای «محدود کردن» اختیارات رئیس‌جمهور برای ادامه حمایت‌های واشنگتن از این ائتلاف متجاوز منتشر کرده و از احتمال ایجاد «چالش بی‌سابقه» کنگره آمریکا علیه رئیس‌جمهور سخن گفته است.

جنگ همه‌جانبه ائتلاف عربستان سعودی و امارات متحده عربی علیه یمن از فروردین ماه سال ۱۳۹۴ با انواع حمایت‌های دولت «باراک اوباما» آغاز شد و با آغاز ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» این حمایت‌ها با شدت بیشتر ادامه یافته است.

«گاردین» درباره تحرکات کنگره آمریکا درباره جنگ یمن گزارشی با این عنوان منتشر کرده است: «جنگ یمن: ترامپ با تحرکات فراحزبی برای پایان دادن به حمایت از (ائتلاف) سعودی مواجه می‌شود».

این روزنامه انگلیسی نوشت: «کنگره آمریکا با یک مصوبه فراحزبی که خواهان پایان دادن به مداخله این کشور در جنگ یمن است، در نظر دارد که در برابر اختیار دونالد ترامپ برای درگیر کردن آمریکا به این جنگ، چالشی بی‌سابقه ایجاد کند».

۲۲ آذرماه بود که مجلس سنای آمریکا با ۵۶ رأی موافق و ۴۱ رأی مخالف قطعنامه‌ای را تصویب کرد که در آن بر لزوم پایان حمایت واشنگتن از ائتلاف متجاوز سعودی به یمن تاکید شده (+)، اما این قطعنامه به دلیل مخالفت رهبران جمهوری‌خواه نتوانست راهش را به مجلس نمایندگان باز کند و در این مجلس امکان رای گیری درباره آن فراهم نشد (جزئیات بیشتر).

با تغییر ترکیب کنگره آمریکا و تسلط دموکرات‌ها بر مجلس نمایندگان این کشور، حالا روزنامه «گاردین» در گزارشی تاکید کرده که امکان طرح این قطعنامه فراهم شده است.

این روزنامه گزارش داد: «سنا ماه گذشته این قطعنامه را تصویب کرد و جرقه استفاده از "مصوبه سال ۱۹۷۳ اختیارات جنگی" را کلید زد، اما رهبران جمهوری‌خواه اجازه طرح این موضوع در مجلس نمایندگان را گرفتند. حالا که مجلس نمایندگان تحت کنترل دموکرات‌ها است، طرحی برای پیش بردن تدابیری مشابه در هر دو مجلس برای پایان دادن دائمی به سوخت‌رسانی مجدد، حمایت لجستیکی، اطلاعاتی و عملیات‌های نیرو‌های ویژه آمریکا با ائتلاف به رهبری سعودی وجود دارد».

*مصوبه سال ۱۹۷۳ که به قطعنامه اختیارات جنگی ۱۹۷۳ یا قانون اختیارات جنگی هم شهرت دارد، یک قانون فدرال است که هدف از آن مقید کردن اختیار رئیس‌جمهور درباره متعهد کردن آمریکا به یک جنگ مسلحانه به رضایت کنگره این کشور است. طبق این قانون، رئیس‌جمهور آمریکا تنها در صورت اعلان جنگ توسط کنگره به یک کشور دیگر، امکان اعزام نیرو‌های مسلح آمریکا به خارج از کشور را دارد*

گاردین در ادامه گزارش خود می‌نویسد: «(توسل به مصوبه سال ۱۹۷۳) ترامپ را مجبور خواهد کرد که یا با اعمال محدودیت‌ها بر اختیارات اجرایی‌اش موافقت کند و یا اینکه از حق وتو برای ادامه دادن به این جنگ نامحبوب (در یمن) و در حمایت از متحدی نامحبوب در ریاض استفاده کند».

از نظر این رسانه غربی، «بعید است که مخالفان (ترامپ) برای بی اثر کردن حق وتو بتوانند اکثریت دو سوم را در مجالس سنا و نمایندگان به دست بیاورند، اما این تقابل، نمایانگر اختلاف نظر و جدایی نظرات بین رئیس‌جمهور و کنگره در ارتباط با عربستان سعودی خواهد بود، آن هم در برهه زمانی که یمن در آستانه قحطی است و مسائل مربوط به قتل وحشیانه جمال خاشقچی ستون نویس واشنگتن پُست درکنسولگری سعودی در استانبول ادامه دارد».

«رو خانا» عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت کالیفرنیا، یکی از طراحان اصلی طرح پایان دادن به حمایت آمریکا از ائتلاف سعودی گفت که او با «نانسی پلوسی» رئیس دموکرات این مجلس برای به رای گذاشتن این طرح صحبت کرده است.

به گفته این قانونگذار کنگره آمریکا، پلوسی تاکید کرده ظرف ۶ هفته آینده این طرح را به رای خواهد گذاشت، اما تعطیلی دولت در آمریکا ممکن است سبب به تاخیر افتادن این زمانبندی شود.

گاردین با اشاره به تصویب قطعنامه در سنای آمریکا در تاریخ ۲۲ آذرماه نوشت: «طرح (پیشنهادی رو خانا) شبیه به قطعنامه مصوب در سنا در ماه دسامبر است که با ۵۶ رای موافق در برابر ۴۱ رای مخالف تصویب شد. از آنجایی که بعد از انتخابات (میان‌دوره‌ای کنگره) ماه نوامبر یک سنای جدید سر کار است، طرح پیشنهادی برنی سندرز سناتور مستقل، مایک لی سناتور جمهوری‌خواه و کریس مورفی سناتور دموکرات باید دوباره معرفی و ارائه شود، اما آن ۵۱ سناتوری که در حمایت از آن رای دادند، همچنان صاحب کرسی‌های سنا هستند و دو سناتور جدید دموکرات هم به آن‌ها اضافه شده که انتظار می‌رود از آن حمایت کنند».

این روزنامه در بخش پایانی گزارش خود می‌نویسد: «اگر طرح پیشنهادی (درباره پایان دادن به حمایت آمریکا از جنگ یمن) تصویب شود، این اولین بار خواهد بود که کنگره از یک قطعنامه با موضوع اختیارات جنگی برای محدود کردن قدرت رئیس‌جمهور برای وارد کشاندن کشور به یک جنگ خارجی استفاده می‌کند».

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

کلیدواژه: سکته مغزی زمان طلایی قلب و عروق

منبع این خبر، وبسایت nateghan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۵۰۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سکته گوش چیست؟
 • پیشرفت ایران در تولید داروها وکیت های آزمایشگاهی
 • برگزاری کنگره بررسی اندیشه‌های آیت الله سبحانی
 • مهدی چمران: اقدامات دولت سازندگی قابل قیاس با قبل از انقلاب نیست/ رتبه‌ی یک موفقیت را به دولت نهم می‌دهم
 • خروج از ناتو، کارزار جدید ترامپ و دمکرات های کنگره
 • نمایش «سکته مغزی» با موضوع سبک زندگی در گروه هنر و تجربه
 • برگزاری کنگره بررسی اندیشه‌های آیت‌الله‌العظمی سبحانی در تبریز
 • آمادگی کامیاران برای برگزاری اجلاسیه شهدا در راستای کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید استان
 • تغییر آرایش مغزی نوجوانان با مصرف مواد مخدر
 • اهدای عضو جوان مرگ مغزی به 6 بیمار جان دوباره بخشید
 • اهدا عضو 94 بیمار دچار مرگ مغزی در گیلان انجام گرفت
 • فراخوان یازدهمین جشنواره بین‌المللی شعر و داستان انقلاب
 • صدای سکته مغزی را بشنوید
 • علل اصلی سکته کردن کودکان
 • فاکتورهای خطرزای سکته در کودکان
 • چگونه از مرگ زودرس جلوگیری کنیم؟
 • آمارهای جدید از بیماران سکته مغزی که درمان شدند
 • سقوط هواپیمای حامل گوشت
 • طرح غربالگری سلامت به صورت رایگان در قم اجرامی شود