احمدسالک به سخنان اخیرمقام معظم رهبری در رابطه با فضای مجازی و همچنین راهکار مناسب در راستای تحقق این موضوع اشاره کرد و گفت: مجلس شورای اسلامی باید قوانین و مقرراتی را برای حضور نسل جوان در فضای مجازی فراهم کند که این کار را کمیسیون فرهنگی در کار گروه خود انجام داده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنده برای تقویت پیام رسان های داخلی و همچنین عدم ورود به حریم خصوصی افراد طرح دوفوریتی دادم که این کار به صورت عادی در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه شورای عالی فضای مجازی باید بسترحضور جوانان برای مقابله با دشمنان را در فضای مجازی فراهم کند، تصریح کرد: شورای عالی فضای مجازی باید با مصوباتی که می توانند داشته باشند زمینه حضور جوانان را فراهم کند یکی از مهم ترین این مصوبات جمع آوری فیلتر شکن ها است.

نماینده مردم اصفهان در ادامه همین موضوع افزود: باید رقابت با سطح جهانی در فضای مجازی را پیدا کنیم و این ظرفیت در نسل جوان ما وجود دارد و این حرکت را می توانند انجام دهند، کما اینکه از سالیان گذشته جوانان انقلابی وارد این صحنه شدند و این بستر باید سرعت بیشتری پیدا کند تا اینکه زمینه ساز برای پیاده کردن مطالبه رهبر معظم انقلاب باشد.

سالک تاکید کرد: حرکت سایبری در مقابله با لشکر کشی صهیونیست ها و همچنین آمریکایی ها ضروری است و نیروهای مسلح که مرزبان این کشور هستند باید مرزبان این حرکت هم باشند و جامعه انقلابی کشورمان نیز به این مهم مسلط باشند، خوشبختانه در این موارد حرکت های خوبی صورت گرفته است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دستگاه های امنیتی و همچنین وزارت ارتباطات باید با تصمیم شورای عالی فضای مجازی یک عزم ملی در راستای مقابله با دشمن انجام دهند، اظهار کرد: تشکیل مدیریت بومی فضای مجازی بر مبنای ارزش های انقلاب اسلامی و همچنین بیرون آمدن از فضای مجازی بیگانگان باید هدف این نهادها باشند.

وی ادامه داد: لازمه این موضوعات یک حرکت انقلابی است و با هدر دادن وقت هم کار پیش نمی رود و انتظار می رود که دستگاه های تصمیم ساز از قبیل شورای عالی فضای مجازی و کمیته های زیر مجموعه آن با سرعت بیشتری به صحنه بیایند.

نماینده مردم اصفهان به اشاره به اینکه نباید از فضای مجازی غافل شویم، تصریح کردیم: دور کردن جوانان از اعتقادات انقلابی هدف اصلی دشمنان است و آنها برای براندازی نظام به تعبیر افکار خودشان تلاش می کنند و ما نباید غافل باشیم چرا که فضای مجازی قدرت بسیار زیادی دارد.

سالک افزود:این القائاتی که در زمینه های مختلف در فضای مجازی از سوی دشمن بوجود می آید مصیبت هایی را برای خانواده ها بوجود می آورد؛لذا فرمایشات مقام معظم رهبری یعنی استفاده از ظرفیت های بسیار عالی جوانان ما در این عرصه است.

 

 

منبع: افکارنيوز

خبر بعدی:

کلیداران فضای مجازی درصدد ایجاد دولت در دولت‌ها هستند

به گزارش ایلنا، آیت الله سید احمد خاتمی در حاشیه نشست مشترک هیات رئیسه و کمیسیون‌های مجلس خبرگان در جمع خبرنگاران با تبیین موضوعات مطرح در این نشست گفت: مسائل مربوط به مردم موضوعات اصلی در نشست امروز بود و نباید اجازه داد کسانی ایجاد نارضایتی کنند.

وی گفت: دشمنی دشمنان طبیعی است، اما از خودی‌ها انتظار می‌رود رضایت مردم را که به تعبیر امام علی (ع) سرمایه هستند در شعاع رضایت خداوند تامین کنند که البته تامین شدنی است.

آیت الله خاتمی افزود: موضوع مهم نشست امروز، بررسی فضای مجازی بود که بر همین اساس از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دبیر شورای عالی فضای مجازی و رئیس سازمان پدافند غیرعامل دعوت شده بود که با حضور در نشست، مسائل مربوط به این حوزه در فضایی صریح و شفاف گفته شد.

وی گفت: هشت نفر از اعضای خبرگان مطالبشان را گفتند و عمدتاً بر آسیب‌های فضای مجازی تاکید کردند و این سه مسئول مهمان هر یک به مدت ۲۰ دقیقه با تبیین عملکرد دستگاه‌های مسئول تحت مدیریت شان به پرسش‌ها پاسخ دادند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: آنچه در این جلسه مطرح شد این بود که همگان بر جدی بودن آسیب‌های فضای مجازی اتفاق نظر داشتند و اینکه این تهدیدها منحصر به کشور ما نیست و کلید داران فضای مجازی در پی ایجاد دولت در درون دولت‌ها در کل دنیا هستند.

خاتمی اضافه کرد: برخی آقایان در جلسه از کلید داران فضای مجازی به کالیفرنیایی‌ها تعبیر کردند و گفتند کلید این فضا در اختیار آمریکاست و خطر آن نیز منحصر به دین و نظام جمهوری اسلامی نیست بلکه خطر آن، آسیب رساندن به استقلال کشور است.

وی گفت: یکی از مسئولان مهمان در این نشست گفت تا چند وقت دیگر نیمی از اقتصاد، فرهنگ و مسائل کشور در حوزه‌های مختلف در اختیار فضای مجازی قرار خواهد گرفت که بیگانگان آن را اداره می‌کنند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: همه بر جدی بودن خطر آسیب‌های فضای مجازی اتفاق نظر داشتند، اما اعضای خبرگان درباره آسیب‌های آن بر دین و اخلاق مردم و نیز بر استقلال سیاسی کشور با ادامه روند کنونی نگران بودند.

خاتمی گفت: خوشبختانه مسئولان ذیربط در نشست نیز این خطر را باور داشتند، اما به اعضای خبرگان اطمینان دادند که ما هم دین داریم و به نظام و انقلاب وابسته ایم و در مجموع گفتند که باید بپذیریم همه اعم از مسئولان دولتی و غیردولتی در این باره تقصیر و قصور داشته ایم و باید آن را جبران کنیم.

وی افزود: موضوع این نیست که از فضای مجازی استفاده نشود، این مثل آن است که وقتی رادیو تازه آمده بود برخی می‌گفتند از آن استفاده نکنیم در حالی که این نشدنی است و از فضا و امکانات جدید باید استفاده کرد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اما سخن این است که طوری نباشد که قبل از اینکه ما از فضای مجازی استفاده کنیم آنان براندازی کنند و مسئولان ذیربطی که می‌توانند مدیریت کنند باید از اقتدار مدیریتی شان برای مقابله با این روند استفاده کنند.

خاتمی گفت: این دقیقاً همان کاری است که چینی‌ها انجام دادند، نمی‌گوییم که چین الگو است، اما این کشور از همان ابتدا فهمید که فعالیت کانال تلگرام برای ایجاد حاکمیت در حاکمیت آنان است پس با اشراف دولت، فضای مجازی بومی ایجاد کردند.

وی افزود: چرا ما در نظام جمهوری اسلامی که کانون ارزش‌های الهی است این حساسیت بایسته را ایجاد نکنیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان تاکید کرد: برخی مسئولان در این جلسه می‌گفتند فیلترینگ مانند ترمز خودرو است؛ آیا می‌شود بگوییم خودرو می‌خواهیم، اما ترمزش را نمی‌خواهیم؟ پس باید ترمز هم ایجاد کرد که جلوی مفاسد و آسیب‌های فرهنگی و سیاسی فضای مجازی گرفته شود.

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور شد + حکم

کلیدواژه: فضای مجازی مجلس شورای اسلامی نسل جوان شورای اسلامی حریم خصوصی اصفهان رقابت رهبر معظم انقلاب نیروهای مسلح جامعه مجلس شورای انقلاب اسلامی خانواده مقام معظم رهبری استفاده از ظرفیت اصفهان انقلاب اسلامی فضای مجازی مجلس شورای اسلامی مقام معظم رهبری

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۵۷۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • احمد خاتمی: کلید داران فضای مجازی درصدد ایجاد دولت در دولت‌ها هستند
 • نیازمند تعادل بین علم و فرهنگ هستیم/دعوت از دانشمندان برای کمک به شورای عالی انقلاب فرهنگی
 • باید بین حوزه علم و فرهنگ در شورای عالی انقلاب فرهنگی تعادل برقرار شود
 • ‌‌سالک: بانک‌ها پا روی گلوی صنعتگران و تولیدکننده‌ها گذاشته‌اند‌
 • اخباری که درباره من تولید شد جعلی بود /آرمان های ذهنی ما مثل عدالت، شفافیت. درفضای مجازی تحقق پذیر است.
 • رسالت اصلی شورای عالی انقلاب فرهنگی
 • عاملی: شورای عالی انقلاب فرهنگی به تقویت کار دانشجویی در دانشگاه کمک می کند
 • اخبار جعلی درباره من در فضای مجازی منتشر شد
 • شورای عالی انقلاب فرهنگی در مسیر الگوی اسلامی- ایرانی است -2
 • شورای انقلاب فرهنگی بر مبنای ارزش های اسلامی استوار است -1
 • سالک: هیئت مدیره باشگاه خاتم در مورد کناره‌گیری از لیگ تصمیم می‌گیرد
 • سالک: در مورد کناره گیری از لیگ صحبت نمیکنم/ امروز خودمان نبودیم
 • سالک: شیخ زکزاکی‌ها تربیت یافته جامعه المصطفی هستند
 • رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان زنجان منصوب شد
 • دولت زمینه ورود نخبگان به فضای‌مجازی را فراهم کند/ شاهد رهاشدن فضای‌مجازی هستیم
 • ایمن سازی فضای مجازی با مدیریت فرهنگی
 • بررسی افزایش حق مسکن ۹۸ در جلسه دوشنبه شورای عالی کار
 • عضو فراکسیون امید: اعمال محدودیت در فضای مجازی به معنای واگذاری عرصه به دشمنان است
 • اول بهمن؛ دومین جلسه شورای عالی کار