به گزارش خبرگزاری مهر، وزیر خارجه و نخست وزیر سابق قطر در سخنانی گفت که بحران شورای همکاری خلیج فارس به وسیله افرادی که چیزی از سیاست نمی دانند، وخیم تر شد.

«حمد بن جاسم بن جبر آل ثانی» در گفتگو با شبکه روسیا الیوم اظهار داشت: شکست میانجیگری آمریکا در حل بحران شورای همکاری به مواضع ضد و نقیض واشنگتن و همچنین لجاجت طرف های بحران بازمی گردد.

وی با بیان اینکه تداوم این بحران برای برخی اطراف مناسب است و ایالات متحده و بسیاری از کشورها از این بحران سود می برند، افزود: اطمینان سازی بین کشورهای این شورا حتی اگر به شرایط مشابه قبل باز بحران بازگردد، باز هم به سال های طولانی نیاز خواهد داشت.

حمد بن جاسم در خصوص نقش مصر در بحران بین قطر و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس نیز گفت که وی این کشور را سرزنش نمی کند چرا که مصر به مبالغ مالی نیاز دارد و ناچار است به صورت آشکار در کنار کشورهایی که از قاهره حمایت کرده اند، بایستد.

این مقام پیشین قطری همچنین به محمدبن سلمان ولیعهد سعودی نصیحت کرد که باید مشاورانی در سطح عالی داشته باشد تا او را نسبت به تصمیماتی که می‌گیرد، آگاه کنند.

وی در خصوص موضوع فلسطین و رژیم صهیونیستی نیز گفت: اغلب کشورهای عربی با گمان اینکه دروازه ورود به واشنگتن از تل آویو می گذرد به اسرائیل نزدیک می شوند.

بن جاسم ضمن انتقاد از «معامله قرن» که آمریکا در اجرای آن اصرار دارد، افزود: کشورهای عربی نیازی به معامله قرن ندارند، بلکه به این نیاز دارند که حقوق فلسطینی ها به آنها بازگردانده شود.

وزیر خارجه و نخست وزیر سابق قطر درباره کشته شدن جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول نیز گفت: این موضوع وحشتناک است و به تصمیم قوی برای مشخص شدن مسئول آن که دستور اجرای این اقدام شنیع را داده است، نیاز دارد.

کد خبر 4511127

منبع: مهر

خبر بعدی:

کدام بانک سود ارزی بیشتری می‌دهد؟

سپرده‌گذاری ارزی در شرایط فعلی بازار، یکی از راه‌های مطمئن برای مصون ماندن از نوسانات است به شرطی که تضمینی برای بازپرداخت با همان ارزی که سپرده‌گذاری شده وجود داشته باشد.

بر اساس ابلاغیه اخیر بانک مرکزی، بانک‌ها به عنوان عامل از سوی این بانک، با دریافت ارز برای دوره یکساله، سود چهار درصدی به سپرده دلاری، سه درصدی به یورو و دو درصدی برای درهم پرداخت خواهند کرد. دوره سپرده‌گذاری ارزی یک ساله است و اگر مشتری تمایل داشته باشد، با موافقت بانک مرکزی دوره یک ساله تمدید خواهد شد و سود ارز ماهانه واریز می‌شود. همچنین بانک مرکزی تضمین کرده که اگر ارز خود را به صورت کاغذی سپرده‌گذاری کنید، هنگام بازپرداخت بانک عامل موظف است در زمان سررسید همان ارزی که سپرده‌گذاری شده به همراه سود ارزی تعیین شده را به سپرده‌گذار پرداخت کند.
فقط تعداد محدودی از بانک‌ها (چه دولتی و چه خصوصی) به این بخشنامه عمل می‌کنند؛ یعنی یا میزان سودی که می‌دهند با سودی که بانک مرکزی اعلام کرده مغایرت دارد و یا برخی از آن‌ها تضمینی برای بازپرداخت سپرده به صورت ارزی ندارند.

*نکته مهم در این گزارش میدانی این است که اطلاعات ، از شعب ارزی بانک‌ها در منطقه 6 شهر تهران تهیه شده است و اینکه شعب تا چه اندازه در تعیین ساز و کار افتتاح سپرده‌های ارزی مختار هستند، مشخص نیست. بنابراین شرایط اعلام شده در زیر را نمی‌توان به عنوان ضوابط اصلی ابلاغی بانک‌های مذکور به شعب استنباط کرد.

بانک ملت:
سالانه برای سپرده‌گذاری هزار دلار و همچنین هزار یورو، سود 2 درصد با تضمین بازپرداخت ارزی در نظر گرفته است.

بانک پارسیان:
سالانه 4 درصد برای دلار و یورو بدون کف سپرده‌گذاری و با تضمین بازپرداخت ارزی.

بانک پاسارگاد:
سه ماهه 1 درصد، شش ماهه 3 درصد و یکساله تا 5.5 درصد برای سپرده‌گذاری ارزی سود ارزی می‌دهد. کف سپرده‌گذاری ارزی در این بانک 2600 دلار و دو هزار یورو می‌باشد.

بانک سپه:
کمترین سود سپرده ارزی مربوط به این بانک است. در حالی که ادعا می‌کند زمانی برای این نوع سپرده سود سالانه 6.4درصد به مشتریان پرداخت می‌کرده اما اکنون برای سر رسید‌های سه ماهه تا یکساله، به حداقل 10هزار دلار و همچنین 10هزار یورو تنها 25صدم درصد سود ارزی پرداخت می‌کند. این بانک اظهار کرد در شرایطی که منابع ارزی نداشته باشد با سپرده‌گذاران به صورت ریالی تسویه می‌کند.

بانک تجارت:
سالانه حدود 3 درصد برای یورو و نیز دلار سود سپرده پرداخت می‌کند و برای تسویه آن نیز به صورت ارزی ضمانت می‌کند.

بانک صادرات:
سپرده‌گذاری دلار برای مدت شش ماه 3درصد و برای یکسال 5درصد سود ارزی پرداخت می‌کند. برای یورو نیز 4درصد سود سپرده ارزی در نظر گرفته شده است.کف سپرده‌گذاری ارزی در این بانک هزار دلار و یا هزار یورو با مشخص بودن منشا ارزی است. همچنین باید سپرده جداگانه‌ای در این بانک با حجم 100 دلار و یا 100 یورو باز کنید تا سود سپرده شما به این بانک واریز شود.

بانک کشاورزی:
این بانک تنها برای شش ماه سپرده‌گذاری انجام می‌دهد و سود آن برای دلار 3.75 درصد و یورو 2.75درصد است. همچنین برای سپرده‌گذاری در این بانک حداقل باید 20هزار دلار و یا 20 هزار یورو داشته باشید.

بانک شهر:
این بانک برای دلار در سال سود 5درصدی و برای یورو 4دردصد در نظر گرفته و کف سپرده‌گذاری در این بانک هزار دلار است. این بانک تضمین می‌کند عین وجه سپرده‌گذاری شده را بازپرداخت می‌کند.

بانک انصار:
این بانک برای حداقل 500هزار دلار و یا یورو، شش ماهه تا یکساله حداکثر 2.5درصد سود می‌دهد و اگر موجودی ارزی داشته باشد به صورت ارزی تسویه می‌کند وگرنه بازپرداخت آن ریالی می‌باشد.

بانک سرمایه:
این بانک برای سپرده‌های یکساله (با کف سپرده‌گذاری 100دلار و یا 100 یورو) ، سود 3درصدی برای دلار و 4درصدی برای یورو اعلام کرده است.

بانک ملی:
حداقل سپرده‌گذاری ارزی در این بانک باید هزار دلار و یا یورو باشد.بر اساس جدول نرخ سود ارزی این بانک، برای سپرده یک ماهه دلار سود 2.38 درصد، دو ماهه 2.50درصد، سه ماهه 2.62درصد، شش ماهه 3درصد، 9ماهه 3.50درصد و یکساله سود 5درصد در نظر گرفته است.همچنین برای یورو در مدت یک ماه سپرده‌گذاری 2.10درصد، دو ماهه 2.40درصد، سه ماهه 3درصد، شش ماهه 3.30درصد، 9ماهه 3.75 درصد و یکساله 4 درصد سود ارزی پرداخت می‌کند.این بانک اعلام کرده اگر موجودی نداشته باشد هیچ گونه تضمین کتبی برای بازپرداخت پول به صورت ارزی ندارد اما تا کنون نیز موردی پیش نیامده که سپرده‌گذار به صورت ارزی سپرده‌گذاری کند و این بانک به صورت ریالی تسویه کند.

بانک اقتصاد نوین:
منشا سپرده‌گذاری در این بانک باید اسکناس باشد و همچنین فقط سپرده‌گذاری 6ماهه انجام می‌دهد. یود سپرده‌گذاری برای یورو در شش ماه 2.5درصد و برای دلار 3.5درصد است. این بانک نیز تضمین بازپرداخت به صورت ارزی به مشتری می‌دهد.

در این میان بانک‌های آینده، ملل، ایران زمین از جمله بانک‌هایی هستند که سپرده ارزی دریافت نمی‌کنند.  / اقتصاد آنلاین

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

عکسهایی از تولد رویا تیموریان در 52 سالگی

کلیدواژه: حمد بن جاسم دوحه قطر

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۵۷۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • لاریجانی: سال آینده را تیره نشان ندهیم
 • سال آینده را تیره نشان ندهیم/ ساختار بودجه‌ نیازمند برنامه‌ریزی
 • لاریجانی: دولت فربه است و همه درآمدها را می بلعد/ نرخ ارز باید پایین تر از قیمت فعلی باشد/ سیاست ایران نباید معطل اروپا شود/ نباید برای سال آینده تفال بد بزنیم
 • توطئه استعمار دلیل اصلی اختلاف میان مصدق و کاشانی/ آمریکا و انگلستان هیچ‌گاه اسناد اطلاعاتی و امنیتی کودتا را منتشر نکرده‌اند
 • لاریجانی: نباید برای سال آینده تفعل بد بزنیم
 • مشمولان سهام عدالت ابتدای سال 98 سود می‌گیرند
 • واریز سود آخرین گروه مشمولان سهام عدالت
 • فرصت‌ها و بحران‌های صنعت خودروسازی در سال ۹۷
 • تقدیر از اعضاء شعبه ویژه عشایر شورای حل اختلاف شوش
 • دیدار رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان با مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان
 • اظهارات وزیر خارجه عمان درباره بحران قطر و معامله قرن
 • قرار بود شورای حل اختلاف مردمی باشد نه شبه قضائی!
 • شوراهای حل اختلاف توفیقی در تقلیل دعاوی یا حل سریع اختلافات نداشته‌اند
 • اختلاف نظرهای کارشناسی نشان از تفرقه نیست
 • تحلیل همکاری ترکیه با ایران و روسیه در سوریه و تأثیر آن بر آمریکا
 • تحلیل همکاری ترکیه با ایران و روسیه
 • سبقت صنعت نفت ایران از قطر
 • مصاحبه|چرا قطر به دنبال گفت‌وگو با عربستان بدون مشارکت امارات است؟
 • نخست‌وزیر عراق: منافع‌مان با کشورهای همسایه گره خورده است