در بین اکثر خانم‌ها و بخصوص ایرانیان تعداد خانم‌هایی که رنگ مو زیتونی را دوست دارند بیش از بقیه خانم‌هایی است که تن رنگ‌های دارای قرمزی و یا طلایی را می‌پسندند.
از آنجایی که رنگ موی همه افراد با هم تفاوت داشته و در کنار آن سلیقه‌های مختلف رنگ‌های گوناگون را می‌پسندد، در بین اکثر خانم‌ها و بخصوص ایرانیان تعداد خانم‌هایی که رنگ موی زیتونی را دوست دارند بیش از بقیه‌ی خانم‌هایی است که تن رنگ‌های دارای قرمزی و یا طلایی را می‌پسندند و همیشه طرفداران رنگ‌های روشن زیتونی درصدد رفع قرمزی از رنگ موی خود هستند.
گاهی اوقات رنگ مو طبیعی، خود تن قرمزی را به همراه داشته و از گروه رنگ‌های اصلی N. می‌باشد، اما گاهی ما با رنگ کردن به رنگ مو یمان این قرمزی را اضافه می‌کنیم در هر دو حالت اگر بخواهیم این تن رنگ را از روی مو‌ها برطرف کنیم باید راهی را انتخاب کنیم که با توجه به نوع وجنس مو با ترکیب رنگ قرمز نتیجه‌ی مطلوب را به ما بدهد.


رنگ مو انتخابی شما در هر درجه‌ی روشنی یا تیرگی بر روی موی طبیعی از گروه M. انتخاب شود.

در هنگام رنگ کردن مو با گروه M. به اندازه‌ی یک بند انگشت واریاسیون سبز به رنگ مویتان اضافه کنید.

حتما از اکسیدان‌های ضد قرمزی استفاده نمایید.

قبل از گذاشتن رنگ جدید بر روی مویتان در صورتی که رنگ موی قبلی شما قرمزی داشته و از گروه N. بوده حتما چند روز قبل یکی دو بار با ویتامین بوناول طبق دستور آن استفاده شود تا علاوه بر تقویت مو‌ها مقداری از قرمزی مو‌ها پاک شود.

بعضی اوقات حتی با استفاده از رنگ‌های تیره‌ی گروه زیتونی و فاقد قرمزی باز می‌بینیم که هاله‌ی قرمز رنگی در نور بر روی مو‌ها دیده می‌شود که علت آن مقدار مصرفی اکسیدان است وبهتر است در هنگام درست کردن رنگ حتی الامکان از اکسیدان‌های با درصد پایین وبه مقدار کم استفاده شود.

برای رقیق کردن رنگ‌های زیتونی با تن رنگ تیره ومتوسط تا درجه‌ی ۵ و ۶ در کنار مقدار مصرفی اکسیدان‌های ضد قرمزی می‌توان از مقدار کمی آب جهت کمتر مصرف کردن اکسیدان استفاده کرد.

در مورد رنگ‌های بسیار روشن وبلوند زیتونی استفاده از آب در روشن شدن اختلال ایجاد کرده وممکن است کار را سخت‌تر کند بنابراین تنها استفاده از اکسیدان‌های ضد قرمزی وبا درصد بالا، اما به میزان کمتر از رنگ مو کافی است.

پس از رنگ موی جدید شاید تنها دو سه هفته‌ی اول از رنگ مویتان راضی باشید وپس از چند هفته با چندین بار شستن مو‌ها احساس قرمزی ویا زردی بر روی مو کنید وچون این مدت زمان برای دوباره رنگ کردن بخصوص در مورد روشن شدن با دکلره بسیار کوتاست و مو آسیب می‌بیند بهتر است مو‌ها را یکبار با ویتامین بوناول در حمام وطبق دستور بشویید و با فاصله‌ی سه تا چهار روز بعد با استفاده از یک بند انگشت واریاسیون سبز ومقدار کمی شامپو که ربع ساعت روی مو‌ها بماند، آن‌ها را رنگساژ کرده وشستشو نمایید.

گاهی هم به جای رنگساژ بوسیله‌ی واریاسیون سبز وشامپو برای رفع کامل قرمزی مو می‌توانید به اندازه‌ی یک نخود رنگ مشکی پر کلاغی را در کف دست با کمی شامپو مخلوط کرده و بر روی مو‌های خیس گذاشته و بلافاصله شستشو نمایید که البته روش استفاده از واریاسیون از نظر زمانی مطمئن‌تر است چرا که اگر بیش از ربع ساعت هم ماند مشکلی ایجاد نخواهد کرد، اما در مورد رنگ موی مشکی به دلیل حساس بودن زمان وسرعت کار و تغییر رنگ سریع بهتر است توسط آرایشگرتان صورت گیرد.

با توجه به اینکه هر رنگ موی طبیعی با رنگ موی انتخابی شما برای تغییر ۳ شماره اختلاف دارد با دقت در ترکیب رنگ‌ها می‌توان رنگ دلخواه را بر روی مو ایجاد کرد بخصوص زمانی که مو‌ها را کاملا دکلره می‌کنید رنگ موی انتخابی شما دقیقا و یا بسیار نزدیک به آن خواهد شد پس ابتدا با توجه به پایه‌ی رنگ طبیعی خود رنگ موی جدیدتان را به گونه‌ای انتخاب کنید که با ترکیب شدن با واریاسیون‌ها شما را در رسیدن به رنگ موی دلخواهتان کمک کند.

تمامی موارد ذکر شده در مورد مو‌های رنگ شده توسط رنگ‌های شرابی و بادمجانی در هر تن رنگی چه روشن وچه تیره صدق نمی‌کند وهرگز نمی‌توان قرمزی آن‌ها را حتی پس از مدتی رفع کرد تنها با گذشت زمان وجایگزین شدن موی طبیعی می‌توان آن را تغییر داد به جز مواردی استثنا که توسط آرایشگران حرفه‌ای صورت می‌گیرد.


منبع :سیمرغ

منبع: پارسینه

خبر بعدی:

تقویت سیستم ایمنی بدن با ۱۵ ماده خوراکی

سیستم ایمنی بدن شامل اندام‌ها، سلول‌ها، بافت‌ها و پروتئین‌ها است که در فرایند‌هایی که منجر به بیرون راندن پاتوژن‌ها مانند ویروس‌ها، باکتری‌ها و میکروارگانیسم‌های خارجی (که عامل عفونت و بیماری هستند) می‌شود، نقش ایفا می‌کنند و با عفونت و بیماری، مبارزه می‌کنند.
هنگامی که سیستم ایمنی بدن با پاتوژن مواجه می‌شود، واکنش نشان می‌دهد. سیستم ایمنی آنتی‌بادی‌هایی را آزاد می‌کند که به آنتی ژن‌های پاتوژن‌ها متصل شده و آن‌ها را می‌کشد. مصرف غذا‌های خاصی در رژیم غذایی، واکنش ایمنی بدن را تقویت می‌کند. در ادامه ۱۵ مورد از غذا‌هایی که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کنند را معرفی می‌کنیم.

مواد غذایی موثر در تقویت سیستم ایمنی بدن
یک رژیم غذایی سالم و متعادل در حفظ سلامتی نقش مهمی دارد. مواد غذایی زیر به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کنند:
۱. بلوبری
بلوبری دارای خواص آنتی اکسیدانی است که می‌تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند. بلوبری دارای نوعی از فلاونوئید به نام آنتوسیانین است که دارای خواص آنتی اکسیدان است و به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند. مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۶ انجام شد نشان داد که فلاونوئید‌ها نقش مهمی در حفظ ایمنی مجاری تنفسی دارند. پژوهشگران دریافته‌اند افرادی که رژیم غذایی سرشار از فلاونوئید‌ها دارند، احتمال ابتلا به عفونت دستگاه تنفسی فوقانی و یا سرماخوردگی در آن‌ها بسیار کمتر از دیگران است.
۲. شکلات تلخ
شکلات تلخ دارای آنتی اکسیدانی به نام تئوبرومین است که با محافظت از سلول‌ها در برابر رادیکال‌های آزاد به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند. رادیکال‌های آزاد مولکول‌هایی هستند که بدن هنگام تجزیه غذا و یا قرار گرفتن در معرض آلودگی‌ها، تولید می‌کند. رادیکال‌های آزاد می‌توانند به سلول‌های بدن آسیب برسانند و موجب بیماری شوند. با وجود مزایای بی‌شمار آن، شکلات تلخ دارای کالری زیاد و چربی اشباع است؛ بنابراین بایستی در مصرف آن اعتدال را رعایت کنید.
۳. زردچوبه
زردچوبه ادویه‌ای زردرنگ است که در بسیاری از نقاط جهان در پخت و پز استفاده می‌شود. همچنین زردچوبه در بسیاری از دارو‌ها نیز استفاده می‌شود. زردچوبه به دلیل داشتن ترکیبی به نام کورکورمین موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود. کورکومین دارای اثرات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است.

۴. ماهی‌های چرب
ماهی سالمون، ماهی تن، و دیگر ماهی‌های چرب منبع غنی از اسید‌های چرب امگا ۳ هستند.
بر اساس گزارشی در سال ۲۰۱۴، مصرف طولانی مدت اسید‌های چرب امگا ۳ خطر ابتلا به آرتریت روماتوئید (RA) را کاهش می‌دهد. RA یا روماتیسم مفصلی یکی از بیماری‌های خود ایمنی مزمن است. بدین معنی که در صورت ابتلا، سیستم ایمنی بدن به اشتباه به یک بخش سالم از بدن حمله می‌کند.

۵. بروکلی
کلم بروکلی سرشار از ویتامین C. است. همچنین دارای آنتی اکسیدان‌های قوی مانند سولفورفان است. به همین دلیل، انتخاب خوبی در میان سبزیجات است. مصرف مداوم این سبزی موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود.

۶. سیب زمینی شیرین
سیب زمینی شیرین غنی از بتا کاروتن است. این آنتی اکسیدان موجب نارنجی شدن رنگ سیب زمینی می‌شود.
بتا کاروتن منبع ویتامین A. است. به حفظ سلامت پوست کمک می‌کند و آن را از آسیب‌های پرتو فرا بنفش (UV) محافظت می‌کند.
۷. اسفناج
اسفناج به دلیل دارا بودن مواد مغذی ضروری و آنتی اکسیدان‌ها سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند. اسفناج سرشار از مواد زیر است:
فلاونوئید‌ها
کاروتنوئید‌ها
ویتامین C.
ویتامین E. ویتامین C. و E. به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کنند. همچنین تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف فلاونوئید‌ها موجب جلوگیری از ابتلا به سرماخوردگی می‌شود.

۸. زنجبیل
زنجبیل در انواع غذاها، دسرها، و دمنوش‌ها استفاده می‌شود. بر اساس یک بررسی، زنجبیل دارای خواص ضدالتهابی و ضد عفونی کننده است و به حفظ سلامت افراد کمک می‌کند. با این حال، پژوهش‌های بیشتری لازم است تا تأیید کند که زنجبیل می‌تواند به طور موثر از بیماری جلوگیری کند یا خیر.

۹. سیر
سیر یک درمان خانگی برای جلوگیری از ابتلا به سرماخوردگی و برخی بیماری‌های عفونی است.
نتایج یک بررسی نشان داد که مصرف مکمل‌های سیر حاوی آلیسین موجب کاهش خطر ابتلا به سرماخوردگی در افراد می‌شوند.
در گروهی که دارونما مصرف می‌کردند، تعداد مبتلایان به سرماخوردگی دو برابر بیشتر از کسانی بود که مکمل سیر مصرف می‌کردند. با این حال، پژوهش‌های بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا سیر می‌تواند موجب پیشگیری از سرماخوردگی شود یا خیر.

۱۰. چای سبز
چای سبز دارای مقدار کمی از کافئین است، بنابراین در میان مردم به عنوان جایگزینی برای چای یا قهوه استفاده می‌شود. نوشیدن چای سبز موجب تقویت سیستم ایمنی می‌شود. چای سبز همانند بلوبری دارای فلاونوئید‌ها است که احتمال ابتلا به سرماخوردگی را کاهش می‌دهد.

۱۱. کفیر
کفیر یک نوشیدنی تخمیر شده است که دارای باکتری‌هایی زنده و مفید برای سلامتی بدن است. پژوهش‌های اولیه نشان می‌دهد که نوشیدن کفیر توانایی سیستم ایمنی را افزایش می‌دهد. پژوهش‌های اخیر نشان داده اند که مصرف منظم کفیر فواید زیر را به همراه دارد:

مبارزه با باکتری‌ها
کاهش التهاب
افزایش فعالیت آنتی اکسیدان‌ها
بیشتر این پژوهش‌ها بر روی حیوانات یا در آزمایشگاه انجام شده است. مطالعات بیشتری باید انجام شود تا چگونگی تاثیر کفیر بر تقویت سیستم ایمنی بدن مشخص شود.

۱۲. تخمه آفتابگردان
تخمه آفتابگردان میان وعده دلچسب و افزودنی خوشمزه‌ای در سالاد‌هاست. تخمه آفتابگردان سرشار از ویتامین E. و آنتی اکسیدان هاست.
ویتامین E. با مبارزه با رادیکال‌های آزادی که به دیواره سلول‌ها آسیب می‌رسانند، موجب بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن می‌شود.

۱۳. بادام
بادام یکی دیگر از منابع سرشار از ویتامین E. است. بادام غنی از منگنز، منیزیم و فیبر نیز هست. یک مشت کوچک یا یک چهارم یک فنجان بادام، یک میان وعده سالم است که می‌تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند.

۱۴. پرتقال و کیوی
پرتقال و کیوی سرشار از ویتامین C. هستند. در حالی که دانشمندان هنوز از نحوه عملکرد ویتامین C. در بدن اطلاعات کافی ندارند، اما مصرف ویتامین C. موجب کاهش مدت زمان سرماخوردگی شده و عملکرد سیستم ایمنی بدن را بهبود می‌بخشد.

۱۵. فلفل قرمز
برای افرادی که به دلیل قند موجود در میوه‌ها از مصرف آن‌ها اجتناب می‌کنند، فلفل قرمز جایگزین مناسبی است که سرشار از ویتامین C. است. با توجه به مطالعات انجام شده سرخ کردن و کباب کردن برای حفظ مواد مغذی فلفل قرمز بهتر از بخار پز یا آب‌پز شدن آن است.

راه‌های دیگر تقویت سیستم ایمنی بدن
توجه به برخی نکات در شیوه زندگی موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود:

اجتناب از سیگار کشیدن (ترک سیگار)
ورزش منظم
حفظ وزن متعادل
اجتناب از نوشیدن الکل
داشتن خواب کافی
به حداقل رساندن استرس
شستشوی صحیح دست‌ها
حفظ بهداشت دهان و دندان

جمع بندی
مصرف ۱۵ ماده غذایی معرفی شده در این مقاله موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود و توانایی مبارزه با عفونت را افزایش می‌دهد.
به خاطر داشته باشید که داشتن یک رژیم غذایی سالم و متعادل برای حفظ سلامت و ایمنی بدن ضروری است.
شیوه زندگی افراد نیز بر حفظ سلامتی موثر است. از این رو ورزش منظم و اجتناب از سیگار و الکل را مدنظر قرار دهید.   منبع: ستاره

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

عکسهایی از تولد رویا تیموریان در 52 سالگی

منبع این خبر، وبسایت www.parsine.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۶۰۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • رونالدو: از ریزش موی خود خجالت نکشید!
 • کریستیانو رونالدو: از ریزش موی خود خجالت نکشید!
 • کلینیک کاشت و پیوند موی کریستیانو رونالدو در مادرید افتتاح شد
 • غذاهای رنگارنگ برای سلامت پوست
 • رنگ موی بنفش مریم معصومی برای سال جدید+ عکس
 • سیاه چادر بافی؛ هنر اصیل عشایری
 • چرا مردها به رانندگی خانم‌ها طعنه می‌زنند؟
 • کدام ریزش مو قابل برگشت است؟
 • کدام بیماری باعث ریزش ابرو می‌شود؟
 • چه زمانی باید نگران سلامت چشم‌ها باشیم؟
 • 10 بیماری چشمی که از آن بی خبر هستید
 • برای مدیران تغییر خانم‌ها نسبت به آقایون کم هزینه‌تر است
 • آغاز موج شوخی‌های دستی روی پرده سینما
 • مزایای قهوه سبز
 • مواد غذایی موثر در تقویت سیستم ایمنی بدن
 • بیماری های چشمی که از آن بی اطلاعید
 • خانم ابتکار؛ آیا آموزش‌های نامناسب را برای کودکان خود می‌پسندید؟!
 • قشم میزبان دومین دوره مسابقات قهرمانی موی تای استان هرمزگان / تیم موی تای جزیره در جایگاه دوم استان قرار گرفت
 • بیماری که باعث ریزش ابرو می‌شود