اصلاح قوانینی که تطابقی با حرفه سینماگران، بخصوص کارگردانان و تهیه کنندگان ندارد، از جمله مطالبات این روزهای اصحاب سینماست. ابوالحسن داوودی، کارگردان سینما در اظهار نظری گفته بود«قوانین کهنه وزارت کار برای سینما مناسب نیست و بزرگ‌ترین مشکل ثبت اصناف سینمایی بویژه کانون کارگردانان در وزارت کار، کهنگی و عدم تطابق قوانین این وزارتخانه با حرفه ما است.

علاوه برآنکه این قوانین حدود پنجاه سال است که تقریباً تغییر محسوسی نداشته و هنوز تلقی و تعاریف خشک و کهنه حزب توده‌ای در آن‌ها دیده می‌شود، هیچ گونه تعریفی از مناسبات نظام سینمایی هم در این قوانین وجود خارجی ندارد.»

ابوالحسن داوودی، در توضیح گفته‌های خود به ایسنا و این که «منظورش از این قوانین کهنه کدام قوانین است؟ به «ایران» می‌گوید: «عمده قوانینی که ما در حوزه سینما داریم همان مجموعه قوانین کارگری است که مبنایش مجمع‌های صنفی است. یعنی قرار است به شکلی کانون کارگردانان منحل شود و دوباره به شکل جدید یک مجمع یا انجمن صنفی تشکیل شود. کانون کارگردانانی که عمر 30 ساله دارد و توانسته تاکنون به حیاتش ادامه دهد و مشکلاتش را پشت سر گذاشته وهنوز کسی نتوانسته بگوید که فعالیتش غیرقانونی است.»

او ادامه داد: «این قوانین بیشتر به رابطه کارگر و کارفرما مربوط می‌شود و برای گروه‌هایی این قوانین مصداق دارد که می‌خواهند یک صنف کارگری و کارفرمایی تشکیل دهند و بیشتر محدود به همین روابط است. در حالی که ما در حرفه سینما بخصوص در حرفه کارگردانی ویژگی‌های پیچیده تری داریم که باید تعریف خودشان را داشته باشند وبا تعریف صرف روابط کارفرما و کارگری نمی‌توان آنها را تعریف کرد.»

او در خصوص تدوین نظامنامه سینما افزود:« قبلاً هم این اتفاق افتاده است. از سالهای قبل دوستان تلاش کردند و چیزهای مختلفی را نوشتند اما به نظر می‌رسد این عزم و اراده در دولت و بخشی از مدیریت وزارت فرهنگ یا شورای عالی انقلاب فرهنگی خیلی وجود ندارد که بخواهند این مسأله را سروسامان دهند وگرنه خیلی زودتر از اینها مشکل خانه سینما و به تبع آن اصناف زیر مجموعه‌اش حل می‌شد. اگر قرار است ما یک شناخت نامه یا ثبت قانونی داشته باشیم باید هم در آن رابطه کاری رعایت شده باشد و هم رابطه فرهنگی و مؤلف و همه چیزهایی که ما با آن در ارتباطیم.دوستان هم تلاش کردند تا گرفتاری ثبت خانه حل شود. اما اگر این ثبت به شکل قانونی اتفاق نیفتد بعداً تبعاتش بیشتر خواهد شد. بیش از سی سال است از قبل از این‌که خانه سینما تشکیل شود ارتباطمان با وزارت فرهنگ، شورای فرهنگ عمومی و شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده است. اینها وظیفه دارند بتوانند این تعامل را بین اصناف سینمایی و دولت و حاکمیت نگه دارند و وظیفه دارند این مسأله را حل کنند.حتی اگر نیاز است باید قانون آن تدوین و لایحه‌اش تقدیم مجلس شود. اگر این مشکل حل نشود و از مجرای متولیان فرهنگ پیگیری نشود، بعد از این خیلی از برداشت‌هایی که مدیران آینده در وظایف شان خواهند داشت برای ما مشکل ساز خواهد شد.»

قوانینی که اعضای خانه سینما و کانون کارگردانان با وجود پیگیری‌های بسیار یا در موردش اظهار بی‌اطلاعی کردند و یا آن را منوط به بحث‌های درون گروهی جلسات مجمع عمومی دانستند که موعد برگزاری‌اش نزدیک است.

این در حالی است که علیرضا رئیسیان، کارگردان سینما و رئیس سابق کانون کارگردانان سینمای ایران در این باره به «ایران» می‌گوید:«مگر مجمع باید تصمیم بگیرد؟ این مسأله در اساسنامه بر عهده شورای مرکزی است. دو تا مجمع گذاشتند و هیچ کس نیامد. این مسئولیت بر دوش شورای مرکزی است و باید بپذیرد. 6 سال است که این مسأله در خانه سینما حل نشده است. نه صنفی منحل می‌شود و نه کسی می‌تواند آن را نابود کند. باعث تأسف است که تصمیمات غلط گرفته می‌شود و نمایندگان صنوف هم پاسخگو نیستند.»

رئیسیان درمورد مشکل قوانین وزارت کار می‌گوید:« برخی قوانین وزارت کار اگر نو هم باشند، برای تشکیلات هنرمندان دور از شأن آنهاست. تهیه کننده کارفرما نیست. او مسئولیت اجرای یک پروژه را دارد. ما به یک مصوبه از سوی هیأت دولت نیاز داریم تا سینما به عنوان یک صنعت در ایران به رسمیت شناخته شود. اگر این اتفاق بیفتد، تمام مشکلات ما حل می‌شود. در کجای دنیا یک فیلمساز یا نویسنده از نظر نظام صنفی کارگر محسوب می‌شود. بحث[این جا] بار معنایی لغات است.» اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

مریم سادات گوشه

حوادث اختصاصی رکنا را اینجا بخوانید:

دختر مشهدی: پدرم در وضعیت بدی مچم را گرفت و آن پسر توانست فرار کند دوربین های مداربسته رفتار کثیف معلم با شاگردش را ثبت کردند زن مشهدی قربانی وسوسه شیطانی مامور پلیس قلابی شد آتش زدن اداره پلیس توسط متهم روانی / جان دادن یک مامور+ عکس دختران فالگیر و رمال خدمات متنوع دیگری هم ارائه می کنند / پلیس فتا هشدار داد سرنوشت مبهم نوزاد حاصل ارتباط فاطمه و عزیز 2 همکلاسی بعد از 57 سال بهم رسیدند+ عکس ثبت فیلم دختر یکی از مسئولان در حالی که لباسی به تن نداشت ! / سهیل کیست؟ مادر سنگدل دخترش در ازای مواد در اختیار موادفروشان قرار می داد+ عکس سلطان خواستگاری کیست؟! این دختر ایرانی با 500 خواستگار رکورد زد ! + سند دعوت شیطانی از دختر17 ساله تهرانی به خلوتگاه پسر نوجوان / فیلم های تجاوز فاش کرد +عکس تجاوز به دختر 14 ساله در بازی والیبال +عکس مهم ترین اخبار 24 ساعت گذشته رکنا زمان واریز یارانه دی 97 مشخص شد

منبع: رکنا

خبر بعدی:

کدام گردنبند مناسب صورت و فرم بدن شماست؟! / افراد بلند قد باید چه گردنبندی انتخاب کنند؟!

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، انتخاب گردنبند مناسب همیشه جزء دغدغه افراد است، گردنبندی که هم به فرد بدن بیاید و هم زیبا باشد و از همه مهمتر چشمان همه را به خود خیره نگه دارد!

بسیاری از افراد هستند که در زمان انتخاب گردنبند به این موضوع که گردنبند باید مناسب صورت و فرم بدنشان و یا حتی قدشان باشد توجهی ندارند و فقط به زیبایی و قیمت آن نگاه می‌کنند، اما غافل از آنکه توجه به این نکات تاثیر بسیاری در زیباتر جلوه دادن لباس، اندام و حتی همان گردنبند دارد.

در همین راستا امروز باشگاه خبرنگاران جوان قصد دارد تا امروز مطالبی را پیرامون انتخاب نوع گردنبند متناسب با نوع فرم بدن و صورت شما در اختیارتان بگذارد که پیشنهاد می‌کند آن را از دست ندهید.

گردنبند چیست؟

گردنبند را می‌توان همان زنجیری دانست که در اطراف گردن قرار می‌گیرد و توانسته جای خود را بعنوان یکی از زیورآلات محبوب در بین افراد بیابد.

این مطلب را از دست ندهید: ترفند‌های خانگی برای تمیز کردن طلا و جواهرات/ دشمن طلا و جواهراتتان را بشناسید!

گردنبند اغلب از فلزات گرانبهایی همچون طلا، نقره و پلاتین تهیه می‌شوند و معمولا برای زینت بخشی بیشتر به آن پلاک، گوهر و سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی مانند الماس، مروارید، یاقوت، زمرد، یشم، لعل و ... می‌آویزند.

بد نیست بدانید که؛ برای ساخت گردنبند از انواع بدلیجات، حتی بند‌های چرمین و مهره‌های زینتی نیز برای تهیه آن استفاده می‌کنند.

گردنبند مناسب فرم صورت و بدن

امروزه مدل‌های مختلفی برای گردنبند وجود دارد که استفاده از آن‌ها به مدل صورت و بالاتنه و لباس شخص مرتبط است.

انتخاب گردنبند مناسب در ظاهر شما خیلی موثر است. اما چگونه باید طول و مدل گردنبند را انتخاب کنیم؟

جالب است بدانید؛ باید گردنبندی را انتخاب نمایید که هم به فرم صورت شما بیاید، و هم متناسب با قد و فرم بدن شما باشد.

ممکن است کمی دلهره آور باشد، مخصوصا اگر مبتدی باشید و خیلی در این کار تبحر نداشته باشید اما امروز یادخواهید گرفت که  چگونه بلندی گردنبندتان را انتخاب کنید تا با هر ظاهری متناسب باشد و خوب به نظر برسید.

طول گردنبند

زنجیر و گردنبند آویز در اندازه‌های مختلفی در بازار وجود دارد، اما گردنبند‌های مشابه در افراد متفاوت ظاهر خوبی نخواهد داشت.

بسیاری از عوامل کلیدی مانند قد، شکل بدن و حتی فرم صورت می‌تواند به نمایش بهتر یک گردنبند کمک کند.

این مطلب را از دست ندهید: راه هایی برای تمیز کردن زیورآلات نقره ای

گردنبند‌های ساده و پلاک دار در اندازه‌های متفاوت از ۴۰ سانتی متر تا ۶۶ سانتی متر موجود هستند.

اما به عنوان یک قاعده کلی، سعی کنید همیشه طول زنجیر‌های ساده تان کوتاه‌تر از گردنبند‌های پلاک دار و یا گردنبند‌های مار شکل ضخیم باشد.

بیشتر بدانید: استفاده از چه انگشتری در نماز مکروه است؟

گردنبند مناسب فرم صورت

فرم چهره شما می‌تواند در انتخاب زیورآلات نیز همانند لباس می‌تواند تعیین کننده باشد، این که کدام سبک گردنبند برای شما از دیگر مدل‌ها مناسب‌تر است.

فرم صورت مستطیل و مربع

سبک گردنبند چوکر یا کوتاه کمک می‌کند تا زاویه‌های واضح صورت کمتر نشان داده شود و بلندی گردن را برجسته نمایند.

فرم صورت بیضی و دایره

شما باید سعی کنید از گردنبند‌هایی استفاده کنید که چهره تان را کشیده‌تر نشان دهد، به همین علت گردنبند‌هایی با طول بین ۵۰ تا ۶۰ سانتی متر برای شما مناسب‌تر هستند.

این مطلب را از دست ندهید: آیا می‌دانید؛ انداختن انگشتر در هر انگشت چه معنا و مفهومی دارد؟

به شما کمک خواهد کرد که صورت تان قاب زیبایی گرفته شود و حالت حرف وی انگلیسی ایجاد شود که چشم‌ها را به سمت پایین جلب کند.

فرم صورت قلبی

اگر فرم صورت شما به شکل قلب شبیه‌تر است، سعی کنید از گردنبند‌های کوتاهتر مثل ۴۰ سانتی متر تا ۵۰ سانتی متر استفاده کنید تا زوایای تیز صورت تان کمتر مشخص باشد.

گردنبند مناسب قد بلند و قد کوتاه

برای افرادی که قدی بلندتر و یا کوتاه‌تر از میانگین دارند معمولا انتخاب گردنبند مناسب دشوارتر است.

زنانی که قد کوتاه تری دارند، متوجه می‌شوند که گردنبند‌های موجود در بازار برای آن‌ها زیادی بلند هستند و همچنین زنان قد بلندتر حس میکنند گردنبند‌ها کوتاه‌تر از آن هستند که مناسب شان باشند.

قد بلند

با قد بلند شما معمولا می‌توانید هر نوع گردنبندی را بپوشید، اما گردنبند‌های با طول زیاد نیز به خوبی به کار شما خواهند آمد، زیرا آن‌ها هم بلندی قد شما را برجسته خواهند کرد.

این مطلب را از دست ندهید: راهنمای خرید انگشتر

هنگامی که به گردنبند‌های کوتاه نگاه می‌کنید، قبل از خرید اطمینان حاصل کنید که اندازه گردنبند شما با شکل چهره شما تناسب دارد.

قد کوتاه

اگر قدتان ۱۶۵ سانتی متر و یا کوتاه‌تر است، باید به دنبال گردنبندی باشید که قدتان را بلندتر نشان بدهد، اما به این نکته هم توجه داشته باشید که خیلی آویزان نباشد.

اگر به دنبال یک گردنبند کوتاه هستید، می‌توانید اندازه‌های بین ۴۰ تا ۴۵ سانتی متر را امتحان کنید که برای قدتان مناسب‌تر است.

اما اگر علاقه‌مند به استفاده از گردنبند‌های بلند هستید از اندازه‌های ۵۰ تا ۶۰ سانتی متر را برگزینید.

ببینید: خودنمایی مرد ویتنامی با جواهرات 13 کیلویی!

گردنبند‌های خارج از این مجدوده مناسب قد شما نیستند.

قد متوسط

خوشبختانه افرادی که قد آن‌ها بین ۱۶۵ تا ۱۷۵ سانتی متر است، می‌توانند از هر سبک و بلندی گردنبند استفاده کنند. اما قبل از انتخاب حتما به فرم صورت و بدن تان نیز توجه کنید.

انتخاب گردنبند مناسب فرم بدن گلابی شکل

اگر بالاتنه کوچک و پایین تنه بزرگی دارید در دسته بندی فرم بدن گلابی شکل‌ها قرار می‌گیرید.

این مطلب را از دست ندهید: انگشتری که اندام شما را متناسب می‌کند

شما باید در جستجوی گردنبندی باشید که شانه هایتان را گسترده‌تر نشان دهد.

گردنبند‌هایی که بین ۴۵ تا ۶۰ سانتی متر هستند برای شما ایده آل اند.

ورزشکارانه

کسانی که دارای فرم ورزشی هستند معمولا می‌توانند هر نوع گردنبندی را بدون مشکل بپوشند، گرچه گردنبند‌های بلندتر می‌توانند بدن شما را کشیده‌تر نشان دهند.

فرم بدن ساعت شنی

برای فرم بدن ساعت شنی، گردنبندی را انتخاب کنید که در قسمت دکلته قرار بگیرد تا منحنی‌ها و برجستگی‌های شما را مشخص‌تر نشان دهد.

مثلث معکوس

با شانه‌های وسیع تر، گردنبند‌های طولانی‌تر به شما کمک می‌کنند تا ظریف‌ترین قسمت بدن را برجسته کنید.


انتهای پیام/

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور شد + حکم

کلیدواژه: سینما قانون هنرمندان هنرمند کانون سینما اصناف کارگردان سینما عکس فیلم مرد دختر قتل جوان پلیس عجیب دستگیر سرقت

منبع این خبر، وبسایت www.rokna.net است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۵۹۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • خداحافظی با بازیگر صبور سینما و تلویزیون
 • فتاوای آیت الله العظمی سیستانی (مدظله) در مورد نفقه
 • کارشناسان وزارت بهداشت فاقد دانش و نگرش حقوقی هستند/ در پزشکی تشخیص اشتباه جرم تلقی نمی‌شود
 • راننده‌ بی احتیاط به آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی به همیاران پلیس مکلف شد
 • نام‌های نامرئی و مهندسی انتخابات کاراته در قالب سکوت!
 • آشنایی با کارگردانان جشنواره سی و هفتم/ «محمدرضا هنرمند» و «سمفونی نهم»
 • واکنش اهالی فرهنگ و هنر به درگذشت حسین محب اهری| از خاطره‌بازی ورزی تا خداحافظی جالب آتیلا پسیانی و مجید صالحی با عمو حسین + فیلم
 • تسلیت لاریجانی در پی درگذشت «حسین محب‌اهری»
 • پیام تسلیت لاریجانی به درگذشت حسین محب‌اهری
 • لاریجانی درگذشت محب اهری هنرمند سینما و تئاتر را تسلیت گفت
 • رئیس مجلس درگذشت «حسین محب‌اهری» را تسلیت گفت
 • لاریجانی درگذشت «محب اهری» را تسلیت گفت
 • تورم قوانین کیفری یک چالش و معضل جدی در کشور است
 • مهار تورم و جلوگیری از تبعات محدودیت‌ها در حوزه‌های دریایی و بندری
 • واکنش دبیر مجمع فدراسیون کاراته به احتمال لغو انتخابات
 • راننده بی احتیاط به آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی محکوم شد
 • تسلیت باشگاه پرسپولیس به مناسبت درگذشت هنرمند سینما و تلویزیون ایران
 • از استریپ‌تیز روی صحنه تئاتر تا رقص‌های زننده کاباره‌ای برای صنار سه‌شاهی/ استبداد پهلوی چگونه موجب تولد غول ابتذال در دنیای هنر شد؟
 • آماده سازی ۵۵ هزا واحد مسکونی افراد تحت پوشش درسال آینده/پرداخت تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی مسکن به خانواده‌های دارای دو معلول/۶۰ درصد افراد تحت پوشش بهزیستی صاحب مسکن مناسب نیستند