مرگ مشکوک زهرا نویدپور زن 28 ساله که دادستانی ملکان آن را خودکشی اعلام کرده، بار دیگر نام سلمان خدادادی، نماینده ملکان را بر سر زبان‌ها انداخته است؛ نماینده‌ای که سال‌هاست پرونده‌اش با نام ز.ن یا همان زهرا نویدپور گره خورده است.

به گزارش صدای ایران، قریب 20 سال نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی و چندین سال فعالیت به‌عنوان یک نیروی امنیتی از جمله مهم‌ترین سوابق سلمان خدادادی است.
او که حالا در مظان یک اتهام اخلاقی قرار دارد، توانسته برای پنج دوره از مردم ملکان آذربایجان شرقی رأی کسب کند. هم‌زمانی طرح اتهام او در افکار عمومی و مرور سوابقش، سوالات زیادی را به‌وجود آورده است. از جمله اینکه چگونه فردی با حواشی زیاد در دوره‌های پیاپی از سوی مردم انتخاب می‌شود؟ ملکان با جمعیتی نزدیک به چهل هزار نفر هرچند کوچک است، اما این سؤال جدی مطرح می‌شود که چگونه هربار مردم نام فردی را به صندوق انداخته‌اند که حواشی زیادی داشته است؟ جدای از این، چگونه نهادهای نظارتی از جمله شورای نگهبان و خود مجلس شورای اسلامی نیز با وجود طولانی بودن سابقه اتهامات به او، مانع حضور ممتد او در خانه ملت نشدند؟

مرور زندگی سیاسی خدادادی شاید کمکی به روشن شدن پاسخ‌ این سؤالات داشته باشد. خدادادی سال 41 در ملکان متولد شد. او قبل از پوشیدن ردای نمایندگی مجلس، فرمانده سپاه ملکان و معاون مدیرکل اطلاعات استان آذربایجان شرقی و استان اردبیل بود. برای اولین بار در دور چهارم مجلس، نامزد انتخابات از حوزه انتخابیه بناب و ملکان شد که نتوانست رای مردم را کسب کند و از راهیابی به مجلس بازماند. اما ناامید نشد و چهار سال بعد بار دیگر شانس خود را برای نمایندگی امتحان کرد.

به نوشته ایرنا، حضور او در مجلس از همان ابتدا با حاشیه همراه بود. مردم بناب به نتیجه انتخابات معترض بودند و خدادادی را به‌عنوان نماینده خود قبول نداشتند. با این حال، نتیجه انتخابات تأیید شد و خدادادی چهار سال در مجلس پنجم حضور داشت.

آغاز دردسرهای خدادادی
او در انتخابات مجلس ششم هم شرکت کرد، اما این دور از انتخابات با دور پنجم تفاوت داشت و خدادادی دیگر دردسر دور قبل را نداشت. حوزه انتخابیه ملکان از بناب جدا و یک حوزه مستقل شده بود. از این رو، خدادادی بدون حاشیه وارد مجلس اصلاح‌طلب ششم شد. هرچند خدادادی در انتخابات مجلس هفتم نیز آرای مردم حوزه انتخابیه خود را کسب کرد، اما در انتهای دوره نمایندگی‌اش با مشکل مواجه شد.

در حالی که انتخابات مجلس هشتم برگزار شده و عمر مجلس هفتم رو به پایان بود، بازداشت نماینده ملکان خبرساز شد. روایت‌های متفاوتی برای بازداشت خدادادی در همان زمان مطرح شد. برخی آن را اتهام اخلاقی می‌گفتند و عده‌ای هم ماجرای تحقیق‌وتفحص از قوه قضاییه را دلیل بازداشت خدادادی اعلام می‌کردند که البته همان زمان، غلامعلی حدادعادل، رئیس مجلس هفتم چنین ارتباطی را رد کرده بود.

تصویب اعتبارنامه با لابی پزشکیان
زمان بررسی اعتبارنامه‌های نمایندگان مجلس هشتم که رسید، پشت پرده ماجرای بازداشت کوتاه‌مدت نماینده ملکان تا حدی افشا شد. شعبه 13 بررسی اعتبارنامه‌های نمایندگان مجلس هشتم به ریاست روح‌الله حسینیان با اعتراض فاطمه آلیا، اعتبارنامه خدادادی را رد کرده بود. به گزارش روزنامه دنیای اقتصاد در تاریخ 24 مرداد 87 ، رد اعتبارنامه او به دلیل مسائل اخلاقی بود.

بر اساس گزارش این روزنامه، اعتبارنامه خدادادی در حالی در مجلس هشتم به تصویب رسید که لابی نمایندگان ترک‌زبان به‌ویژه مسعود پزشکیان در مقام دفاع از او در جلسه غیرعلنی باعث شد نمایندگان اعتبارنامه نماینده ملکان را مورد تایید قرار دهند.

ردصلاحیت در انتخابات مجلس نهم و ورود به وزارت خارجه
در طول چهار سال تکیه خدادادی بر صندلی سبز رنگ بهارستان در قامت نماینده مردم ملکان، خبری از نتیجه بررسی پرونده‌ای که به خاطر آن بازداشت شده بود نشد، اما با پایان عمر مجلس هشتم، او دیگر نتوانست در رقابت‌های انتخابات مجلس نهم شرکت کند، چرا که شورای نگهبان این بار صلاحیت او را تأیید نکرد. با روی کار آمدن دولت حسن روحانی، خدادادی در 26 فروردین سال 93 با حکم محمدجواد ظریف به سمت مشاور وزیر امور خارجه منصوب شد.

تأیید صلاحیت در دقیقه 90 برای انتخابات مجلس دهم
ردصلاحیت در انتخابات مجلس نهم اما باعث نشد خدادادی برای انتخابات مجلس دهم ثبت‌نام نکند. او به وزارت کشور رفت و از حوزه انتخابیه ملکان داوطلب نمایندگی مجلس شد، این بار هم صلاحیتش از سوی شورای نگهبان مورد تایید واقع نشد. با این حال، نظر شورای نگهبان در دقیقه 90 تغییر کرد و صلاحیت خدادادی برای انتخابات مجلس دهم تأیید و به موجب آن، او با رای حوزه انتخابیه‌اش راهی بهارستان شد.

حضور پرحاشیه در مجلس دهم
حضور خدادادی در پارلمان دهم از همان ابتدا پرحاشیه بود. در حالی که اتهاماتی متوجه او بود، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شد که اعتراض‌‌هایی از سوی افکار عمومی به همراه داشت. اما حضور او زمانی در مجلس حاشیه‌سازتر شد که در ویدیویی فردی با نام زهرا نویدپور ادعا می‌کرد از سوی نماینده ملکان مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

بعد از این ویدیو نیز فایل صوتی گفت‌وگوی منتسب به زهرا نویدپور و سلمان خدادادی منتشر شد که در آن این گونه مطرح می‌شود که نماینده مجلس با زبان آذری نویدپور را تهدید می‌کند. نماینده ملکان همان زمان یعنی در تیر ماه سال 97 انتساب این فایل صوتی به خود را تکذیب کرد و مدعی شد دفتر خیابان ولیعصر که در فایل صوتی به آن استناد شده، متعلق به او نیست.
مرگ مشکوک زهرا نویدپور
6 ماه بعد از انتشار این فایل صوتی، اکبر اعلمی، نماینده مجلس ششم در خبری اعلام کرد جسد زهرا نویدپور در منزلش پیدا شده است. دادستانی شهرستان ملکان دو روز بعد از انتشار خبر مرگ زهرا نویدپور بیانیه داد و اعلام کرد علت مرگ او «در ظاهر» خودکشی بوده است.

با انتشار این خبر، بار دیگر پای سلمان خدادادی به میان آمد و پرونده بسته نشده و قدیمی نماینده مردم ملکان دوباره باز شد. سایت رویداد24 هم اعلام کرد طبق بررسی‌های میدانی خبرنگارش مشخص شد دفتر مورد ادعای مرحوم نویدپور در خیابان ولیعصر وجود دارد و به اسم سلمان خدادادی است.

گذشته از مشخص شدن دلیل مرگ مشکوک زهرا نویدپور، افکار عمومی خواستار بررسی اتهامات متوجه نماینده ملکان است. تاکنون علیرضا سلیمی، عضو هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان خواسته است هر کس مستندانی درخصوص سلمان خدادادی دارد به این هیأت ارائه کند.

پرونده نماینده ملکان بعد از گذشت یک دهه بسته می‌شود؟
حالا هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان در حالی قرار است به این موضوع وارد شود که زهرا نویدپور پیش از مرگش مدعی شده بود از سلمان خدادادی به این هیأت شکایت برده، اما نتیجه‌ای نداشته است. علاوه بر این، حواشی پیرامون نماینده ملکان از مجلس هشتم به این سو هر از چندگاهی در رسانه‌‌ها مطرح می‌شد، اما مجالس هشتم و دهم لزومی ندیدند به این موضوع رسیدگی کنند؛ به‌ویژه آن که این نماینده مجلس برای انتخابات مجلس نهم ردصلاحیت شده بود و در انتخابات مجلس دهم هم در دقیقه 90 تأیید شد.

باید منتظر ماند و دید با مرگ مشکوک زهرا نویدپور و حساسیت افکار عمومی، بعد از گذشت بیش از یک دهه، به اتهاماتی که پیرامون نماینده ملکان وجود دارد رسیدگی می‌شود؟!

منبع: صدای ایران

خبر بعدی:

چند درصد حقوق کارگران برای اجاره‌خانه می‌رود؟/روحانی از رسایی شکایت کرد/توییت احمدی نژاد درباره خدمات بازرگان/انتقاد مازنی از شورای عالی اصلاح طلبان/فیاض: تاک‌شو‌های تلویزیون همجنس‌گرایانه است

تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.   ظریف به داووس نمی‌رود

یران امسال نماینده دولتی در اجلاس داووس نخواهد داشت. در سال‌های قبل یک بار حسن روحانی، رییس جمهور و گاه محمدجوادظریف در داووس شرکت داشته‌اند. وزیر خارجه ایران سال گذشته نیز به این اجلاس نرفت/آخرین خبر   خودروسازان مجوزی برای افزایش قیمت ندارند

ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت:طبق بررسی‌های انجام شده از سوی این سازمان، به طور کتبی مجوزی به سایپا یا خودروسازی‌های دیگر برای افزایش قیمت داده نشده است. احتمال اینکه مصوبه‌ای داشته باشند وجود دارد، اما هنوز پاسخ کتبی سازمان بازرسی را نداده اند. دیروز یکشنبه پیرو مکاتبات قبلی، باردیگر مکاتبه و پیگیری کردیم، اما متاسفانه هنوز پاسخ قانع کننده‌ای برای ما ارسال نکردند. به شرکت‌های خودروساز از جمله سایپا برای ارائه پاسخ درباره افزایش قیمت، مهلت طولانی نمی‌دهیم و نهایتاً تا آخر هفته جاری حتما باید پاسخ دهند؛ در غیر این صورت اگر در این مدت پاسخی ارائه نکنند، به صورت حضوری ورود کرده و در صورت نداشتن مجوز، اقدام می‌کنیم.   پرویز کاظمی: فردی که عامل افزایش بدهی و معوقات بانک سرمایه بود، سرپرست بانک شد

پرویز کاظمی عضو هیئت مدیره بانک سرمایه و وزیر دولت نهم در دادگاه رسیدگی به اتهامات: بنده عضو غیرموظف هیات مدیره بودم و عضو غیرموظف قدرت اجرایی ندارد و در جریان ریز مطالب قرار نمی‌گیرد. در مهرماه ۹۲ مشکلات مدیریتی آغاز شد، فردی را به ما معرفی کردند؛ بعد از ۶ الی ۷ ماه به این نتیجه رسیدیم که مانده بدهی و معوقات افزایش یافته است و وضعیت بانک مطلوب نیست. به رئیس صندوق موضوع را اعلام کردیم، فردی که عامل این اتفاقات بود بعد‌ها به عنوان سرپرست بانک تعیین شد، بعداً ما مطلع شدیم که این فرد رد صلاحیت حرفه‌ای شده است.   ۶۰ درصد حقوق کارگران برای اجاره‌خانه می‌رود

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران:با وجود توصیه‌های مقام معظم رهبری و رؤسای جمهور، دستمزد کارگران در این مدت ترمیم و واقعی نشده است. امروز کارگران با هزینه‌های کمرشکن اجاره‌بها دست و پنجه نرم می‌کنند و اگر قبلا یک سوم حقوقشان را صرف اجاره‌بها می‌کردند امروز بیش از دوسوم آن را باید بابت اجاره بهای مسکن هزینه کنند. /ایسنا   مرتضوی در زندان است و به کاری مشغول نشده است
محسنی اژه‌ای گفت: اینکه این فرد به خارج از کشور رفته است و در زندان نیست و در نجف بسر می‌برد و با عتبات عالیات همکاری می‌کند، قطعا تکذیب می‌شود. این فرد در زندان است و ممکن است مثل بقیه افراد به مناسبت‌هایی مانند سایر زندانیان به مرخصی‌های محدودی برود؛ بنابراین وی در زندان است و نه در ایران و نه در غیرایران به کاری مشغول نشده است/ ایسنا
آمار دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در آمریکا و کانادا
آمار دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در آمریکا و کانادا در جلسه کمیسیون نخبگان و آینده نگاری علم و نوآوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شد. بیشترین تعداد دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در خارج در کشور آمریکا با تعداد ۱۲ هزار و ۶۴۳ نفر هستند و از این نظر دانشجویان ایرانی دارای رتبه یازدهم در میان دانشجویان سایر کشور‌های شاغل به تحصیل در آمریکا هستند. تعداد دانشجویان مشغول به تحصیل در کانادا نیز ۷ هزار و ۴۱۵ نفر هستند و از این نظر دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در کانادا نیز دارای رتبه یازدهم در میان دانشجویان سایر کشور‌ها هستند. / عصر ایران

انتقاد روحانی از برخورد‌ها درباره حجاب
همه آنچه درباره حجاب در قرآن آمده برای حمایت از زن است، اما به گونه‌ای رفتار شده که انگار باید چماقی بر سر زن باشد. متأسفانه در مسأله حجاب، اول از زن شروع می‌کنیم در حالی که قرآن ابتدا مرد را از نگاه هرز دور می‌کند، اما ما می‌رویم و بخاطر حجاب دختران و زنان را دستگیر می‌کنیم. اساس حجاب برای امنیت زن است همانطور که خدا در قرآن می‌فرماید، حجاب را برای جلوگیری از آسیب زن قرار داده تا مورد آزار و اذیت عده‌ای مریض قرار نگیرند. همه آنچه درباره حجاب در قرآن آمده برای حمایت از زن است، اما به گونه‌ای رفتار شده که انگار باید چماقی بر سر زن باشد و این بخاطر آن است که مساله حجاب را درست در جامعه تبیین نکردیم/ ایرنا

۱۱ هزار شعبه بانکی در ایران تعطیل می‌شود؟
باتوجه به اظهارات جدید معاون وزیر اقتصاد مبنی بر ساماندهی شعب بانکی و رسیدن به ۱۲ هزار شعبه این احتمال وجود دارد که دور جدیدی از ساماندهی شعب بانک‌ها در آینده آغاز شود. البته این درحالی است که طبق آمار حاضر در سایت بانک مرکزی در مجموع ۲۳ هزار و ۵۴۸ شعبه در کل کشور با مجوز رسمی، درحال فعالیت هستند؛ بنابراین اگر وزارت اقتصاد و بانک مرکزی عزم جدی در ساماندهی شعب بانکی داشته باشند، باید ۱۱ هزار و ۵۰۰ شعبه که هم اکنون در سراسر کشور فعال هستند، به کار خود پایان دهند. /خبرآنلاین

بدهی ۵۰ هزار میلیاردی خودروسازان به قطعه‌سازان و بانک‌ها
محمدرضا منصوری عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: مدیران شرکت‌های بزرگ خودروسازی از جمله ایران خودرو و سایپا یکشنبه در جلسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس حاضر شدند و توضیحاتی درباره میران بدهی و همچنین بعضا طلب‌های خودروسازان از برخی شرکت‌های قطعه‌سازی ارائه شد، اما نمایندگان از توضیحات مدیران خودروسازی قانع نشدند. پاسخ‌ها دقیق و قابل قبول نبود و قرار شد جلسه دیگری هم در همین هفته با خودروساز‌ها داشته باشیم. ما میزان بدهی شرکت‌های اصلی خودروسازی را از بانک مرکزی گرفتیم که نشاندهنده وضعیت وخیم این شرکت‌ها است. در حال حاضر خودروساز‌ها بالای ۲۰ هزار میلیارد تومان به قطعه‌سازان بدهکارند و بالای ۳۰ هزار میلیارد تومان به بانک‌ها و موسسات مالی بدهی دارند. تقریبا همه شرکت‌های قطعه‌سازی از خودروساز‌ها طلب دارند، اما شرکت قطعه‌سازی «عظام» به دلیل برخی پیش‌پرداخت‌ها و مسایل دیگر، به ایران خودرو بدهکار است. مدیران خودروسازی درباره این موضوع هم نتوانستند جواب بدهند و دلایلشان قانع‌کننده نبود. سعی می‌کنیم ابعاد مشکل را در آینده شفاف‌تر اعلام کنیم/ انصاف‌نیوز   روحانی از رسایی شکایت کرد

مدیر مسئول هفته‌نامه ۹ دی با اعلام اینکه روحانی شکایت جدیدی از وی کرده است، گفت: امروز هم دادگاه شکایت حسین فریدون و معاونت حقوقی روحانی از بنده برگزار می‌شود. حجت‌الاسلام حمید رسایی مدیر مسئول هفته‌نامه ۹ دی در گفتگو با تسنیم، درباره شکایت دولت روحانی از هفته‌نامه ۹ دی، اظهار داشت: آقای روحانی درحالی بر انتقادپذیری دولتش تاکید می‌کند که درطول پنج سال گذشته، بسیاری از منتقدان شخص روحانی و کابینه‌اش، با انواع و اقسام توهین‌ها و پیگیرد‌های قضایی مواجه بوده‌اند. وی افزود: هفته نامه ۹ دی تاکنون چهاربار توسط دولت روحانی توقیف شده و ده‌ها بار تذکر گرفته است. بنده به عنوان مدیر مسئول ۹ دی، بار‌ها با شکایت دولتمردان و روحانی به بازپرسی و دادگاه فراخوانده شده‌ام. رسایی با بیان اینکه آخرین دادگاه ۹ دی، همین ماه گذشته برگزار شد که شاکی آن حسین فریدون، ستاد انتخاباتی روحانی و معاونت حقوقی رییس جمهور بود، گفت: امروز نیز دادگاه دیگری باشکایت همین افراد در پیش داریم. همچنین از دادگاه ویژه روحانیت تماس گرفتند و خبر از شکایت جدید روحانی دادند که باید برای بازپرسی آن به این دادگاه مراجعه کنم.   توییت احمدی نژاد درباره خدمات بازرگان   احمدی نژاد در توییتی نوشت: ۳۰ دی، درگذشت مهندس بازرگان است، انسانی که تا پایان عمر بر دین، دانش، اخلاق و ایران پایدار ماند. او از خلع ید انگلیس در صنعت نفت تا حبس، محکومیت و اخراج از دانشگاه و به فرمان امام راحل (ره) مدیریت اعتصاب شرکت نفت در انقلاب و اداره دولت موقت، جز بر منافع ایران و ایرانی نایستاد.   فیاض: تاک‌شو‌های تلویزیون همجنس‌گرایانه است
ابراهیم فیاض عضو هیات علمی دانشگاه تهران گفت: مجری‌های امروز سلبریتی شده صدا و سیما همه چهره‌ای زنانه دارند و کلامشان عشوه‌گرانه است و مدام هم بازتولید می‌شوند. پیشتر مهران مدیری، محمدرضا گلزار، رضا رشیدپور و اکنون علی ضیا. این ساختار دارد ما را به سمت همجنس بازی هدایت می‌کند. این مجری‌های عشوه‌گر جامعه ما را غربی‌تر از غرب کرده‌اند. جامعه امروز غرب بسیار عفیف‌تر از جامعه ماست. ما برای کنفرانس‌های علمی بسیار به غرب رفته‌ام. اکنون در غرب روابط بویژه در مباحث و مراکز فکری اخلاقی‌تر از جامعه ماست. دانشگاه‌های امروز ما غربی‌تر از غرب است، اما محتوای هیچ غربی و علمی نیست.

رئیس سازمان بسیج زنان: قانون ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۳ سال در کشور اجرا نمی‌شود
رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: قانون، ازدواج زیر ۱۳ سال دختران را ممنوع کرده است اگر هم جایی انجام شود، خلاف است، البته این ممنوعیت به فرهنگ سازی نیاز دارد و هنوز در نقاطی این نوع ازدواج‌ها رخ می‌دهد. مینو اصلانی روز دوشنبه در گفتگو با ایرنا درباره ازدواج دختران زیر ۱۳ سال افزود: طبق قانون در کشور ازدواج زیر ۱۳ سال غیرقانونی است و این قانون وجود دارد، اگر هم آماری از چنین ازدواج‌هایی وجود دارد در مراکز ثبت احوال ثبت نمی‌شود و حتما برای کسی که غیرقانونی عمل کند مشکلاتی به وجود می‌آید وی گفت: باید قانون اجرا شود. این قانون قابل اجرا است و خیلی خوب است که قانون ازدواج زیر ۱۳ سال را ممنوع کرده است و اگر کسانی این قانون را رعایت نمی‌کنند باید با آن‌ها برخورد کرد و معتقدم اگر این قانون به درستی اجرا شود دیگر به طرح جدیدی نیاز نداریم و مجلس باید بتواند بر اجرای قوانین نظارت داشته باشد.

انتقاد مازنی از شورای عالی اصلاح طلبان
احمد مازنی در انتقاد از عملکرد شورای عالی اصطلاح‌طلبان گفت: اصلاح طلبان همواره منادی این بودند که جمهوری اسلامی حاصل مطالبات ۱۱۶ ساله مردم ایران است و در دل قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اصول استقلال آزادی و عدالت به طور متوازن پیش بینی شده است ما در قالب این قانون اساسی می‌توانیم مطالبات مردم ایران را محقق کنیم و پیشرفت را برای مردم کشور به ارمغان بیاوریم، اما در این مسیر ما دچار مشکلاتی هستیم که این مشکلات با این قانون اساسی و این نظام قابل حل است؛ بنابراین مجموعه جمهوری اسلامی و قانون اساسی اصلاح پذیر است و ما می‌توانیم برنامه و قوانین‌مان را به روز کنیم و هم‌گام با دنیا به پیش برویم. نمی‌شود ادعای اصلاح طلبی داشته باشیم، اما همچنان به همان راه و روش قبل اصرار کنیم و با روش گعده‌ای و لویی جرگه‌ای به پیش برویم. حزب هم که تشکیل می‌شود برای این است که این حزب یا این فرد در شورای عالی سیاست گذاری یک رای داشته باشد که بتواند در انتخابات بعدی حضور داشته باشد. یعنی هرکسی که می‌خواهد در جریان اصلاح طلبی نقشی داشته باشد یک حزب تشکیل می‌دهد و می‌گوید دبیرکل یک حزب اصلاح طلب را نمی‌توان به شورای عالی دعوت نکرد. پس دعوت می‌کنیم و بعد می‌گوییم نمی‌شود که به آن سهم ندهیم پس سهمی هم به او می‌دهیم. در نتیجه حزب به معنای واقعی شکل نمی‌گیرد و بر همان مدار گعده‌ای حرکت می‌کنیم و این گعده بزرگ اسمش شده شورای عالی اصلاح‌طلبان که البته می‌گویم به این شورا نیاز داریم، اما این شیوه ما را از آرمان‌های اصلاح‌طلبی دور می‌کند.

افشاگری کی‌روش علیه تاج و سلطانی‌فر: بعد از پیام رهبری، وزیر دیگر ما را نخواست| تاج اطلاعات را از من پنهان کرد| از این به بعد جام ملت‌های واقعی شروع می‌شود| حمله دوباره به برانکو

پیروانی خطاب به کی‌روش: حواست را جمع کن!

دختران ائل گلی تبریز گل باران شدند! / پرونده حمله باگلوله برفی به کجا رسید ؟+عکس

کلیدواژه: سلمان خدادادی نماینده ملکان

منبع این خبر، وبسایت sedayiran.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۸۰۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بیشترین شکایت‌ها به کمیسیون اصل ۹۰ درباره چیست؟
 • تعزیرات| محکومیت ۹۷۰ میلیون تومانی پزشکان متخلف با شکایت ۱۳۴ بیمار
 • بیشترین شکایت‌ها به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درباره چیست؟
 • ورود فراکسیون زنان مجلس به پرونده «زهرا نویدپور»
 • ۸۵۰۰ خانه روستایی در ملکان نیاز به بازسازی و مقاوم سازی دارد
 • جزئیاتی از داستان سریال های سلمان فارسی، حضرت موسی و ماه شب چهارده
 • آخرین وضعیت ساخت سریال های «سلمان فارسی» و«موسی(ع)»
 • بن سلمان امیر مکه را کنار می گذارد
 • رونمایی از تازه‌ترین تیزر «نهنگ آبی» با بازی لیلا حاتمی
 • نماینده حزب حاکم ترکیه: اگر در انتخابات شکست بخوریم بانوان محجبه نمی‌توانند در خیابان راه بروند!/ گروه‌های تروریستی در شهرها جولان خواهند داد!
 • رونمایی از تازه‌ترین تیزر سریال «نهنگ آبی»
 • عصبانیت بن سلمان از شاهزاده معروف
 • بن سلمان یک شاهزاده کوچک را برای جانشینی امیر مکه آماده می‌کند
 • خشم «بن سلمان» از امیر مکه و کنار گذاشتن وی
 • عصبانیت بن سلمان از شاهزاده معروف؛ دوره امارت برادر سعودالفیصل تمدید نمی‌شود
 • مشارکت «السیسی» در ترور «خاشقجی» به دستور «بن سلمان»
 • چرا اعتبارنامه هیچ نماینده‎ای از مجلس هفتم تا دهم رد نشده؟
 • شهیدی از تبار سلمان
 • بلای حضرت فاطمه(س) برای رفع حجاب ظلمانی سقیفه بر ولایت امیرالمومنین/ وظیفه ما در همراهی و تصدیق حضرت زهرا/ تجلی حضرت زهرا در ظهور امام زمان