عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با اشاره به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور گفت: شما که اینگونه از بی‌وفایی‌ها گله می‌کنید چرا به رئیس دفتر خودتان تذکر نمی‌دهید تا با اظهاراتش موجب دلخوری حامیان دولت نشود. ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۴:۰۰ سیاسی سیاست ایران نظرات - اخبار سیاسی -

محمدجواد حق‌شناس، عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اظهارات اخیر محمود واعظی، مبنی بر عدم ائتلاف با اصلاح‌طلبان تندرو در انتخابات سال 92 و 96 گفت: اظهارات آقای واعظی با واقعیات انطباق ندارد.

واکنش هادی غفاری به واعظی: اصلاح‌طلبان مردم را متقاعد کردند به روحانی رای دهندپاسخ مجدد واعظی به اصلاح‌طلبان: با تندروها در 92 و 96 ائتلاف نداشتیماز «تمامیت‌خواهی» تا «طلبکاری»؛ حمله روزنامه‌های اصلاح‌طلب به واعظیواکنش ابطحی به گفتگوی تسنیم با رئیس دفتر روحانی؛ "مجسمه واعظی را باید طلا گرفت"

 

وی افزود: آقای روحانی در شرایطی در سال 92 وارد عرصه رقابت‌ها شد که علاوه بر رد صلاحیت مرحوم آقای هاشمی، بسیاری از چهره‌های  شناخته شده‌ جریان اصلاحات، نیز به دلیل رد صلاحیت از حضور در انتخابات بازمانده بودند.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی درباره نقش حزب اعتدال و توسعه در پیروزی روحانی در انتخابات 92 گفت: در سال 92 هیچ‌ یک از مردم شناختی از حزب اعتدال و توسعه نداشتند که بخواهند با در نظر گرفتن حمایت این حزب از آقای روحانی موجب پیروزی ایشان در انتخابات آن سال شود. بنابراین اگر حمایت اصلاح‌طلبان نبود؛ قطعا آقای روحانی نمی‌توانست پیروز انتخابات شود.

*واعظی شناختی از فضای سیاسی کشور ندارد

حق‌شناس با بیان اینکه اظهارات اخیر آقای واعظی ناشی از عدم شناخت وی از  فضای سیاسی کشور در سال‌های قبل و همچنین عدم شناخت کافی از  جایگاه حزب متبوعش در جامعه است، خاطرنشان کرد: بدون شک اینگونه اظهار نظرات لطمه جدی به آقای روحانی می‌زند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: آقای روحانی در مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی از برخی بی‌وفایی‌ها ابراز گله‌مندی کرد. سوال من از آقای روحانی این است "شما که اینگونه از بی‌وفایی‌ها گله می‌کنید چرا به رئیس دفتر خودتان تذکر نمی‌دهید تا اظهاراتی را بیان نکند که مورد دلخوری جامعه و کسانی شود که تلاش جدی برای حضور شما در این جایگاه انجام دادند؟"

*تاکنون تلاشی برای تشکیل کارگروه مشترک دولت و اصلاح‌طلبان انجام نشده است

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با اشاره به نشست مشترک چند ماه‌ قبل برخی فعالان اصلاح‌طلب با روحانی که نتیجه آن تشکیل کارگروهی برای تبادل نظر میان اصلاح‌طلبان و دولت بود، گفت: متاسفانه تاکنون تلاشی برای تشکیل این کارگروه از سوی آقای واعظی که به عنوان رئیس دفتر رئیس‌جمهور ماموریت فراهم کردن شرایط تشکیل این کارگروه مشترک را برعهده داشتند، انجام نشده است. 

وی ادامه داد: ارتباط مستمر احزاب و تشکل‌های سیاسیِ تاثیرگذار با دولت این امکان را برای رئیس جمهور فراهم می‌کند که در روزهای سختی که اداره جامعه نیاز به تدبیر بیشتری دارد، از پتانسیل این گروه‌های سیاسی استفاده کند. البته  این ارتباطات نباید محدود به اصلاح‌طلبان شود و دیگر گروه‌های سیاسی نیز باید با دولت ارتباط و تعامل داشته باشند؛ زیرا هر جناح سیاسی در جامعه نقش و تاثیرگذاری خاص خود را دارد.

این عضو شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که با توجه به اظهار نظرات اخیر آقای واعظی، آیا این انتظار می‌رود که در آینده نزدیک شاهد تشکیل کارگروه مشترک اصلاح‌ طلبان با دولت باشیم؟ گفت: من آقای واعظی را آدم باهوشی می‌دانم. درک دقیقی از بیان چنین اظهاراتی از جانب ایشان ندارم. امیدوارم بتوانند، درباره این اظهارنظرات توضیح دهند، زیرا این سخنان نه به نفع دولت و رئیس جمهور است و نه به نفع جامعه.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که منظور رئیس‌دفتر رئیس جمهور از اصلاح‌طلبان تندرو چه کسانی است؟ تصریح کرد: در هر دو جریان اصلاح‌طلب و اصولگرا چهره‌های تندرو حضور دارند  اما فکر می‌کنم در فضای امروز جامعه دیگر از این واژه‌ گذر کرده باشیم. گروهی از اصلاح‌طلبان را که در مقطعی  بحث عبور از رئیس دولت اصلاحات و یا تحریم انتخابات را مطرح می‌کردند را می‌توان در دایره افراد تندرو به حساب آورد.

انتهای پیام/

R1455/P/S1,1412/CT1 واژه های کاربردی مرتبط حسن روحانی احزاب اصلاح طلب محمود واعظی

منبع: تسنیم

خبر بعدی:

واعظی: مراقب باشیم در بازی دشمن گرفتار نشویم

رییس دفتر رییس جمهوری با اشاره به اینکه امریکا و برخی کشورهای منطقه با توسل به جنگ اقتصادی، روانی و تبلیغاتی در صدد هستند ما را از اهداف و آرمان هایمان منحرف کنند، خاطرنشان کرد؛ باید مراقب باشیم در بازی دشمن گرفتار نشویم.

محمود واعظی روز سه شنبه در دیدار روسای روابط عمومی دستگاه های اجرایی و استانداری های سراسر کشور با تاکید بر اینکه باید در معرفی و تبیین سیاست های کلان دولت، برنامه های واحد و هم افزایی توسط مراکز روابط عمومی اتخاذ گردد، اظهار داشت: روابط عمومی ها می توانند نقش مهمی در پیشبرد امور یفا کنند به شرط اینکه مدیرانش به اهمیت و اثرگذاری جایگاهی که در آن هستند باور داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا و برخی کشورهای منطقه در چهل سال گذشته از طریق اعمال جنگ و فشارهای مختلف و امروز با توسل به جنگ اقتصادی، روانی و تبلیغاتی در صدد هستند ما را از اهداف و آرمان هایمان منحرف کنند لذا همه باید در کنار یکدیگر بوده و مراقب باشیم که در بازی دشمن گرفتار نشویم.

رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه دشمن با جنگ روانی و تبلیغات گسترده بدنبال تزریق روحیه یاس و ناامیدی در جامعه است، گفت: در شرایطی که دشمن برای یاس و ناامیدی مردم برنامه ریزی جدی دارد و اتاق فکری در این زمینه درمنطقه و واشنگتن فعال شده است باید بسیار هوشیار و مراقب بود که مواجهه درستی با این موضوع داشته و با اطلاع رسانی مناسب ضمن خنثی کردن تبلیغات دشمن، کلیت نظام نیز صدمه نبیند.

واعظی القای ناکارآمدی نظام را از دیگر اهداف دشمنان دانست و اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران براساس توانایی های خود تاکنون اقدامات و توفیقات گسترده ای در عرصه های مختلف بویژه در عرصه سازندگی، توسعه کشور و محرومیت زدایی داشته است.

وی ادامه داد: البته این بدان معنا نیست که همه انتظارات و مطالبات مردم برآورده شده باشد اما باید به تلاش های خود برای رفع همه مشکلات مردم ادامه دهیم چرا که دشمن برخی نارسایی ها و کمبودها را برجسته کرده و باتوسل به آن به دنبال القاء ناکارآمدی است.

رییس دفتر رییس جمهوری تصریح کرد: هدف غایی دشمن از اقدامات خود این است که در فضای غبارآلودگی که ایجاد می کند، جدایی مردم از دولت و حکومت را رقم بزند لذا باید در مقابل دسیسه های آمریکا و شبکه رسانه ای آن مراقب باشیم و چنانچه به خوبی و آگاهانه به نقشه دشمن واکنش نشان دهیم، می توانیم آن را خنثی کنیم.

واعظی خاطر نشان کرد: آمریکا برای 13 آبان روزشمار گذاشته بود و بر این باور بود که پس از آن روز اتفاقات خاصی در کشورمان رخ خواهد داد، اما در همان ایام دکتر روحانی تصریح کرد که آمریکا هر آنچه می خواسته تاکنون انجام داده و پس از 13 آبان هیچ اتفاقی نخواهد افتاد و همچنان که همگان مشاهده کردند پس از 13 آبان قیمت دلار روند کاهشی به خود گرفته و حتی تا زیر 10 هزار تومان هم پایین آمد و ثبات نسبی در بازار حاکم شده که باید آنرا تقویت کنیم.

وی تصریح کرد: در شرایط سختی که دشمنان به دنبال ایجاد آن هستند اگر بتوانیم منسجم عمل کرده و اعتماد مردم را جلب کنیم و علامت منفی از داخل کشور به بیرون صادر نشود، قطعاً از شرایط کنونی به سلامت عبور کرده و دوران تحریم کوتاه مدت خواهد بود.

رییس دفتر رییس جمهوری در ادامه با تأکید بر اینکه در شرایط کنونی نیازمند روابط عمومی و اطلاع رسانی فعال و پویا هستیم، گفت: امروز که با جنگ روانی دشمن و فشارهای اقتصادی مواجه هستیم، اقتصاددانان بیش از گذشته نیازمند مشاهده روحیه همبستگی در میان مردم هستند و در این زمینه روابط عمومی ها می توانند نقش موثری ایفا کنند.

واعظی افزود: امروز باید همه دستگاه ها در کنارهم و بصورت هم افزا تلاش کنند تا گره ای از مشکلات مردم باز شود و مسئولین وظیفه دارند راه های عبور از مشکلات فعلی را بیابند و در این راستا روابط عمومی ها وظیفه دارند شرایط و فضای آرام و مناسبی بوجود آورند تا مسئولین بتوانند در آرامش خاطر فکر و برنامه ریزی کنند.

وی خاطر نشان کرد: هنر ما این است تا در کنار یکدیگر برای رفع مشکلات تلاش کنیم و در این راستا باید ارتباط مردم و مسئولین برخلاف خواسته دشمن هر چه بیشتر نزدیک تر و صمیمی تر شود و البته مسئولین نیز بایستی به طور مستمر و منظم در میان مردم حضور داشته باشند و در این زمینه روابط عمومی ها نقش مهمی بر عهده دارند.

رییس دفتر رییس جمهوری در ادامه با اشاره به اهمیت و جایگاه روابط عمومی ها، اهمیت توجه به آموزش های مستمر در این حوزه را مورد تأکید قرار داد وگفت: امروز نوع ارتباط با افکار عمومی بسیار مدرن و متحول شده است و بایستی روابط عمومی ها خودشان را با شرایط جدید وفق داده و به روز کنند.

واعظی با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی هماهنگی و منسجم گفت: روابط عمومی ها بایستی علاوه بر اطلاع رسانی، بتوانند فضاسازی لازم را برای فعالیت ها و برنامه های دولت بوجود آورند.

وی ابهام زدایی را از وظایف اصلی روابط عمومی ها دانست و گفت: روابط عمومی ها حتما باید نسبت به این موضوع توجه ویژه داشته باشند و نباید نسبت به اخباری که درخصوص مجموعه خودشان منتشر می شود، بی تفاوت باشند.

رییس دفتر رییس جمهوری همچنین استفاده ازظرفیت فضای مجازی و ارتباط و تعامل نزدیک با مردم را مورد تأکید قرار داد و گفت: افتخاردولت این است که از روز اول اعلام کرده که چیزی را از مردم پنهان نمی کند و شبکه دسترسی آزاد به اطلاعات را راه اندازی کرده و بر شفاف سازی تأکید دارد.

واعظی با بیان اینکه دولت از انتقاد دلسوزانه استقبال می کند، گفت: معتقدیم انتقاد دلسوزانه باعث شکوفایی و پیشرفت شده و موجب می شود تا فرد از ذهنیت انحصاری خارج شده و نظراتش کامل شود و البته با تخریب و بی اخلاقی مخالف هستیم چرا که باعث یأس و تنش در جامعه می شود.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه روابط عمومی صرفاً تولید خبر و ارسال آن به رسانه ها نیست، گفت: مهم ترین وظیفه روابط عمومی برقراری ارتباط منظم، مستمر و روزانه با رسانه ها است تا آنها را نسبت به سیاست های دولت توجیه کند زیرا چنانچه رسانه ها اقناع شوند قطعاً با این سیاست ها همراهی خواهند کرد.

رییس دفتر رییس جمهوری اهمیت مخاطب شناسی را مورد تأکید قرار داد و گفت: نوع مواجهه با مخاطبین مختلف هنری است که باید آن را آموخت چرا که هر مخاطبی زبان خاص خود را دارد و با همه مخاطبان با یک زبان نمی توان حرف زد لذا برای تاثیر گذار بودن باید مخاطب را بدرستی شناخت.

واعظی با اشاره به ضرورت توانمندسازی روابط عمومی ها گفت: مراکز روابط عمومی حتماً باید از نظر جایگاه، نیروی انسانی و منابع توانمند باشند و در این راستا بایستی اقدامات لازم انجام بگیرد./ ایرنا

ایران بین دو چهره؛ لبخند "احمدی‌نژاد" در برابر نگرانی "ظریف" و "شمخانی"

تعرض چندین پسر به ۲ دختر جوان در تبریز+فیلم و عکس

اتفاق پرریسک بهاره رهنما/ سانسور مشکلات مردم با مطرح کردن فیلترینگ/ میراث شوم اصلاحات ارضی

کلیدواژه: حسن روحانی احزاب اصلاح طلب محمود واعظی حسن روحانی احزاب اصلاح طلب محمود واعظی

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۷۴۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • محمد قوچانی: خوئینی‌ها از هاشمی انتقاد کرد تا روحانی را بزند
 • واعظی: افتخار دولت این است که چیزی را از مردم پنهان نمی‌کند
 • واعظی: باید مراقب باشیم در بازی دشمن گرفتار نشویم
 • واعظی: اگر بتوانیم منسجم عمل کنیم قطعاً از شرایط کنونی به سلامت عبور خواهیم کرد
 • واعظی: هدف غایی دشمن ایجاد جدایی مردم از دولت و حکومت است
 • واعظی: با انتقاد موافق و با تخریب مخالفیم
 • قوچانی: خوئینی‌ها از هاشمی انتقاد کرد تا روحانی را هدف بگیرد
 • قوچانی: خوئینی‌ها از هاشمی رفسنجانی انتقاد کرد تا روحانی را هدف بگیرد/ برخی در درون جبهه اصلاحات می‌گویند ما باید از روحانی عبور بکنیم/ واعظی حرف بی‌ربطی نزده است
 • مازنی: در انتخابات 92 و 96 می‌خواستیم از فضای تند عبور کنیم/ از هر کسی سوال کنیم تفاوت قائل است بین دولت روحانی و احمدی نژاد
 • چرا اصلاح طلبان به رئیس دفتر روحانی می‌تازند؟
 • توصیه تاجیک به رئیس دولت اصلاحات/ دلیل عدم شرکت روحانی در جلسات مجمع تشخیص/بازدید مسئولین از مناطق محروم همراه با تشریفات!
 • چند درصد حقوق کارگران برای اجاره‌خانه می‌رود؟/روحانی از رسایی شکایت کرد/توییت احمدی نژاد درباره خدمات بازرگان/انتقاد مازنی از شورای عالی اصلاح طلبان/فیاض: تاک‌شو‌های تلویزیون همجنس‌گرایانه است
 • تاجیک: اصلاح‌طلبان سرشناس باید در پیشگاه تاریخ محاکمه شوند/ چرا آبروی اصلاحات را بردند؟
 • چرا اصلاح‌طلبان به واعظی می‌تازند؟
 • اگر حمایت‌اصلاح‌طلبان‌از روحانی‌نبودممکن‌بودنتیجه‌انتخابات‌چیزدیگری‌باشد
 • اگر حمایت اصلاح‌طلبان از روحانی نبود ممکن بود نتیجه انتخابات چیز دیگری باشد
 • سعید مرتضوی پیدا شد/ بی‌توجهی دولتی‌ها به دستور مهم روحانی/ حرف‌های خوب رئیس‌جمهور پس از 5 سال چه فایده‌ای دارد؟
 • محمدرضا تاجیک: اصلاح‌طلبان سرشناس باید در پیشگاه تاریخ محاکمه شوند
 • چراغ سبز اعتدالیون به اصلاح‌طلبان