به گزارش ایسکانیوز، سرهنگ کارآگاه محسن معظمی گودرزی گفت: در پی افزایش وقوع سرقت گوشی همراه و اعلام شکایت تعدادی از شهروندان از سرقت گوشی همراه آنان به روش قاپیدن و با توجه اهمیت ماجرا موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار قرار داده شد.

وی ادامه داد: یکی از مالباختگان که مردی میانسال است با اعلام شکایت خود در این باره گفت که زمان غروب موقع بازگشت به خانه در حال صحبت کردن با گوشی همراه بودم که یک دستگاه موتور سیکلت به سرعت از کنار دستم رد شد و کسی که ترک موتورسیکلت نشسته بود در کسری از ثانیه گوشی موبایلم را از دستم قاپید و به سرعت از محل دور شدند.

من هم به علت تاریکی هوا نتوانستم شماره پلاکشان را یادداشت کنم. همچنین مالباخته دیگری هم با مراجعه به اداره دوم پایگاه آگاهی برای اعلام شکایت از سارقان در اظهارات خود گفت که از خودروی خود پیاده شدم و همزمان مشغول صحبت کردن با موبایلم و قفل کردن در خودرو بودم که یک دستگاه موتور سیکلت به سرعت از کنار دستم رد شد و ترک‌نشین آن موبایلم را از دستم قاپید.

گودرزی در ادامه گفت: در تحقیقات و بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که این سارقان که بیست و چهار و بیست و پنج ساله هستند، در قسمت‌های غرب تهران در محدوده های‌ اشرفی اصفهانی، ستارخان و میدان صنعت با استفاده از موتورسیکلت‌های NS در رنگ‌های سیاه و سفید، و سیاه و قرمز و به‌صورت دو ترک از و غالبا از طریق قاپیدن سرقت می‌کردند.

وی ادامه داد: این دو سارق هر دو دارای سوابق متعدد کیفری از جمله درگیری و زورگیری هستند و مدرک تحصیلی سیکل دارند. همچنین این افراد بیشتر در مکان‌های خلوت و در فرصتی مناسب اقدام به سرقت گوشی همراه می‌کردند. در برخی موارد نیز که با مقاومت طرف مقابل روبرو می شدند با تهدید و ایجاد رعب و وحشت با استفاده از چاقو، اقدام به سرقت می‌کردند. در ادامه نیز با انجام تحقیقات پلیسی محل سکونت یکی از سارقان به نام محسن مشخص شد و این سارق در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه ساعت حدود چهار صبح در خواب دستگیر و به پایگاه دوم پلیس آگاهی منتقل شد. در بازجویی‌های صورت گرفته از محسن مخفیگاه سارق دوم به نام امید که به خاطر نداشتن جای ثابت علی جنی معروف بود شناسایی و سارق دوم نیز در یک عملیات ضربتی دستگیر شد.

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه گفت: سارقان پس از دستگیری در اعترافات خود اظهار کردند که از حدود شش ماه پیش با موتور سیکلت NS در قسمت‌های غربی تهران موبایل قاپی می‌کردند و روزانه دو یا سه مورد سرقت موبایل داشته‌اند و در غروب همان روز هم با مراجعه به خیابان مولوی گوشی‌های سرقتی را با توجه به مدل گوشی‌ها از ۵۰۰ هزار تومان تا چند میلیون تومان به فروش می رساندند و پول گوشی‌های سرقتی را صرف مصرف مواد مخدر ، مشروبات الکلی و ... می کردند.

گودرزی با اشاره به اینکه یکی از سارقان که اقدام به قاپیدن گوشی مالباخته ها می کرد روی لاله گوش خود دارای خالکوبی ستاره و روی گردنش نیز خالکوبی دارد،گفت: سارقان به دستور قاضی شعبه سوم بازپرسی ناحیه ۳۴ تهران در اختیار پایگاه دوم آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند. از این رو از شهروندانی که از حدود شش ماه پیش تا ۱۸ دی ماه سال جاری در محدوده غرب تهران از جمله اشرفی اصفهانی، ستارخان و میدان صنعت، گوشی تلفن همراه آنها سرقت شده است، برای شناسایی سارقان به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ به آدرس جنت آباد، شاهین شمالی مراجعه کنند.

انتهای پیام/

20 / 20 سرقت سارقان موبایل موبایل قاپی سارقان موبایل‌قاپ غرب تهران رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ سرهنگ کارآگاه محسن معظمی گودرزی

منبع: ایسکانیوز

خبر بعدی:

نگرانی پلیس از افزایش سرقت/ سارقان حرفه‌ای کشور حدود ۲۰۰ هزار نفر هستند

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به نگرانی پلیس از افزایش وقوع سرقت در کشور گفت: سارقان حرفه‌ای در کشور نزدیک ۲۰۰ هزار نفر هستند. ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷ اجتماعی پلیس نظرات - اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا، سردار ایوب سلیمانی صبح امروز در حاشیه نشست رؤسای و معاونان اداره‌های مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استانهای سراسر کشور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بیش از 20 درصد احساس امنیت یا ناامنی در جامعه ناشی از جرم سرقت است، اظهار کرد: طی سالهای گذشته و تا اواسط سال پیش روند رو به کاهشی در سرقت‌ها داشته‌ایم و در سرقت‌های مهم و خشن نیز این روند کاهشی بیشتر بود، اما در سال قبل به دلیل تشدید اموری مانند بیکاری، مشکلات اقتصادی، توسعه حاشیه‌نشینی، عدم مدیریت صحیح معتادان متجاهر در جامعه و مکان نگهداری آنها و... شاهد افزایش روند رو به رشد سرقت در جامعه شدیم که این موضوع نگرانی پلیس را در پی داشته باشد.

جانشین فرمانده ناجا ادامه داد: به همین دلیل از چند ماه پیش قرارگاه فعالی با رویکرد جدید فعالتر شد و طرحی با عنوان «اقدام مبارزه قاطع با توسعه سرقت در ابعاد مختلف» تهیه و پیاده‌سازی شده که در جلسه‌ای مسئولان انتظامی هر استان برای اجرای این طرح توجیه شدند. 

وی با بیان اینکه باید بر روی حوزه‌هایی تمرکز صورت گیرد که بیشترین سرقت در آن رخ می‌دهد، گفت: سرقت منازل، کیف‌قاپی، اماکن و... شاهد رشد بوده که باید در این حوزه‌ها تمرکز بیشتری داشته باشیم.

سلیمانی با بیان اینکه بیش از 70 درصد سرقت‌ها در 10 استان و شهرهای مراکز استان مانند تهران، البرز، خوزستان، کرمان، خراسان رضوی، فارس و اصفهان صورت می‌گیرد، گفت: سارقان حرفه‌ای در کشور حدود 200 هزار نفر هستند و 65 درصد سرقت توسط سارقان حرفه‌ای پرونده‌دار انجام می‌شود که باید تمرکز خود را روی این افراد بیشتر کنیم. 

جانشین فرمانده ناجا تصریح کرد: تعداد سارقانی که برای نخستین بار دست به سرقت می‌زنند، در حال افزایش است، سارقان در زمان سرقت باید جنس مسروقه را به مشتری خاص خود (مالخرها) بفروشند که در رابطه با این افراد نیز بایستی تمرکز بیشتری صورت گیرد.

سلیمانی با اشاره به کشف بیش از 65 درصد تمامی سرقت‌ها در کشور، یادآور شد: 97 درصد سرقت خودروها کشف شده که 85 درصد این کشف در ماه نخست پس از سرقت صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه برخی از اموال سرقتی کشف شده به دلیل قابل شناسایی نبودن به صاحبان آنها بازنمی‌گردد، یادآور شد: یکی از دغدغه‌های جدی حصول اطمینان از بازگرداندن اموال مسروقه به صاحبان آنهاست که با راه‌اندازی «نمایشگاه مجازی اموال مکشوفه سرقتی» در پی آن هستیم که آن دسته از اموال مسروقه با مالک نامشخص را شناسایی کرده و به صاحبان آن بازگردانیم.

جانشین فرمانده ناجا افزود: این سامانه در سراسر کشور بارگذاری می‌شود و مالباختگان پس از طی فرآیندی قابلیت بازدید از نمایشگاه مجازی را پیدا کرده و در صورت کشف مال مسروقه خود در این نمایشگاه، برای بازگرداندن آن به مراجع انتظامی و قضایی مراجعه می‌کنند.

سلیمانی با بیان اینکه اموال مسروقه شناسنامه‌دار به سرعت به صاحبان آن بازگردانده می‌شود، گفت: برخی از اموال مسروقه در انبارها نزد پلیس باقی می‌ماند که امیدواریم با وجود این سامانه این اموال نیز به دست صاحبان بازگردد.

اختصاصی| جزئیات حفاری برای سرقت از لوله انتقال سوخت پالایشگاه شهرریانهدام باند سارقان منزل/ اعتراف به 75 فقره سرقت به ارزش 7 میلیارد تومان

انتهای پیام/

 

R1370/P/S2,21/CT11 واژه های کاربردی مرتبط قوه قضائیه پلیس

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور شد + حکم

کلیدواژه: سرقت سارقان موبایل موبایل قاپی

منبع این خبر، وبسایت www.iscanews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۶۸۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سارقان منازل دربند دستگیر شدند
 • دستگیری ۲ زورگیر گوشی قاپ در پایتخت
 • سارقان محله دربند دستگیر شدند
 • سارقان حرفه ای خودرو و موبایل در خوزستان دستگیر شدند
 • باند سارقان طلاجات منزل در بوشهر متلاشی شد
 • زوج موبایل قاپ پایتخت دستگیر شدند/ قتل يک بسيجی در شيراز صحت ندارد
 • سرقت موبایل و اثر منفی بر گردشگری
 • زوج موبایل قاپ پایتخت دستگیر شدند
 • روش احمقانه دزد برای سرقت از یک موبایل فروشی! +فیلم
 • دستگیری زوج موبایل قاپِ پایتخت
 • انهدام باند ۶ نفره سارقان کابل و سیم برق در دشت آزادگان
 • زن جوان گوشی قاپ حرفه ای تهران است+ عکس
 • زوج موبایل قاپ در پایتخت دستگیر شدند
 • سارقان احشام حین سرقت دستگیر شدند
 • دستگیر زوج موبایل قاپ در پایتخت
 • تغییر قیمت ارز و تاثیر آن بر روی بازار موبایل
 • ثبت 50 فقره موبایل قاپی در کارنامه زوج تبهکار
 • قیمت موبایل چه خواهد شد؟ بررسی آینده بازار موبایل
 • باند سارقان خودرو در ارومیه منهدم شد