به گزارش خبرگزاری بسیج گلستان ، وحید فخرالدین فرمانده سپاه شهرستان بندرگز در همایش تجمع بزرگ دختران انقلابی با تقدیر از فعالان فرهنگی و خواهران بسیجی برگزار کنندگان مراسم گفت  : ضرورت حضور دختران انقلابی در این برهه از زمان کاملا احساس می شود.

فرمانده سپاه بندرگز اظهار داشت : در کجای تاریخ زنان ،فرزندان خود را در آغوش گرفتند و در مقابل تانک و مسلسل ایستادند ماند روزهای ابتدای انقلاب اسلامی ایران  ، شیرزنان ایران با دو وظیفه پا به پای مردانشان در دوران انقلاب نقش آفرینی کردند ، هم خودشان حضور داشتند و هم همسران و فرزندانشان را تشویق می کردند و یکی از عوامل پیروزی و به وجود آمدن انقلاب اسلامی ایران شدند.

سرهنگ فخرالدین افزود : نقش زنان و دختران انقلابی به همین جا ختم نشد ، اگر نبودند  مادران ، زنان و دختران انقلابی نبودند مردها نمی توانستند با خیال آسوده  به جهاد در جبهه حق علیه باطل  بپردازند.

وی تصریح کرد : اگر نبودند زنان و دختران با احساس انقلابی و حضور پرشور و با شعور زینب وار در مقابل فتنه 88 آیا ما در دفع این فتنه بزرگ موفق بودیم ؟ اینها سوالاتی است که باید در جامعه مطرح شود .

هرگاه همسران مدافع حرم را میبینم خجالت می کشم

فرمانده سپاه بندرگز گفت : از یکی از مدافعان حرم سوال کردم آیا همسرت راضی هست به همچین سفری میروی؟ او پاسخی داد که هر بار همسر یکی ار مدافعان حرم را می بینم خجالت می کشم ، او گفت : موقع اعزام همسرم بندهای پوتینم را بست و گفت نمیخواهم در روز قیامت شرمنده حضرت زینب و فرزندان حضرت زهرا باشم.

وی افزود : همسران مدافعان حرم وقتی از همسرشان دل میکنند نشان می دهند که بزرگ  شده مکتب حضرت زهرا (س) و حضرت زینب (س)هستند.

فرمانده سپاه با تقدیر از زنان انقلابی گفت : شما زنان امروز با جمع شدن در این مکان که به جهان می گویید با تمام مشکلات و گرانی ها و فشارهایی که دشمنان بر این کشور وارد می کنند نشان دادید پای انقلاب و  امام زمانتان ایستاده اید.

وی حضور خانواده علیزاده و عملکردانقلابی آنان تشکر کرد و بیان داشت : شما با این کاروان فرهنگی نشان دادید وقتی پای خط قرمز ولایت و اصل نظام  در میان است ثابت کردند می شود از عزیزترین فرد هم گذشت.

انتهای پیام/

منبع: بسیج نیوز

خبر بعدی:

تحقیر دشمنان در بیانیه گام دوم انقلاب/ میدان خدمت به جوانان انقلابی واگذار شود

مدیر حوزه علمیه امام رضا (ع) سرخس با تاکید بر اینکه بازیگران اصلی گام دوم انقلاب «جوانان» هستند، گفت: در این چند ساله اخیر امام خامنه ای در تمام انتصابات شان به عناوین مختلف از جوانان استفاده کرده اند و این خود برای مسئولان پیام دارد که میدان خدمت را به جوانان انقلابی واگذار کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام امیر قادری در گفتگو با نسیم سرخس، با تاکید بر اینکه هر کلمه از هزاران کلمه «بیانیه گام دوم انقلاب» سخن و تحلیل دارد، اظهار کرد: این سند بی بدیل در تاریخ انقلاب از نگاه آزاد مردی است که سخت ترین دوران های انقلاب را درک کرده و خوشی ها و ناخوشی های نظام اسلامی را با جان و دل لمس کرده است و به همین جهت بر جان و دل انسان های انقلابی در سراسر عالم نشسته و این از باب ضرب المثل معروف فارسی است که «هر سخن کز دل برآید لاجرم بر دل نشیند».

 

«جوانان»، بازیگر اصلی گام دوم انقلاب

مدیر حوزه علمیه امام رضا علیه السلام سرخس به بخشی از سرفصل های مهم این سند راهبردی اشاره و تصریح کرد: این بیانیه، سند راهبردی  دوران دوم انقلاب اسلامی است که اگرچه همه ملت ایران را مخاطب قرار می‌دهد اما در اصل بار را روی دوش جوانان می‌گذارد، یعنی کسانی که در همین متن از آن ها به عنوان اصلی ترین ثروت و دارایی ایران نام برده است.

 

وی افزود: در این چند ساله اخیر امام خامنه ای در تمام انتصابات شان به عناوین مختلف از جوانان استفاده کرده اند که این خود پیام دارد به مسئولان که میدان خدمت را به جوانان انقلابی واگذار کنند که بازیگران این گام مهم هستند.

 

امید به آینده روشن و تحقیر دشمنان خبیث انقلاب اسلامی

حجت الاسلام قادری خاطرنشان کرد: یکی از مضامین مهم‌ این پیام این است که انقلاب اسلامی از مجموعه گام‌هایی که تا رساندن پرچم به دست صاحب اصلی انقلاب و صاحب ولایت عظمی باید بردارد، یک گام برداشته و اکنون در آستانه گام دوم است و آینده این انقلاب تشکیل حکومت حضرت ولی الله الاعظم (عجل الله تعالی فرجه الشریف) است.

 

مدیر حوزه علمیه امام رضا علیه السلام سرخس اصافه کرد: این مضمون دارای پیامی مهم هم برای دشمنان و هم دوستان است؛ آنچه دشمنان باید بفهمند این است که نظام اسلامی از چنان استحکام و نیرویی برخوردار است که برای آینده بلند مدت برنامه ریزی می‌کند و آنچه دوستان انقلاب را مخاطب قرار می‌دهد این است که در برداشتن این گام دوم باری سنگین بر دوش دارند، چرا که باید دستاوردهای گام اول را تکمیل کرده و از تکرار اشتباهات آن بپرهیزند.

 

وی بیان کرد: گرچه گام دوم انقلاب سختی ها و دشواری‌های زیادی دارد و چه بسا از گام اول دشوارتر و مستلزم وقت، انرژی، استحکام، ایمان، اعتقاد و انگیزه بیشتری باشد، اما این پیام بسیار امیدوارانه نوشته شده و در حالی که دشمن همه سعی خود را کرده تا انقلاب اسلامی را بی آینده نشان بدهد و اتفاقاً آنچه در این پیام تحقیر شده، همین تلاش دشمن برای ناامید کردن مردم از انقلابی است که رهبر آن در حال برنامه ریزی برای یک گام بلند دیگر است و قصد دارد ده‌ها جشن پیروزی انقلاب دیگر هم برگزار کند.

 

معنویت و ارزش های اخلاقی جامعه در بیانیه گام دوم انقلاب

حجت الاسلام قادری عنوان کرد: برای ساختن نظام اسلامی نیاز به «معنویت و ارزش های اخلاقی» در تمام سطوح جامعه‌ است که تنها از راه تهذیب نفس و تمرین فضائل اخلاقی حاصل می شود نه از راه قوه قهریه؛ از همین رو است که رهبر معظم انقلاب در توصیه ای به جوانان در بیانیه گام دوم انقلاب می فرمایند: معنویت به معنای برجسته کردن ارزش‌های معنوی از قبیل اخلاص، ایثار، توکل، ایمان در خود جامعه است و اخلاق به معنای رعایت فضیلت های چون خیرخواهی، گذشت، شجاعت، تواضع، اعتماد به نفس و خلقیات نیکو است.

 

از تاریخ پر افتخار چهل سال گذشته و افتخار به ایران عزیز

مدیر حوزه علمیه امام رضا علیه السلام سرخس با تاکید بر اینکه تاریخ چهل ساله انقلاب اسلامی پر از افتخار است، خاطرنشان کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی ایران، قدرتمند امّا مهربان و باگذشت و حتّی مظلوم بوده است؛ مرتکب افراط ها و چپ روی هایی که مایه ننگ بسیاری از قیام ها و جنبشها است، نشده است؛ در هیچ معرکه ای حتّی با آمریکا و صدّام، گلوله ی اوّل را شلّیک نکرده و در همه ی موارد، پس از حمله ی دشمن از خود دفاع کرده و البتّه ضربت متقابل را محکم فرود آورده است؛ این انقلاب از آغاز تا امروز نه بی رحم و خون ریز بوده و نه منفعل و مردّد؛ با صراحت و شجاعت در برابر زورگویان و گردنکشان ایستاده و از مظلومان و مستضعفان دفاع کرده است؛ این جوانمردی و مروّت انقلابی، این صداقت و صراحت و اقتدار، این دامنه عمل جهانی و منطقه ای در کنار مظلومان جهان، مایه سربلندی ایران و ایرانی است، و همواره چنین باد.

 

آنچه باید از این سند راهبردی استخراج کرد

وی تصریح کرد: آنچه در این پیام عالمانه و متواضعانه نیامده است و وظیفه تبیین آن بر عهده پیر و جوان انقلابی خواهد بود این است که رهبر عزیز انقلاب راجع به نقش خود و ولایت فقیه در پیموده شدن گام اول انقلاب و رسیدن به دستاوردهای درخشان حرفی به میان نیاورده‌اند که این نشانه تواضع و فروتنی خالص ایشان است که اگر رهبری تیزهوشانه، مدبرانه و مؤمنانه‌ای‌ که از ناحیه‌ی امام (ره) و بعد از ایشان، حضرت آقا بر این جامعه اعمال شد، نبود، پیمودن مسیر انقلاب و دستیابی به این دستاوردها میسر نبود.

 

حجت الاسلام قادری در پایان تاکید کرد: این وظیفه‌ دوست‌داران انقلاب و کسانی‌ که خود را سرباز ولایت می‌دانند است ‌که این نوشته نانوشته را نیز مفصلا تبیین کنند و نقش بی بدیل ولایت فقیه در رسیدن به جامعه تمدن ساز امام زمانی (عج) را در تاریخ انقلاب ماندگار کنند.

انتهای پیام/

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

عکسهایی از تولد رویا تیموریان در 52 سالگی

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۵۰۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بازدید فرمانده سپاه کربلا مازندران از مناطق محروم اندیکا استان خوزستان
 • انقلابی و جهادی بودن دو محور اساسی بیانیه گام دوم انقلاب/ این بیانیه نباید در حد شعار و بروشور بماند
 • تفکر بسیجی و انقلابی موجب موفقیت های چشمگیر می شود/ سپاه پاسداران دشمن را در هر سطحی غافل گیر می کند
 • تقدیر مسئول نمایندگی، ولی فقیه در سپاه شاهرود از خبرنگاران بسیج+ تصاویر
 • حضور نسل چهارم انقلاب در مناطق عملیاتی ۸ سال دفاع مقدس
 • اعزام کاروان راهیان نور خانواده های کارکنان نیروی انتظامی
 • تشکر پرویز اسماعیلی از عکاسان/ عکاس عکاسان شدم
 • مرحله تکامل یافته کمپین مسیح علینژاد!
 • جالب‌ترین رسم‌ها در چهارشنبه‌سوری ایرانی‌
 • آیینی باستانی با شاخ و برگ‌های افزوده / چهارشنبه سوری و سنت های قدیمی که پر کشید
 • جالب‌ترین رسم‌ها در چهارشنبه‌سوری ایرانی‌ها
 • پایگاه مقاومت بسیج با حضور فرمانده سپاه استان کردستان افتتاح شد
 • مسیح علینژاد متخصص استفاده از تاکتیک گروگان‌گیری عاطفی از مخاطب است
 • زن در الگوی انقلاب، تأثیرگذار، عفیف و شریف است
 • اولین آلبوم مسیح و آرش منتشر شد
 • برگزاری اردوی تیم‌های ملی پایه کاراته دختران و پسران در نوروز 98
 • از کوزه شکستن تا قاشق‌زنی برای مُشتلق
 • بیانیه تحلیلی «حسینیه اندیشه» در مورد «بیانیه گام دوم انقلاب»
 • زن در الگوی انقلاب، تأثیرگذار، عفیف وشریف است