به گزارش ایسنا، ابو عبیده، سخنگوی قسام طی کنفرانسی مطبوعاتی خاطرنشان کرد: امروز می خواهیم برخی نتایج عملیات لبه شمشیر را برای جهانیان تشریح کنیم. رژیم صهیونیستی فکر می‌کرد که مقاومت در حالت ضعف قرار دارد و در برابر جنایت‌های این رژیم سکوت خواهد کرد.

وی افزود: تیم صهیونیستی مامور اجرای این عملیات آموزش‌های لازم را طی ماه‌های ژانویه تا اکتبر برای کار گذاشتن سیستم‌های جاسوسی علیه مقاومت فلسطین فراگرفته بود و می‌خواست این دستگاه‌های شنود را در سیستم‌های ارتباطی ویژه مقاومت در نوار غزه کار بگذارد اما مقاومت این نقشه را به شکست کشاند.

سخنگوی قسام تصریح کرد: با وجود تلاش‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی، توانستیم این گروه از نظامیان صهیونیستی را شناسایی کنیم و این در حالی است که رژیم صهیونیستی سعی داشت تجهیزات مورد نیاز این گروه را از طریق گذرگاه‌های نوار غزه و به ویژه گذرگاه کرم ابو سالم وارد غزه کند.

وی افزود: تیم صهیونیستی که وارد غزه شد، متشکل از کماندوهای یگان ویژه ارتش صهیونیستی و تیمی مجهز بود که عناصر آن از کارت‌های شناسایی جعلی استفاده می‌کردند و یکی از اعضای این تیم صهیونیستی بارها در پوشش یکی از موسسات بین‌المللی وارد غزه شده بود.

ابو عبیده با اشاره به این که رژیم صهیونیستی از تمامی سامانه‌ها، فناوری‌ها، ابزارها و شیوه‌های اطلاعاتی برای اجرای این عملیات بهره برده بود، خاطرنشان کرد که اجرای عملیات لبه شمشیر از چند ماه پیش با وارد کردن قاچاقی تجهیزات فنی و لوجستیک و خودروهای ویژه به غزه در چندین مرحله از طریق گذرگاه‌های این منطقه و به ویژه گذرگاه کرم ابو سالم آغاز شده بود که از آن برای واردات کالاها و تجهیزات انسانی و معیشتی مورد نیاز ساکنان غزه استفاده می‌شود.

وی با تاکید بر این که «تجهیزات وارد شده به غزه در برخی مکان‌ها انبار و نگهداری می‌شدند که به خاطر مسائل امنیتی نمی‌خواهیم آنها را بیان کنیم»، تاکید کرد: عصر روز اجرای عملیات، عناصر تیم صهیونیستی که متشکل از ۱۵ نفر بود و همه آنها از نظامیان صهیونیست بودند و در میان آنها هیچ مزدوری حضور نداشت و حتی برخی یهودیان شرقی هم در میان آنها بودند، در قالب چندین گروه وارد غزه شدند که یکی از آنها گروه مجری عملیات و دیگری گروه پشتیبانی بودند و از طریق یکی از مناطق ناهموار و صعب العبور در مرزهای غزه وارد این منطقه شده بودند. این گروه از نظامیان صهیونیست که مجهز به ابزارهای پیشرفته و سامانه‌های هدایت و کنترل و نیز تجهیزات اورژانسی دیگر و تمامی ابزارهای مورد نیاز تیم مجری عملیات بود، با استفاده از مه شدید در مرزهای غزه وارد این منطقه شده بودند.

به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، سخنگوی قسام در ادامه اظهاراتش تصریح کرد: تیم صهیونیستی تمامی اسناد لازم برای سرپوش گذاشتن بر روی نقش خود در اجرای عملیات را آماده کرده بودند و کارت‌های شناسایی به نام خانواده‌های واقعی در نوار غزه جعل کرده بودند. آنها همچنین از دو خودروی دارای مدارک جعلی استفاده کرده بودند و مدارک جمعیت خیریه‌ای را هم که از آن به عنوان سرپوشی برای اجرای عملیات استفاده می‌کردند، جعل کرده بودند و یکی از افسران زن شرکت‌کننده در این عملیات قبلا تحت پوشش یک موسسه بین‌المللی فعال در غزه وارد این منطقه شده و خارج شده بود.

وی خاطرنشان کرد: تیم مجری عملیات یک کلبه کوهستانی را در منطقه خان یونس به مدت چند ساعت از یک شهروندان فلسطینی اجاره کرده بود تا در آنجا با هم دیدار کنند. آنها برای اجاره این کلبه کوهستانی از مدارک جعلی استفاده کرده بودند اما وقتی سعی در آغاز اجرای عملیات خود را داشتند، گروهی از مبارزان قسام به آنها مشکوک شده و جلویشان را می‌گیرند اما وقتی نظامیان صهیونیستی با خودروی خود که فرمانده تیم نیز سوار بر آن بود، سعی می‌کنند فرار کنند، مبارزان قسام آنها را در شرق خان یونس تحت تعقیب قرار می‌دهند.

ابو عبیده گفت: پس از تحقیق شهید نور برکه و افسران اطلاعاتی قسام از سرنشینان خودروی تیم صهیونیستی، آنها به این افراد مشکوک می‌شوند و تصمیم به بازداشت آنها می‌گیرند، اما در این لحظه، آنها اقدام به تیراندازی می‌کنند که منجر به شهادت نور برکه، فرمانده میدانی قسام و یکی از مبارزان این گردان‌ها به نام محمد قرا می‌شود و مبارزان دیگر قسام به تیراندازی عناصر صهیونیستی واکنش نشان داده و فرمانده آنها را به هلاکت رسانده و یک تن دیگر را زخمی کردند. عناصر تیم صهیونیستی توانستند فرمانده کشته شده و یک عنصر زخمی دیگر را بردارند و قبل از این که نیروی کمکی قسام به آنجا برسد، پا به فرار بگذارند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: مبارزان قسام بلافاصله اقدام به تعقیب نظامیان صهیونیست کرده و مرزهای شرق غزه را بستند و ضمن استقرار در این منطقه، آنجا را تحت کنترل خود درآوردند و در عین حال، امنیت تمامی جاده‌های غزه را حفظ کردند. در جریان تعقیب این تیم صهیونیستی، جنگنده‌ها و بالگردها و هواپیماهای شناسایی و نیز توپخانه ارتش صهیونیستی وارد عمل شده و ده‌ها بمباران علیه مبارزانی که در تعقیب تیم صهیونیستی در حال فرار بودند، انجام دادند که باعث شد مبارزان قسام نتوانند تیم مذکور را دنبال کنند.

سخنگوی قسام تصریح کرد که تیم صهیونیستی توانست با یک کشته و چندین زخمی با استفاده از این پوشش آتش و با کمک یک بالگرد که برای نجات آنها وارد منطقه شده بود، فرار کند و ارتش صهیونیستی بلافاصله اقدام به بمباران خودروهای مورد استفاده تیم مذکور در داخل غزه کرد تا به خیال خود اجازه کشف هدف عملیات یا جزئیات فعالیت تیم صهیونیستی توسط مقاومت غزه را ندهد.

وی افزود: در جریان این عملیات تعقیب و درگیری با تیم صهیونیستی، پنج تن از مبارزان قسام به نام های علاء‌الدین فسیفس، مصطفی ابو عوده، محمود مصبح، عمر ابو خاطر و خالد قویدر به افتخار شهادت نائل گشتند.

ابو عبیده بیان کرد: پس از شکست مستقیم این تیم صهیونیستی در شرق خان یونس، تلاش‌های پیگیر و تحقیقات گسترده را آغاز کردیم و با فعالیت‌های امنیتی، اطلاعاتی و میدانی توانستیم به لطف خداوند سرنخ‌های این عملیات را کشف کنیم و عناصر این گروه را به همراه اسم‌ها و تصاویر و ماهیت فعالیت‌ها و ماموریت‌هایشان و یگانی که در آنجا فعالیت می‌کردند، شناسایی کنیم. ما همچنین شیوه‌های فعالیت و ماموریت‌های اطلاعاتی و خرابکاری این تیم در چندین نقطه دیگر را کشف کردیم و متوجه شدیم که این گروه چندین ماموریت خارجی در کشورهای عربی و اسلامی انجام داده‌اند.

وی تاکید کرد: جهانیان دیدند که چطور انتشار تصاویر عناصر این تیم صهیونیستی دشمن را شوکه و مجبور به اتخاذ تمامی تدابیر لازم برای جلوگیری از انتشار تصاویر کرد و این رژیم حتی مجبور به ارعاب و تهدید و فشار علیه افراد و موسسات و بازداشتن رسانه‌ها، پایگاه‌ها و صفحات اجتماعی و حتی همدستی با برخی شرکت‌های اجتماعی برای کاهش حجم ضربات امنیتی و اطلاعاتی وارد شده به مهم‌ترین و خطرناک‌ترین یگان خود کرد. این شکست مفتضحانه یکی از موارد نادر در تاریخ این رژیم به شمار می‌رود اما این همه خفقان و تلاش برای پنهان‌کاری نتوانست جلوی تلاش فرزندان ملت فلسطین و امت برای حمایت از مقاومت با تمام توان‌ را بگیرد.

سخنگوی گردان‌های قسام گفت: غزه برای صهیونیست‌ها سرزمین ممنوعه است و مقاومت اجازه اجرای هیچ طرح صهیونیستی در آن را نخواهد داد. آنچه درباره عملیات لبه شمشیر منتشر کردیم، بخشی از نتایج تحقیقات اطلاعات قسام است و ما سیستم‌های فنی به دست آورده‌ایم که اسرار بزرگی از دشمن در آنها وجود دارد. این رژیم فکر می‌کرد که با بمباران خودروها، این اسرار از بین رفته است.

ابو عبیده تاکید کرد که عملیات اخیر نشانگر درستی رویکرد امیدواری مقاومت به پشتوانه مردمی خود است. او افزود: قسام همچنان به مزدوران فرصت توبه می‌دهد و به هر مزدوری که به شناسایی تیم صهیونیستی کمک کند، وعده عفو و پاداش یک میلیون دلاری می‌دهد.

منبع: الف

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

«زنان بیشه گل»؛ روایتی از مقاومت زنان در جنگ/ کار دفاع مقدسی راه رفتن روی لبه تیغ است

هزار جریبی با بیان اینکه زنان در دوران دفاع مقدس در پشت جبهه ستون خانواده را در نبود مردان حفظ کردند و بار سنگینی به دوش کشیدند، گفت: «زنان بیشه گل» گوشه ای از پایداری این زنان را نشان می دهد.

خبرگزاری شبستان، سرویس فرهنگی، مریم داوری: نمایش «زنان بیشه‌گل» به نویسندگی و کارگردانی «مهیار هزارجریبی» از چهارشنبه، 12 تیر در تماشاخانه مهر حوزه هنری به صحنه رفت.گ فتگویی با مهیار هزار جریبی ترتیب دادیم که بدین شرح است:

 

موضوع نمایش «زنان بیشه گل» چیست و در چه ژانری اجرا می شود؟

موضوع این نمایش دفاع مقدس است که آمیخته ای از موقعیت های طنز و تراژدی دارد.

 

توضیحی در مورد نمایش بدهید.

زنان بیشه گل داستان زنانی است که در دوران دفاع مقدس، مقاومت کردند در این نمایش به طور مستقیم به جنگ نپرداختم. این نمایش تصویری از مقاومت زنان روستایی در نبود مردانشان است. زنان نقش موثری در دوران هشت ساله دفاع مقدس داشتند. آنها علاوه بر جبهه در پشت جبهه هم فعال بودند و ستون خانواده را در نبود مردان حفظ کردند، بار مسئولیت اداره زندگی و تربیت فرزندان را به دوش کشیدند و بسیاری از آنها آرزوی داماد کردن پسران خود را به گور بردند.

 

این نمایش در چه جشنواره هایی شرکت کرده است؟

سال قبل در شانزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت شرکت کرد که رتبه دوم بازیگری زن ، رتبه دوم کارگردانی و رتبه دوم نمایشنامه نویسی را از آن خود کرد و در بخش موسیقی و طراحی صحنه جایزه و لوح گرفت. در جشنواره ایثار و شاهد در سال گذشته نیز در بخش بازیگری زن و طراحی لباس جایزه کسب کرد.

 

از کدام استان هستید و گروه تان چقدر برای تمرین وقت صرف کرد؟

از شهرستان بهشهر مازندران. متن را خودم نوشتم و حدود چهار پنج ماه درگیر تمرین نمایش بودیم.

 

 

کار کردن در حوزه دفاع مقدس چه مشکلاتی دارد؟

این جور کار کردن ها ، راه رفتن روی روی لبه تیغ است. مردم امروز دوست دارند نمایش و فیلم هایی ببینند که بخندند. نباید فراموش کرد که یک عده از جوانان کشور از جان و مال و عزیزان خود گذشتند تا امروز ما بتوانیم به دور از جنگ زندگی کنیم. تا زمانی قلم در دستان من است سالی یکی دو کار در مورد دفاع مقدس انجام می دهم.

 

«زنان بیشه گل» چندمین کاری است که کارگردانی می کنید؟

15، 16 سال است که در حوزه تئاتر کار می کنم و فکر می کنم در این مدت حدود 16 اثر تولید کردم. در تمام ژانرها و با موضوعات مختلف اعم از اجتماعی، آیینی و دفاع مقدسی کار کردم. هر چه به فضای دلم بخورد و نیاز جامعه باشد را مدنظر قرار می دهم و در موردش کار می کنم. چند اثر اخیرم دفاع مقدسی بوده است.

 

استقبال از نمایش «زنان بیشه گل» چقدر بوده است؟

خوشبختانه تاکنون استقبال خوبی از نمایش شده است به گونه ای که به خصوص با جمعیت زیادی از مردم در اواخر هفته روبرو شدیم.تماشگران راضی از سالن بیرون رفتند و اساتید و هنرمندانی که افتخار دادند و تشریف آوردند از نمایش رضایت داشتند. در کل بازخوردها در مورد نمایش زنان بیشه گل مثبت است.

 

گفتنی است، نمایش «زنان بیشه‌گل» به نویسندگی و کارگردانی«مهیار هزارجریبی» از 12 تا 26 تیر همه روزه به جز شنبه ها ساعت 30: 18 در تماشاخانه مهر حوزه هنری به صحنه می رود.

 

 

پایان پیام/31

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

علی مطهری: اگر قرار بر عدم بررسی ادعای خاتمی بوده پس چرا دادگاه تشکیل دادند| صرف اظهارعقیده نباید موجب محاکمه شود| چرا قوه قضاییه و مقامات امنیتی هراس دارند؟

تخریب شدن رستوران غیر مجاز گردنه قوچک / کلیه ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم و ارتفاعات تهران، مصداق تجاوز به حقوق شهر

منبع این خبر، وبسایت www.alef.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۸۰۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ۹۷ درصد آب‌های زیرزمینی در غزه آلوده است
 • مقاومت فلسطین یک پهپاد اسرائیلی را در نوار غزه سرنگون کرد
 • «گردان قاطرچی‌ها»، روایتی طنز از روز‌های جنگ و حضور نوجوانان کم سن و سال
 • ◄ لبه‌های دیوارهای خیابان شهید احمدپور درکه؛ تهدیدی برای عابران پیاده
 • صعود سابریست های ایران به جدول 64 نفره شمشیر بازی قهرمانی جهان
 • کتاب «گردان قاطرچی‌ها» به چاپ چهاردهم رسید
 • روایت یک رسانه صهیونیستی از جنگ آینده تل‌آویو علیه غزه و سناریوی احتمالی
 • نصب سیستم راداری جدید رژیم صهیونیستی در مرزهای غزه
 • همدستی مصر و عربستان علیه ساکنان نوار غزه
 • نیمکت ذخیره‌های پرسپولیس؛ شمشیر دولبه
 • مراسم نور افشانی گردان امام رضا(ع) هندیجان
 • برگزاری جشن میلاد امام رضا (ع) در گردان پیاده کربلا شاهرود+ تصاویر
 • میدان تیر گردان پیاده کربلا شاهرود + تصاویر
 • آزاد سازی سهام عدالت؛ شمشیر دو لبه!
 • الشرق الاوسط: مصر به حماس پیشنهاد تحویل غزه را داد
 • الشرق الاوسط: مصر پیشنهاد تحویل غزه را به حماس داد
 • نگرانی ارتش رژیم صهیونیستی از عملیات تلافی‌جویانه مقاومت فلسطین
 • پیشنهاد مصر به حماس برای تحویل نوار غزه
 • حماس: هیئتی از قطر و سازمان ملل به غزه می‌آیند