دبیر کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ‌با انتقاد از اخراج نیروهای شرکتی و قراردادی به اجرای طرح چابک‌سازی دولت گفت: اکثر این نیروها سال‌ها در ادارات و سازمان‌های خود صادقانه خدمت کرده‌اند بنابراین اخراج آنان به بهانه کوچک‌سازی دولت اخلاقی نیست. ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۵ استانها گیلان نظرات - اخبار استانها -

ولی داداشی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت: به اعتقاد بنده افزایش بودجه و توان دفاعی کشور امروز از ضروری‌ترین موضوعات است بنابراین مجلس در مقابل طرح ایده کاهش سهم اعتبارات دفاعی،‌ امنیتی کشور در لایحه بودجه سال آینده قطعاً ایستادگی می‌کند.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با تأکید بر اینکه سال گذشته نیز زمزمه‌هایی در مورد کاهش بودجه دفاعی کشور به گوش می‌رسید عنوان کرد: در آن مقطع از زمان،‌ مجلس در برابر این موضوع مقاومت کرد امسال نیز در صورت تکرار همان صحبت‌ها با هرگونه کاهش بودجه دفاعی مخالفت می‌کند.

دبیر کمیسیون اصل 90 مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا بودجه سال آینده بر اساس شرایط تحریم‌ها بسته شده یا خیر تصریح کرد: دولت سعی کرده با توجه به شرایط موجود بودجه 98 را بر اساس شرایط تحریمی و غیر تحریمی و بر مبنای دو نرخ مجزا فروش نفت ببندد و تقدیم مجلس کند. 

اصفهان| کوهکن: کاهش بودجه دفاعی ‌عقلانی نیستواکنش رئیس کمیسیون امنیت ملی ‌مجلس به میزان بودجه دفاعینظر جدید وزارت دفاع درباره "بودجه دفاعی" و درخواست از مجلس برای اصلاح لایحه

نماینده مردم آستارا در مجلس بر وجود یکسری نواقص در لایحه بودجه سال آینده تأکید کرد و ابراز داشت: احتمال افزایش قیمت حامل‌های انرژی به عنوان یکی از این نواقص در سال آینده بسیار زیاد است زیرا دولت اعتباراتی که به عنوان پشتوانه حامل‌های انرژی محسوب می‌شود را در بودجه قرار نداده است.

داداشی احتمال اخراج نیروهای شرکتی و قراردادی به بهانه اجرای طرح چابک‌سازی دولت را یکی دیگر از این نواقص اعلام کرد و گفت: اکثر این نیروها سال‌ها در ادارات و سازمان‌های خود صادقانه خدمت کرده‌اند بنابراین اخراج آنان به بهانه کوچک‌سازی دولت اخلاقی نیست.

وی کلیات لایحه بودجه 98 را مطلوب ارزیابی کرد و با ابراز امیدواری از رفع نواقص آن توسط کمیسیون‌های تخصصی و تلفیق مجلس ابراز داشت: دغدغه‌های امروز مردم بیشتر حول محور مسائل اقتصادی است و از نمایندگان خود در مجلس انتظار دارند برای رفع این معضلات برنامه‌‌ریزی کنند.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان وابستگی بودجه سال آینده به درآمدهای حاصل از فروش نفت خام را مورد تأیید قرار داد و خاطرنشان کرد: دولت در برنامه‌ها سیاست‌های کلی خود برای کاهش این وابستگی تلاش می‌کند اما در شرایط فعلی کشور تحقق این هدف راهبردی چندان میسر نیست.

دبیر کمیسیون اصل 90 مجلس وجود یکسری زیرساخت‌ها و پیش‌نیازهای لازم برای کاهش تکیه کشور به درآمدهای نفتی را متذکر شد و ابراز داشت: تا زمانی که نحوه دریافت مالیات‌‌ها به صورت سیستماتیک در کشور نهادینه و با فرار مالیاتی مفاسد برخورد نشود این هدف تحقق پیدا نمی‌کند.

نماینده مردم آستارا در مجلس بر لزوم افزایش صادرات غیرنفتی و حمایت از تولید داخلی تأکید کرد و اظهار داشت: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و شعار حمایت از کالای ایرانی که توسط مقام معظم رهبری بیان شده‌اند مسیر حرکت را برای تمامی مسئولان در حوزه اقتصادی مشخص و تبیین کرده است.

داداشی به نامه‌نگاری‌های انجام شده توسط مجمع نمایندگان گیلان با سازمان برنامه و بودجه در باب تأمین نیازمندی‌های گیلان اشاره کرد و افزود: مدیریت پسماند، ‌لایروبی رودخانه‌ها،‌ ساماندهی فاضلاب و درخواست برای ساخت بیمارستان هزار تختخوابی از مفاد این مکاتبات انجام شده است.  

وی با بیان اینکه رئیس سازمان برنامه و بودجه با تأمین اعتبار سه عدد از این طرح‌ها موافقت کرده است عنوان کرد: ساخت مگاهاسپیتال گیلان یکی از مهم‌ترین خواسته‌های مجمع نمایندگان بود که متأسفانه طرح مذکور به دلیل کارشکنی نمایندگان پارلمانی سازمان برنامه و بودجه راه به جایی نبرد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان از جاماندن ساخت این بیمارستان هزار تختخوابی در بودجه‌بندی سال آینده خبر داد و تصریح کرد: در ساعت‌های آخری که بودجه سال 98 بسته می‌شد به بنده خبر دادند مکاتبات و نامه‌های مربوط به این پروژه بزرگ در سازمان برنامه و بودجه مفقود شده است.

داداشی با بیان اینکه وی به سرعت جهت پیگیری این موضوع به سازمان برنامه و بودجه مراجعت کرده است گفت: بنده در آخرین ساعات بسته شدن لایحه برای نوشتن نامه‌ای جهت در دستور کار قرار گرفتن ساخت مگاهاسپیتال در سازمان برنامه و بودجه حاضر شدم اما با تمام تلاش‌ها این امر محقق نشد.

دبیر کمیسیون اصل 90 مجلس معاون پارلمانی و مدیرکل پارلمانی سازمان برنامه و بودجه را مقصر اصلی جاماندن مگاهاسپیتال گیلان از بودجه 98 خواند و افزود:‌ دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز مکاتباتی همراه با بسته طرح به تهران ارسال کرده بود که ظاهراً تمام این اسناد نیز مفقود شده‌اند.

انتهای پیام/ش

R7877/P4001/S6,71/CT1

منبع: تسنیم

خبر بعدی:

قدس خط قرمز ماست

خبرگزاري آريا- پادشاه اردن با تاکيد بر مواضع ثابت اين کشور در حمايت از قدس گفت که مساله قدس خط قرمز کشورش است.
به گزارش خبرگزاري آريا، «عبدالله دوم» پادشاه اردن در يک سخنراني در استان الزرقاء گفت که مواضع کشورش در قبال قدس واضح و ثابت است.
وي ضمن رد تفکر کشور جايگزين براي فلسطينيان يا اعمال فشار به اردن در خصوص مساله مقدسات فلسطين افزود: «مواضع من در خصوص قدس تغيير نمي‌کند. مواضع خاندان هاشمي درباره قدس مشخص است و وظيفه تاريخي هاشمي‌ها در قبال قدس و مقدسات ثابت است».
به گزارش شبکه خبري سي‌ان‌ان، پادشاه اردن با بيان اينکه «قدس خط قرمز ماست»، اظهار داشت که «اردن کاملا با تفکر وطن جايگزين براي فلسطينيان مخالف است».
روابط اردن و رژيم صهيونيستي بر سر مساله قدس رو به تيرگي است؛ به طوري که برخي از نمايندگان اردني اخيرا خواستار اخراج يک سفير صهيونيستي از امان شده‌اند.
نمايندگان اردن اواخر بهمن ماه گذشته در اعتراض به اقدامات رژيم صهيونيستي عليه مسجد الاقصي، خواستار اخراج سفير تل آويو از امان و فراخواندن سفير اردن از تل آويو شده بودند.
تنش بين اردن و رژيم صهيونيستي بر سر مساله قدس، پس از حمله نظاميان صهيونيست به دروازه باب الرحمه {يکي از دروازه‌هاي مسجد مبارک الاقصي} و نمازگزاران فلسطيني و قفل و زنجير آن بالا گرفت.
پارلمان اردن نيز در محکوميت تجاوزات رژيم صهيونيستي در قدس اشغالي، از يورش‌هاي نظاميان صهيونيست و شهرک‌‌نشينان به مسجد‌الاقصي و تعرض آنان به نمازگزاران و کارکنان اوقاف اسلامي در قدس اعتراض کرد و نمايندگان اردني در ادامه خواستار اخراج سفير اين رژيم از امان شدند.

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

نحوه دریافت عیدی از ایرانسل

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۵۰۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • احمد با دختر کوچکش چه کرد؟ / فریبا طلاق می خواهد
 • برنامه‎های اردوی مشهدمقدس جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان رشد ۲۵ درصدی داشت
 • گیلان|‌ برنامه‌های نوروزی شبکه باران اعلام شد
 • سهم درآمدهای نفتی به یک سوم منابع عمومی دولت کاهش یافت/ دولت اسناد خزانه را سر موعد، نقد کرد/ اعتبارات عمرانی قانون بودجه را پرداخت کردیم
 • فرهنگی در گفتگو با الف: دولت بازار را رها کرد/ تردید در اجرای مصوبات مجلس برای کنترل بازار
 • بهانه‌ای برای نو شدن/ عطر دل‌انگیز گل‌های بهاری در دل انسان‌ها باقی می‌ماند
 • تشکيل کارگروه ويژه بررسي و حل مشکلات اقتصادي منطقه آزاد کيش در سازمان برنامه و بودجه کشور
 • محموداحمدی نژاد؛ طلبکار یا بدهکار؟!
 • ویژه‌نامه نوروزی-۱| به بهانه سالگرد ملی شدن نفت ایران؛ ماجرا از کجا شروع شد؟/ مذهبیون بیشتر نقش داشتند یا ملی‌گراها؟
 • به بهانه 29 اسفند روز سرنوشت ساز تاریخ صنعت نفت ایران
 • رد پای مقامات غربی در حمله تروریستی نیوزیلند
 • چه کسانی صحنه گردانان اصلی جنایت تروریستی نیوزیلند بودند؟ + تصاویر
 • اعتکاف؛ بهانه خالق برای آمرزش مخلوق
 • کلاه بزرگ لژیونر ایرانی بر سر تیم امید
 • خشم مقامات آلمانی از سفیر آمریکا؛ معاون حزب لیبرال دموکرات خواستار اخراج سفیر شد
 • کلنگ‌هایی که بر زمین ماند/ ۵۴.۸ درصد بودجه عمرانی تخصیص یافت
 • ارسال ای میل به بهانه اقامت در کشورهای توریستی شگرد جدید کلاهبردارن
 • روش‌های تربیتی امام علی (ع) در قبال همسر و فرزند؛ غیرت بی‌جا، زن پاکدامن را دچار آلودگی می‌کند
 • بودجه جدید دولت انگلیس برای حفاظت از مساجد تبعض آمیز است