عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با اشاره به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور گفت: شما که اینگونه از بی‌وفایی‌ها گله می‌کنید چرا به رئیس دفتر خودتان تذکر نمی‌دهید تا با اظهاراتش موجب دلخوری حامیان دولت نشود. ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۴:۰۰ سیاسی سیاست ایران نظرات - اخبار سیاسی -

محمدجواد حق‌شناس، عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اظهارات اخیر محمود واعظی، مبنی بر عدم ائتلاف با اصلاح‌طلبان تندرو در انتخابات سال 92 و 96 گفت: اظهارات آقای واعظی با واقعیات انطباق ندارد.

واکنش هادی غفاری به واعظی: اصلاح‌طلبان مردم را متقاعد کردند به روحانی رای دهندپاسخ مجدد واعظی به اصلاح‌طلبان: با تندروها در 92 و 96 ائتلاف نداشتیماز «تمامیت‌خواهی» تا «طلبکاری»؛ حمله روزنامه‌های اصلاح‌طلب به واعظیواکنش ابطحی به گفتگوی تسنیم با رئیس دفتر روحانی؛ "مجسمه واعظی را باید طلا گرفت"

 

وی افزود: آقای روحانی در شرایطی در سال 92 وارد عرصه رقابت‌ها شد که علاوه بر رد صلاحیت مرحوم آقای هاشمی، بسیاری از چهره‌های  شناخته شده‌ جریان اصلاحات، نیز به دلیل رد صلاحیت از حضور در انتخابات بازمانده بودند.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی درباره نقش حزب اعتدال و توسعه در پیروزی روحانی در انتخابات 92 گفت: در سال 92 هیچ‌ یک از مردم شناختی از حزب اعتدال و توسعه نداشتند که بخواهند با در نظر گرفتن حمایت این حزب از آقای روحانی موجب پیروزی ایشان در انتخابات آن سال شود. بنابراین اگر حمایت اصلاح‌طلبان نبود؛ قطعا آقای روحانی نمی‌توانست پیروز انتخابات شود.

*واعظی شناختی از فضای سیاسی کشور ندارد

حق‌شناس با بیان اینکه اظهارات اخیر آقای واعظی ناشی از عدم شناخت وی از  فضای سیاسی کشور در سال‌های قبل و همچنین عدم شناخت کافی از  جایگاه حزب متبوعش در جامعه است، خاطرنشان کرد: بدون شک اینگونه اظهار نظرات لطمه جدی به آقای روحانی می‌زند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: آقای روحانی در مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی از برخی بی‌وفایی‌ها ابراز گله‌مندی کرد. سوال من از آقای روحانی این است "شما که اینگونه از بی‌وفایی‌ها گله می‌کنید چرا به رئیس دفتر خودتان تذکر نمی‌دهید تا اظهاراتی را بیان نکند که مورد دلخوری جامعه و کسانی شود که تلاش جدی برای حضور شما در این جایگاه انجام دادند؟"

*تاکنون تلاشی برای تشکیل کارگروه مشترک دولت و اصلاح‌طلبان انجام نشده است

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با اشاره به نشست مشترک چند ماه‌ قبل برخی فعالان اصلاح‌طلب با روحانی که نتیجه آن تشکیل کارگروهی برای تبادل نظر میان اصلاح‌طلبان و دولت بود، گفت: متاسفانه تاکنون تلاشی برای تشکیل این کارگروه از سوی آقای واعظی که به عنوان رئیس دفتر رئیس‌جمهور ماموریت فراهم کردن شرایط تشکیل این کارگروه مشترک را برعهده داشتند، انجام نشده است. 

وی ادامه داد: ارتباط مستمر احزاب و تشکل‌های سیاسیِ تاثیرگذار با دولت این امکان را برای رئیس جمهور فراهم می‌کند که در روزهای سختی که اداره جامعه نیاز به تدبیر بیشتری دارد، از پتانسیل این گروه‌های سیاسی استفاده کند. البته  این ارتباطات نباید محدود به اصلاح‌طلبان شود و دیگر گروه‌های سیاسی نیز باید با دولت ارتباط و تعامل داشته باشند؛ زیرا هر جناح سیاسی در جامعه نقش و تاثیرگذاری خاص خود را دارد.

این عضو شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که با توجه به اظهار نظرات اخیر آقای واعظی، آیا این انتظار می‌رود که در آینده نزدیک شاهد تشکیل کارگروه مشترک اصلاح‌ طلبان با دولت باشیم؟ گفت: من آقای واعظی را آدم باهوشی می‌دانم. درک دقیقی از بیان چنین اظهاراتی از جانب ایشان ندارم. امیدوارم بتوانند، درباره این اظهارنظرات توضیح دهند، زیرا این سخنان نه به نفع دولت و رئیس جمهور است و نه به نفع جامعه.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که منظور رئیس‌دفتر رئیس جمهور از اصلاح‌طلبان تندرو چه کسانی است؟ تصریح کرد: در هر دو جریان اصلاح‌طلب و اصولگرا چهره‌های تندرو حضور دارند  اما فکر می‌کنم در فضای امروز جامعه دیگر از این واژه‌ گذر کرده باشیم. گروهی از اصلاح‌طلبان را که در مقطعی  بحث عبور از رئیس دولت اصلاحات و یا تحریم انتخابات را مطرح می‌کردند را می‌توان در دایره افراد تندرو به حساب آورد.

انتهای پیام/

R1455/P/S1,1412/CT1 واژه های کاربردی مرتبط حسن روحانی احزاب اصلاح طلب محمود واعظی

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

به هیچ وجه مطالبات به حق اصلاح طلبان را فراموش نکردیم

خرداد؛ رئیس فراکسیون امید با اشاره به تلاشهای صورت گرفته برای رفع حصر، از دیدار انجام شده در گذشته توسط کارگروه رفع حصر فراکسیبون امید با سران قوا و برخی مسئولین که در این خصوص موثر هستند خبر داد و تاکید کرد:به هیچ وجه مطالبات به حق اصلاح طلبان را فراموش نکردیم و پشت گوش نینداخته ایم . البته خود را درگیر حاشیه ها و حاشیه سازها نمی کنیم و سالها است که خود را آماده برخی تخریب ها کرده ام .
به گزارش خرداد به نقل از ایلنا، محمدرضا عارف در دیدار با جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های استان اردبیل ،سرمایه اصلاح‌طلبان را  جوانان و دانشجویان دانست و با بیان اینکه   تفکر اصلاح طلبی ریشه در آرمان های انقلاب دارد ،گفت:حاکمیت تفکر اصلاحات پاسخگویی به مطالبات مردم است و ظرفیت پاسخگویی به این مطالبات از ویژگی های بارز جریان اصلاح طلبی است .
وی افزود : هزینه های اصلی جریان اصلاحات را جوانان پرداخت کردند . در اواخر دهه 80 که ناامیدی بر این جریان سایه افکنده بود شما جوانان بودید که در دهه 90 نسل اولی ها را به تعبیری به جلو  هل دادید و  بی انگیزگی که در بدنه جریان اصلاحات حاکم بود با حضور موثر شما در سال 92 به امید تبدیل شد . واقعیت اینست که خلق حماسه های سال 92 ، 94 و 96 بر عهده جوانان بوده است 
رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان یادآور شد : رویکرد ما در دهه 90 این بود که در چارچوب منافع ملی و منافع جریانی در انتخابات نقش آفرین باشیم و اتفاقا" شما جوانان به صورت موثر نقش آفرینی کردید.
به ائتلافی که در سال 94 انجام شد نقد جدی داریم
وی با اشاره به ائتلاف صورت گرفته در انتخابات مجلس دهم ،خاطرنشان کرد: به ائتلافی که در سال 94 انجام شد نقد جدی داریم و آثار آن ائتلاف را هر روز در مجلس مشاهده می کنیم راهبرد ما در سال 94 راهبرد سلبی بود در برخی حوزه ها در انتخابات مجلس دهم به اندازه کافی کاندیدا نداشتیم و هدف این بود که مجلس در اختیار عده ای تندرو قرار نگیرد و به همین دلیل ائتلاف کردیم و نتیجه آن لیست امید شد .
عارف در همین زمینه ادامه داد : افرادی در داخل لیست امید قرار گرفتند که در ظاهر با ما همراهی می کردند ولی در باطن به گونه دیگری رفتار کردند و عده ای نیز در مجلس رو در روی ما قرار گرفتند  اگرباز هم  به شرایط سال 94 برگردیم احتمال انجام این ائتلاف وجود دارد .
بعد از تشکیل مجلس دهم هجمه ها به فراکسیون امید آغاز شد
وی تصریح کرد: بعد از تشکیل مجلس دهم هجمه ها به فراکسیون امید آغاز شد و علی‌رغم این هجمه ها در انتخابات سال 96 مردم به رویکرد جریان اصلاحات مجددا  رای دادند و این اعتماد مردم سرمایه معنوی بزرگی است و البته ظرفیت گفتمان اصلاحات را نیز نشان می دهد.
بسیاری از مطالبی که درباره فراکسیون امید گفته می شود واقعیت ندارد
رئیس فراکسیون امید خاطرنشان کرد :امروز این سرمایه هدف گیری شده است و حقیقت این است که بسیاری از مطالبی که درباره فراکسیون امید گفته می شود واقعیت ندارد و در این راستا است.اگرچه از نقد عملکرد فراکسیون امید برای اصلاح عملکرد در آینده ،استقبال می کنیم.
قرار نیست سنگ در چاه بیندازیم
وی با بیان اینکه اگر عملکرد فراکسیون امید برای مردم تشریح شود افکار عمومی مطلع می شود که چه کارهایی را کرده ایم و چه کارهایی هم صورت نگرفت ،اظهار داشت :البته قرار نیست سنگ در چاه بیندازیم برخی کارها را انجام ندادن در شرایط فعلی هنر است.
برخی اظهارنظرها در داخل جبهه اصلاحات تصادفی نیست
عارف با تاکید بر اینکه رمز موفقیت ما در دهه 90 انسجام،وحدت و همدلی در درون جریان اصلاحات  بوده است ،گفت: جالب است که امروزه  هم در درون و هم در بیرون از جریان اصلاحات این انسجام را مورد هدف قرار داده اند . برخی اظهارنظرها در داخل جبهه اصلاحات تصادفی نیست و بعضا" مدیریت شده مطرح می شود.
وی با اشاره به حمایت اصلاح طلبان از دولت روحانی ،تاکید کرد:  سئوالی که مطرح است این است که آیا اصلاح طلبان توانسته اند در جایگاهی که برای آن هزینه پرداخت کرده اند بخصوص در حمایت از دولت قرار بگیرند؟  مطمئنا" جواب منفی است . باید مسئولیت حمایت خود را از دولت بپذیریم البته شرایط این دولت را نیز باید درنظر گرفت.
برجام دستاورد ارزشمند دولت روحانی است
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  یکی از دستاوردهای ارزشمند دولت روحانی  را برجام دانست و گفت: به جای آنکه با یک اجماع ملی از این دستاورد ارزشمند حمایت شود چه برخوردها که با آن نکردند. البته معتقدم دولت باید قدرتمند تر و منسجم تر عمل کند .
فراکسیون امید باید پاسخگو باشد
وی درباره نقش نظارتی شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان نیز گفت: در دوره جدید شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان قرار است نقش نظارتی بر فراکسیون امید و دیگر نهادهای برآمده از شورای عالی اصلاح طلبان تقویت شود و فراکسیون امید و نهادی مانند شوراهای اسلامی شهر و روستا در کلان شهرها نیز باید پاسخگو باشند .
اگر برای صدا و سیما خارج از این سازمان تصمیم‌گیری می‌شود مدیرانش بگویند اختیاری ندارند
رئیس فراکسیون امید همچنین در پاسخ به سوال یکی از حاضرین در جلسه درباره رویکرد صدا و سیما نسبت به اصلاح طلبان ،گفت:صدا و سیما که باید به مفهوم واقعی رسانه ملی باشد عملا در قامت رقیب جریان اصلاحات عمل می کند و به جای  آنکه در شرایط سخت فعلی با دولت همراهی کند با برنامه های سفارشی به دنبال تضعیف دولت است اگر برای صدا و سیما خارج از این سازمان تصمیم گیری می شود و برنامه ها جای دیگر تهیه می شود مدیران آن اعلام کنند اختیاری عملا ندارند .ادامه روندی که صدا و سیما در پیش گرفته است مطمئنا به ضرر این رسانه تمام خواهد شد.
محافظه کاری در ذات گفتمان اصلاحات نیست
عارف همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه محافظه کاری در ذات گفتمان اصلاحات نیست، تصریح کرد: شخصا" با اینکه گفته می شود اصلاح طلبان محافظه کار شده اند مخالفم بعضی تدبیرهایی که صورت می گیرد را نباید به نام محافظه کاری تعبیر کرد .
دیدار با سران قوا برای رفع حصر
وی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان درباره اقدامات صورت گرفته در ارتباط با رفع حصر نیز گفت:در ارتباط با رفع حصر پیگیری های زیادی انجام شد و کارگروهی که برای این موضوع در فراکسیون امید تشکیل شد نیز به صورت جدی موضوع رفع حصر را پیگیری کرد و به همین دلیل جلساتی را نیز با سران قوا و برخی مسئولین که در این خصوص موثر هستند برگزار شد توقع ما رفع کامل حصر است البته برای اینکه پیگیری ها به نتیجه برسد اقدامات خود را خیلی رسانه ای نکردیم. به عنوان مثال در مورد پرونده محیط زیستی ها نیز چندین جلسه شخصا با خانواده آنها برگزار کردم  البته به دلیل اختلاف نظر کارشناسی دو نهاد امنیتی و طلاعاتی  درباره پرونده آنها نتیجه موردنظر ما هنوز حاصل نشد و امیدواریم دادگاه فعالان محیط زیستی با درنظرگرفتن نظرات کارشناسی و با نگاه مثبت برگزار شود .
مطالبات به حق اصلاح طلبان را فراموش نکردیم
رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان با بیان اینکه ما به هیچ وجه مطالبات به حق اصلاح طلبان را فراموش نکردیم و پشت گوش نینداخته ایم،خاطرنشان کرد: البته خود را درگیر حاشیه ها و حاشیه سازها نمی کنیم و سالها است که خود را آماده برخی تخریب ها کرده ام و جالب است که برخی دوستان بدون اطلاع در دام جریان سازی رسانه ای رقیب قرار می گیرند.
پیگیری پرونده محمدرضا خاتمی
وی درباره پرونده محمدرضا خاتمی نیز گفت: مثلا" می گویند شخص من در ارتباط با نامه فراکسیون امید درباره آقای محمدرضا خاتمی مخالفت کرده‌ام در حالی که شخصا" پرونده ایشان را بدور از آنکه رسانه ای کنم از طریق مسئولان ارشد قوه قضائیه پیگیری کرده ام  و در شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان نیز نسبت به پرونده ایشان موضع گیری صورت گرفت و برخی بدون اطلاع از ماهیت موضوع و تنها براساس یک خبر نادرست و براساس شنیده ها قضاوت می کنند هرچند به این حاشیه سازی ها توجه نمی کنم و از اصلاح طلبان نیز می خواهم خود را درگیر این حاشیه ها نکنند و تلاش می کنیم در چارچوب راهبرد فراکسیون امید یعنی امید و آرامش وظایف و مسئولیت خود را انجام دهیم.
در این دیدار که دکتر فیضی نماینده اردبیل و عضو فراکسیون امید نیز حضور داشت دانشجویان دانشگاه های اردبیل مطالبات و دغدغه های خود را مطرح کردند. برچسب ها: محمدرضا عارف ، حصر

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

علی مطهری: اگر قرار بر عدم بررسی ادعای خاتمی بوده پس چرا دادگاه تشکیل دادند| صرف اظهارعقیده نباید موجب محاکمه شود| چرا قوه قضاییه و مقامات امنیتی هراس دارند؟

تخریب شدن رستوران غیر مجاز گردنه قوچک / کلیه ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم و ارتفاعات تهران، مصداق تجاوز به حقوق شهر

کلیدواژه: حسن روحانی احزاب اصلاح طلب محمود واعظی حسن روحانی احزاب اصلاح طلب محمود واعظی

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۷۴۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • گفتگوی تفصیلی|خرازی: مذاکره مجدد با‌ آمریکا خیانت است/ جهانگیری در دولت روحانی مهجور شده/ اصلاحات نیاز به پوست‌اندازی دارد
 • نجفی جایگزین مشایی شد/ خبر خوش مدیریتی برای کارمندان مسن/ جسد صدام بعد از نبش قبرش کجاست؟
 • اصلاح طلبان در واکنش به گاندو نشان دادند تا چه حد از روحانی حمایت می کنند/ نتیجه انتخابات 98 و 1400 نباید دولت 84 احمدی‌نژاد باشد/ راهبرد اصلاحات به رهبری خاتمی، حمایت از روحانی است
 • اصلاح طلبان داعیه استعفای روحانی را ندارند/ صوفی یک نفر است و درد خود را دارد/ بیشترین تمرکز اصلاح‌طلبان باید انتخابات 98 مجلس باشد
 • جلالی‌زاده: حمایت از روحانی بزرگ‌ترین اشتباه اصلاح‌طلبان بود
 • انتصاب معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور
 • وردی‌نژاد معاون سیاسی دفتر روحانی شد
 • «وردی‌نژاد» معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور شد
 • معرفی جانشین تخت روانچی در دفتر رئیس‌جمهور
 • انتخاب رابطین استانی شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان/تکذیب خبر سوء قصد به سالک
 • اصلاح طلبان نمی توانند با لیست واحد وارد انتخابات شوند/ مسئله اصلی اصلاح طلبان فراتر از مسئله حمایت یا عدم حمایت از دولت روحانی است
 • اصلاح طلبان نمی توانند با لیست واحد وارد انتخابات شوند/ ادامه شرایط کنونی به نفع اصولگرایان خواهد بود
 • بازگشت صهیونیست‌ها به عصر حجر! / قناری نیست گنجشک رنگ شده است! / عذر بدتر از گناه
 • تکثر بی‌اندازه یکی از آسیب‌های جریان اصلاحات است/ اصلاح‌طلبان فرصت ترمیم سرمایه‌های اجتماعی خود را دارند/ شورای سیاست‌گذاری با عقل جمعی تصمیم نهایی را بگیرد
 • تحریم انتخابات یعنی هدر رفتن همه زحمات 8 سال گذشته/ ایده مشارکت مشروط اصلاح‌طلبان به نفع آن‌ها نیست/ اصلاح طلبان باید از دولت حمایت کنند
 • جامعه‌شناسی پررویی و اصلاح‌طلبان رادیکال| نادری: فلسفه عمل سیاسی اصلاح‌طلبان رادیکال ماکیاولیستی است
 • حمایت تمام قد از روحانی اشتباه راهبردی اصلاح‌طلبان بود/ ناتوانی روحانی به اصلاح‌طلبان ضربه زد
 • اصلاح‌طلبان برای این دوره از انتخابات مجلس شرایط سختی را پیش رو دارند
 • نه مجلس و نه دولت در اختیار اصلاح‌طلبان نیست