بیش از 1 هزار صفحه و کمپین برای جمع آوری کمک های مردمی از سوی کارکنان دولت ایالات متحده تاسیس شده است. کارکنانی که مدت زیادی است بدون دریافت هیچ کمکی از سوی مقامات آمریکا در وضعیت بلاتکلیف و بدون حقوق کار می کنند.

دولت ایالات متحده از دسامبر 2018 تعطیل شده است و در نتیجه کارفرمایان فدرال شروع به درخواست کمک کرده اند، زیرا تعطیلی دولت در هفته سوم خود به سر می برد.

یک سخنگوی کمپین اعتراضی« GoFundMe »در یک بیانیه ایمیلی گفت که کارکنان دولت تقریبا 1 هزار صفحه جمع آوری کمک های مالی را برای دریافت کمک هزینه تنظیم کرده اند. این کاملا مشخص است که حداقل چند صد هزار دلار برای هزینه های روزمره زندگی این افراد، مانند آب و برق و مواد غذایی مورد نیاز است.

سخنگوی مطبوعاتی این گروه نیز گفت: "ما برای پیشگیری از سوء استفاده های مالی از ابزارهای فنی اختصاصی استفاده می کنیم و پروتکل های متعددی را برای تأیید هویت قبل از انتقال پول انجام می دهیم."به گفته سخنگوی این پلتفرم، این کمپین ها مجموعا حدود 150،000 دلار دریافتی داشته است.

طبق گزارش سی بی اس نیوز، تعطی دولت در ماه دسامبر آغاز شد، زیرا مجلس نمایندگان و مجلس سنا نمی توانستند در مورد کمک مالی به مبلغ 5 میلیارد دلار توسط رییس جمهور آمریکا دونالد ترامپ به توافق برساند. گزارش می شود بیش از 420،000 کارمند دولتی هم اکنون و در سایه این اتفاقات بدون حقوق کار می کنند.

 

منبع: افکارنيوز

خبر بعدی:

صف غذای رایگان در بزرگترین اقتصاد دنیا + تصاویر

باشگاه خبرنگاران نوشت: تعطیلی دولت آمریکا که از ۲۲ دسامبر (اول دی‌ماه) در پی اختلاف کاخ سفید و کنگره بر سر بودجه ساخت دیوار در مرز مکزیک آغاز شده، امروز وارد سی‌اُمین روز خود شد اما همچنان هیچ نشانی از توافق احتمالی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور با دموکرات‌های کنگره برای تصویب بودجه فدرال و بازگشایی دولت به چشم نمی‌خورد.

ترامپ تهدید کرده است تا زمانی که بودجه ۵.۷ میلیارد دلاری مورد نظر او برای ساخت دیوار در مرز مکزیک تأمین نشود، دولت را همچنان در تعطیلی نگه خواهد داشت؛ حتی اگر این تعطیلی ماه‌ها یا سال‌ها طول بکشد! در مقابل، دموکرات‌ها نیز که با آغاز به کار کنگره جدید، دست بالا را در مجلس نمایندگان دارند به صراحت اعلام کرده‌اند که حتی یک دلار هم  به بودجه اضافه نخواهند کرد.

در این میان اما تعطیلی دولت برای کشوری که خود را "بزرگترین اقتصاد جهان" می‌نامد، مشکلات عدیده‌ای را برای مردم عادی و حتی کارمندان دولت به وجود آورده است.

طبق گزارش‌ها، در حالی که تنها یکماه از تعطیلی دولت آمریکا گذشته، کارمندان فدرال که طبیعتا از قشر متوسط جامعه هستند، برای تامین خورد و خوراک و مایحتاج اولیه خود دست به دامن موسسات خیریه و مراکز توزیع غذای رایگان شده‌اند.

شبکه خبری سی‌ان‌ان روز گذشته تصاویری را منتشر کرد که کارمندانِ بیکارشده‌ی بخش‌های مختلف دولت آمریکا را در حالی که در مقابل موسسات خیریه صف کشیده‌اند، نشان می‌دهد. همچنین تصاویر زیادی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که در آنها از اقشار مختلف جامعه خواسته شده با اهدای پول یا غذا به کارمندانی که به خاطر تعطیلی دولت به مرخصیِ بدون حقوق فرستاده شده‌اند، کمک کنند.

مراکز و سازمان‌هایی که در آمریکا به صورت خیریه غذای رایگان توزیع می‌کنند، می‌گویند با تعطیلی دولت فدرال، مراجعات به آن‌ها به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. به عنوان نمونه، مرکز خیریه «خدمات جامعه کاتولیک» که در ایالت یوتای شمالی فعالیت می‌کند، می‌گوید در دو هفته گذشته ۲۸۰ کارمند دولت فدرال از این مرکز غذای رایگان دریافت کرده‌اند.

این در حالی است که این مرکز در حالت عادی ۵۶۶ مشترک دائم دارد، اما از زمان تعطیلی دولت این رقم ۵۰% افزایش یافته است. مسئول یکی از این مراکز می‌گوید «اگر این وضعیت ادامه یابد شاید مجبور شویم غذای داخل بسته‌ها را کوچک‌تر کنیم».

طبق آماری که از سوی نهادهای رسمی آمریکا ارائه شده، دست‌کم ۸۰۰ هزار کارمند به خاطر تعطیلی دولت به مرخصی بدون حقوق فرستاده شده‌اند و آنهایی که شغلشان ضروری تشخیص داده شده و همچنان مشغول کار هستند نیز تا زمان بازگشایی دولت و تصویب بودجه حقوقی دریافت نمی‌کنند.

هرچند به نظر می‌رسد هدف اصلی دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان از این جدال بودجه‌ای، محکم کردن پایگاه اجتماعی خود برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ است، اما دود این رقابتِ پنهان انتخاباتی اکنون تنها به چشم مردم عادی آمریکا و کارکنان دولت می‌رود. 

بیکاری یک میلیون کارمند همزمان با آغاز سال نو
در حال حاضر، حدود یک چهارم دولت ترامپ شامل ۹ وزارتخانه (از جمله وزارت دادگستری، وزارت امنیت داخلی و وزارت خزانه‌داری) و تعداد زیادی از ادارات و سازمان‌های دولتی فعالیت خود را به دلیل فقدان بودجه متوقف کرده و کارمندان خود را به مرخصی اجباری فرستاده‌اند. به نوشته واشنگتن‌پست، آن دسته از کارمندان دولت که فعالیت آنها «ضروری» تشخیص داده نشده، به مرخصی اجباری بدون حقوق رفته‌اند و ۴۲۰ هزار نفر دیگر هم اگرچه کارشان ضروری است و مجبور به ادامه حضور در محل کار هستند، اما تا روشن شدن تکلیف بودجه، حقوقی دریافت نمی‌کنند.

اداره پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی)، اداره امور زندان‌ها، اداره مبارزه با مواد مخدر، اداره حفاظت از مرزها و گمرکات، گارد ساحلی، ادارات آتش‌نشانی و ... از جمله اداراتی هستند که کارمندان آنها فعلا بدون دریافت حقوق کار می‌کنند. حتی کارمندان آژانس فضایی آمریکا (ناسا) نیز به جز آنهایی که برروی پروژه‌های فوق‌العاده مهم کار می‌کنند، به مرخصی اجباری فرستاده شده‌اند.

ازدواج تا اطلاع ثانوی ممنوع!
تا بازگشایی دولت آمریکا حتی امکان ازدواج برای شهروندان این کشور نیز وجود ندارد چراکه فعلا نمی‌توانند آن را در دفاتر دولت ثبت کنند. به عبارت دیگر، اگر این روزها که دولت ترامپ تعطیل شده کسی بخواهد ازدواج کند، باید ابتدا منتظر حل شدن نزاع بودجه‌ای دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان باشد تا بتواند گواهی رسمی ازدواج خود را از دادگاه دریافت کند.

در ابتدا تنها مردم واشنگتن با این مشکل مواجه بودند اما با طولانی شدن تعطیلی دولت ترامپ بودجه بقیه دادگاه‌ها هم به مرور در حال تمام شدن است و آنها هم فعالیت خود را متوقف کرده‌اند.

نگرانی از تمام شدن اندوخته‌های مالی و غذایی
هرچه تعطیلی دولت ترامپ طولانی‌تر شود، اوضاع مالی کارکنان دولت نیز بغرنج‌تر می‌شود. یک کارمند دولت آمریکا به نام «ربکا مکلین» در همین ارتباط به سی‌ان‌ان گفته است که هر روز نگران تمام شدن مواد غذایی خود در خانه است و اینکه آیا می‌تواند قبض‌هایش را پرداخت کند یا نه. «دری برتون» از بازرسان اداره پست آمریکا نیز در مصاحبه با شبکه خبری ای‌بی‌سی گفته است تعطیلی دولت ترامپ وضعیت زندگی او را در ایام سال نو میلادی دشوار کرده است.

یک کاربر آمریکایی با نام Becki هم در توییتر نوشته است: «من جزو کارمندان ضروری دولت هستم. به من گفته شده حقوق دریافت خواهم کرد، اما کِی؟ ما بدون حقوق نمی‌توانیم زندگی کنیم. می‌ترسم اگر تعطیلی ادامه پیدا کند، ماه آینده نتوانیم اجاره‌بها، وام‌های دانشجویی و سایر قبض‌ها را بدهیم.»

اداره مدیریت منابع انسانی دولت آمریکا در اقدامی تامل‌برانگیز به آن دسته از کارکنان دولت که به دلیل بیکاری با مشکل مالی مواجه شده‌اند پیشنهاد داده است برای صاحبخانه‌ها و طلبکاران خود نامه بفرستند و به آنها توضیح دهند که فعلا حقوقی برای پرداخت اجاره‌بها یا بدهی خود دریافت نمی‌کنند. 

انباشت زباله در خیابان‌ها و اماکن عمومی
به دلیل تعطیلی دولت آمریکا، حتی پارک‌ها و مناطق تفریحی نیز به خاطر کمبود بودجه و نیرو فعالیت خود را متوقف کرده و همین مسئله باعث انباشت زباله‌ در خیابان‌های شهرهای مختلف و حتی مناطق اطراف کاخ سفید شده و بیم آن می‌رود که به زودی به یک بحران زیست‌محیطی جدی تبدیل شود.

«جان گاردر» مدیر بخش بودجه در سازمان حفاظت از پارک‌های ملی آمریکا می‌گوید: ما واقعا نگرانیم که این مسئله به منابع طبیعی در پارک‌ها و همچنین مصنوعات تاریخی و فرهنگی ما آسیب زیادی وارد کند. این واقعا یک سناریوی وحشتناک است. ما واقعا نگران تأثیر آن بر امنیت بازدیدکنندگان هستیم.

به نوشته نشریه هیل، گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که در این بازه زمانی به دلیل باز ماندن پارک‌های ملی به روی مردم و در عین حال تعطیلی کارکنان آن‌ها، تاکنون ۳ نفر نیز در نتیجه وقوع حوادثی در پارک‌ها کشته شده‌اند.

گفته می‌شود در روز کریسمس، یک دختر ۱۴ ساله که به همراه خانواده‌اش به منطقه تفریحی و ملی «گلن کنیون» در آریزونا رفته بود، از ارتفاع ۷۰۰ فوتی (حدود ۲۱۳ متری) یک تپه به پایین سقوط کرده است! روز بعد از آن، یک مرد در پارک ملی «یوسیمیتی» در کالیفرنیا بر اثر افتادن، ضربه‌ی مغزی شد و جان خود را از دست داد زیرا هیچ کارگری در پارک نبود که این مسئله را گزارش کند!

در سومین مورد هم یک زن بر اثر سقوط درخت کشته شد. این زن که به پارک ملی «گریت اسموکی» در ایالت تنسی-یکی از پربازدیدترین پارک‌های آمریکا- رفته بود، ناگهان بر اثر سقوط یک درخت جان خود را از دست داد.

بازگشایی دولت ترامپ در هاله‌ای از ابهام
با وجود آنکه تعطیلی دولت آمریکا نگرانی‌ها و مشکلات فراوانی را برای مردم این کشور به همراه داشته، هنوز هیچ چشم‌انداز روشنی درباره پایان یافتن آن وجود ندارد. تا امروز هیچ دولتی در تاریخ آمریکا به این اندازه تعطیل نبوده و پیش از این دولت بیل کلینتون با ۲۱ روز تعطیلی رکورددار بود.

در حال حاضر، آنچه بیشتر از نگرانی مردم عادی برای سران دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه مهم است، تاثیری است که کوتاه آمدن هر یک از این دو حزب در برابر دیگری می‌تواند بر انتخابات ریاست‌جمهوری بعدی داشته باشد. ترامپ که ساخت دیوار در مرز مکزیک برای مقابله با ورود مهاجران به آمریکا را یکی از شعارهای اصلی انتخاباتی خود قرار داده بود، اکنون به دنبال تحقق آن است تا ثابت کند که توانسته است به آنچه وعده داده عمل کند.

از سوی دیگر، دموکرات‌ها نیز برای از دست ندادن پایگاه اجتماعی خود در میان مهاجرانی که بخش قابل‌توجهی از جمعیت آمریکا را تشکیل می‌دهند، به هیچ وجه حاضر به کوتاه آمدن در برابر ترامپ و تصویب بودجه ساخت دیوار مکزیک نیستند؛ چراکه در این صورت نمی‌توانند برای شکست ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ برروی رأی آنها حساب کنند. 

ایران بین دو چهره؛ لبخند "احمدی‌نژاد" در برابر نگرانی "ظریف" و "شمخانی"

تعرض چندین پسر به ۲ دختر جوان در تبریز+فیلم و عکس

اتفاق پرریسک بهاره رهنما/ سانسور مشکلات مردم با مطرح کردن فیلترینگ/ میراث شوم اصلاحات ارضی

کلیدواژه: کمک های مردمی ایالات متحده حقوق دولت دلار برق مواد غذایی پول سنا رییس جمهور ایالات متحده بیکاری دولت فضای مجازی

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۷۵۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دیدار سفیر سوئیس با شهردار تهران
 • هرچه فرصت شغلی ایجاد شود، بیکاری در از میان نخواهد رفت/ نرخ واقعی ارز بین 8 تا 12 هزار تومان است
 • مدیران شهری منطقه۲۱ با حضور در “همایش بزرگ دوچرخه سواری” این منطقه به کمپین “سه شنبه های بدون خودرو” پیوستند
 • دیدار سفیر سوییس با شهردار تهران
 • هزینه حقوق کارکنان دولت چقدر است؟
 • رابطه بین جرم و بیکاری
 • پیامدهای تعطیلی دولت آمریکا برای شهروندان
 • افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان دولت در سال آینده
 • برنامه اشتغال فراگیر دولت در دست انداز کمبود منابع مالی
 • گزارش فرانس ۲۴ از حال و روز کارمندان محروم از حقوق آمریکایی/ تعطیلی دولت، فاجعه‌ای بدتر از زلزله و توفان
 • ۲۶ میلیارد ریال تسهیلات مالی به کارکنان دانشگاه آزاد البرز اختصاص می‌یابد
 • مسابقات تیراندازی بانوان کارکنان دولت برگزار شد/ تیراندازان دانشگاه علوم پزشکی بر سکوی قهرمانی
 • برگزاری جلسه بررسی و ارزیابی آمار بیکاری آذربایجان غربی
 • طوفان جهانی توییتری مرضیه هاشمی را آزاد کنید ترند شد / کمپین جهانی علیه حقوق ضدبشر آمریکایی + تصاویر
 • فراتر از وظیفه قانونی اطلاعات بودجه شرکت‌های دولتی را آورده‌ایم
 • تشکر ترامپ از کسانی که بدون حقوق کار می‌کنند!
 • راه اندازی کمپین اینترنتی کمک مالی برای کارمندان دولت آمریکا
 • دولت‌ ۷۰ هزار میلیارد تومان ‌برای حل مشکل بیکاری در لایحه بودجه ۹۸ درنظر گرفت‌
 • چند نفر در کشور بیمه بیکاری دریافت می‌کنند؟