مشکلات اقتصادی و عدم پذیرش دفترچه‌های روستایی از دردهای تمام نشدنی بیمار در انتظار پیوند است که لب او را به شکایت می‌گشاید. ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۱:۵۷ استانها همدان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، کبد پس از هربار صدمه دیدن، نهایت سعی خود را می‌کند تا خودش را التیام دهد که در این فرایند، بافت‌های همبند در محل زخم ایجاد شده و با تجمع آن‌ها، عملکرد کبد به تدریج مختل شده به طوری که کبد در مراحل پیشرفته سیروز دیگر قادر نیست تا به خوبی کار کند و وظایف خود را انجام دهد.

این عوامل همگی سبب بروز سیروز کبدی و در نهایت ابتلا کبد به واکنش های التهابی می‌شود.

چند سال از راه‌اندازی انجمن حمایت از بیماران کبدی در همدان می‌گذرد و تاکنون چندین بیمار تحت پوشش این انجمن از راه کمک‌های مردمی و خیران سلامت درمان شده‌اند.

علی اصغر مرادعلیان جوان 35 ساله ای است که برای تامین بخشی از هزینه‌های درمان خود به انجمن حمایت از بیماران کبدی مراجعه کرده است. این جوان که بر اثر پیشرفت بیماری رنگی به رخسار ندارد و قادر به کار کردن و کسب درآمد هم نیست به خبرنگار تسنیم گفت: چند سالی است که متوجه ابتلای خود به بیماری کبدی شده‌ام.

وی تصریح کرد: پس از تشخیص پزشکان مبنی بر اینکه به بیماری کبدی مبتلا هستم، روند دارو درمانی را آغاز کردند اما پیوند کبد را برایم ضروری نمی‌دانستند.

این بیمار مبتلا به سیروز کبدی اظهار داشت: اما از خرداد ماه امسال که بیماری‌ام پیشرفت کرد و کسالتم بیشتر شد پزشکان معالج مرا به بیمارستان شیراز ارجاع دادند.

مرادعلیان گفت: وقتی یک کبد اهدایی یافت می‌شود از شیراز تماس می‌گیرند و باید در کوتاه‌ترین مدت زمان خود را به محل مورد نظر برسانیم. همزمان با پنج بیمار نیازمند پیوند تماس می‌گیرند اما اینکه کبد اهدایی به کدامین بیمار تعلق یابد وابسته به آزمایشاتی که از بیمار گرفته می‌شود، است.

وی ابراز کرد: مثلا امروز در شیراز هستم و آزمایشات مربوط به پیوند را انجام داده ام اما متاسفانه کبد اهدایی با آزمایشاتم جور در نیامده و باید منتظر تماسی دیگر و کبدی دیگر باشم.

این بیمار چشم انتظار کبد گفت: همیشه گوش به زنگ هستم تا شاید روزی کبد اهدایی متناسب با شرایط بدنی پیدا شود، اما هر بار که با من تماس می‌گیرند و به شیراز می‌روم مجبور به پرداخت هزینه‌های زیادی هستم.

مرادعلیان گفت: مثلا هزینه انجام سونوگرافی و ام آر آی در شیراز بیش از 600 هزار تومان است در حالی که هیچ نهادی از ما حمایت مالی نمی‌کند.

راه‌اندازی مرکز پیوند کبد در همدان ضروری استمرکز پیشرفته پیوند کبد در همدان احداث می‌شودمرگ 5000 ایرانی در سال بر اثر بیماریهای کبدی/ تازه‌ترین نتایج از "پیوند کبد"

وی با بیان اینکه هر ماه یک بار باید آزمایشات خاصی را در همدان انجام دهم، ابراز کرد: متاسفانه آزمایشگاه‌ها و برخی سونوگرافی ها از پذیرش دفترچه های روستایی خودداری می‌کنند و هزینه‌های زیادی بر روی دوشمان تلنبار می‌شود.

این بیمار سیروز کبدی افزود: علاوه بر برخی مراکز درمانی، داروخانه‌ها نیز به تازگی دفترچه‌های روستایی را پذیرش نمی کنند و قیمت داروهایمان چندین برابر می‌شود.

عمرادعلیان گفت: در هر 35 روز یک بارمجبور به پرداخت هزینه 700 هزار تومانی برای تهیه داروهایم هستم در حالیکه ماه‌های گذشته داروخانه ها دفترچه روستایی را میپذیرفتند و با 300 هزار تومان داروهایم را دریافت می‌کردم.

وی با بیان‌اینکه قیمت داروهایم گران است و سازمان غذا و داروی همدان هیچ مساعدتی برای خرید داروهایم نداده است، ابراز کرد: از همه جا مانده و رانده شده‌ایم مسئولان هم ما را به یکدیگر پاس میدهند و کاری برایمان انجام نمی‌دهند.

این بیمار جوان تصریح کرد: داروهای ایرانی به درمان بیماری‌ام پاسخ نمیدهد و مجبور به مصرف داروهای خارجی هستم، در دو ماه گذشته برای تهیه دارو با مشکل مواجه بودم اما مدتی است که این مشکل برطرف شده است.

مرادعلیان با گلایه از اینکه هیچ دستگاهی ما را تحت پوشش قرار نمی‌دهد و دفترچه بیمه خاصی هم به ما تعلق نگرفته است، ابراز کرد: من هم روزی قادر به کارکردن و کسب درآمد بودم اما این روزها از یک طرف بیماری مرا به زمین زده و از طرفی هم هزینه‌های گزاف درمان عرصه را به من تنگ کرده است.

وی گفت: از مسئولان می‌خواهم تا فکری به حال بیماران پیوندی بکنند و ما را با بیماری طاقت فرسا و هزینه‌های سنگین آن تنها نگذارند.

این بیمار تصریح کرد: بسیاری از بیمارانی که نیاز به پیوند دارند بخاطر نداشتن هزینه‌های رفتن به شیراز و انجام آزمایشات، از دریافت کبد خودداری کرده و جان خود را از دست می‌دهند.

رئیس انجمن حمایت از بیماران کبدی همدان گفت: وضعیت مالی انجمن خوب نیست و تعداد بیماران هم روز به روز بیشتر می‌شود.

حسن افتخاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در همدان، اظهار داشت: بیش از 2 هزار و 200 بیمار بی بضاعت کبدی زیرپوشش انجمن هستند و در تامین هزینه‌های دارو و خدمات پزشکی به آن‌ها کمک می‌شود.

وی تصریح کرد: متاسفانه به تازگی برخی از داروخانه‌ها و مراکز درمانی دفترچه های درمانی روستایی را قبول نمی‌کنند و این امر موجب رنجش بیماران و افزایش هزینه‌های درمانی آن‌ها شده است.

رئیس انجمن حمایت از بیماران کبدی همدان گفت: قبلا بیماران فاقد دفترچه خدمات درمانی را برای دریافت دفترچه به بیمه سلامت معرفی می‌کردیم اما متاسفانه مسئولان این بیمه به علت کمبود بودجه بسیار سختگیرانه عمل می‌کنند.

افتخاری از هزینه‌های سنگین رفتن به شیراز و اقامت در آن شهر خبر داد و افزود: با بسیاری از بیماران چندین تماس گرفته می شود و آن‌ها را برای تست پیوند فراخوان می کنند اما بیماران به خاطر نداشتن هزینه از رفتن جا می‌مانند.

وی با تاکید بر اینکه براساس قوانین، کمیته امداد موظف به تامین هزینه‌های درمانی بیماران بی‌بضاعت است، ابراز کرد: اما متاسفانه کمیته امداد مسئولیت بیمارانی که از طرف انجمن به آن ها معرفی می‌شود را نمی پذیرد و حتی برخی از بیماران را به ما ارجاع می‌دهد.

افتخاری با بیان‌اینکه بسیاری از بیماران برای تامین داروی ماهیانه شان دچار مشکل هستند وبضاعت مالی ندارند، گفت: سازمان غذا و دارو به برخی از بیماران تخفیف می‌دهد اما میزان آن بسیار اندک است.

وی تصریح کرد: خدمات بیمارستانی خوب است و همکاری خوبی با ما دارند حتی برخی از آزمایشگاه‌ها و مرکز سیتی اسکن نیز طرف قرار داد ما هستند و با هزینه کمتری به بیماران را خدمات ارائه می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، بیمارانی که به علت پیشرفت بیماری نیاز به پیوند دارند بدون شک از نظر بدنی بسیار ضعیف شده و توانایی کارکردن و کسب درآمد ندارند، بنابراین این وظیفه مسئولان استانی است که از این بیماران بی‌بضاعت حمایت کنند تا هیچ بیماری به خاطر بی پولی از پیوند کبد و زندگی باز نماند.

گزارش از فائزه محمدی

انتهای پیام/ش

R41405/P4001/S6,75/CT7

منبع: تسنیم

خبر بعدی:

غزه در آستانه فاجعه انساني، خطر تعطيلي مراکز درماني

خبرگزاري آريا - بحران کمبود سوخت ژنراتورهاي توليد برق در غزه، بيمارستان‌ها و مراکز درماني غزه را با خطر تعطيلي روبرو کرده است.
به گزارش خبرگزاري آريا، بحران کمبود سوخت ژنراتورهاي توليد برق در غزه، بيمارستان‌ها و مراکز درماني غزه را با خطر تعطيلي روبرو کرده است، مساله‌اي که ممکن است موجب ايجاد فاجعه انساني در اين منطقه شود.
بر اين اساس، وزارت بهداشت غزه اعلام کرد بحران سوخت در غزه فعاليت بيمارستان‌ها و درمانگاه ها را با دشواري روبرو کرده است.
بحران سوخت عامل محروميت هزاران شهروند اين منطقه از خدمات درماني و مراقبت هاي پزشکي مي شود، مساله اي که سلامت صدها نفر از بيماران ساکن در نوار غزه را با تهديد جدي مواجه کرده است.
طبق بيانيه وزارت بهداشت غزه، ادامه بحران سوخت در نوار غزه منجر به شکل گيري فاجعه عظيم انساني براي بيماران غزه خواهد شد.141/118
کليدواژه فلسطين غزه بيمارستان

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور شد + حکم

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۶۰۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نظرات و ایرادات نظام پزشکی به پیش‌نویس لایحه تعزیرات قانون مجازات اسلامی
 • کارشناسان وزارت بهداشت فاقد دانش و نگرش حقوقی هستند/ در پزشکی تشخیص اشتباه جرم تلقی نمی‌شود
 • دعوت از کبدی کار میامی به اردوی تیم ملی
 • دعوت ورزشکار سنندجی به تیم ملی کبدی
 • وقتی درد بی‌مسئولیتی بیماران ‌سرطانی کرمانشاه را رنج می‌دهد‌
 • نامه سرپرست سازمان نظام پزشکی به آملی لاریجانی
 • سرپرست سازمان نظام پزشکی به آملی لاریجانی نامه نوشت
 • کبدی کار میامی به مرحله دوم اردوی تیم ملی دعوت شد
 • زنگ خطر ابتلا به بیماری های کبدی را بشناسید
 • معاون وزیر بهداشت: ۲۰۰ متخصص جدید به مراکز درمانی در سراسر کشور اعزام می‌شوند
 • پرونده‌ بیمه شدگان تامین اجتماعی الکترونیک می‌شود
 • تامین اجتماعی: پرونده‌ بیمه شدگان الکترونیک می‌شود/ حذف دفترچه‌ها در مراکز غیرملکی
 • اعزام بیش از 200 متخصص جدید به مراکز درمانی کشور
 • چند دفترچه‌ای‌ها باید یکی را انتخاب کنند
 • شیراز و 40 سال دستاورد در پیوند عضو
 • رفع همپوشانی بیمه‌ای با اتمام اعتبار دفترچه‌ها
 • بیمه سلامت بوشهر مطالبات مراکز درمانی خصوصی را پرداخت کرد
 • اجرای طرح دفترچه‌های الکتریکی خدمات درمانی در شهرستان گناوه
 • رفع همپوشانی بیمه‌ای با اتمام اعتبار دفترچه‌ها/ چند دفترچه‌ای‌ها باید یکی را انتخاب کنند