به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، سردی پاها به‌ طور گهگاه طبیعی است. تغییرات دما، برخی تغییرات و شرایط در شیوه زندگی و سلامت، جزو رایج‌ترین دلایل سردی پاها هستند. با شناخت این دلایل می‌توان از حس سرد بودن پاها جلوگیری کرد. در این مطلب نگاهی می‌اندازیم به برخی شرایطی که منجر به سردی پاها می‌شوند و برخی روش‌ها و درمان‌های خانگی برای بهبود شرایط پاها اشاره خواهیم داشت.

دلایل سردی پاها

سردی پاها می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. دمای پایین در زمستان، گردش خون ضعیف و اختلالات عصبی می‌توانند از دلایل این پدیده باشند که در زیر به برخی از این دلایل اشاره می‌کنیم.

۱- دمای پایین

سردی پاها یکی از واکنش‌های طبیعی بدن به دمای پایین و هوای سرد است. وقتی بدن در یک محیط سرد قرار می‌گیرد، رگ‌های خونی درون "دوراندام‌هایی" از قبیل دست‌ها و پاها تنگ‌تر می‌شوند. این انقباض رگ‌ها باعث کاهش جریان خون به آن نواحی می‌شود که نتیجه‌ی آن کاهش میزان هدر رفت دمای بدن نیز است. بنابراین این اقدام یک اقدام ایمنی از سوی بدن است.

در توصیف "دوراندام" باید گفت: به بخش‌هایی از بدن گفته می‌شود که فاصله‌ی دورتری نسبت به ارگان‌های حیاتی بدن دارند. بنابراین کاهش جریان خون در دوراندام‌ها مثل پا و یا دست، به حفظ جریان خون و دما در ارگان‌های حیاتی و مهم‌تر کمک می‌کند.

البته این کاهش جریان خون اگر طولانی‌مدت شود، می‌تواند موجب کاهش اکسیژن در اندام مربوطه شود که شاید باعث تغییر رنگ آن عضو از بدن به رنگی متمایل به آبی شود. معمولاً این علائم در شرایط سرمای موقت، خطرناک نیستند و به‌ محض افزایش دمای بدن دوباره به شرایط طبیعی بازمی‌گردند.

البته برخی افراد به سندروم رینود دچار هستند که در معرض سرما و یا استرس شدید قرار گرفتن، موجب کاهش گردش خون بدن آن‌ها می‌شود و نتیجه آن تغییر رنگ، سرد شدن و یا بی‌حس شدن انگشتان دست یا پا است.

۲- استرس و اضطراب بالا

در معرض استرس و اضطراب شدید قرار داشتن نیز ممکن است منجر به احساس سردی پاها شود. یکی از واکنش‌های طبیعی بدن به استرس یا عصبی بودن، پمپاژ کردن آدرنالین به داخل جریان خون است.

بنابراین آدرنالین واردشده در گردش خون، باعث می‌شود رگ‌های خونی در حاشیه‌های بدن دچار انقباض و تنگی شوند و متعاقباً جریان خون به نواحی بیرونی بدن کاهش می‌یابد. این واکنش باعث ذخیره انرژی شده و بدن را برای هرگونه صدمه‌ای که ممکن است رخ دهد آماده می‌سازد. گفتنی است تمام این اقدامات از سوی بدن در واکنش به‌ مواجهه با استرس زیاد است.

گفتنی است با توجه به شرایط دنیای امروزی افراد بسیاری با استرس بالایی مواجه هستند اما حقیقت این است که این استرس‌ها بدن افراد را در شرایط ریسک و خطر فوری قرار نمی‌دهند بنابراین این واکنش دفاعی بدن در شرایط امروزی، بیشتر از آنکه سودمند باشد می‌تواند برای سلامتی انسان مضر باشد. بنابراین به یاد داشته باشید کاهش تنش و استرس می‌تواند به کاهش سردی پاها و دست‌ها و همچنین بهبودی سلامت انسان کمک کند.

۳-مشکلات گردش خون

موضوعات مربوط به گردش خون نیز یکی از رایج‌ترین دلایل سردی پاها است. بدن افراد مبتلا به گردش خون ضعیف، همیشه در تلاش برای رساندن خون گرم کافی به دوراندام‌ها هستند و ممکن است مکرراً با سردی پاها و یا دست‌ها مواجه باشند.
یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای گرم کردن پاهای سرد این است که آن‌ها را داخل آب گرم بگذاریم. فروبردن پاها در آب گرم به مدت 10 الی 15 دقیقه برای حفظ جریان خون گرم تازه برای پاها کافی به نظر می‌رسد.

گردش خون ضعیف می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. داشتن سبک زندگی نشسته و نشستن‌های طولانی‌مدت می‌تواند منجر به کاهش گردش خون در پاها و حس سردی شود. همچنین استعمال مواد دخانی می‌تواند رسیدن خون به تمام نواحی بدن را با مشکلاتی مواجه کند. بنابراین احتمال سردی پاها در افرادی که مواد دخانی مصرف می‌کنند افزایش می‌یابد. کلسترول بالا می‌تواند باعث تشکیل پلاک‌ها در عروق خونی و متعاقباً منجر به کاهش گردش خون در بدن و پاها شود. این اتفاق نیز می‌تواند به احساس سردی پاها بیانجامد. برخی شرایط قلبی نیز ممکن است منجر به احساس سردی پاها شود بنابراین افرادی که دارای مشکلات قلبی هستند و یا در معرض بیماری‌ها و مشکلات قلبی قرار دارند و با سردی پا مواجه هستند بهتر است با پزشک خود در این زمینه صحبت کنند.

۴- کم‌خونی

کم‌خونی شرایطی است که فرد دارای گلبول‌های قرمز کمتر از حد طبیعی در بدن خود است. کم‌خونی می‌تواند ناشی از دلایل مختلفی مثل کمبود آهن، کمبود ویتامین ب12، کمبود فولات یا اسیدفولیک و یا بیماری مزمن کلیوی باشد.

سردی پاها در موارد کم‌خونی متوسط و یا شدید ممکن است رخ دهد. گفتنی است تغییرات رژیم غذایی و استفاده از مکمل‌ها، آثار بسیار خوبی بر کم‌خونی می‌توانند داشته باشند. البته بهترین راه تشخیص و درمان کم‌خونی مشورت با پزشک است.

۵- دیابت

افراد مبتلا به دیابت نیز ممکن است در معرض مشکلات گردش خون باشند. تداوم قند خون بالا و عدم کنترل آن می‌تواند به انقباض و تنگ شدن رگ‌های خونی و کاهش خون‌رسانی به بافت‌های بدن و در پی آن سردی پاها منجر شود.

دیابت در بسیاری از افراد ممکن است به نوروپاتی دیابتی بیانجامد. منظور از نوروپاتی دیابتی نوعی آسیب به اعصاب است که از دیابت ناشی می‌شود. نوروپاتی دیابتی معمولاً در افراد مبتلا به دیابتی رخ می‌دهد که قند خون کنترل نشده و بالایی برای مدت‌زمان طولانی دارند. از دیگر علائم نوروپاتی دیابتی می‌توان به حس مورمور شدن یا گزگز کردن، بی‌حسی و یا حس سوزش در پاها اشاره کرد. این علائم ممکن است شب‌ها شدیدتر شوند.

۶- اختلالات عصبی

علاوه بر عوامل مطرح‌شده ممکن است سایر اختلالات عصبی نیز دلیل بروز سردی پاها باشند. آسیب‌های عصبی ممکن است ناشی از تروما و یا صدمه از قبیل سرمازدگی شدید و یا ناشی از سایر شرایط اساسی پزشکی باشد.

نوروپاتی محیطی ممکن است ناشی از بیماری کبد یا کلیه، عفونت و یا ژنتیکی باشد. نوروپاتی محیطی معمولاً موجب علائم دیگری شامل بی‌حسی و مورمور شدن می‌شود. درمان علائمی مانند سردی پاها در حین تشخیص و درمان مشکل اصلی می‎تواند به بهتر شدن حال فرد کمک کند.

۷- کم‌کاری تیروئید یا هیپوتیروئیدیسم

کم‌کاری تیروئید همان‌طور که از نامش پیداست به فعالیت کم غده تیروئید گفته می‌شود. کم‌کاری تیروئید باعث می‌شود غده تیروئید هورمون کمی تولید کند که این فرایند تاثیر منفی بر متابولیسم بدن دارد. متابولیسم بدن بر گردش خون، ضربان قلب و دمای بدن اثرگذار است. بنابراین هر چیزی که عملکرد تیروئید را تحت تاثیر قرار دهد و موجب کم‌کاری تیروئید شود، می‌تواند منجر به حس سردی پاها شود.

افرادی که کم‌کاری تیروئید دارند ممکن است بیشتر از سایر افراد نسبت به سرما حساس باشند، همچنین ممکن است علائم دیگری شامل بی‌حالی، افزایش وزن و مشکلات حافظه‌ای داشته باشند.

درمان سردی پاها

بهترین گزینه برای درمان و پیشگیری از سردی پاها، مشورت با پزشک برای تشخیص عوامل و درمان مرتبط با مشکل است. البته برخی درمان‌های خانگی نیز برای سردی پاها وجود دارد که به بیان برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

تحرک: یکی از ساده‌ترین راه‌ها بلند شدن و حرکت کردن است تا با این کار جریان خون به پاها افزایش یابد. افرادی که سردی پاهایشان ناشی از نشستن طولانی مدت است می‌توانند به راحتی با این روش پاهای خود را گرم کنند.

استفاده از جوراب یا پاپوش: استفاده از جوراب یا پاپوش در فضای داخلی می‌تواند یکی از راه‌های گرم کردن پا و جلوگیری از هدر رفتن حرارت پا به‌ ویژه برای کسانی که در خانه خود فرش و یا سیستم گرمایش از کف ندارند باشد.

حمام پا: یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای گرم کردن پاهای سرد این است که آن‌ها را داخل آب گرم بگذاریم. فرو بردن پاها در آب گرم به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه برای حفظ جریان خون گرم تازه برای پاها کافی به نظر می‌رسد. استفاده از این روش قبل از خواب به نظر بسیار مفید و کارآمد می‌آید و همچنین به کاهش تنش و آرامش عضلات نیز کمک می‌کند. البته افرادی که دچار دیابت هستند و قند خون خود را به‌ خوبی کنترل نمی‌کنند بهتر است از این روش استفاده نکنند چراکه ممکن است بی‌حسی در پاهای آن‌ها مانع حس دمای بالای آب و موجب سوختگی ناخواسته پاها شود.

پدهای گرم‌کننده و یا کیسه آب گرم: افرادی که به دلیل سردی پا نمی‌توانند بخوابند، می‌توانند از پدهای گرم‌کننده یا کیسه آب گرم در پایین تخت خواب خود استفاده کنند تا محیط گرمی به‌وسیله‌ی آن‌ها برای پای خود ایجاد کنند. از این روش برای تسکین درد عضلاتی که در طول روز فعالیت زیادی داشته‌اند نیز می‌توان استفاده کرد.

منبع: تبیان

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

لاغری و جوانی پوست با کم کالری ترین میوه

رکنا: لاغری و جوان ماندن پوست با خیار که جزو میوه های کم کالری است گزینه خوبی است که در رژیم غذایی تان قرار دهید.

اگر می‌خواهید درباره خیار، فواید و خواص خیار، ویتامین‌های خیار، خواص خیار برای پوست، مو و لاغری، خواص خیار برای کودکان، روش کاشت خیار، خواص خیار در بارداری، جدول ارزش غذایی خیار، خیار در طب سنتی و خواص شگفت انگیز خیار برای سلامتی آشنا شوید.

سرویس ترجمه فردا؛ طاها ربانی: در این مطلب اطلاعاتی درباره خیار، خواص و فواید خیار، مضرات خیار، روش کاشت خیار، ویتامین‌های خیار، آب خیار برای لاغری، خواص خیار برای پوست و فواید خیار برای سلامتی می‌خوانید.

۵ مزیت شگفت‌انگیز خیار

خیار برای سلامت کلی بدن بسیار مفید است، به‌خصوص در فصل تابستان، چون بیشتر حجم آن را آب و مواد مغذی مورد نیاز بدن تشکیل می‌دهد. تَنِ خیار سرشار از ویتامین آ، ویتامین سی، و اسیدفولیک است، و پوست آن سرشار از فیبر و مجموعه‌ای از مواد معدنی، ازجمله منیزیم، مولیبدن، و پتاسیم است. ضمناً، خیار سیلیکا نیز دارد. سیلیکا از مواد معدنی‌ای است که بدن به مقدار کمی از آن نیاز دارد (ماده‌ی کم‌نیاز) و برای تقویت بافت‌های اتصال‌دهنده وجود آن بسیار لازم است. خیار بابت خواص شفابخشی‌اش برای مشکلات پوستی، پف زیر چشم، و آفتاب‌سوختگی شهرت فراوانی دارد. همچنین حاوی اسید اسکوربیک و اسیدکافئیک نیز هست که این هر دو ماده جلوی ازدست‌رفتن آب بدن را می‌گیرند، و برای همین برای درمان سوختگی و درماتیت پوست به‌طور مرتب روی آن‌ها خیار می‌گذارند.

خیار چیست؟

خیار میوه‌ای است از خانواده‌ی کدوییان (Cucurbitaceae) با نام علمی Cucumis sativus. این میوه هم‌خانواده‌ی کدو، هندوانه، کدوحلوایی، و دیگر کدوییان تابستانی است. گیاهی که خیار روی آن می‌روید ساقه‌ای رونده است که در سرتاسر سال می‌تواند از این میوه‌ی استوانه‌ای محصول بدهد. انواع متفاوتی از خیار در مناطق مختلف می‌روید، و معمولاً به دو صورت تازه و خیارشور مصرف می‌شود. خیارهایی که تازه مصرف می‌شود به نام خیار مجلسی معروف‌اند. خیارهای قلمی را مخصوص خیارشور پرورش می‌دهند. خیار قلمی کوچک‌تر از خیار مجلسی است. خیار مجلسی در کل سال پیدا می‌شود، اما بین ماه‌های مه و ژوئیه (اردیبهشت تا اوایل مرداد) در بهترین حالت خود قرار دارد.

درباره‌ خیار

خیار حدود ۱۰۰۰۰ سال پیش در هند می‌روییده، اما اکنون در بسیاری از کشورها کشت می‌شود. انواع مختلف خیار در بازارهای بین‌المللی دادوستد می‌شود و در سرتاسر سال می‌توانید مقادیر زیادی از آن‌ها را در بازارهای میوه‌فروشی پیدا کنید. در تمدن‌های باستانی مصر، یونان، و روم، خیار بسیار محبوب بوده، و از آن تنها به‌عنوان خوراکی استفاده نمی‌شده، بلکه بابت تاثیرات مفیدی که بر پوست داشته نیز مورد توجه بوده است. لوئی چهاردهم به خیار بسیار علاقه داشت. در زمان او بود که فرایند پرورش خیار در گلخانه‌ها اختراع شد تا رعایای او بتوانند در تمام فصل‌ها این میوه را برای او تهیه کنند. استعمارگران آمریکا نیز این عضو ترد و سلامتی‌بخش کدوها را به ایالات متحده وارد کردند. مشخص نیست که از چه زمانی خیارشور به وجود آمده، اما محققان حدس می‌زنند که نوع قلمی خیار از گیاهی بومی آفریقا به دست آمده باشد. اسپانیا یکی از کشورهایی است که تولید خیارشور از دوران باستان در آنجا رواج داشته است. امپراطور روم برای اولین بار از سواحل مدیترانه این خوراکی خوشمزه را به آنجا وارد کرده بود.

ویژگی‌های خیار و انواع و اقسام آن

شاید این را شنیده باشید که گاهی می‌گویند «طرف مثل خیار می‌ماند.» این به‌خاطر طبیعت خنک و تسکین‌دهنده‌ی خیار است. این میوه را معمولاً برای مصرف خام پرورش می‌دهند. در هند، گاهی در عصرهای آفتابی می‌توانید مشاهده کنید که در کنار خیابان برش‌های خیار را می‌فروشند. خیار معمولاً استوانه‌ای شکل است. طول آن از ۶ تا ۹ اینج می‌رسد (۱۵ تا ۲۲ سانتی‌متر). البته، اندازه‌ی خیار بستگی به عوامل و نحوه‌ی پرورش نیز دارد. رنگ پوست خیار ممکن است از سبز تا سفید متغیر باشد، و بسته به نوع خیار، پوست آن صاف یا زبر است. درون این پوست، گوشت سبز کم‌رنگ آن قرار دارد که، در عین سفت بودن، آبدار و ترد است. داخل این گوشت، تخم‌های گوشتی و خوردنی خیار قرار گرفته است. بسیاری از انواع خیارها را در گلخانه پرورش می‌دهند. این نوع از خیارها تخم ندارند، پوستی نازک‌تر دارند، و درازتر هستند (معمولاً بین ۱۲ تا ۲۰ اینچ (30 تا ۵۰ سانتی‌متر)). خیلی‌ها خیار گلخانه‌ای را ترجیح می‌دهند، چون هضم آن‌ها راحت‌تر از دیگر انواع خیارها است.

فواید خیار برای سلامتی

منافع خیار برای سلامتی چندان در فرهنگ‌های مختلف شناخته‌شده نیست. مزه‌ی خیار تازه نسبت به دیگر کدوییان ملایم‌تر است. در عوض، رفع تشنگی و خنک‌کنندگی از مزیت‌های فوق‌العاده‌ی آن است. از دیگر مزایای خیار می‌تواند به جلوگیری از اسیدی‌شدن معده و حفظ آب‌ورنگ پوست اشاره کرد.

محافظت از پوست

خیار سرشار از سیلیکا است. سیلیکا یکی از ترکیبات بسیار لازم برای بدن است که به رشد و سلامت بافت‌های پیونددهنده در عضلات، رباط‌ها، تاندون‌ها، غضروف‌ها، و استخوان‌ها کمک می‌کند. پزشکان معمولاً به‌خاطر همین سلیکیای موجود در خیار، برای داشتن پوستی روشن‌تر، مصرف آب خیار را توصیه می‌کنند. میزان زیاد آب در خیار باعث می‌شود با مصرف آن آب بدن تامین شود، ضمن اینکه به‌خاطر رطوبتی که به پوست می‌دهد آن را دوستدار پوست نیز می‌دانند. از عصاره‌ی خیار اغلب به‌عنوان مرهم انواع بیماری‌های پوستی، مثل آفتاب‌سوختگی و پف‌کردگی زیر چشم‌ها، استفاده می‌شود. اسیداسکوربیک و اسید کافئیک دو ترکیب حیاتی در خیار هستند که جلوی ازدست‌رفتن آب بدن را می‌گیرند. این‌ها چند تا از دلایل متعددی بود که نشان می‌داد چرا از خیار به‌عنوان مرهم بسیاری از مشکلات پوستی استفاه می‌شود. حتماً خیلی تعجب می‌کنید وقتی بفهمید که این عضو خانواده‌ی کدوییان به رشد مو نیز کمک می‌کند و می‌تواند بیماری‌هایی پوستی مثل صدفک، اگزما، و آکنه را نیز درمان کند.

جلوگیری از یبوست و سنگ کلیه

خیار ترکیبی عالی از فیبر و آب است. به‌خاطر همین ترکیب، خیار می‌تواند جلوی یبوست و تشکیل سنگ کلیه را در بدن بگیرد. گزارش‌ها می‌گویند که بخش عظیمی از آمریکایی‌ها دوست دارند سالادهایی پر از خیار بخورند، چون میزان مصرف فیبرشان را افزایش می‌دهد. خیار همچنین منبع مناسبی برای تامین ویتامین سی، سیلیکا، پتاسیم، و منیزیم است، که هرکدام از آن‌ها برای سلامتی مزایای خاص خودشان را دارند. مقدار آب موجود در این میوه به‌شکلی شگفت‌انگیز بالا است (حدود ۹۶درصد آن را آب تشکیل می‌دهد.) این آب به‌صورت طبیعی تصفیه‌شده است، بنابراین کیفیت آب‌رسانی به بدن را نسبت به نوشیدن آب معمولی افزایش می‌دهد. پوست خیار حاوی مقادیر زیادی ویتامین آ است، بنابراین اگر خیار را با پوست بخورید، مواد مغذی بیشتری به بدن‌تان می‌رسانید.

کنترل فشار خون

در مطالعاتی که در موسسه‌ی DASH (مخفف رویکردهای رژیمی برای توقف فشارخون) انجام شده، افرادی شرکت داشتند که غذاهای سرشار از منیزیم، پتاسیم، و فیبر مصرف می‌کردند. نتایج این تحقیقات کاملاً آشکار و شفاف است. فشار خون این افراد با این رژیم به سطح نرمال کاهش پیدا کرد. این گروه غذاهای سرشار از این مواد مصرف می‌کردند و در کنار آن غذاهایی مثل غذاهای دریایی، لبنیات کم‌چرب، گوشت بدون چربی، و مرغ می‌خوردند. با این رژیم، فشار خون آن‌ها به‌اندازه‌ی ۵.۵ واحد روی ۳.۰ واحد افت پیدا کرد. بنابراین، خیار فشار خون را تنظیم می‌کند و ساختار بافت‌های اتصال‌دهنده را بهبود می‌بخشد، از جمله بافت‌هایی که در عضلات، استخوان‌ها، غضروف‌ها، زردپی‌ها، و تاندون‌ها وجود دارند.

مدیریت دیابت

سال‌ها است که از خیار برای درمان بیماران دیابتی استفاده می‌شود. خیار حاوی هورمونی است که سلول‌های بتا موقع تولید انسولین به آن احتیاج دارند. شاخص گلوکز خیار عملاً صفر است. مقدار کربوهیدرات در غذاها و اثر آن‌ها بر بدن با همین شاخص گلوکز سنجیده می‌شود. هر ماده‌ی خوردنی حاوی درصد متفاوتی از مواد مغذی است. کربوهیدرات‌ها میزان گلوکز را افزایش می‌دهند، بااین‌حال، کربوهیدرات‌های موجود در خیار از نوعی است که بیماران دیابتی هم می‌توانند به‌راحتی آن را هضم کنند. بنابراین، مصرف این میوه مشکلی برای سطح گلوکز خون ایجاد نمی‌کند. این روزها، خیلی از فروشگاه‌های تجاری مکمل‌های تولیدشده از خیار عرضه می‌کنند که می‌توانید از آن‌ها برای درمان مشکلات مختلف استفاده کنید.

حفظ سلامت عمومی

خیار از لحاظ ویژگی‌های پاک‌کنندگی بسیار عالی است، و می‌تواند مواد زاید و سموم بدن را دفع کند. این میوه برای تنظیم عملکرد مثانه، کلیه، کبد، و پانکراس بسیار مفید است. ترکیب آب خیار و آب هویج برای درمان بیماری‌های روماتیسمی ناشی از مازاد اسیداوریک در بدن موثر است. نوشیدن آب خیار به‌صورت مرتب نیز به درمان نقرس و اگزما کمک می‌کند. اگر دچار مشکلات ریوی یا معده‌ای شده‌اید، حتماً خیار را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. خیار همچنین انعطاف‌پذیری عضلات را نیز افزایش می‌دهد، و منیزیم موجود در آن نیز به گردش خون و تسکین اعصاب کمک می‌کند. از آنجا که خیار سرشار از مواد معدنی است، از پوسته‌شدن ناخن و کناره‌های آن جلوگیری می‌کند. اگر خیار را همراه با غذاهای سرخ‌شده و زغالی مصرف کنید، نقش آنتی‌اکسیدانی به‌خود می‌گیرد.

اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

حوادث اختصاصی رکنا را اینجا بخوانید:

اسحاق به 6 زن تنها در آپارتمان اشان تجاوز کرد+عکس لحظه غش کردن یک زن سر صحنه سقوط هواپیما/ این زن کیست ؟ + فیلم کارگردان معروف به دستیارش تجاوز کرد +عکس اسامی و عکس کشته شدگان سقوط هواپیما در کرج +فیلم چگونه در سقوط هواپیما در کرج زنده ماندم! / مهندس پرواز تشریح کرد + عکس مادر مهربان تهرانی اعدام می شود فیلمی جدید و دردناک از شکنجه وحشیانه اسرای ایرانی توسط منافقین در عراق (16+) زمان واریز یارانه دی 97 مشخص شد مهم ترین اخبار 24 ساعت گذشته رکنا اقدام وقیحانه پسرعاشق پیشه و زن مطلقه در تهران + فیلم گفتگو چرا آقای "ح . ک"بازیکن مشهور پرسپولیس در خیابان ولیعصر دستگیر شد ؟+ عکس و جزئیات سوختن 17 معتاد به خاطر آتش سوزی در مرکز ترک اعتیاد+ عکس عروس مرد بیوه شدم / او 10 سال از من بزرگتر بود ! / لطفا برایم گریه نکنید ! گفتگو با سهراب قاتل جنجالی در تهران + عکس رهایی آرش از اعدام در یک قدمی چوبه دار+ عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

وزیر ارتباطات: ماهواره «پیام» در مدار قرار نگرفت| ماهواره "دوستی" در انتظار حضور در مدار+فیلم

محمد جواد شمس صدام ایران صبح امروز اعدام شد + فیلم اعدام

کلیدواژه: اخبار سلامت اخبار علمی

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۷۶۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مغذي ترين مواد خوراکي
 • دلایل افت دمای داخلی بدن چیست؟
 • علل بوي بد بدن
 • خواص سنبل‌الطیب برای بدن
 • خاصیت‌های جادویی خرمالو برای بدن
 • راز‌های جالب برای در امان ماندن از سرماخوردگی
 • آبگرمکن دیواری را چگونه تعمیر کنیم؟
 • برف و باران و سردی هوا در همه شهرها از پنجشنبه
 • 9 نشانه که خبراز عفونتی دردناک می دهد
 • درمان گلو درد فصلی با آب زرشک
 • علت بوی بدن بدن چیست؟
 • کشنده ترین عفونتی که باید جدی گرفته شود
 • 14 گام برای در امان ماندن از سرماخوردگی
 • با يک آزمايش خون ساده به راز درونتان پي ببريد
 • صدای سکته مغزی را بشنوید
 • نشانه های عفونت کلیه را بشناسید
 • همه چیز درباره بیماری سیروز کبدی+ازعلائم تا درمان
 • روغنی شگفت انگیز برای مو و پوست
 • ۱۲ روش برای درمان اختلال نعوظ مردان