به گزارش خبرگزاری برنا، نخستین فستیوال فیلم ایرانی در نیویورک به مدت 6 روز در این ساختمان، با اکران 10 فیلم برگزار می شود.
این اقدام که با مشارکت موسسه فرهنگی هنری دریچه سینما و مرکز آی اف سی انجام شده است، «حکایت دریا»، «می خوام برقصم» و «سایه های بلند باد» به کارگردانی بهمن فرمان آرا،فیلم های «خوک» به کارگردانی مانی حقیقی، «هندی و هرمز» عباس امینی، «خانه» اصغر یوسف نژاد، «مارموز» کمال تبریزی، « سینمای ایران از لنز جمشید اکرمی»، «76 دقیقه و 15 ثانیه با عباس کیارستمی» سیف الله صمدیان، و «مغزهای کوچک زنگ زده» هومن سیدی را به پرده سینما می برد.
پرسش و پاسخ با برخی از کارگردانان این آثار دیگر برنامه تدارک دیده شده در این فستیوال است.
قرار است در پایان این فستیوال، نسبت به هفت اثر به نمایش درآمده از جمله حکایت دریا، خوک، هندی و هرمز، مارموز، خانه و مغزهای کوچک زنگ زده مورد قضاوت قرار گیرند و یکی از آنها جایزه این دوره را دریافت خواهد کرد.

 

منبع: خبرگزاری برنا

خبر بعدی:

شرکت های ایتالیایی حاضر به چشم پوشی از بازار ایران نیستند

رم - ایرنا - نشریه 'هافینگتون پست' ایتالیا با اشاره به تحریم های آمریکا علیه ایران و چشم انداز رکود اقتصادی در سال 2019 در ایتالیا نوشت: شرکت های کوچک و متوسط ایتالیایی حاضر به چشم پوشی از بازار ایران نیستند.

به گزارش روز شنبه ایرنا، این نشریه ایتالیایی در مقاله ای با عنوان 'ایران - ایتالیا در کلاس انعطاف پذیری و استقامت: ماجرایی در دوره ترامپ' افزود: در دوره ای که ایران تحت فشارهای شدید دولت ترامپ علیه اقتصاد خود قرار دارد و حتی در چارچوبی فراملی شرکت های اروپایی علاقه مند به کار با آن کشور تهدید به مجازات می شوند، کارآفرینان ایتالیایی و ایرانی ماجرای دیگری دارند که عبارت است از عزم جزم آنها برای ادامه همکاری با یکدیگر به رغم دشواری های موجود.
هر چند شرکت هواپیمایی آلیتالیا از ماه دسامبر سال گذشته پروازهای خود را از رم به تهران قطع کرد و شایعات مربوط به ازسرگیری آن هنوز تایید نشده و بسیاری از شرکت های بزرگ اروپایی ایران را ترک کرده اند، اما شرکت های کوچک و متوسط ایتالیایی حاضر به چشم پوشیدن از بازار آن کشور نیستند.
بازار ایران با 80 میلیون نفر جمعیت که 60 درصد آنها زیر 30 سال سن دارند، از نیروی کار ماهر و متخصص برخوردار بوده و در پی دستیابی به فناوری های پیشرفته برای صنایع خود است.
در گفت وگو با کارآفرینان ایتالیایی علاقه مند به کار با ایران می توان فهمید که ابهامات ناشی از سیاست های خصمانه ترامپ بر آینده سایه انداخته و باعث نگرانی می شود، اما باعث یاس و تسلیم نمی شود.
با توجه به دشواری های اقتصاد ایتالیا و پیش بینی رکود اقتصادی در سال 2019 بر اساس گزارش سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، کارآفرینان ایتالیایی در پی یافتن راه های جدیدی برای ادامه تجارت با ایران هستند.
برای مثال، یک شرکت کوچک ایتالیایی که از 10 سال پیش با ایران کار می کند، تصمیم گرفته با یک شرکت ایرانی وارد سرمایه گذاری مشترک شود تا آنچه را که به دشواری به ایران صادر می کند، همانجا تولید کند.
'فایننشال تایمز' چند روز پیش از تهران گزارشی با همین مضمون در مورد شرکتی با سرمایه گذاری مشترک در زمینه تولید ماشین آلات کار با چوب منتشر کرده بود.
شرکت ایتالیایی پس از اینکه دیگر قادر نبود قطعات یدکی مورد نیاز خریداران ایرانی را از طریق شرکت های حمل و نقل پستی مانند 'دی اچ ال' یا 'یو پی اس' به آن کشور صادر کند، به فکر سرمایه گذاری مشترک در ایران افتاد.
درآمد سالیانه این شرکت ایتالیایی برابر با چهار میلیون یورو است که یک هشتم آن از محل کار با ایران تامین می شود. هر چند این رقم درآمد قابل توجهی نیست، اما در ایتالیا مانند ایران، همین شرکت های کوچک هستند که به اشتغال و تامین معیشت خانواده ها کمک می کنند.
ایتالیا به دلیل تحریم های ترامپ نتوانسته توافق های تجاری شرکت های بزرگ خود با ایران به ارزش 30 میلیارد یورو را به تحقق برساند.
صنایع بزرگ ایتالیایی مجبور شده اند بین بازار ایران و مجازات های آمریکا یکی را انتخاب کنند اما قضیه برای شرکت های کوچک فرق می کند.
برخی شرکت های کوچک و متوسط ایتالیایی که به کار با ایران ادامه می دهند، علاقه ای به فاش کردن فعالیت های خود ندارند زیرا شبکه کنترل آمریکا شدیدأ فعال است تا چنین شرکت هایی را شناسایی و با تهدید به مجازات، از تجارتشان با ایران جلوگیری کند.
برای مثال، گروه 'اتحاد علیه ایران هسته‌ ای' (United Against Nuclear Iran) دست اندرکار تنظیم دو فهرست از شرکت های 'خوب' و 'بد' است.
اما کارآفرینان ایتالیایی که در سال 2018 در 33 ابتکار عمل هماهنگ شده از سوی موسسه تجارت و سرمایه گذاری ایتالیا 'ICE-ITA' تهران، از جمله نمایشگاه تخصصی ماشین آلات نساجی در تهران شرکت کرده اند، با نگرانی کمتری به آینده نگاه می کنند.
در سال 2017، یعنی یک سال پیش از اعمال دوباره تحریم های امریکا، حجم مبادلات تجاری بین ایران و ایتالیا از مرز پنج میلیارد یورو عبور کرد و ایتالیا بار دیگر در مقام شریک اول تجاری ایران در اروپا قرار گرفت.
در هشت ماه اول سال 2018 و پیش از اعمال تحریم ها، مبادلات تجاری بین دو کشور به سه و نیم میلیارد یورو رسیده بود.
در سال 2018 نزدیک به 180 کارآفرین ایرانی برای مذاکره با کارآفرینان ایتالیایی به کشور ما سفر کردند و در دو ماه نخست سال 2019، تعداد آنها نزدیک به 30 تن بوده است.
این ارقام از یک سو نشان دهنده اراده ایتالیایی ها برای کار با ایران است و از سوی دیگر نشان می دهد که ایرانی ها هنوز اعتماد خود به ایتالیا را به عنوان شریک ارجح در اروپا از دست نداده اند.
اما شرکت های دو کشور چگونه می توانند بدون برخورداری از همراهی بانک های ایتالیایی با یکدیگر کار کنند؟
ایرانی ها با تکیه بر تجربه خوبی که به دلیل سالها تحریم به دست آورده اند، بار دیگر به راه هایی بازگشته اند که فکر می کردند پس از توافق سال 2015 دیگر استفاده ندارد.
از جمله این راه ها، با توجه به فعال نبودن اینستکس، می توان به گشودن دفاتر تجاری در کشورهای ثالث برای عبور دادن پول و کالا، استفاده از
'money transfer'، مبادلات تهاتری بین واردات و صادرات و استفاده از ارزهای غیردلار و غیر یورو اشاره کرد.
البته پیمودن چنین مسیرهایی باعث افزایش بهای کالا می شود که بر دوش مصرف کننده نهایی در ایران سنگینی خواهد کرد که در کشورش بر اساس آمار رسمی با تورمی برابر با 42 و نیم درصد روبرو است.
شرکت های ایرانی امروز برای بقای خود به روش های مدرن تری نسبت به گذشته متوسل می شوند و برای مثال می توان از 'دیجی کالا' که شرکت آمازون ایران به شمار می رود، نام برد.
این شرکت که کار خود را با فروش آنلاین کالاهای کوچک آغاز کرده بود، طی 12 سال گذشته توانسته زمینه های بسیار متنوعی را برای ارائه کاتالوگی با 800 هزار قلم کالا فراهم کند.
موسسان دیجی کالا، که از فناوری دیجیتال پیشرفته استفاده می کند، دو جوان ایرانی هستند که در میان دستیاران ارشد آنها اتباع خارجی نیز به چشم می خورند.
2500 تا 2700 کارمند این شرکت به صورت متوسط 29 سال سن دارند و فعالیت دیجی کالا به رغم تحریم های ترامپ، همچنان ادامه دارد.
البته در سال گذشته این شرکت مجبور شد برخی کالاها را از کاتالوگ خود حذف کند اما اقلام حذف شده را با مواد غذایی و وسایل منزل جایگزین کرد.
این موسسه به تازگی در ابتکار عملی در حمایت از صنایع ایرانی اعلام کرد که محصولات تازه غذایی را در سه ساعت و با بهای رقابتی در تهران تحویل می دهد.
دیجی کالآ اخیرأ در فروشگاه های زنجیره ای عظیم هایپر استار سرمایه گذاری کرده است.
یکی از بزرگترین فروشگاه های هایپراستار در ایران مال در شمال غربی تهران واقع است که بزرگ‌ترین مجتمع تجاری و مرکز خاورمیانه به شمار می آید و افتتاح بخش های مختلف آن به تدریج صورت می گیرد.
هایپر استار و ایران مال از جمله مراکز مورد انتخاب اهالی تهران در روزهای اخیر برای انجام خریدهای نوروزی شان بوده است که البته امسال به دلیل مشکلات اقتصادی، کمتر از سالهای گذشته بوده است.
همچنین سفر 'غلامرضا انصاری' معاون وزیر امور خارجه ایران به ایتالیا و بویژه دیدار او با 'مانلیو دی استفانو' همتای ایتالیایی اش، بازتاب خوبی در رسانه های جمعی در ایران داشته است.
اروپام ** 461 ** 1071

رئیس‌‌جمهور: سال جدید، سال مهار تورم، متعادل‌کردن قیمت ارز و دوستی بیشتر با همسایگان است

پرویز پرستویی: حکایت عادل فردوسی‌پور مانند استاد شجریان است

بازیگران سریال (نون خ) سعید آقاخانی و نقش هایشان +زمان پخش

کلیدواژه: پرسش و پاسخ سینمای ایران فرهنگی هنری کمال تبریزی نیویورک

منبع این خبر، وبسایت www.borna.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۶۹۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ضرب و شتم زن سالخورده توسط مرد جوان در مترو! + فیلم
 • اجرای زنده ارکسترهای ایرانی در نوروزگاه عید شرقی اراضی عباس‌آباد + زمان اجرا
 • استان کرمان ظرفیت های مناسبی در عرصه معادن دارد/پرداخت تسهیلات یارانه ای به واحدهای کوچک و متوسط در قالب رونق تولید
 • مساجد اصفهان، شکوه معماری اسلامی، ظرفیتی برای توسعه گردشگری
 • مساجد اصفهان، شکوه معماری اسلامی
 • مخاطبان سینمای ایران محروم از دیدن فیلم خوب
 • بهار ۹۸| تپه عباس آباد همدان؛ گالری نقاشی خالق + فیلم
 • پنج روایت از تحولات «سینمای ۹۷»/ معمای بی‌پاسخ «پول‌های مشکوک»
 • ۱۰ فیلم پرفروش سینمای ایران در سال ۹۷ اعلام شد
 • نقش سعودی در تحریک امارات برای ادعای مالکیت مجدد چیست؟
 • فستیوال رقص کوردی در مهاباد برگزار می‌شود
 • پشت‌پرده ادعای مضحک یک کشور تازه تاسیس درباره جزایر ایرانی
 • وطن محبوبه بی‌بدیل ماست / فرهنگ را مردم می‌سازند، نه دولت‌ها و حکومت‌ها
 • ◄ نقش قطارهای درون‌شهری و حومه‌ای در تخلیه اضطراری
 • دبیرکل سازمان ملل:باید علیه تنفر مسلمان ستیز متحد شویم
 • هزارپا نخستین فیلم ۳۰ میلیاردی تاریخ سینمای ایران/پرفروش‌ترین فیلم سال ۹۷
 • نیویورک تایمز مطرح کرد: مورد عجیب انتخابات 2020 و کاندیداهای مرد آن
 • ساعت و زمان پخش سریال و فیلم های صدا و سیما در نوروز 98
 • ساعت پخش فیلم های سینمایی در نوروز 98