تشخیص اینکه چه چیزی را در چمدان سفر بگذارید، خودش هنر است! با خودتان روراست باشید: آیا تمام این لباس‌ها را برای هر روز مسافرتتان نیاز دارید؟ در ادامه لیستی از وسایل را آورده ایم که احتمالاً در سفر به آن‌ها نیاز پیدا نمی‌کنید و فقط حجم بار چمدان شما را زیاد می‌کند.

۱. لوازم بهداشتی اضافی
تنها لوازم ضروری حمام را با خود حمل کنید.
شامپو، نرم کننده، ژل شستشوی صورت، کرم بعد از آفتاب و بقیه چیز‌ها را در ظرف‌های پلاستیکی ۱۰۰ میلی لیتری بریزید. اگر با هواپیما سفر می‌کنید، بطری‌های بزرگ و وسایل اضافی را در خانه بگذارید و کیف مناسبی برای حمل در کابین هواپیما تهیه کنید. یادتان باشد، در کشور‌ها و شهر‌های دیگر هم شامپو می‌فروشند!

۲. مطالعه در تعطیلات
فقط در مورد رمان‌های سنگین مثل «جنگ و صلح» صحبت نمی‌کنیم. حتی کتاب‌های سبک و نازک هم می‌تواند چمدان شما را سنگین و پر کند و فضای ارزشمندی را بگیرد. می‌توانید فقط یک کتاب با خود بردارید و وقتی به صفحه آخر رسیدید، آن را با کتاب کس دیگری در هتل عوض کنید. همچنین خیلی از هتل‌ها کتابخانه‌ای دارند که میهمانان می‌توانان از آنجا کتاب بردارند، و حتی کتاب هایشان را آنجا بگذارند. البته واضح‌ترین راه حل این است که کتاب کاغذی خود را کلاً کنار بگذارید و یک دستگاه ایبوک ریدر برای خود تهیه کنید. فقط حواستان باشد که آن را در استخر نیندازید!

۳. لباس‌های دقیقه آخری
مسلم است که باید حداقل چند دست لباس با خود بردارید، ولی فقط لباس‌هایی که می‌دانید به آن‌ها احتیاج پیدا می‌کنید. حتماً قبل از شروع سفر همه لباس هایتان را یک بار در تن امتحان کنید تا مطمئن شوید که هنوز هم اندازه تان است و پوشیدن آن‌ها شما را خوشحال می‌کند. همیشه احتمال دارد که در عجله قبل از سفر هیجان زده شوید و لباس‌هایی را در لحظه آخر بخرید که بعداً بفهمید فقط فضای الکی در چمدان اشغال کرده بودند. لازم نیست حتماً لباس هایتان نو باشند، چون که هیچ کس در مقصد مسافرتی شما نمی‌داند که این برای بار ۲۳۶ اُم است که این لباس را به تن کرده اید!

۴. وسایل ارزشمند
حتی اگر هتل شما دارای گاوصندوق و نگهبانی ۲۴ ساعته است، باز هم احتمال زیادی وجود دارد که دارایی‌های ارزشمندتان گم شود یا به سرقت برود. فقط، چون که آدم هوشیاری و حواس جمعی هستید به این معنی نیست که هیچ وقت چیزی را گم نمی‌کنید. وسایل ارزشمند یا مهم را در کشوی جواهرات خانه تان بگذارید. ارزشش را نداردکه آن‌ها را با خود به سفر ببرید.

۵. کتابچه راهنمای سفر
کتابچه راهنما با مطالب عالی و جذابی مثل «راهنمای تصویری سفر به کشور‌های جهان» که دارند مرجع بسیار خوبی هستند، ولی آن‌ها را روی میز قهوه خوری خانه تان رها کنید. اگر می‌خواهید، آن‌ها را روی ایبوک ریدر خود دانلود کند. یا اگر حتماً می‌خواهید کاغذ همراه ببرید، فصل‌ها و صفحات مرتبط را کپی بگیرید و هر وقت که استفاده تان از هر صفحه به پایان رسید، آن‌ها را دور بریزید تا حجم بار خود را سبک کنید.

۶. اتو مو و صاف کننده مو
شاید برای بیرون رفتن در خیابان، استفاده از صاف کننده مو جزء ضروریات باشد. ولی در تعطیلات اینطور نیست! صفحات داغ صاف کننده مو را خانه بگذارید و در سفر کمی به مو‌های خود آزادی دهید. مو‌های ژولیده و پریشانی که هنگام بیرون آمدن از دریای ساحل پیدا می‌کنید به همراه لباس گلداری که به تن دارید، کلاس خاص خود را دارد.

۷. حوله
استاندارد بیشتر هتل‌ها به گونه‌ای است که حوله‌هایی را در اختیارتان قرار می‌دهند، پس حوله‌های شخصی خود را روی درب یکی از اتاق‌های خانه تان آویزان کنید. مشکل اصلی حوله‌های ساحلی است، چون که شاید دلتان نیاید حوله سفید پرزدار هتل را پر از شن و ماسه کنید. راهکار مناسب استفاده از حوله‌های مسافرتی میکروسکوپی مایکروفایبر است که آب را به خوبی جذب می‌کند و به سرعت خشک می‌شود.

۸. غذا و نوشیدنی مورد علاقه تان
پیدا کردن یک فنجان چای خوشمزه در کشوری مثل فرانسه دشوار است، پس شاید هوس کنید تعداد زیادی چای کیسه‌ای با خود همراه ببرید. ولی اگر جدی بخواهیم بگوییم، بی خیال! شما دارید به تعطیلات می‌روید. در فرهنگ جدید و ناشناخته‌ای که به آن سفر می‌کنید غوطه ور شوید. کسی چه می‌داند، شاید غذا‌ها و نوشیدنی‌های مورد علاقه جدیدی در سفر پیدا کنید.
۹. پیراهن‌های رسمی
شاید موقعیتی در سفر پیش بیاید که پیراهن دارای یقه و سرآستین سفید مورد نیاز شود، مثلاً شام خوردن زیر ستاره‌ها در تراس پشت بام هتلی شش ستاره در دوبی! ولی واقعاً غیر ممکن است که رسمی‌ترین لباس هایتان را بتوانید در سفر کاملاً‌تر و تمیز نگه دارید. از تی شرت و پیراهن‌های غیر رسمی استفاده کنید که بتوان به راحتی آن‌ها را تا کرد و بلافاصله پوشید. اگر واقعاً مجبور هستید که لباس‌های رسمی با خود بیاورید، بررسی کنید که هتل شما تجهیزات خشک شویی و اتوکشی داشته باشد، وگرنه رسمی لباس پوشیدنتان کاملاً بی نتیجه خواهد بود.

منبع: bartarinha.ir

منبع: پارسینه

خبر بعدی:

میزان برق مصرفی لوازم خانگی شما

درست است که مصرف برق در واحدهای تجاری و کشاورزی هم بسیار بالاست و آنها در ایجاد این بحران نقش دارند اما صرفه جویی در میان مشترکان خانگی برق، تاثیر زیادی در حل این بحران دارد. از طرفی مصرف بی رویه و استفاده نادرست از وسایل مصرف‌کننده انرژی، سالانه ۵ میلیارد دلار هزینه در بر دارد و صرفه جویی این بار را از روی دوش کشور برمی دارد.

به گزارش صدای ایران از اطلاعات، در واقع با راه‌های بسیار ساده‌ای که بسیاری از ما از آنها آگاهی نداریم یا به آن توجه نمی‌کنیم، می‌توانیم به کاهش مصرف برق در کشور و حل این بحران کمک کنیم:

۱ـ دمایی که یک شخص در محیط بسته و بدون استفاده از وسایل سرمایشی در تابستان احساس راحتی کند، بین ۲۴ تا ۲۶ درجه سانتی گراد تعریف شده. هر وقت دمای خانه شما به این درجــــه رسید، وسایل خنک کننده را خاموش کنید. برای اطلاع از این دما می‌توانید یک دماسنج ساده در خانه داشته باشید.

۲ـ در خانه با نصب پرده‌های ضخیم‌تر سایه ایجاد کنید تا گرما خارج نشود. استفاده از پنکه به ویژه از نوع سقفی آن به دلیل ایجاد جریان هوا در اتاق، محیط را چهار درجه و یا بیشتر خنک می‌کند و تنها به اندازه یک لام‍پ ۱۰۰ واتی انرژی مصرف می‌کند.
۳ـ در ایران پیک مصرف برق در روز بین ساعت‌های ۱۱ تا ۱۵ و در شب از اذان مغرب و عشا تا ساعت ۲۳ است. سعی کنید در این ساعات از لوازم برقی پر مصرف مانند ماشین لباسشویی و ظرفشویی، اتو و جاروبرقی استفاده نکنید.

۴ـ فکر نکنید تلویزیون‌ها کم مصرفند. بسیاری از تلویزیون‌های جدید، شارژرها و وسایل الکترونیکی در زمانی که خاموش بوده اما به پریز برق اتصال دارند، انرژی مصرف می‌کنند. اگر زمانی که از این وسایل استفاده نمی‌کنید، آنها را از پریز برق جـــــــدا کنید، بیش از ۵۰ وات صرفه جویی می‌کنید. وقتی به مسافرت می‌روید یا چند روزی در خانه نیستید، همه وسایل برقی به جز یخچال و فریزر را از برق بکشید.

۵ـ حتی الامکان در طول روز از نور طبیعی استفاده کنید و لامپ‌ها را روشن نکنید.

۶ـ برای انجام کارهای ظریف (خیاطی ـ بافتنی ـ کارهای دستی )‌و مطالعه که به نور بیشتری احتیاج دارند، به جای افزایش میزان روشنایی سقفی، از نورهای موضعی مانند چراغ مطالعه و آباژور و… استفاده کنید.

۷ـ تمیز کردن مرتب لامپ‌ها و حباب‌ها باعث افزایش نوردهی آنها می‌شود‌، بهتر است نظافت آنها را نیز در امور منزل وارد کنید.
۸ـ شعار لامپ اضافی خاموش شاید تکراری به نظر برسد اما بسیاری از ما آن را رعایت نمی‌کنیم. پس وقتی از اتاقی استفاده نمی‌کنید، لامپ آن را حتما خاموش کنید.

۹ـ استفاده از لامپ‌های کم مصرف نقش بسیار زیادی در کاهش مصرف برق دارند و از طرفی این لامپ‌ها گرما تولید نمی‌کنند و خانه را گرم نمی‌کنند. به همین دلیل هم لازم نیست بیش از حد از کولر و وسایل خنک‌کننده استفاده کنید. به خصوص برای لوسترهای چند شاخه بهتر از است از این لامپ‌ها استفاده کنید. با انواع جدید این لامپ‌ها که در بازار عرضه شده است، دیگر لازم نیست نگران نامناسب شدن ظاهر لوسترتان باشید چون کاملا شبیه لامپ‌های عادی هستند و البته بسیار بیشتر از لامپ‌های معمولی عمر می‌کنند.

۱۰ـ لامپ‌های بیرونی مانند حیاط و راهرو را مداوم روشن نگذارید. از سنسورهای حرکتی و صوتی برای روشن کردن این لامپ‌ها استفاده کنید تا با حضور افراد در محیط روشــن شده و سپس خاموش شوند و بی دلیل روشن نمانند.

۱۱ـ برای شستن لباس با ماشین لباسشویی از آب گرم استفاده کنید چون ۷۵درصد برق مصرف شده توسط ماشین لباسشویی صرف گرم کردن آب می‌شود.

۱۲ـ در هنگام خرید لوازم برقی به برچسب انرژی آنها و مقدار مصرف شان توجه کنید.
۱۳ـ عایق کردن خانه تاثیر زیادی در مصرف بهینه انرژی و جلوگیری از هدررفتن آن دارد. با استفاده از درزگیر برای پنجره‌ها و درها و پنجره‌های دو جداره می‌توانید هم در مصرف برق و هم گاز صرفه جویی کرده و زمستان و تابستان دمای متعادلی در خانه ایجاد کنید.

۱۴ـ اگر از آب گرمکن‌های دیواری یا پکیج استفاده می‌کنید، زمان حمام کردن‌تان را کمتر کنید تا این وسایل برای گرم کردن آب از برق کمتری استفاده کنند.

۱۵ـ بسیاری از وسایل برقی وقتی دچار مشکلاتی مانند اتصالی می‌شوند، برق بیشتری مصرف می‌کنند. وسایل برقی را مدام بررسی کنید و اگر نیاز به تعمیر دارند، سریع‌تر آنها را تعمیر کنید. بسیاری از وسایل برقی قدیمی نسبت به مدل‌های جدید پر مصرف‌تر هستند. پس وسایل قدیمی را با جدیدتر‌ها تعویض کنید. 

ایران بین دو چهره؛ لبخند "احمدی‌نژاد" در برابر نگرانی "ظریف" و "شمخانی"

تعرض چندین پسر به ۲ دختر جوان در تبریز+فیلم و عکس

کلیدواژه: گردشگری دانستنی های سفر

منبع این خبر، وبسایت www.parsine.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۶۸۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • واکنش خاص سردار سپاه با جوانی که لباس‌های اجق وجق پوشیده بود
 • ماجرای شوخی جنجالی وزیر با لباس شمشیربازی!
 • مردی با آرزوهای دوربُرد؛ برخورد خاص سردار سپاه با جوانی که لباس‌های اَجق وَجق پوشیده بود
 • اعلام برنامه‌های هشتمین جشنواره مد و لباس فجر به مناسبت چهل سالگی انقلاب
 • «سلمان فارسی» در مرحله طراحی صحنه و لباس/ کارگردان «مختارنامه» لوکیشن انتخاب می‌کند
 • لاکچری بازی با لباس‌های پرزرق و برق محلی
 • برخورد خاص سردار سپاه با جوانی که لباس‌های اَجق وَجق پوشیده بود
 • واکنش وزیر ورزش به لباس اهدایی مجتبی عابدینی به موزه ملی ورزش: با گونی آمدی!
 • ضرورت استفاده از وسایل حفاظتی در مزارع جهت پیشگیری از سرطان
 • اعلام برنامه‌های جشنواره مد و لباس فجر در چهل‌سالگی انقلاب اسلامی
 • مشارکت ١٢ استان در برگزاری جشنواره استانی مد و لباس فجر
 • عرضه لباس‌هاي ايراني با تلفيق سنت و مدرنيته، با 2 برند جديد
 • پاسخ جالب مجتبی عابدینی به گونی خطاب کردن لباس شمشیربازی توسط وزیر ورزش + فیلم
 • رونمایی از مجموعه لباس‌های فاخر ایرانی با تلفیقی از سنت و مدرنیته
 • ناجا: بودجه خرید لباس‌های دوربین‌دار پلیس تأمین نشد
 • اگر بدون لباس فضانوردی به سیارات دیگر سفر کنید چه اتفاقی برای بدن می‌افتد؟
 • لباس مهمانداران هواپیما در کشور‌های مختلف
 • لباس دخترانه مجلسی و شیک (+عکس)
 • عرضه لباس‌های ایرانی با تلفیق «سنت و مدرنیته» در بازار