جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا آنقدر طولانی و کسل کننده شده که حتی معترضان فعال در انگلیس هم کم کم در حال عقب نشینی هستند.

سرویس ورزش مشرق – تهدید پشت تهدید، لایحه پشت لایحه و روزهای شلوغ و داغ مجلس عوام بریتانیا این روزها در بهترین حالت به درد تیتر یک درست کردن در رسانه‌ها می‌خورد و سود دیگری ندارد، پیرزن سیاست بریتانیا به شدت تحت فشار است و مخالفان او از جمع کارگران، احزاب مختلف و توده‌های مردمی دیگر تحمل سخنرانی‌های بی اساس و بهانه جویانه وی را ندارند.

دنیای سیاست به جای خود اما این جدایی احتمالی در عرصه‌های دیگر نیز موجب نگرانی عمیق مردم بریتانیا شده است، مردمی که خود را خارج از ۵۱ درصد موافق جدایی می‌بینند و به قول گاردین، پس از تصویب قتل سقراط برای بار دوم در تاریخ شاهد نقش شوم دموکراسی و رأی اکثریتی که روی موج رسانه‌ها سوار می‌شوند، هستند.

یکی از همین عرصه‌های مهم، ورزش و صد البته فوتبال است که در انگلیس به عنوان مدعی مهد فوتبال، به یک عامل مهم تبدیل شده است. اگر بریتانیا از اتحادیه اروپا خارج شود، یکی از ارکان مهم این اتحادیه یعنی فدراسیون فوتبال اروپا، یوفا مانند گذشته روی خوشی به سرزمین سنت جورج نشان نخواهد داد.

مقامات فوتبال اسپانیا از سوی لالیگا و سازمان لیگ فوتبال این کشور روز گذشته در بیانیه‌ای رسماً رسماً لیگ برتر فوتبال انگلیس را مخاطب قرار داده و نوشتند: یوفا تصمیم گیرنده است و ما آن را اجرا می‌کنیم، اگر یک بازیکن اسپانیایی بخواهد به فوتبال انگلیس برود، قوانین حاکم بر اتحادیه اروپا درباره مالیات، نقل و انتقالات و ویزای کار دیگر در این عرصه صدق نمی‌کند و ما مجری دستورات یوفا خواهیم بود.

رئیس اتحادیه فوتبال انگلیس چندی پیش بر این نکته تاکید کرده بود که قدرت فوتبال انگلیس آنقدر بالا است که هیچ فوتبال باشگاهی در سطح قاره اروپا توان تهدید یا قطع رابطه با آن را ندارد، همین اظهارات تحریک آمیز بود که باعث شد ریاست لالیگا در این خصوص واکنش نشان داده و در بیانیه رسمی منتشر شده در وب سایت خود بنویسد: جای تهدید نیست، موضوع شفاف است، ما دیگر رابطه‌ای با کشوری که نمی‌خواهد اروپایی باشد، نخواهیم داشت و با بریتانیا مثل یک کشور محترم اما خارج از اروپا رفتار خواهیم کرد.

بوندسلیگا ، سری A ایتالیا، لوشامپیونه فرانسه و فوتبال باشگاهی پرتغال نیز در این خصوص هم راستا هستند و نمی‌خواهند بریتانیا را به یوفا ترجیح دهند.

منبع: مشرق

خبر بعدی:

ابقاي نخست وزير بريتانيا و آينده نامعلوم برگزيت/تحليل

خبرگزاري آريا - مساله خروج بريتانيا از اتحاديه اروپا (برگزيت) مهمترين مساله براي مردم اين کشور و دغدغه اساسي براي اتحاديه اروپا محسوب مي شود.
به رغم توافقي که در اواخر نوامبر 2018 بين لندن و بروکسل در اين زمينه صورت گرفت، اما ترزا مي نخست وزير محافظه کار بريتانيا با راي منفي پارلمان در روز سه شنبه به اين توافق، با ناکامي بزرگي مواجه شد.
پارلمان سه شنبه شب با 432 رأي مخالف در برابر 202 رأي موافق، توافق برگزيت را رد کرد. اين شکست زمينه لازم براي مطرح شدن راي عدم اعتماد به نخست وزير محافظه کار از سوي جرمي کوربين رهبر حزب کارگر به عنوان حزب اصلي مخالف و درخواست برگزاري انتخابات زود هنگام را فراهم کرد.
کوربين پيش از برگزاري نشست پارلمان براي راي اعتماد به دولت گفت: «ترزا مي» نخست وزير در حال هدايت يک دولت «زامبي» است.
با اين حال نمايندگان با طرح راي عدم اعتماد به دولت محافظه‌کار «ترزا مي» نخست وزير موافقت نکردند.
در راي‌گيري چهارشنبه شب در پارلمان بريتانيا، «ترزا مي‌» با 325 راي موافق در برابر 306 راي مخالف توانست در سمت نخست وزيري باقي بماند.
ترزا مي قبل از راي گيري در پارلمان هشدار داد: برگزاري انتخابات ملي بدترين چيزي است که الان مي تواند براي بريتانيا رخ دهد و اين مساله به معناي به تاخير افتادن برگزيت خواهد بود.
نخست وزير بريتانيا پس از کسب راي اعتماد دوباره از پارلمان تاکيد کرد به تلاش هايش براي اجراي برگزيت ادامه خواهد داد.
ترزا مي همچنين از رهبران جريان هاي سياسي مخالف دولت دعوت کرد به صورت انفرادي با وي نشست داشته باشند.
جرمي کوربين رهبر حزب کارگر تاکنون از ملاقات با ترزا مي امتناع کرده و مي‌گويد، دولت بايد تضمين دهد خروج از اتحاديه اروپا بدون رسيدن به يک توافق، انجام نخواهد شد.
توافق «برگزيت» که ميان لندن و بروکسل امضاء شده است ساز و کار خروج بريتانيا از اتحاديه اروپا را مشخص مي کرد. هرج و مرج سياسي در بريتانيا در حالي ادامه دارد که اين کشور از لحاظ حقوقي بايد تا 29 مارس از اتحاديه اروپا خارج شود.
با توجه به شرايط کنوني «ترزا مي» چاره‌اي جز رجوع دوباره به اتحاديه اروپا و انجام مذاکرات بيشتر با آن ندارد.
با ابقاي نخست وزير بريتانيا در سمت خود، وي يک بار ديگر ظرف روزهاي آينده بعد از گفت‌وگو با بروکسل توافق برگزيت را براي رأي‌گيري به پارلمان خواهد آورد، اما اتحاديه اروپا هنوز سيگنال مثبتي مبني برآمادگي براي ايجاد تغييرات در توافق برگزيت، ارسال نکرده است.
اتحاديه اروپا نارضايي خود از راي نياوردن توافق برگزيت اعلام کرده است.
به گفته «ژان کلود يونکر» رئيس کميسيون اروپا: با رأي منفي پارلمان بريتانيا به توافق پيشنهادي براي خروج از اتحاديه اروپا «خطر خروج بي‌نظم بريتانيا افزايش يافته است.» وي همچنين در پيامي توئيتري تصريح کرد: «زمان تقريبا تمام شده است.»
با اين حال‌ اتحاديه اروپا خود را براي تمديد مهلت خروج بريتانيا از اين اتحاديه تا سال 2020 آماده مي‌کند تا فرصت بيشتري مذاکره با لندن وجود داشته باشد.
تاکنون فرانسه و آلمان به‌عنوان دو عضو مهم اتحاديه اروپا، باتمديد مهلت برگزيت موافقت کرده اند. با توجه به ناتواني دولت بريتانيا براي پيشبرد برگزيت، يک گزينه مي تواند واگذار کردن برگزيت به يک کميته پارلماني متشکل از احزاب مختلف باشد.
بااين‌ حال اصلي‌ترين چالش اين کميته و يا هر کميته پارلماني، حضور نمايندگاني از جناح طرفداران اتحاديه اروپا است که در آن صورت، رسيدن به اجماع داخلي درباره توافق جديد با اتحاديه اروپا را دشوار خواهد کرد.
برگزاري دوباره همه‌پرسي هم يکي ديگر از گزينه‌ها بشمار مي‌رود که از حمايت افکار عمومي برخوردار است، اما بيشتر نمايندگان پارلمان بريتانيا با آن موافق نيستند.
در صورتي که اگر هيچ‌کدام از گزينه‌هاي ذکر شده به نتيجه نرسيد، بريتانيا ناچار بدون توافق از اتحاديه اروپا خارج خواهد شد که اين مساله شوک جدي را به اقتصاد آن وارد خواهد کرد.
بدين ترتيب اکنون لندن با سه سناريو يعني رسيدن به توافق جديد با اروپا، برگزيت بي توافق و يا توقف برگزيت مواجه است. 118
نويسنده: سيدرضا مير طاهر
کليدواژه برگزيت

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور شد + حکم

کلیدواژه: بازار سکه و ارز اعتراضات فرانسه بودجه 98 جام ملت های آسیا اتحادیه اروپا انگلیس برگزیت بریتانیا سازمان لیگ لالیگا لیگ برتر انگلیس

منبع این خبر، وبسایت www.mashreghnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۵۳۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پیشمانی مردم انگلیس در مورد خروج از اتحادیه اروپا
 • اتحادیه اروپا راهش را از انگلیس جدا می کند
 • احتمال تعویق خروج انگلیس از اتحادیه اروپا
 • واکنش آنگلا مرکل و امانوئل مکرون به رای نیاوردن طرح ترزا می‌درباره خروج انگلیس از اتحادیه اروپا
 • کمیساریای عالی اروپا: برگزیت قابل مذاکره مجدد نیست/ ابراز تاسف مرکل نسبت به شکست طرح خروج بریتانیا
 • واکنش رهبران اتحادیه اروپا به رای منفی پارلمان بریتانیا به برکسیت: متاسفیم، عجله کنید
 • تهدید بازی در ورزشگاه بی‌تماشاچی برای چلسی
 • ماکرون: بریتانیا بزرگترین بازنده خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا خواهد بود
 • انگلیس در لبه پرتگاه/ روز تلخ برای اتحادیه اروپا +عکس
 • مجلس عوام طرح خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را رد کرد
 • تلاش نمایندگان پارلمان انگلیس برای به تاخیر انداختن فرایند خروج از اتحادیه اروپا
 • آمادگی اتحادیه اروپا برای خروج بدون توافق انگلیس
 • آماده شدن اتحادیه اروپا برای خروج بدون توافق انگلیس
 • آمادگی اتحادیه اروپا برای خروج بدون توافق انگلیس از این اتحادیه افزایش می‌یابد
 • پارلمان انگلیس توافق «ترزا می» برای خروج از اتحادیه اروپا را رد کرد
 • مخالفت پارلمان انگلیس با خروج از اتحادیه اروپا
 • هشدار اتحادیه اروپا در پی رأی منفی پارلمان انگلیس به توافق برگزیت
 • پارلمان انگلیس به خروج این کشور از اتحادیه اروپا رای منفی داد/ شکست سخت ترزا می
 • طرح خروج از اتحادیه اروپا در مجلس انگلیس رد شد