سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اظهار کرد: به نظر می‌رسد عناصری در داخل کشور در جهت تضعیف و تخریب جایگاه وزیر و وزارت امور خارجه با توجه به نقش اساسی و حیاتی آنها در وضعیت کنونی کشور، تلاش می‌کنند و در همین چارچوب به صورت جنون‌آمیز دست به انتشار اخباری نادرست و کذب می‌زنند.

بهرام قاسمی در پاسخ به سوالی در رابطه با شایعات اخیر در ارتباط با دستگاه دیپلماسی کشور از جمله استعفای محمد جواد ظریف از سمت خود، خروج ایران از برجام و همچنین وجود اختلافاتی بین رییس‌جمهور و وزیر امور خارجه در رابطه با موضوع سیاست خارجی کشور، تصریح کرد: استعفای آقای ظریف از ریاست دستگاه دیپلماسی کشور را قویا تکذیب می‌کنم. متاسفانه در حالی که هفته‌ گذشته ایشان در یک سفر کاری بسیار مهم و حساس در هندوستان به سر می‌بردند و مشغول رایزنی با مقامات آن کشور بودند، این خبر جعلی ساخته و پرداخته شد.

وی با بیان این که در همین چارچوب شاهد انجام برخی دیگر از فضاسازی‌ها از سوی برخی از رسانه‌های مشخص علیه وزارت امور خارجه بودیم، گفت‌: به نظر می‌رسد که عناصری در داخل کشور در جهت تضعیف و تخریب جایگاه وزیر امور خارجه و دستگاه دیپلماسی کشور با توجه به نقش حیاتی و اساسی آنها در وضعیت کنونی کشور تلاش می‌کنند و در همین چارچوب به صورت جنون‌آمیز به انتشار اخبار نادرست در جهت تضعیف دستگاه دیپلماسی کشور و پرسنل متعهد و کوشای آن دست می‌زنند.

این دیپلمات ارشد کشورمان همچنین با رد شایعات منتشر شده در مورد وجود اختلاف بین رییس‌جمهور و وزیر امور خارجه نیز، خاطر نشان کرد: رابطه بسیار صمیمانه و سازنده‌ای میان وزیر امور خارجه با هیات دولت به خصوص شخص رییس‌جمهور و همچنین سایر سران قوا و مقامات عالی رتبه کشور وجود دارد و وزیر امور خارجه و دستگاه زیر مجموعه‌شان همواره در حال تلاش برای ارتقای جایگاه ایران و همچنین خنثی کردن مکر و حیله دشمنان علیه ملت ایران و تامین منافع مردم هستند.

قاسمی در مورد شایعه سوم مطرح شده در برخی از رسانه‌ها و فضای مجازی مبنی بر خروج ایران از برجام نیز با رد این موضوع ادامه‌ داد: به نظر می‌رسد عده‌ای به صورت سیستماتیک در صدد ایجاد آشوب ذهنی و آشفتگی در بازار به منظور اثرگذاری بر وضعیت کنونی آن در راستای منافع سوداگران هستند. آنها تلاش می‌کنند که با انتشار برخی از اخبار جهت‌دار و کذب، فضاسازی روانی منفی در بازار ایجاد کنند ولی خوشبختانه با توجه به هوش و ذکاوت مردم این اقدامات راه به جایی نمی‌برد.

قاسمی همچنین تاکید کرد: تصمیم‌گیری در مسائل مربوط به برجام از همان ابتدا بر عهده شورای عالی نظارت بر برجام بوده است و در آینده نیز روند به همین نحو خواهد بود و هر نوع تصمیمی در مورد برجام از سوی این هیات اتخاد و اعلام می‌شود.

 

 

منبع: افکارنيوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

امام جمعه قم: دیپلماسی مقاومت توطئه‌های دشمن را به فرصت تبدیل می‌کند

امام جمعه قم گفت: اگر به منویات مقام معظم رهبری توجه می‌شد گرفتار بی تعهدی آمریکا و اروپا نمی‌شدیم، دیپلماسی مقاومت دارای منطق، شجاعت و روحیه انقلابی است و یکی از شاخص‌های این دیپلماسی مقابله با توطئه‌های دشمن و تبدیل شدن تهدیدها به فرصت است. ۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸ استانها قم نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت الله سید محمد سعیدی ظهر امروز درخطبه‌های نماز جمعه که درمصلی قدس برگزار شد، با اشاره به اهمیت تقوا در اسلام اظهار داشت: هرچه مسئولیت انسان بیشتر می‌شود باید تقوای بیشتری داشته باشد

وی با تاکید بر اینکه انسان در هر مسئولیتی که دارد باید رضای الهی را در نظر بگیرد، افزود: انسان باید از انحراف و بیراهه رفتن پرهیز کند، تقوا سبب می‌شودانسان همیشه لطف و نصرت الهی را در خود احساس کند.

امام جمعه قم بیان کرد: دهه کرامت در کشور بسیار خوب و باشکوه برگزار شد و این مراسم در شهرهای مشهد و قم از جلوه بیشتری برخوردار بود.

تولیت حرم حضرت معصومه (س) با اشاره به اهمیت عفاف و حجاب تصریح کرد:روز 20 تیر تجمع عفاف وعفاف در 400 نقطه کشور برگزار شد و ملت ایران اسلامی برای چندمین بار گفتند که طبق قانون اسلام خواستار پوشش عفیفانه هستند.

مسئولین زمینه تعمیق فرهنگ حجاب در ادارات و جامعه را فراهم کنند

وی با اشاره به نقش و وظیفه مسئولین در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه تصریح کرد: ملت ایران با تجمع پرشکوه حجاب از مسئولین درخواست کردند که زمینه لازم برای تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب در ادارات و جامعه را مورد توجه قرار داده و به مسئولیت خود اهتمام داشته باشد.

آیت الله سعیدی عنوان کرد: مقام معظم رهبری در دیدار ائمه جمعه سخنان راهگشا و الهام بخشی بیان کردند که این سخنان زمینه اقتدار وپیشرفت و حل مشکلات ملت است.

 

حضور جوانان مومن و انقلابی در عرصه مدیریت مورد توجه مسئولین باشد

امام جمعه قم با تاکید بر الگوگیری از مقام معظم رهبری ادامه داد: باید در برابر دشمن با روحیه و متکی به توانمندی‌های داخلی باشیم، به‌کارگیری ظرفیت ملی و حضور فعال جوانان مؤمن و انقلابی در عرصه مدیریت و فساد ستیزی و تکیه براقتصاد مقاومتی باید مورد توجه مسئولین باشد.

وی افزود: آینده روشن ملت ایران برای حرکت در مسیر رشد و پیشرفت در گرواجرایی کردن گفتمان رهبری است، با توجه به بیانات صریح رهبری در بی پاسخ نگذاشتن راهزنی دریایی انگلیس خبیث تاکید بر دیپلماسی مقاومت است.

دیپلماسی مقاومت توطئه های دشمن را به فرصت تبدیل می کند

امام جمعه قم بیان کرد:دیپلماسی مقاومت مشکلات پیش روی ملت ایران را حل کرده و سبب پیشرفت ایران اسلامی می شود، دیپلماسی مقاومت دارای خلاقیت،ابتکار،منطق، شجاعت و روحیه انقلابی است و یکی از شاخص های این دیپلماسی مقابله با توطئه های دشمن و تبدیل شدن تهدیدها به فرصت است.

اقتدار و عزت از جمله آثار دیپلماسی مقاومت است

تولیت حرم حضرت معصومه (س) با بیان اینکه یکی از آثار دیپلماسی مقاومت اقتدار و عزت است، ادامه داد: با دیپلماسی مقاومت منطق ولایت محقق شده و پشتیانی ملت ایران را به همراه دارد.

امام جمعه قم با اشاره به آثار و برکات بی نظیر دیپلماسی مقاومت تصریح کرد: با دیپلماسی مقاومت جنگ رخ نمی‌دهد و ملت ایران تن به ذلت نداده و دست دشمن از منافع ایران قطع شده و بسترهای پبشرفت با توانمندی‌های داخلی محقق می‌شود.

اگر به منویات مقام معظم رهبری توجه می شد گرفتار بی تعهدی آمریکا و اروپا نمی شدیم

آیت الله سعیدی خاطرنشان کرد:اگر به منویات مقام معظم رهبری توجه می شد گرفتار بی تعهدی آمریکا و اروپا نمی شدیم،امروز باید با تکیه بر راهکارهای داخلی دست دشمن را کوتاه کرده و عزت ایران اسلامی را به رخ کشورهای اروپایی بکشیم.

انتهای پیام/ن

R7854/P/S6,62/CT11

ایران نفتکش انگلیسی را توقیف کرد| سپاه: قوانین دریایی را رعایت نکرده بود+‌واکنش‌ها

ایران نفتکش انگلیسی را توقیف کرد| نشست اضطراری در لندن| سپاه: قوانین دریایی را رعایت نکرده بود

دلارام هاشمی، بازیگر جوان، درگذشت

کلیدواژه: امور خارجه وزارت امور خارجه ایران وزیر امور خارجه سیاست خارجی هندوستان دولت ملت ایران فضای مجازی ایران دولت سیاست خارجی وزارت امور خارجه وزیر امور خارجه روحانی ظریف

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۷۷۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دیپلماسی شهری بهسازی و توسعه روابط بین ملت‌ها را هدف قرار می‌دهد
 • جزئیات پیشنهاد ظریف به ترامپ درباره "برجام" و دیدار با سناتور آمریکایی| آغازگر جنگ نخواهیم بود| ترامپ با فشار حداکثری به مذاکره با تهران نمی‌رسد
 • دیپلماسی فعال ظریف در نیویورک
 • مروری بر شیطنت جدید آمریکا علیه وزیر امور خارجه/ظریف را درست‌تر دریابیم
 • وزیر خارجه انگلیس: تلاش می‌کنیم از طریق دیپلماسی نفتکش‌مان را آزاد کنیم
 • یک تفنگدار آمریکایی گم شد!/ نمره دولت که ۲۰ است تا نظر مردم چه باشد!/ تذکر لاریجانی به روحانی درباره شرکت‌های دولتی
 • دیپلماسی در سه نقطه نیویورک
 • دیپلماسی مقاومت منافع ملی کشور را تضمین می‌کند
 • سخنان رهبری بیانگر اثرگذاری دیپلماسی مقاومت است/باید فرهنگ عفاف و حجاب در ادارات و جامعه نهادینه شود
 • مسئولان با دیپلماسی مقاومت جواب راهزنی انگلستان را بدهند
 • امام جمعه قم:مواضع رهبری الگویی برای دیپلماسی مقاومت است
 • آغاز سفر منطقه‌ای وزیر امور خارجه به آمریکای جنوبی
 • چرایی پذیرش قطعنامه ۵۹۸ به روایت سردار علایی/درس مهم دیپلماسی دوران جنگ برای شرایط امروز
 • یک تجربه ی مهم دیپلماسی دوران دفاع مقدس از نگاه سردار علایی
 • هفتگانه‌های معروف و دلواپس/کریمی قدوسی یک مورد جالب نه عجیب/پیوند سعید قاسمی و لمپنیسم /همسر روحانی هم از حملات در امان نماند
 • تلاش ناکام آمریکا در ساکت کردن صدای دیپلماسی
 • حاشیه امن ساکنان «اتاق جنگ» علیه دولت روحانی
 • تلاش ناکام آمریکا در ساکت کردن صدای دیپلماسی ایران
 • قطعنامه ۵۹۸ و توافق برجام، دو تصمیم ناگزیر