رکنا: بازار ارز نسبت به روزهای پرنوسان ماه‌های پیش تفاوت بسیاری کرده است.خیابان فردوسی تا تقاطع خیابان منوچهری تهران که روزانه جمعیت زیادی را پذیرا بود، این روزها به حالت عادی خود بازگشته است.

به غیراز خلوتی، حضور کمرنگ دلالان در بازار یکی دیگر از ویژگی‌های این روزهای بازار ارز است. همین چند ماه پیش دلالانی که پاتوق خود را مقابل پاساژ افشار از دست داده بودند، در نزدیکی میدان فردوسی و مقابل شعبه بانک ملت جمع می‌شدند و انبوهی از خریداران و فروشندگان دور آنها می‌آمدند، این روزها کسب و کار در این خیابان عادی شده است.

درمقابل تابلوی صرافی‌ها که انبوهی از مردم با ولع تغییرات لحظه‌ای نرخ ارز را دنبال می‌کردند، اکنون تنها رهگذران نیم نگاهی به این تابلوها می‌اندازند. یکی از صرافان خیابان فردوسی درباره حال و هوای این روزهای بازار ارز به «ایران» می‌گوید: همین طور که می‌بینید دیگر خبری از شلوغی نیست و تعداد کسانی که برای خرید و فروش به ما مراجعه می‌کنند خیلی کم شده است. به گفته این فعال بازار ارز، بیشتر معاملات ارز خرد است و زیر هزار دلار انجام می‌شود. صراف دیگری در بازار می‌گوید: امروز(شنبه) هر دلار را 11 هزار و 100 تومان می‌خریم و 11 هزار و 200 تومان می‌فروشیم. نرخ خرید یورو هم 13 هزار تومان و فروش آن 13 هزار و 100 است که مراجعه کننده چندانی هم نداریم. این صراف درپاسخ به این سؤال که به چه دلیلی نرخ ارز افزایش یافت می‌گوید: همواره افت و افزایش نرخ ارز دلایل روشنی دارد ولی هم‌اکنون هیچ اتفاقی در بازار نیفتاده است که رشد 200 تومانی نرخ دلار را به آن نسبت بدهیم.

بازار صرافی‌های بانکی داغ‌تر است

درحالی که صرافی‌های غیربانکی و مجاز از افت قابل توجه خرید و فروش ارز در روزهای اخیر خبر می‌دهند، بازار صرافی‌های بانکی که نرخ ارز درآنها کمتر از صرافی‌های غیربانکی است داغ‌تر است و تعداد مراجعه کنندگان به آنها هم بیشتر است. با وجودی که صرافی‌های غیربانکی هم به صورت محدود به متقاضیان ارز می‌فروشند، اما هم‌اکنون برخی از شعب پنج بانک کشور شامل ملی، پارسیان، ملت، سامان و تجارت ارز مسافرتی عرضه می‌کنند که این عرضه به‌طور معمول بین ساعت 11 که قیمت‌های روز مشخص می‌شود تا ساعت 15 انجام می‌شود. برهمین اساس روزگذشته بانک‌های توزیع کننده، ارز مسافرتی یورو را ۱۲ هزار و ۹۸۹ تومان و ۷ ریال، عرضه می‌کردند که با احتساب کارمزد به حدود ۱۳ هزار تومان می‌رسید که نسبت به آخرین روز هفته گذشته ۱۶۷ تومان افزایش یافته است. البته این نرخ ممکن است درطول روز تغییر کند. براساس مقررات اعلام شده ارز مسافرتی از طریق صرافی‌های بانکی به ازای هر مسافر برای کشورهای نزدیک 500 یورو و برای کشورهای دور هزار دلار عرضه می‌شود. با وجود این سایر صرافی‌ها با دریافت مدارکی مانند کارت ملی، شماره تلفن همراه به نام شخص و کارت بانکی به نام خریدار تا سقف 2 هزار دلار به نرخ روز به فروش می‌رسانند. در ساعات ابتدایی فعالیت بازار درصرافی‌های بانک‌ها نیز قیمت فروش دلار با ۲۲۰ تومان افزایش نسبت به نرخ پنجشنبه، ۱۱ هزار و ۱۰۰ تومان و نرخ خرید آن ۱۱ هزار تومان اعلام شد. قیمت فروش یورو نیز در صرافی‌های بانک‌ها ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان است.

اما در میانه روز قیمت ارز اندکی افزایش یافت به‌طوری که قیمت فروش دلار در صرافی‌های بانکی به ۱۱ هزار و ۳۵۰ تومان و نرخ خرید آن به ۱۱ هزار و ۲۵۰ تومان رسید. پس از نوسانات شدید در بازار ارز، طی هفته‌های اخیر دلار در کانال 10 هزار تومانی جا خوش کرده بود و با نوسانات اندکی همراه بود. اما دیروز نرخ این ارز دوباره وارد کانال 11 هزار تومانی شد، اتفاقی که برخی آن را به شایعات اخیر درباره ورشکستگی بانک‌ها و هزینه بالای ثبات نرخ ارز برای بانک مرکزی نسبت می‌دهند.

آیا نرخ ارز افزایشی می‌شود

میثم رادپور اقتصاددان و کارشناس بازار ارز درگفت‌و‌گو با «ایران» اعتقاد دارد که رشد روزگذشته نرخ ارز که دلار را به کانال 11 هزار تومان برد نسبت به نوسانات اخیر دراین بازار زیاد نیست. به گفته وی دلاری که نرخ 20 هزار تومان را هم تجربه کرده است نوسان 200 تومانی برای آن ناچیز است. براساس توضیحات این کارشناس ارزی دلاردر ماه‌های گذشته نوسانات قیمتی بیش از 500 تومان داشت و مقایسه شرایط فعلی بازار با آن دوره نشان از کاهش دامنه نوسانات دارد. رادپور ادامه داد: حتی درشرایطی که هیچ اتفاقی نیفتاده است و همه چیز آرام است هم نمی‌توان انتظار ثبات قیمت‌ها را داشت چرا که ذات بازار این گونه است. وی اضافه کرد: پس از برجام با وجود عدم اطمینان‌هایی که همچنان وجود داشت ولی شرایط بازار را به نقطه‌ای رسانده بود که تا مدت‌ها انتظار اتفاق خاصی را نداشت و برهمین اساس شاهد ثبات نسبی قیمت‌ها بودیم. ولی هم‌اکنون به هرصورت نااطمینانی‌هایی در اقتصاد برای مثال درخصوص تحریم و درآمدهای نفتی وجود دارد که بازار نیم نگاهی به آن دارد. وی درپایان تأکید کرد: هم‌اکنون تورم ناشی از جهش نرخ ارز در بازار کالایی ایجاد شده و تأثیر خود را گذاشته است و به همین دلیل حتی با نرخ بالای 10 هزار تومان هم واردات کالا صرفه اقتصادی دارد. برهمین اساس باید انتظار داشت که میزان تقاضای ارز در بازار افزایش یابد. اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

سیاوش رضایی

حوادث اختصاصی رکنا را اینجا بخوانید:

ثبت فیلم دختر یکی از مسئولان در حالی که لباسی به تن نداشت ! / سهیل کیست؟ روحانی سرشناس خلع لباس شد / دادستان تهران شکایت کرد + عکس مادر سنگدل دخترش در ازای مواد در اختیار موادفروشان قرار می داد+ عکس فاجعه / پیمانکار شهرداری 2 گلفروش را مجبور به خوردن گل کرد!+فیلم اولین گفتگو با دختر سیرجانی / دوست دارم امیر آزاد شود !+ عکس و فیلم سلطان خواستگاری کیست؟! این دختر ایرانی با 500 خواستگار رکورد زد ! + سند دعوت شیطانی از دختر17 ساله تهرانی به خلوتگاه پسر نوجوان / فیلم های تجاوز فاش کرد +عکس تجاوز به دختر 14 ساله در بازی والیبال +عکس مهم ترین اخبار 24 ساعت گذشته رکنا زمان واریز یارانه دی 97 مشخص شد خودکشی عجیب دختر آرایشگر شمالی در بام تهران / 9 صبح امروز رخ داد تکاندهنده ترین عکس ها از مرگ پسر 13 ساله اهوازی +جزییات واکنش کم نظیر یک سردار به فیلم رقص سربازان ! + فیلم این مرد زنان را در شاهرود ماساژ می داد! / پلیس فاش کرد زن جوان عضو مهم بدنش را از دست داد / در دستشتان رخ داد

منبع: رکنا

خبر بعدی:

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۷/۱۰/۲۷

قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران امروز، به مرز ۴ میلیون تومان رسید. ۲۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۲ بازار قیمت طلا، سکه و ارز نظرات - اخبار بازار -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ،امروز در بازار آزاد قیمت انواع سکه و طلا نسبت به روز گذشته افزایش داشته است؛ برهمین اساس در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت 3 میلیون و 960 هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی 2 میلیون و 30 هزار تومان، ربع سکه یک‌میلیون و 230 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی 680  هزار تومان فروخته می‌شود.

هر گرم طلای 18عیار هم 362 هزار و 700 تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1294 دلار معامله می‌شود.

** قیمت های درج شده برای انواع سکه و طلا از اتحادیه طلا و جواهر گرفته شده است.

گفتنی است، صرافی‌های بانک ها قیمت دلار را برای روز جاری با 140 تومان افزایش نسبت به نرخ پایانی دیروز، 11 هزار و 590 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 11 هزار و 490 تومان خریداری می‌کنند.

قیمت ارز مسافرتی امروز 97/10/27| یورو 13457 تومان شدقیمت روز ارزهای دولتی 97/10/27|نرخ 28 ارز کاهشی شدقیمت خرید دلار در بانک‌ها امروز 97/10/27| افزایش قیمت خرید تمام ارزهاقیمت ارز در صرافی ملی امروز 97/10/27| دلار به مرز 11600 تومان رسید

 

قیمت فروش یورو نیز در صرافی‌های بانک ها 13 هزار و 400تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو  نیز در این صرافی‌ها 13 هزار و 300  تومان است.

قیمت یورو در مرکز مبادلات ارزی 4781 تومان،‌ درهم امارات 1143 تومان و پوند انگلیس نیز 5456 تومان قیمت خورده و به واجدان شرایط دریافت ارزهای دولتی فروخته می‌شود.

انتهای پیام/

R1010113/P/S1407,1408/CT12 واژه های کاربردی مرتبط قیمت ارز در صرافی ملی قیمت خرید دلار در بانک ها قیمت طلا قیمت دلار

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور شد + حکم

کلیدواژه: بازار نرخ ارز نرخ ارز ارز مسافرتی فروش دلار قیمت ارز اقتصاد اقتصادی ارز تهران ماه انتظار خیابان منوچهری عکس فیلم مرد دختر قتل جوان پلیس عجیب دستگیر سرقت

منبع این خبر، وبسایت www.rokna.net است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۵۵۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • چرا معامله‌گران ارز اشتباه می‌کنند؟
 • قیمت ارز در صرافی ملی امروز ۹۷/۱۰/۲۷
 • قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت دلار در بازار امروز پنچ شنبه ۲۷ دی ۹۷
 • سه باور اشتباه معامله‌گران ارز
 • قیمت ارز در صرافی ملی/ دلار به مرز ۱۱۶۰۰ تومان رسید
 • قیمت ارز در صرافی ملی امروز ۹۷/۱۰/۲۷| دلار به مرز ۱۱۶۰۰ تومان رسید
 • قیمت دلار و قیمت ارز در بازار امروز پنچ شنبه ۲۷ دی
 • چرا دیروز معامله گران ارز نتوانستند قیمت ارز را بالا ببرند؟
 • بازار گوشت قربانی شبکه معیوب توزیع شد
 • قیمت دلار؛ سه باور اشتباه معامله‌گران ارز
 • قیمت ارز در صرافی ملی امروز ۹۷/۱۰/۲۶
 • قیمت امروز دلار در صرافی‌های بانکی
 • قیمت دلار و ارز در بازار امروز چهارشنبه، ۲۶ دی ۹۷
 • قیمت ارز در صرافی ملی امروز ۹۷/۱۰/۲۶| دلار ۱۱۴۵۰ تومان شد
 • 4 سناریو درباره بازار ارز/ دلار در آینده چه قیمتی می خورد؟
 • دلار در آینده چند قیمتی می‌خورد؟
 • جریان‌شناسی بازار ارز
 • 4 سناریو درباره بازار ارز/ دلار در آینده چند قیمتی می خورد؟
 • زیر پوستِ نوسانات رفت و برگشتی دلار!