«تولسی گابارد» نماینده زن و دموکرات از ایالت هاوایی در کنگره آمریکا برای رقابت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ این کشور اعلام آمادگی کرد.
این زن عضو کنگره که از اهالی جزایر ساموآ و یک هندو است، کهنه سرباز جنگ عراق و یکی از منتقدان برجسته سیاست «تغییر رژیم» آمریکا در سوریه بشمار می رود.
گابارد در گفتگو با خبرگزاری سی ان ان اظهار داشت: «من تصمیم گرفته ام که رقابت کنم و ظرف یک هفته آینده نامزدی خود را بطور رسمی اعلام می کنم».


وی در ادامه میزان دسترسی به خدمات بهداشتی، اصلاح سیستم کیفری و تغییرات اقلیمی را به عنوان موضوعات محوری کارزارهای انتخاباتی خود مطرح کرد.
گفتنی است که تولسی گابارد در سال ۲۰۱۲ با پیروزی در انتخابات کنگره، به مجلس نمایندگان آمریکا راه یافت و در حال حاضر، در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان فعالیت می کند. وی همچنین در واحد پزشکی گارد ملی ایالت هاوایی خدمت کرده و به کویت و عراق نیز اعزام شده است.
وی در سال ۲۰۱۶ پس از اعلام حمایت از نامزدی «برنی سندرز» در انتخابات ریاست جمهوری، از سمت معاونت کمیته ملی حزب دموکرات کناره گیری کرد.
با توجه به موضع ضدجنگ گابارد در قبال سوریه، وی یکی از نامزدهای احتمالی برای تصدی پست وزارت امور خارجه آمریکا در دولت ترامپ بوده است و حتی در نوامبر ۲۰۱۶ با رئیس جمهور منتخب در برج ترامپ دیدن کرد؛ اما در نهایت، نتیجه ای حاصل نشد.
در ماه ژانویه ۲۰۱۷، گابارد در یک سفر ظاهراً حقیقت یاب عازم سوریه شد، که این امر خشم مقامات واشنگتن را برانگیخت. وی همچنین لایحه ای به کنگره ارائه کرده که فروش تسلیحات آمریکا به تروریستها را غیرقانونی می سازد.
هنوز مشخص نیست که آیا گابارد با توجه به اختلاف نظرهای خود با هم حزبیانش بر سر موضوعات سیاست خارجی، از حمایت کافی همقطاران دموکرات خود برخوردار می شود یا خیر.

 

منبع: افکارنيوز

خبر بعدی:

جدال پلوسي و ترامپ بر سر تعطيلي دولت/ سخنراني سالانه رئيس جمهور آمريکا لغو شد

خبرگزاري آريا- نانسي پلوسي در واکنش به تعطيلي دولت آمريکا از ترامپ خواست سخنراني ساليانه خود را لغو کند.
به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري آريا، سخنراني سالانه «دونالد ترامپ»، رئيس‌جمهور آمريکا موسوم به «سخنراني وضعيت کشور» به دليل تعطيلي بخش‌هايي از دولت فدرال لغو شده است.
يک نماينده ارشد کنگره آمريکا روز چهارشنبه گفته سخنراني سالانه «دونالد ترامپ»، رئيس‌جمهور آمريکا موسوم به «سخنراني وضعيت کشور» به دليل تعطيلي بخش‌هايي از دولت فدرال لغو شده است.
به نوشته رويترز، «نانسي پلوسي»، رئيس‌ مجلس نمايندگان آمريکا که وظيفه دعوت از رئيس‌جمهور براي ايراد اين سخنراني را بر عهده دارد گفت: «سخنراني وضعيت کشور لغو شده است. تا وقتي که دولت تعطيل باشد کارهايمان طبق روال عادي پيش نخواهد رفت.»
رئيس مجلس نمايندگان آمريکا از دونالد ترامپ رئيس جمهور اين کشور خواست به علت تعطيلي بخشي از دولت فدرال و مسائل امنيتي، سخنراني ساليانه ي خود را به زمان ديگري واگذارد. نانسي پلوسي روز چهارشنبه متن نامه اي را منتشر کرده که به دونالد ترامپ نوشته بود و در آن درباره ي سخنراني ساليانه که قرار است روز 29 ژانويه اتفاق بيافتد و همزمان در سراسر آمريکا پخش خواهد شد ابراز نگراني کرد.
ارشدترين نماينده دموکرات در مجلس نمايندگان آمريکا گفت پليس مخفي و دستگاه سري مسئوليت هماهنگي و برنامه ريزي براي اين رويداد را بر عهده دارند اما دستگاه سري و اداره امنيت داخلي 26 روز است تامين بودجه نشده اند و اداره هاي مهم به علت مرخصي بدون حقوق کارکنان فلج شده است.
در نامه ي پلوسي به ترامپ آمده است: «با توجه به نگراني هاي امنيتي و در صورتي که دولت اين هفته از تعطيلي خارج نشود، پيشنهاد مي کنم در همکاري با يکديگر، تاريخ مناسب تري را براي پس از بازگشايي دولت مشخص کنيم تا اين سخنراني اتفاق بيافتد و شما سخنراني ساليانه ي خود را به صورت نوشته شده در روز 29 ژانويه به کنگره بدهيد.»
پلوسي خاطرنشان کرد: آماده سازي اين رويداد و برنامه ريزي جزئيات آن هفته ها زمان لازم دارد.
بخشي از دولت فدرال از روز 22 دسامبر تاکنون بر سر درخواست ترامپ براي 5.7 ميليارد دلار بودجه ي ساخت ديوار در مرز مکزيک و گنجاندن آن در لايحه بودجه ي دولت تعطيل است. دموکرات ها از تامين بودجه براي ديوار خودداري کردند. ترامپ در دوران انتخابات رياست جمهوري سال 2016 قول داد ديوار را بسازد و پولش را از مکزيک بگيرد.
کاخ سفيد واکنشي آني به نامه ي پلوسي نشان نداد.

ترامپ: چرا نانسي پلوسي حقوق مي گيرد؟!
توئيت ترامپ در توئيتي نوشت: چرا زمانيکه مردم آمريکا حقوق نمي گيرند، نانسي پلوسي حقوق مي گيرد؟
دونالد ترامپ در توئيت خود از حقوق گرفتن رئيس مجلس نمايندگان آمريکا در زمان تعطيلي و حقوق نگرفتن کارکنان دولت فدرال اين کشور انتقاد کرد و نوشت:«چرا وقتي مردمي که کار مي کنند حقوق نمي گيرند، به نانسي پلوسي حقوق داده مي شود؟»

پاسخ دموکرات ها به درخواست ترامپ
دموکرات ها درخواست ترامپ را براي بحث درباره تعطيلي دولت رد کردند.
به گزارش شبکه تلويزيوني الجزيره، شماري از اعضاي دموکرات مجلس نمايندگان آمريکا درخواست دونالد ترامپ را براي بحث پيرامون تعطيلي دولت نپذيرفتند.
در همين حال دونالد ترامپ با ارسال پيامي در صفحه توئيتر خود نوشت: نظرسنجي ها نشان مي دهد که مردم (آمريکا) به تدريج بحران انساني و جرايم در مرزها را درک مي کنند. آمارها به سرعت افزايش مي يابد و (شمار اين افراد) بيش از پنجاه درصد است. دموکرات ها بزودي به عنوان حزب جرم شناخته خواهند شد. مضحک است که آنها، امنيت مرزي نمي خواهند!

ترامپ بار ديگر احداث ديوار مرزي در جنوب آمريکا را خواستار شد
دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريکا با ارسال پيامي در صفحه توئيتر خود نوشت:«در حال حاضر 77 ديوار بزرگ يا مهم در سراسر دنيا ساخته شده است و 45 کشور نيز سرگرم برنامه ريزي يا ساخت ديوارها هستند. فقط از سال 2015 تاکنون بيش از هشتصد مايل (1287 کيلومتر) ديوار در اروپا ساخته شده است. همه آنها نيز حدود 100 درصد موفق شناخته شده اند. جرم در مرزهاي جنوبي کشورمان را متوقف کنيد!»
ترامپ در صفحه توئيتر خود با افزودن علامت (#2020) که احتمالا به انتخابات رياست جمهوري آمريکا در سال 2020 مرتبط مي شود، نوشت: «اين آشکار و آشکارتر مي شود که دموکرات هاي راديکال، حزب (هوادار) مرزهاي باز و جرم هستند. آنها اصلا نمي خواهند با بحران انساني بزرگ در مرزهاي جنوبي ما سر و کار داشته باشند.»

توزيع نسخه هاي جعلي روزنامه واشنگتن پست عليه ترامپ
روابط عمومي روزنامه واشنگتن پست از توزيع نسخه جعلي اين روزنامه در پايتخت آمريکا خبر داد و افزود نسخه جعلي پر از اخباري عليه دونالد ترامپ است.
به گزارش شبکه تلويزيوني الجزيره، اين روزنامه در بيانيه اي که در توئيتر منتشر کرد، افزود، نسخه جعلي روزنامه، که مشابه چاپ ورقه اي واشنگتن پست تهيه و در مناطقي متعدد از واشنگتن توزيع شده است پر از مقالاتي عليه دونالد ترامپ بوده است ضمن اينکه نسخه اينترنتي آن نيز در يک پايگاه اينترنتي نامشخص منتشر شد و هنوز مشخص نيست چه کساني در پشت اين قضيه قرار دارند.
در مقاله اصلي نسخه جعلي واشنگتن پست آمده است، ترامپ به دليل اعتراضات گسترده زنان، استعفا و دفترش را به مقصد تفريحگاه يالتا در شبه جزيره کريمه ترک کرده است.

هشدار سناتور آمريکايي درباره پيامدهاي تعطيلي دولت
سناتور دموکرات بن کاردين در مصاحبه با شبکه تلويزيوني بلومبرگ گفت : اثرات تعطيلي دولت در آمريکا فاجعه بار بوده است.
وي افزود اگر ميچ مک کانل اجازه دهد ، اولويت نخست ما بازگشايي دولت است. من در سنا شاهد توافقي جمعي براي بازگشايي دولت بودم اما سناتور مک کانل با طرح ما مخالف است. به نظرم نمايندگان دموکرات و جمهوري خواه در سنا معتقدند که ما به بازگشايي دولت نياز داريم. ما بايد با اقدامات قانوني به موضوع امنيت مرزي رسيدگي کنيم. در اين راه بايد هزينه داد. اما ما بايد دولت را بازگشايي کنيم. ما نبايد اجازه دهيم که مردم آمريکا در جريان اين مذاکرات گروگان گرفته شوند.
وي در در پاسخ به اين سوال که ترامپ اعلام کرده است اگر دولت بازگشايي شود آنگاه قدرت چانه زني خود را از دست خواهد داد‌ آيا او درست مي گويد، تصريح کرد : خير ، او هرگز درست نمي گويد. امنيت مرزي موضوعي مهم براي مردم آمريکا است. مهاجرت هم موضوعي مهم براي مردم آمريکا است. ما متعهد به رسيدگي به اين مسايل هستيم. ما اين موضوع را در بودجه هاي گذشته بررسي کرده ايم. ما بايد اجازه دهيم فرآيندي قانوني پيش برود. ما به امنيت مرزي متعهد هستيم.
کاردين گفت : مذاکرات بيشتري بين نمايندگان جمهوري خواه و دموکرات در نظر گرفته شده است. من نمي خواهم که پيش داوري کنم. ما به دنبال بررسي راه هاي بازگشايي دولت هستيم. ما مي خواهيم که به موضوع امنيت مرزي و مهاجرت رسيدگي کنيم. ما وجود چالش با رييس جمهور را تاييد مي کنيم. او نه تنها تلاش کرده است که همه ما را گروگان بگيرد بلکه مذاکره کنندگان خودش را هم تضعيف کرده است. ما اين موضوع را تاييد مي کنيم که اولويت کشور ما امنيت نيروي فدرال است. ما تمام تلاش خود را براي بازگشايي دولت انجام مي دهيم.

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

جمال عرف معاون سياسي وزارت کشور شد

کلیدواژه: کنگره آمریکا رقابت انتخابات ریاست جمهوری هندو جنگ عراق سوریه انتخابات کویت عراق وزارت امور خارجه دولت رئیس جمهور برج خشم واشنگتن لایحه انتخابات ریاست جمهوری رقابت وزارت امور خارجه آمریکا ترامپ

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۷۲۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بانوی محجبه کنگره آمریکا برای عربستان دردساز شد
 • دموکرات ها با رموز موفقیت در توئیتر آشنا می شوند
 • رهبر سوسیال دموکرات سوئد برای بار دوم نخست وزیر شد
 • نخستین نماینده زن مسلمان کنگره آمریکا، عربستان را به چالش می‌کشد
 • مخالفت جمهوری‌خواهان با سفر نماینده مسلمان کنگره آمریکا به فلسطین
 • ترامپ عامل اختلاف میان اعضای کنگره آمریکا
 • دستور تلافی جویانه ترامپ برای توقف پرواز مخالفانش در کنگره
 • رئیس مجلس نمایندگان از ترامپ خواست به کنگره نرود
 • رهبران حزب دموکرات آمريکا از ترامپ خواستند به کنگره نرود
 • نامه رییس دموکرات محلس آمریکا به ترامپ: برای سخنرانی سالانه به کنگره نیا از کاخ سفید سخنرانی کن
 • پیشنهاد رییس دموکرات محلس آمریکا به ترامپ: برای سخنرانی سالانه به کنگره نیا از کاخ سفید سخنرانی کن
 • اولین رقیب ترامپ در انتخابات 2020 مشخص شد
 • مخالفت دموکرات ها با حضور ترامپ در کنگره
 • مخالفت دموکرات‌ها با سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره
 • پلوسی خواستار تعویق سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره
 • شاگردان لیپی رقیب تایلند شدند
 • سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره آمریکا لغو شد
 • دمکرات های کنگره آمریکا سخنرانی سالانه ترامپ را لغو می کنند
 • پلوسی از ترامپ خواست سخنرانی سالانه‌اش در برابر کنگره را به تعویق بیندازد