یکی از موادی که کم آن برای بدن مفید است و زیادی آن دشمن جان و سلامتی انسان‌هاست کلسترول است. ناطقان: عامه مردم معمولاً به کسانی که کلسترل خون‌شان زیاد است صفراوی مزاج می‌گویند. کلسترل ماده‌ای است که در خون طبیعی انسان به‌مقدار کم موجود است.

زیاد شدن این ماده در خون فشار آن را بالا می‌برد و جوان را شکسته و پیر می‌کند.

سرکه و جوهر سرکه‌ای که کبد انسان تهیه می‌کند کلسترول را می‌سازند. چربی‌ها و مغز نیز مقداری از آن را داشته و به انسان می‌دهد، با صفرا و مخمرها به خون می‌رود و به‌وسیله صفرا دفع می‌شود.

زیادی آن تولید سنگ صفرا کرده و تصلب شرائین می‌کند، فشار خون را بالا می‌برد و سرانجام شخص را به سمت سکته و خونریزی می‌کشاند. کسانی که به این بیماری مبتلا هستند نباید چربی و سرکه بخورند.

کنگر و کنگرفرنگی و غذاهای یددار که صفرا را زیاد می‌کند بهترین علاج آن است و باید در خوردن شکلات و میوه‌های چربی‌دار و چربی‌های حیوانی افراط نکرده تا دچار این مرض نشد، البته باید دانست که مقداری از این ماده برای خون و زندگانی آدم‌ها و مغز و کبد لازم است.

کلسترول با اکثر سم‌هایی که وارد بدن می‌شود می‌جنگد و عامل اصلی رساندن چربی به خون است. اگر این ماده در خون کم شود پوست خشک شده و چربی عضلات و گوشت بدن کم می‌گردد و مقاومت بدن در برابر سموم تقلیل پیدا می‌کند. معتادین به سموم مخصوصاٌ کسانی که تریاک یا شیره مصرف می‌کنند کلسترول بدن‌شان کم است و از این رو پوست‌شان خشک شده و چربی بدن‌شان از بین رفته است.

باید بدانیم که دم‌کرده نعناع برای کسانی که کلسترول بدن‌شان زیاد است مفید است و همچنین هویج، کلسترل خون را پایین می‌آورد و رنگ پوست را باز می‌کند.
منبع: سلامت نیوز برچسب ها: دشمن ، جوانی ، بدن

منبع: ناطقان

خبر بعدی:

کاهش فشار خون با ساده ترین روش ها

رکنا: کاهش فشار خون با راه های طبیعی بهترین گزینه انتخابی است.

میلیون‌ها نفر در سراسر جهان به فشارخون بالا مبتلا هستند و این بیماری بدون کنترل و مدیریت مناسب می‌تواند با خطر بروز بیماری‌های قلبی و سکته مغزی همراه شود.

 داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا (CDC) نشان می‌دهد که تنها در ایالات متحده ۷۵ میلیون بزرگسال به فشار خون بالا مبتلا هستند. به طور کلی برآوردها حاکی از آن است که ۷۰ درصد از افراد بالای ۷۰ سال در سراسر جهان به فشار خون بالا مبتلا هستند.

انجمن قلب آمریکا (AHA) فشار خون بالا را فشار خون سیستولیک (در زمان ضربان قلب) ۱۳۰ میلی متر جیوه یا بالاتر و فشار خون دیاستولیک (در زمان استراحت قلب) ۸۰ میلی متر جیوه یا بالاتر تعریف کرده است.

این انجمن همچنین کمبود فعالیت فیزیکی، رژیم غذایی ناسالم و استرس را از عوامل قابل اصلاح افزایش فشار خون اعلام کرده است.

فشار خون بالا اغلب هیچ علائم واضحی ندارد اما می تواند به آرامی موجب آسیب زایی شده و سلامت فرد را به خطر بیندازد. همچنین موجب از کار افتادگی قلب و صدمه دیدن دیواره های رگ ها می شود. در صورتی که فشار خون درمان نشود می تواند حتی منجر به پارگی، از هم گسیختگی یا افزایش تجمع پلاک های خونی در قلب شود که این امر خود باعث افزایش خط ابتلا به نارسایی قلبی و سکته قلبی و مغزی می شود.

چگونه فشار خون را به طور طبیعی کاهش دهیم؟

علاوه بر داروهایی که پزشک ممکن است برایتان تجویز کند، بسیاری از تغییرات در سبک زندگی شما می توانند به کاهش فشار خونتان کمک کنند. این تغییرات شامل مواردی چون پیروی از یک رژیم غذایی سالم، حفظ تمرین و ورزش منظم، ترک دخانیات و ترک مصرف الکل است.

در ادامه به نقل از سایت "سنت جوزف هلث" پنج تکنیک بدون نیاز به نسخه برای کاهش فشار خون آورده شده است:

- تمرکز کنید و برای تسکین سیستم عصبی و آرامش و انبساط عروق خونی خود نفس‌های آرام و عمیق بکشید. تمرینات تنفسی کمک می کند تا دستگاه عصبی سمپاتیک و پاسخ جنگ یا گریز شما آرامش یابد. این تکنیک هم چنین باعث تقویت جریان خون به بافت های بدن شده و به حرکت بال و پایین دیافراگم کمک می کند که باعث تسهیل جریان خون به سمت قلب می شود.

- مقادیر زیادی آب و مایعات برای تامین آب مورد نیاز بدن و گشاد شدن رگ ها و عروق خونی خود بنوشید. در صورتی که بدن شما به اندازه کافی مایعات داشته باشد، کار قلب شما برای پمپاژ خون به سراسر رگ ها در بدن راحت‌تر می‌شود.

- از تکنیک‌های انعکاس درمانی در نقاط فشاری در امتداد گردن، بازوها و پاها استفاده کنید. اثرات تکنیک های انعکاس درمانی و طب فشاری بر تنظیم فشار خون مدت‌هاست که مورد مطالعه قرار گرفته و البته این روش‌ها ممکن است مزایای محدود داشته باشند.

- ماهی، سبزیجات و میوه‌های خام بخورید. برای مثال پتاسیم موجود در برگ سبزیجات سبز کمک می‌کند بدنتان سدیم را از طریق اوره ادرار دفع کند و این خود باعث کاهش فشار خون می‌شود.

- در مقابل نور خورشید قرار بگیرید تا نیتراتی را که در زیر پوستتان تجمع می‌یابد به نیتریک اکسید تبدیل شود که به انبساط رگ های خونی شما کمک می‌کند. تنها برای جلوگیری از ابتلا به سرطان پوست و سوختگی به هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید از عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

کشف نقش سیستم ایمنی بدن در تنظیم فشار خون

در تازه‌ترین مطالعاتی که روی عوامل تاثیرگذار بر فشارخون صورت گرفته گروهی از متخصصان دانشگاه "ادینبرا"ی اسکاتلند دریافتند که حتی سیستم ایمنی بدن نیز می‌تواند نقشی مهم در ابتلا به این بیماری ایفا کند.

این مطالعه که با حمایت بنیاد قلب انگلیس صورت گرفته نشان می‌دهد نوعی سلول ایمنی خاص می‌تواند تفاوتی مهم در بروز فشار خون ایجاد کند. این یافته ها عوامل خطر ابتلا به فشار خون بالا را روشن تر ساخته و به طوری حیاتی مسیرها را برای کشف درمان‌های بهتر باز کرده است.

در مطالعه اخیر متخصصان روی مدل‌های موش‌ها کار کرده و تمرکز خود را بر ماکروفاژها که نوعی گلبول‌های سفید خون در سیستم ایمنی بدن هستند، گذاشتند. نقش ماکروفاژها شناسایی و بلعیدن عوامل خارجی است که در عفونت ها و آسیب ها وارد بدن می‌شوند. این سلول‌های ایمنی بقایای سلول‌هایی را که دیگر عملکرد درست ندارند نیز می‌بلعند.

آزمایشات جدید اما نقش دیگر ماکروفاژها را نشان دادند. به نظر می‌رسد ماکروفاژها همچنین از مولکول‌های "اندوتلین"، هورمونی که عروق خونی را برای باریک شدن تحریک می‌کنند، استفاده می‌نمایند. ماکروفاژها با کنترل سطوح اندوتلین خون می توانند از استراحت مناسب عروق خونی اطمینان حاصل کرده و این امر به کاهش فشار خون کمک می‌کند.

متخصصان برای این آزمایش ابتدا سطوح ماکروفاژ خون موش ها را پایین آورده و رژیم غذایی پر نمک که باعث افزایش فشار خونشان می شد را به آن ها دادند. نتایج نشان داد سطح فشار خون موش ها با مصرف این رژیم غذایی بالا می رود اما به محض این که سطوح ماکروفاژ خون موش ها بالا می رود، فشار خونشان نیز به حالت عادی بازمی گردد. این امر نشان دهنده اهمیت این گلبول های سفید خون خاص در تنظیم فشار خون است.

دانشمندان به بررسی این وضعیت در انسان ها نیز پرداختند و دریافتند افرادی که داروهایی مانند سیکلوفسفامید را مصرف می کنند که سطوح ماکروفاژها را کاهش می‌دهد به فشار خون بالا مبتلا می شوند. این یافته‌ها به پزشکان در شناسایی افرادی که با بیشترین خطر ابتلا به فشار خون روبرو هستند، عوامل خطر، داروها و درمان‌های پیشرفته‌تر برای فشار خون بالا کمک می‌کند.

بنابر گزارش سایت تخصصی مدیکال نیوز تودی، فشار خون بالا منجر به آسیب های قلبی و عروقی شده و خطر حملات قلبی و مغزی را افزایش می دهد اما هنوز تمامی مکانیسم هایی که به فشار خون بالا منجر می شوند، شناخته نشده اند. این مطالعه نقش ماکروفاژها را برای نخستین بار در تنظیم فشار خون مشخص کرده است اما هنوز انجام آزمایش‌ها و تحقیقات بیشتری برای شناخت این نقش و استفاده از آن‌ها برای تولید دارو نیاز است.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

حوادث اختصاصی رکنا را اینجا بخوانید:

72 زن و مرد در پارتی مختلط شبانه ساری در هم لولیده بودن که پلیس سر رسید دوست مطلقه زنم زندگی ام را به باد داد / وقتی که حامله شد همه چیز بهم ریخت این شیطان 5 بار زنگ در خانه را می زد / دخترهای پولدار تهرانی را خام می کرد + عکس اکبر عبدی در شمال بستری شد آموزش استفاده از گوگل ترنسلیت و امکانات آن + فیلم آموزشی خودسوزی پسر 17 ساله تبریزی بعد از نجات از میان شعله های آتش مهم ترین اخبار 24 ساعت گذشته رکنا دردسر با هم بودن زن 47 ساله مشهدی با پسر 23 ساله / ازدواج با مهران جنجال به پا کرد حمله شبانه به خانه بهاره رهنما !+فیلم پایان مرگبار مثلث عشقی یک دختر و دو پسر تهرانی +عکس قتل یکی از اعضای طایفه قلندرزهی توسط ریگی ملکی ها/ در مسجد مکی زاهدان چه گذشت ؟ جزییات نقش یک زن در فایل صوتی رسوایی اخلاقی نماینده مجلس + آخرین خبر عجیب ترین مزاحمت ناموسی لو رفت! / این مرد از همه جا بی خبر بود وحشتناکترین عکس از شکاف خوردن زمین در اراک + جزییات پشت پرده مرگ تلخ یک زن جوان در بیمارستان رشت

ایران بین دو چهره؛ لبخند "احمدی‌نژاد" در برابر نگرانی "ظریف" و "شمخانی"

تعرض چندین پسر به ۲ دختر جوان در تبریز+فیلم و عکس

اتفاق پرریسک بهاره رهنما/ سانسور مشکلات مردم با مطرح کردن فیلترینگ/ میراث شوم اصلاحات ارضی

کلیدواژه: دشمن جوانی بدن

منبع این خبر، وبسایت nateghan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۷۶۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کره جنوبی ۲-۱ بحرین؛ صعود دشوار کره جنوبی با عبور از سد بحرین سرسخت
 • گردش خون ضعیف و نامناسب چه علائمی دارد؟
 • از علت تا درمان غلظت خون
 • ۲۰ نشانه خطرناک اعتیاد به اینترنت را بشناسیم
 • چگونه مزاج خود را بشناسیم؟
 • شکم را با این خوراکی‌ها کوچک کنید
 • بهترین راه چربی سوزی چیست؟
 • بدبوترین چربی‌سوز که فورا لاغرتان می‌کند
 • خواص رازیانه چیست ؟ از لاغری تا مشکلات تنفسی
 • کوچک کردن شکم با این مواد غذایی
 • با شاه میوه ضد پیری جوانی را تجربه کنید
 • رژیم لاغری فوق العاده مخصوص فصل زمستان
 • خواص شگفت انگیز ظروف مسی برای بدن
 • میانگین سن ازدواج در حال رسیدن به ۳۱ سال است/ رنج سن جوانی باید افزایش پیدا کند
 • افزایش سن جوانی به ۳۵ سال برای جذب در بازار کار/ میانگین سن ازدواج در حال رسیدن به ۳۱ سال است
 • خواص شگفت انگیز ظروف مسی در سلامت بدن
 • کنترل اشتها با مصرف ۶ ماده غذایی خارق العاده!
 • شکم خود را با این موادغذایی کوچک کنید
 • اصغر فرهادی را بیشتر بشناسیم