به گزارش خبرگزاری برنا، عباسعلی کدخدایی شامگاه شنبه در واکنش به سخنان معاون پارلمانی رییس جمهور مبنی بر اصلاح پیش نویس لایحه انتخابات در توییتی نوشت: اگر چه کمی دیر، لیکن خبر خوبی است.
وی افزود: انشاالله با همکاری مجلس، قانون جامع انتخاباتی موثر و در طراز نظام جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم. 
کدخدایی ادامه داد: موضوعاتی چون شایسته گزینی، تبلیغات، هزینه انتخاباتی، زمان رسیدگی ها و.

.. از جمله اشکالات قانون فعلی است که انتخابات را از اهداف اصلی دور می سازد.
پیش از این حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهوری بیان کرد: پیش نویس لایحه جامع انتخابات با توجه به سیاست های کلی انتخابات بازنگری و اصلاح شده آست 
وی افزود: این پیش نویس با استفاده از نقطه نظرات نخبگان، اساتید و متخصصان و صاحب نظران در 161 ماده منطبق با سیاست های کلی انتخابات ابلاغی مقام معظم رهبری توام با کارشناسی دقیق و با نظر کارشناسان خبره تدوین شده است. 

 

منبع: خبرگزاری برنا

خبر بعدی:

نام‌های نامرئی و مهندسی انتخابات کاراته در قالب سکوت!

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، پس از اینکه در روزهای نهایی از مهلت قانونی منع به کار گیری بازنشستگان، محمد صادق فرجی رئیس فدراسیون کاراته از سمت خود استعفا داد، محسن آشوری به عنوان سرپرست این فدراسیون انتخاب شد تا وضعیت ریاست جدید در مجمع انتخاباتی مشخص شود.

تغییر ریاست در فدراسیون کاراته از همان ابتدا کار با حاشیه هایی همراه بود چرا که فرجی به دلیل اینکه به دنبال دریافت نامه بازگشت به کار بود تا آخرین روزها از سمت خود کناره گیری نکرد و پس از انتخاب آشوری بود که او از ریاست فدراسیون استعفا داد.

پس از آن با توجه به اعلام وزارت ورزش و جوانان مبنی بر زمان ثبت نام از کاندیدهای این فدراسیون، 23 نفر در 10 روز کاری با مراجعه به این فدراسیون برای مجمع انتخاباتی اعلام آمادگی کردند و این درحالی بود که در پایان هر روز اسامی نفرات روی سایت فدراسیون اعلام می شد اما در روز پایانی و در جایی که محمد صادق فرجی و برخی دیگر از نفرات با حضور در فدراسیون برای مجمع ثبت نام کردند کاشانی دبیر مجمع تنها به اعلام نهایی تعداد نفرات بسنده کرد تا اسامی کاندید های روز آخر مشخص نباشد و پس از اعلام رسانه ها درمجموع باز هم نام 2 نفر از افراد ثبت نام شده در هاله ای از ابهام باقی بماند.

اکنون پس از گذشت چندین روز از پایان ثبت نام، کمیته بررسی تطبیق سوابق مدیریتی وزارت ورزش و جوانان صلاحیت 10 نفر از کاندیدهای فدراسیون را تائید کرده است و کاشانی دبیر مجمع هنوز اسامی این نفرات را اعلام نکرده و مانند زمان ثبت نام به اعلام تعداد نفرات بسنده کرده است.

نکته قابل توجه این است که چرا انتخابات کاراته با مخفی کاری و به دور از اعلام اسامی نفرات وشفاف سازی در حال انجام است و هنوز کسی درباره اسامی کامل ثبت نام شده ها و افراد مورد تائید صحبتی نکرده و تنها این اسامی از طریق برخی رسانه ها مشخص و اعلام شده است. حاشیه های این انتخابات تمامی ندارد و یکی از خبرگزاری ها از بازداشت یکی از کاندیدهای مجمع انتخاباتی این فدراسیون خبر دادند.

به نظر می رسد در مخفی کردن نام نامزد ها علل مختلفی دخیل باشند از جمله مسائل مربوط به مدارک  تحصیلی مشکل بازداشتی یکی از نامزد ها و از همه مهم تر عدم حصول نامه بازگشت به کار رئیس سابق و بازنشسته که دوباره برای ریات فدراسیون نامزد شده است و شنیده می شود وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک از عملکرد او رضایت دارند و  بدشان نمی آید او دوباره در بر مسند ریاست کاراته سوار شود و به نوعی این سکوت بوی مهندسی انتخابات را می دهد.

کاشانی: درباره بازداشت یکی از کاندیدها اطلاعی ندارم

محمدرضا کاشانی دبیر مجمع انتخاباتی فدراسیون کاراته درباره اینکه گفته می شود یکی از 10 نفر مورد تائید برای مجمع انتخاباتی در بازداشت به سر می برد گفت: در این مورد تاکنون صحبتی نشنیدم و اطلاعی ندارم.

او درباره اعلام نکردن اسامی نفرات بیان کرد: چند نفر از کاندیدها با من تماس گرفتند و تشکر کردند که اسامی را اعلام نکردیم چرا که مدارک مدیریتی ما مورد تائید قرار نگرفت و باعث شد تا آبروی کاری ما حفظ شود. به همین دلایل بود که اسامی نفرات را اعلام نکردیم.

کاشانی عنوان کرد: افرادی که تا این مرحله هستند مدارک و سوابق مدیریتی شان مورد تائید کمیسیون تطبیق قرار گرفته است و بعد از این یک مرحله دیگر وجود دارد تا صلاحیت فردی کاندیدها مورد ارزیابی قرار گیرد. بعد از این مراحل که صلاحیت ها نهایی شود ما متوجه می شویم که نامزدهای اصلی چه کسانی هستند. این 23 نفر که ثبت نام کردند داوطلب کاندیدها هستند. اما پس از تائید نهایی می توانیم اسامی نهایی نفرات را اعلام کنیم.

دبیر مجمع بیان کرد: اکنون به اعلام تعداد نفرات بسنده کردیم و پس از نهایی شدن صلاحیت ها اسامی کاندیدهای مجمع اعلام خواهد شد.

کاشانی درباره حضور فرجی در لیست کاندید‌های انتخاباتی مجمع فدراسیون بیان کرد: در این رابطه محمدرضا داورزنی معاونت توسعه وزارت ورزش و جوانان صحبت کرده است و گفتند روزی که قرار است انتخابات این فدراسیون برگزار شود اگر فرجی نامه دیوان محاسبات را برای بازگشت به کار داشته باشد می‌تواند در آن شرکت کند.

ویشگاهی : هر چه زمان انتخابات طولانی تر شود به ضرر کاراته است 

جاسم ویشگاهی پیشکسوت کاراته درباره وضعیت مجمع انتخاباتی فدراسیون کاراته عنوان کرد: کمیسیون تطبیق مدارک و سوابق مدیریتی صلاحیت 10 نفر را تائید کرده است و منتظر هستیم تا کاندیدهای اصلی مشخص و اعلام شوند. شرایط این روزهای کاراته حساس است و هر چه این انتخابات طولانی تر شود به ضرر کاراته خواهد بود در صورتی که این رشته یکی از امیدهای مدال آوری کاروان ورزشی ایران در المپیک 2020 توکیو است و از مسئولان وزارت ورزش و جوانان می خواهم که هر چه سریعتر وضعیت کاراته را مشخص کنند تا تیم های ملی آسیب نبینند و بتواند در مسابقات کسب سهمیه شرکت کنند.

اعضای مجمع باید درباره بازگشت فرجی رای گیری کنند

ویشگاهی درباره بازگشت فرجی به فدراسیون کاراته گفت: در صورتی که فرجی در لیست کاندیدها باشد باید اعضای مجمع با بررسی سوابق عملکردی او درباره بازگشت فرجی رای بدهند.

کاراته که این روزها نیاز به آرامش دارد تا بتواند درسال 2019 سهمیه اولین المپیک را بدست آورد اما با تغییر و تحولاتی که در ریاست این فدراسیون رخ داد وارد حاشیه هایی شده است که می تواند روی عملکرد تیم های ملی تاثیر گذار باشد.

بیشتر بخوانید:

واکنش سرپرست فدراسیون کاراته به غیبت عباسعلی در اردوی تیم ملی

انتخابات ریاست کاراته با ۲۳ نامزد و یک صندلی!

سلطانی: کاراته امروز نیاز به حمایت مسئولان دارد/ سال حساسی پیش روی تیم ملی است

انتهای پیام/

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

جمال عرف معاون سياسي وزارت کشور شد

کلیدواژه: انتخابات تبلیغات شورای نگهبان قانون معاون

منبع این خبر، وبسایت www.borna.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۶۹۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بررسی لایحه الحاق ایران به CFT، تفکیک وزارت کار و طرح ساماندهی بازار خودرو
 • سالک: طرح استانی شدن انتخابات مجلس نفوذ سرمایه داران به خانه ملت را به دنبال دارد/حسینی‌کیا: استانی‌ شدن انتخابات مجلس موجب کاهش مشارکت عمومی می‌شود/نماینده مردم خمین: مخالف طرح هستم/بیگدلی: استانی شدن انتخابات به اختلافات قومی و محلی دامن می‌زند
 • نماینده اهواز: استانی‌شدن انتخابات مجلس، هزینه‌های انتخاباتی را کاهش می‌دهد
 • استانی‌شدن انتخابات مجلس، هزینه‌های انتخاباتی را کاهش می‌دهد
 • بازگشت «چهره مرموز روحانیت» به عرصه سیاست یا تسویه حساب با هاشمی!/ موسوی خوئینی‌ها چه گفت، منتقدان چه پاسخ دادند؟!
 • طرح استانی شدن انتخابات مجلس بر خلاف قانون اساسی و سیاست‎های کلی انتخابات / طراحان استانی شدن انتخابات مجلس درک درستی از حاکمیت ملی و امنیت ملی ندارند
 • رد پاي اسرائيلي‌ها در تخلفات انتخاباتي ترامپ
 • استانی شدن انتخابات، چندین برابر شدن هزینه های انتخاباتی را به دنبال دارد/ سرکشی از مناطق محروم به حاشیه می رود
 • نظرات و ایرادات نظام پزشکی به پیش‌نویس لایحه تعزیرات قانون مجازات اسلامی
 • کارشناسان وزارت بهداشت فاقد دانش و نگرش حقوقی هستند/ در پزشکی تشخیص اشتباه جرم تلقی نمی‌شود
 • تحویل لایحه جامع انتخابات به مجلس تا ۱۵ روز آینده
 • انتخابات استانی مجلس شورای اسلامی انتخاباتی سفارشی است
 • ثبت حدود 100 شکایت از نتایج انتخابات پارلمانی کابل
 • رأی مثبت شورای امنیت به پیش نویس قطعنامه انگلیس درباره الحدیده
 • موافقت شورای امنیت با پیش‌نویس قطعنامه انگلیس در مورد یمن
 • نامه سرپرست سازمان نظام پزشکی به آملی لاریجانی
 • طرح اصلاح قانون انتخابات آماده ارجاع به صحن مجلس شد
 • سرپرست سازمان نظام پزشکی به آملی لاریجانی نامه نوشت
 • لایحه جامع انتخابات تا 2 هفته آینده به مجلس ارائه می شود