مشکلات اقتصادی و عدم پذیرش دفترچه‌های روستایی از دردهای تمام نشدنی بیمار در انتظار پیوند است که لب او را به شکایت می‌گشاید. ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۱:۵۷ استانها همدان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، کبد پس از هربار صدمه دیدن، نهایت سعی خود را می‌کند تا خودش را التیام دهد که در این فرایند، بافت‌های همبند در محل زخم ایجاد شده و با تجمع آن‌ها، عملکرد کبد به تدریج مختل شده به طوری که کبد در مراحل پیشرفته سیروز دیگر قادر نیست تا به خوبی کار کند و وظایف خود را انجام دهد. این عوامل همگی سبب بروز سیروز کبدی و در نهایت ابتلا کبد به واکنش های التهابی می‌شود.

چند سال از راه‌اندازی انجمن حمایت از بیماران کبدی در همدان می‌گذرد و تاکنون چندین بیمار تحت پوشش این انجمن از راه کمک‌های مردمی و خیران سلامت درمان شده‌اند.

علی اصغر مرادعلیان جوان 35 ساله ای است که برای تامین بخشی از هزینه‌های درمان خود به انجمن حمایت از بیماران کبدی مراجعه کرده است. این جوان که بر اثر پیشرفت بیماری رنگی به رخسار ندارد و قادر به کار کردن و کسب درآمد هم نیست به خبرنگار تسنیم گفت: چند سالی است که متوجه ابتلای خود به بیماری کبدی شده‌ام.

وی تصریح کرد: پس از تشخیص پزشکان مبنی بر اینکه به بیماری کبدی مبتلا هستم، روند دارو درمانی را آغاز کردند اما پیوند کبد را برایم ضروری نمی‌دانستند.

این بیمار مبتلا به سیروز کبدی اظهار داشت: اما از خرداد ماه امسال که بیماری‌ام پیشرفت کرد و کسالتم بیشتر شد پزشکان معالج مرا به بیمارستان شیراز ارجاع دادند.

مرادعلیان گفت: وقتی یک کبد اهدایی یافت می‌شود از شیراز تماس می‌گیرند و باید در کوتاه‌ترین مدت زمان خود را به محل مورد نظر برسانیم. همزمان با پنج بیمار نیازمند پیوند تماس می‌گیرند اما اینکه کبد اهدایی به کدامین بیمار تعلق یابد وابسته به آزمایشاتی که از بیمار گرفته می‌شود، است.

وی ابراز کرد: مثلا امروز در شیراز هستم و آزمایشات مربوط به پیوند را انجام داده ام اما متاسفانه کبد اهدایی با آزمایشاتم جور در نیامده و باید منتظر تماسی دیگر و کبدی دیگر باشم.

این بیمار چشم انتظار کبد گفت: همیشه گوش به زنگ هستم تا شاید روزی کبد اهدایی متناسب با شرایط بدنی پیدا شود، اما هر بار که با من تماس می‌گیرند و به شیراز می‌روم مجبور به پرداخت هزینه‌های زیادی هستم.

مرادعلیان گفت: مثلا هزینه انجام سونوگرافی و ام آر آی در شیراز بیش از 600 هزار تومان است در حالی که هیچ نهادی از ما حمایت مالی نمی‌کند.

راه‌اندازی مرکز پیوند کبد در همدان ضروری استمرکز پیشرفته پیوند کبد در همدان احداث می‌شودمرگ 5000 ایرانی در سال بر اثر بیماریهای کبدی/ تازه‌ترین نتایج از "پیوند کبد"

وی با بیان اینکه هر ماه یک بار باید آزمایشات خاصی را در همدان انجام دهم، ابراز کرد: متاسفانه آزمایشگاه‌ها و برخی سونوگرافی ها از پذیرش دفترچه های روستایی خودداری می‌کنند و هزینه‌های زیادی بر روی دوشمان تلنبار می‌شود.

این بیمار سیروز کبدی افزود: علاوه بر برخی مراکز درمانی، داروخانه‌ها نیز به تازگی دفترچه‌های روستایی را پذیرش نمی کنند و قیمت داروهایمان چندین برابر می‌شود.

عمرادعلیان گفت: در هر 35 روز یک بارمجبور به پرداخت هزینه 700 هزار تومانی برای تهیه داروهایم هستم در حالیکه ماه‌های گذشته داروخانه ها دفترچه روستایی را میپذیرفتند و با 300 هزار تومان داروهایم را دریافت می‌کردم.

وی با بیان‌اینکه قیمت داروهایم گران است و سازمان غذا و داروی همدان هیچ مساعدتی برای خرید داروهایم نداده است، ابراز کرد: از همه جا مانده و رانده شده‌ایم مسئولان هم ما را به یکدیگر پاس میدهند و کاری برایمان انجام نمی‌دهند.

این بیمار جوان تصریح کرد: داروهای ایرانی به درمان بیماری‌ام پاسخ نمیدهد و مجبور به مصرف داروهای خارجی هستم، در دو ماه گذشته برای تهیه دارو با مشکل مواجه بودم اما مدتی است که این مشکل برطرف شده است.

مرادعلیان با گلایه از اینکه هیچ دستگاهی ما را تحت پوشش قرار نمی‌دهد و دفترچه بیمه خاصی هم به ما تعلق نگرفته است، ابراز کرد: من هم روزی قادر به کارکردن و کسب درآمد بودم اما این روزها از یک طرف بیماری مرا به زمین زده و از طرفی هم هزینه‌های گزاف درمان عرصه را به من تنگ کرده است.

وی گفت: از مسئولان می‌خواهم تا فکری به حال بیماران پیوندی بکنند و ما را با بیماری طاقت فرسا و هزینه‌های سنگین آن تنها نگذارند.

این بیمار تصریح کرد: بسیاری از بیمارانی که نیاز به پیوند دارند بخاطر نداشتن هزینه‌های رفتن به شیراز و انجام آزمایشات، از دریافت کبد خودداری کرده و جان خود را از دست می‌دهند.

رئیس انجمن حمایت از بیماران کبدی همدان گفت: وضعیت مالی انجمن خوب نیست و تعداد بیماران هم روز به روز بیشتر می‌شود.

حسن افتخاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در همدان، اظهار داشت: بیش از 2 هزار و 200 بیمار بی بضاعت کبدی زیرپوشش انجمن هستند و در تامین هزینه‌های دارو و خدمات پزشکی به آن‌ها کمک می‌شود.

وی تصریح کرد: متاسفانه به تازگی برخی از داروخانه‌ها و مراکز درمانی دفترچه های درمانی روستایی را قبول نمی‌کنند و این امر موجب رنجش بیماران و افزایش هزینه‌های درمانی آن‌ها شده است.

رئیس انجمن حمایت از بیماران کبدی همدان گفت: قبلا بیماران فاقد دفترچه خدمات درمانی را برای دریافت دفترچه به بیمه سلامت معرفی می‌کردیم اما متاسفانه مسئولان این بیمه به علت کمبود بودجه بسیار سختگیرانه عمل می‌کنند.

افتخاری از هزینه‌های سنگین رفتن به شیراز و اقامت در آن شهر خبر داد و افزود: با بسیاری از بیماران چندین تماس گرفته می شود و آن‌ها را برای تست پیوند فراخوان می کنند اما بیماران به خاطر نداشتن هزینه از رفتن جا می‌مانند.

وی با تاکید بر اینکه براساس قوانین، کمیته امداد موظف به تامین هزینه‌های درمانی بیماران بی‌بضاعت است، ابراز کرد: اما متاسفانه کمیته امداد مسئولیت بیمارانی که از طرف انجمن به آن ها معرفی می‌شود را نمی پذیرد و حتی برخی از بیماران را به ما ارجاع می‌دهد.

افتخاری با بیان‌اینکه بسیاری از بیماران برای تامین داروی ماهیانه شان دچار مشکل هستند وبضاعت مالی ندارند، گفت: سازمان غذا و دارو به برخی از بیماران تخفیف می‌دهد اما میزان آن بسیار اندک است.

وی تصریح کرد: خدمات بیمارستانی خوب است و همکاری خوبی با ما دارند حتی برخی از آزمایشگاه‌ها و مرکز سیتی اسکن نیز طرف قرار داد ما هستند و با هزینه کمتری به بیماران را خدمات ارائه می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، بیمارانی که به علت پیشرفت بیماری نیاز به پیوند دارند بدون شک از نظر بدنی بسیار ضعیف شده و توانایی کارکردن و کسب درآمد ندارند، بنابراین این وظیفه مسئولان استانی است که از این بیماران بی‌بضاعت حمایت کنند تا هیچ بیماری به خاطر بی پولی از پیوند کبد و زندگی باز نماند.

گزارش از فائزه محمدی

انتهای پیام/ش

R41405/P4001/S6,75/CT7

منبع: تسنیم

خبر بعدی:

۷۶۶ معتاد در مراکز اقامتی میان مدت اسکان داده شدند / ساماندهی ۴۹ زن کارتن خواب

آزرمی گفت: تعداد ۷۶۶ از بیماران در ۱۰ مرکز اقامتی میان مدت تحت نظارت سازمان بهزیستی تحت درمان قرار گرفته که ۴۹ نفر از این افراد زنان هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، «حمید آزرمی» امروز (سه شنبه 28 اسفند) در جمع خبرنگاران گفت: طرح جمع آوری بیماران متجاهر از چهاردهم اسفند توسط مدیریت و نظارت حوزه امور پیشگیری بهزیستی شهرستان شیراز مانند سال های گذشته فعالیت خود را آغاز کرده است.

 

مدیر بهزیستی شیراز با اشاره به اجرای همه ساله این طرح توسط بهزیستی شیراز، بیان کرد:معتادان متجاهر از سطح شهر جمع آوری و به مراکز اقامتی میان مدت دارای مجوز انتقال و ساماندهی می شوند.

 

وی افزود: این افراد در مراکز اقامتی ابتدا توسط پزشک مرکز ویزیت می شوند و بعد از پذیرش و ارائه لباس و پوشاک، توسط روانشناسان مراکز مصاحبه صورت گرفته و مشکلات روحی و روانی آنان مورد بررسی قرار می گیرد.

 

آزمی با بیان اینکه مدت اقامت بیماران در این مراکز از یک تا سه ماه است، اظهار کرد: در طول دوره اقامت توسط مددکار مراکز با خانواده آنان تماس گرفته می شود، در حال حاضر تعداد 766 از بیماران در 10 مرکز اقامتی میان مدت تحت نظارت سازمان بهزیستی تحت درمان قرار گرفته که 49 نفر از این افراد زنان هستند.

 

مدیر بهزیستی شیراز با بیان اینکه تعداد 400 نفر دیگر از این افراد در مرکز دولتی ماده 16 تحت درمان دارویی و روانشناسی و مددکاری قرار دارند، خاطرنشان کرد: هزینه نگهداری بیماران درمرکز اقامتی میان مدت روزانه 150 هزار ریال و در مرکز ماده 16 مبلغ 160 هزار ریال است و بعد از ترخیص بیماران در قالب طرح مدیریت مورد در خصوص اشتغالزایی بیماران و حمايت های خانواده توسط مددکاران مرکز و کلنیک های مددکاری طرف قرارداد اقدامات لازم انجام می شود.

پایان پیام/588

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

عکسهایی از تولد رویا تیموریان در 52 سالگی

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۶۰۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • عبور کشتی سلامت از طوفان
 • مراکز درمانی و بیمارستانی کردستان آماده پذیرش مصدومان احتمالی است
 • یک ماده غذایی ضد سرطان که کبد به آن علاقه دارد
 • خدمات درمانی در نوروز به تعطیلات نمی رود
 • مهار بیماری کبد با گوجه فرنگی!
 • وزارت نیرو اقدام قابل توجهی برای حل مشکل آب همدان نکرده است
 • بیمارستان ها در ارائه خدمات درمانی ایام نوروز کوتاهی نکنند
 • چند روش خانگي درمان کبد چرب + علل و علائم کبد چرب
 • دستور ویژه وزیر بهداشت برای رسیدگی بیشتر به بیماران در نوروز
 • آماده باش نوروزی بیمارستانها و مراکز درمانی تأمین اجتماعی
 • ابلاغ وزیر بهداشت برای رسیدگی بیشتر به بیماران در نوروز
 • ۷۰خواص قهوه: بهترین فواید قهوه برای سلامتی
 • خدمات بهداشتی و درمانی به مسافران و مردم کرمان در ایام نوروز/ مردم تخلفات را به سامانه 190 اطلاع دهند
 • طرح آماده باش نوروزی در تمامی بیمارستانها و مراکز درمانی تأمین اجتماعی
 • آمادگی کامل مراکز درمانی برای ارائه خدمات در ایام نوروز
 • تمامی بیمارستان های تامین اجتماعی در نوروز آماده باش هستند
 • اجرای طرح آماده‌باش نوروزی در تمامی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تأمین اجتماعی/ارائه خدمات دفترچه درمان در واحدهای بیمه‌ای
 • اهدای اقلام مورد نیاز شیمی درمانی کاشمر توسط بنیاد امور بیماران خاص کشور
 • تربیت بازیکن المپیکی به شرط نیم نگاه مسئولان به کبدی!