رکنا: چند ماهی است بحث تبدیل بازداشتگاه کهریزک به مرکز نگهداری و درمان معتادان متجاهر «سروش» داغ است که البته در این زمینه تفاوت دیدگاه‌هایی بین پلیس پایتخت و سازمان بهزیستی تهران برای راه‌اندازی این مرکز وجود داشته است، در همین راستا سازمان بهزیستی استفاده از این بازداشتگاه را منوط به رعایت دستورالعمل‌های خاصی عنوان کرده بود که روز گذشته داریوش بیات‌نژاد، مدیرکل بهزیستی استان تهران از برطرف شدن عمده ایرادات فیزیکی مرکز نگهداری از معتادان متجاهر «کهریزک» از سوی نیروی انتظامی خبر داد.

در کنار چالش‌های موجود بین پلیس و سازمان بهزیستی برخی هم معتقدند انتقال معتادان متجاهر به کهریزک عاملی در جهت سرریز آسیب‌های اجتماعی تهران به سمت یک نقطه خاصی از تهران محسوب می‌شود، اما از سوی دیگر برخی هم بر این باورند کهریزک تنها نقطه اصولی است که سازمان بهزیستی می‌تواند برای نگهداری از معتادان متجاهر انتخاب کند.

داریوش بیات‌نژاد، مدیرکل بهزیستی استان تهران در گفت‌و‌گو با «ایران» می‌گوید: از زمانی که قرار شد در مرکز کهریزک با نام جدید سروش ساماندهی معتادان متجاهر با همکاری نیروی انتظامی انجام شود، دوبار از این مرکز بازدید داشتیم که ایراداتی به فضای فیزیکی و زیرساخت‌هایی که لازمه انجام این کار برای ارائه خدمات مناسب و کافی به معتادان هست، وارد شد. خوشبختانه در بازدید مرحله سوم ایرادات برطرف شد، به هرحال این مرکز 600 نفر ظرفیت دارد بنابراین 600 تخت و ملزومات شخصی نیاز هست، بحث آب، سیستم سرمایشی و گرمایشی، سیستم بهداشتی، حمام، سقف این مرکز، در ورودی و... تماماً آماده شده و ایرادات وارده هم مرتفع شده است.

وی می‌افزاید: با وجود برطرف شدن این ایرادات منتظر هستیم نیروی انتظامی با هماهنگی واحد بهداری شان کادر مجربی که‌ کننده کار باشند را معرفی کنند، این مرکز به حضور 3 روانشناس، ۳ پزشک مسئول فنی، ۳ پرستار و حدود ۱۲ مددیار اعتیاد نیاز دارد، در واقع کادر تخصصی نیروی انسانی معرفی شوند ما بسرعت در کوتاه‌ترین زمان مجوزها را صادر می‌کنیم، پذیرش و سرویس دهی به 600 معتاد متجاهر کار سختی است بنابراین تکمیل نیروی انسانی مجرب لازم و اجتناب‌ناپذیر است. به مجرد اینکه کادر اجرایی معرفی شوند مجوزها را صادر می‌کنیم، ما هم اصرار داریم هرچه سریع‌تر این کار انجام شود چراکه با توجه به فصل سرما برخی از معتادان متجاهر سرپناه ندارند یا ممکن است شرایط سختی داشته باشند بنابراین علاقه مندیــــم این نابســــــــــامانی‌ها ساماندهی شوند، با معرفی کادر نیروی انسانی بسرعت برای افتتاح و راه‌اندازی این مرکز اقدامات لازم را انجام می‌دهیم. بیات‌نژاد درباره زمان آغاز به کار این مرکز اذعان می‌دارد: این مرکز دست ما نیست و ما فقط مجوزها را صادر می‌کنیم، نیروی انتظامی‌کننده کار هست و آنها هم انگیزه خوبی برای این کار دارند، زیرساخت‌ها را آماده کردند. با گفت‌و‌گویی که با فرمانده نیروی انتظامی استان داشتیم با معرفی کادر نیروی انسانی به فوریت کمیسیون تشکیل می‌شود و با صدور مجوزها پذیرش و ارائه خدمات را شروع خواهیم کرد.

مدیرکل بهزیستی استان تهران ادامه می‌دهد: مرکز کهریزک ظرفیت افزایش را ندارد و پذیرای همان 600 نفر است، اگر آمار معتادان متجاهر را در استان تهران بین 15 تا 20 هزار نفر در نظر بگیریم برای مابقی این بیماران ایجاد ظرفیت‌های جدید لازم است و این امر با کمک بخش خصوصی و نیروی انتظامی که در این امر پیشقدم شده‌اند محقق می‌شود.

البته در حوزه سپاه و بسیج هم اقداماتی انجام داده‌اند که ما استقبال می‌کنیم. امیدوارم تمام این اقدامات به فعلیت تبدیل شود، حتی می‌توانیم ظرفیت‌های جدید دیگری در شهرستان‌ها ایجاد کنیم به‌عنوان نمونه در شهرستان قدس یک مرکز جدید با ظرفیت 300 نفر با کمک بخش خصوصی ایجاد شده که آنجا هم به محض آماده شدن کادر نیروی انسانی مجوزهای لازم صادر می‌شود.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

حوادث اختصاصی رکنا را اینجا بخوانید:

دختر مشهدی: پدرم در وضعیت بدی مچم را گرفت و آن پسر توانست فرار کند دوربین های مداربسته رفتار کثیف معلم با شاگردش را ثبت کردند زن مشهدی قربانی وسوسه شیطانی مامور پلیس قلابی شد آتش زدن اداره پلیس توسط متهم روانی / جان دادن یک مامور+ عکس دختران فالگیر و رمال خدمات متنوع دیگری هم ارائه می کنند / پلیس فتا هشدار داد سرنوشت مبهم نوزاد حاصل ارتباط فاطمه و عزیز 2 همکلاسی بعد از 57 سال بهم رسیدند+ عکس ثبت فیلم دختر یکی از مسئولان در حالی که لباسی به تن نداشت ! / سهیل کیست؟ مادر سنگدل دخترش در ازای مواد در اختیار موادفروشان قرار می داد+ عکس سلطان خواستگاری کیست؟! این دختر ایرانی با 500 خواستگار رکورد زد ! + سند دعوت شیطانی از دختر17 ساله تهرانی به خلوتگاه پسر نوجوان / فیلم های تجاوز فاش کرد +عکس تجاوز به دختر 14 ساله در بازی والیبال +عکس مهم ترین اخبار 24 ساعت گذشته رکنا زمان واریز یارانه دی 97 مشخص شد

منبع: رکنا

خبر بعدی:

واگذاری ۱۰ هزار واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی تا پایان سال

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشو راز واگذاری ۱۰ هزار واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی اعم از معلولان تا پایان سال ۹۷ خبر داد. ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۲ اجتماعی تهران نظرات - اخبار اجتماعی -

حسین نحوی‌نژاد معاون  امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به برنامه‌ریزی این سازمان در خصوص کاشت حلزون شنوایی کودکان ناشنوا اظهار کرد: اجرای این طرح با هدف مداخله مؤثر برای کودکان محدوده سنی 3 ساله می‌تواند موجب رشد گفتار و زبان فرد معلول شود و نهایتا توانمندسازی وی در جامعه را به دنبال خواهد داشت که در سال 1393، تعداد 1667 نفر و تا پایان سال 97، 2100 نفر تحت پوشش طرح قرار خواهند گرفت. به طوری که این برنامه از رشد 26 درصدی در سالجاری نسبت به سال 93 برخوردار بوده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر با تلاشهای صورت گرفته و براساس آمار هیچ فردی برای کاشت حلزون پشت نوبت قرار ندارد ضمن اینکه ما تمهیداتی نیز برای تامین باطری سمعک ناشنوایان پیش‌بینی کردیم.

معاون  امور توانبخشی سازمان بهزیستی در ادامه به حق پرستاری افراد دارای آسیب نخاعی اشاره کرد و گفت: در انجام فعالیتهای روزمره فرد دارای ضایع نخاعی به مراقبت و کمک سایر اطرافیان نیازمند بوده و مراقبت و پرستاری از شخص آسیب دیده نخاعی، فرد و خانواده را در معرض فشارهای روانی شدیدی قرار می‌دهد. لذا هرگونه حمایت از این افراد و خانواده‌هایشان، ضمن کاهش موانع و مشکلات فراروی آنان، تاثیر بسزایی در ارتقاء سطح سلامت و میزان مشارکت اجتماعی آنها خواهد داشت که در همین زمینه عملکرد این برنامه در سال 1393، تعداد 13 هزار و 208 نفر بوده و در سال 1397 بالغ بر 22800 نفر هستند. که با توجه به اقدامات انجام شده این برنامه رشد قابل توجهی را در سالهای گذشته داشته است.

نحوی‌نژاد درباره تمهیدات این سازمان در قالب کمک به بهبود تغذیه کودکان معلول گفت: اغلب کودکان معلول از رژیم غذایی مناسب بهره‌مند نیستند. لذا به منظور حصول اطمینان از برخورداری کودکان و نوجوانان معلول از تغذیه مناسب، سالم و پیشگیری از شیوع و بروز بسیاری از اختلالات تغذیه‌ای نامناسب از جمله اختلالات رشدی، یادگیری، دیابت و کاهش هزینه‌های مربوط به درمان و مشکلات تغذیه‌ای در کودکان دارای معلولیت این فعالیت از سال 1394 در حال اجرا بوده و 17904 نفر را تحت پوشش خود قرار داده و در سال 1397 به تعداد 21027 نفر رسیده است.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی سازمان بهزیستی و خیرین در حوزه تامین مسکن معلولان و نیازمندان گفت: این برنامه با هدف تامین مسکن برای معلولان و مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور در طول سالهای اخیر و با در نظر گرفتن الگوی مسکن حمایتی نسبت به تامین و واگذاری مسکن با مشارکت سازمانهای ذیربط، خیرین، گروه‌های هدف و تامین منابع مورد نیاز اقدام شده است.

معاون  امور توانبخشی سازمان بهزیستی ادامه داد: در همین راستا تا پایان سال 1396، 95 هزار و 400 واحد مسکونی به گروه‌های هدف واگذار و 52 هزار و 995 واحد در دست ساخت بوده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری حدود 10 هزار واحد مسکونی تحویل مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی شود.

نحوی‌نژاد همچنین در خصوص تامین مسکن خانواده‌های دو معلول به بالا گفت: برای 11300 نفر واجد شرایط با همکاری بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و خیرین مسکن‌ساز، 4500 واحد تاکنون تحویل شده است و مابقی واحدها نیز بزودی واگذار خواهد شد.

اعطای کمک هزینه کاشت حلزونی گوش به کودکان ناشنوا/30 خدمت بنیاد برکت با هزینه‌ 4هزار میلیاردی در روستاها«کاشت حلزون» از شایعات انفجار آن در هواپیما تا لذت شنیدن زندگیایران در کاشت حلزون عقب افتاد/ بیمه یک ریال کمک نمی‌کند

انتهای پیام/

R1491/P/S2,25/CT1 واژه های کاربردی مرتبط سازمان بهزیستی

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور شد + حکم

کلیدواژه: پلیس پزشک معتاد استان تهران بهزیستی نیروی انتظامی مدیرکل بهزیستی استان تهران معتادان عکس فیلم مرد دختر قتل جوان پلیس عجیب دستگیر سرقت

منبع این خبر، وبسایت www.rokna.net است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۵۸۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پیشگیری از معلولیت نوزادان سیاست اصلی بهزیستی آزادشهر است
 • رتبه های برتر آموزش و پرورش استان تهران اعلام شد
 • رباط کریم رتبه برتر شوراهای آموزش و پرورش در استان تهران را کسب کرد
 • میز خدمت الکترونیکی در بهزیستی اردبیل راه اندازی شد
 • ۲۰۳۵ زوج متقاضی طلاق در زنجان به بهزیستی مراجعه کرده اند
 • احداث مکانی برای نگهداری سگ‌های ولگرد در منطقه لاکان
 • صدور ۷۰۸ کارت معلولیت توسط بهزیستی استان زنجان
 • 19 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به معتادان بهبود یافته پرداخت شد
 • علاقمندان نگهداری از حیوانات خانگی بخوانند
 • ۳۲۵ معتاد متجاهر و ۲۴ توزیع‌کننده مواد مخدر در مشهد دستگیر شدند
 • میز خدمت الکترونیکی بهزیستی راه اندازی شد
 • واگذاری۱۰هزار واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی
 • 15 هزار سالمند در مراکز وابسته به بهزیستی نگهداری می شوند / توجه به جلب مشارکت های مردمی ضرورت کار بهزیستی است
 • کاهش تولید گازهای گلخانه ای با نگهداری مناسب جاده ها
 • برگه هاي تشخيص مميزي شهر کهريزک در حال توزيع شدن است
 • مستمری مددجویان بهزیستی از درآمد کودکان کار کمتر است
 • واگذاری ۱۰ هزار واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی
 • تشریح یارانه درمان معتادان در مراکز نگهداری را برای سال آینده
 • بهزیستی تنها متولی آسیب‌های اجتماعی نیست