دانشگاه آزاد قزوین به مناسبت روز پرستار با همکاری نظام پرستاری جشنی برگزار کرد که به دور از ارزش‌ها، آداب و اخلاق اسلامی بود و موجب اعتراض دانشجویان انقلابی شد.

گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، ۲۱ دی ماه میلاد باسعادت بانوی قهرمان کربلا، حضرت زینب کبری سلام الله علی‌ها است، روزی که با عنوان روز پرستار نام گذاری شده و دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی هم در چنین روزی با برگزاری برنامه‌های مختلف، این روز را گرامی می‌دارند.

اگرچه در چنین روزی انتظار می‌رود تا دانشجویان بیشتر به ماهیت اصلی این روز بپردازند و برنامه‌هایی را برگزار کنند که در شان و منزلت دانشجو و دانشگاه باشد؛ اما دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با همکاری نظام پرستاری استان با برگزاری مراسمی هنجارشکنانه و به دور از ارزش ها، آداب و اخلاق اسلامی موجب اعتراض دانشجویان انقلابی شده است.

در این رابطه یکی از فعالین دانشجویی دانشگاه آزاد قزوین به خبرنگار ما می‌گوید: مراسم ۲۱ دی ماه که به مناسبت جشن روز پرستار در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با همکاری نظام پرستاری استان برگزار شد که این مراسم نشانگر تغییر ذائقه‌های مردم به سمت فرهنگ منحط غربی می‌باشد.

این فعال دانشجویی می‌گوید: با توجه به برندسازی و نگاه خاص روسای دانشگاه آزاد قزوین به مباحث علمی و ارتقای آن در سطح دانشگاه‌های آزاد کشور در بعد فرهنگی این دانشگاه دچار ضعف فرهنگی است.

وی می‌افزاید: شاهد آن هستیم دانشگاه آزاد قزوین از لحاظ سخت افزاری در جایگاه مدیریتی خوبی قرار دارد و از لحاظ نرم افرازی و کار‌های ریشه‌ای در این مرکز دچار نقصان است. دلیل آن هم نبود نیروی مختصص در فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه به چشم میخورد.

این فعال دانشجویی می‌گوید: در بحث برگزاری چنین مراسمی دانشگاه آزاد قزوین بی تجربه نبوده است، کوتاهی مسئولین در موافقت و همکاری اجرای چنین برنامه‌های توهین به تشکل‌های دانشجویی است که در برگزاری هر برنامه جایی بحث دارد، اما چطور و به چه قیمت در روز تعطیل و در ایام امتحانات دانشگاه تن به چنین برنامه‌ای مضحکی می دهد.

دستگاه‌های نظارتی دانشگاه در خواب زمستانه به سر می‌برند
وی بی تدبیری مسئولین دانشگاه به خصوص مسولین فرهنگی را مسبب تشکیل چنین مراسمی می‌داند و در ادامه می‌افزاید: دستگاه‌های نظارتی دانشگاه در خواب زمستانه به سر میبرند.

این فعال دانشجویی در مورد برخورد حراست دانشگاه آزاد قزوین با برگزاری چنین مراسماتی می‌گوید: عوامل حراست در برنامه‌های سایر تشکل‌های همیشه حضور داشته و اما در مراسماتی که خود این دانشگاه دخیل آن است، از وظایف اصلی خود کوتاهی کردند.

وی می‌گوید: مگر نه اینکه طبق ابلاغیه وزارت علوم برگزاری کنسرت در دانشگاه‌ها تابعه آن نهاد، ممنوع می‌باشد. چگونه برنامه‌ای توام با معنویات تبدیل به برنامه رقص و آواز می‌شود؟! اگر تعریف تان از کار فرهنگی این است که بدا به حال اوضاع فرهنگی دانشگاه!

این فعال دانشجویی در ادامه می‌افزاید: اصل شادی مقوله‌ای است که هیچ اندیشه و تفکری با آن مخالف نبوده و بلا شک دین مبین اسلام هم از این امر مستثنی نیست؛ اما مسئله این است که نباید کنسرت و آوازه خوانی را با شادی و نشاط برابر دانست.

وی در ادامه می‌گوید: حداقل بخاطره دو پیکر مدفون شهدای گمنام دانشگاه؛ خانواده‌های شهدا و شهدای مدافع حریم آل الله سر سوزنی تدبیری می‌اندیشید در مراسمی که بنام جنش روز پرستار برگزار می‌شد. کار به آواز و پایکوبی کشانده نمیشد.   کد ویدیو دانلود فیلم اصلی  
در همین راستا، شورای تبین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین نیز در بیانیه‌ای اعتراضی برگزاری چنین مراسماتی را چه بسا در چهارچوب قانون کشور و به تبع آن قانون دانشگاه مصداق بی قانونی دانست و اعلام کرد: دانشگاهی که خود را صاحب امتیاز درجات علمی علی الخصوص علم رباتیک می‌داند. انتظار می‌رفت برگزاری مراسم بر پایه‌ی ارزش‌ها، آداب و اخلاق اسلامی و بر اساس قانون باشد، اما متاسفانه کوتاهی مسئولان با موافقت چنین مراسماتی که ناشی از بی تدبیری و سوء مدیریت فرهنگی در دانشگاه منجر به بیراهه کشیده شدن مراسمات است!منبع: خبرگزاری دانشجو

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

برند فناوری دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) تقویت شود

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط‌ زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) باید به‌واسطه بین‌المللی بودن خود افق دید خود را بیشتر کند، گفت: با نگاه بین‌المللی در این دانشگاه می‌توان مسائل مختلف را در حوزه کلان مورد توجه قرار داد؛ چرا که پتانسیل‌های استان قزوین از نظر علمی بسیار بالاست، با این حال باید برند فناوری دانشگاه بین‌الملل تقویت شود.

به گزارش ایسنا، نادرقلی ابراهیمی در نشست هم‌افزایی دانشگاه و صنعت در حوزه آب، محیط‌زیست و کشاورزی که با حضور برومند معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، محمد سیف مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم و مدیران ملی و استانی وزارت نیرو، وزارت جهاد کشاورزی و سازمان محیط‌زیست و دانشگاه‌های استان قزوین در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) برگزار شد، با بیان اینکه دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) باید به‌واسطه بین‌المللی بودن خود افق دید خود را بیشتر کند، اظهار کرد: با نگاه بین‌المللی در این دانشگاه می‌توان مسائل مختلف را در حوزه کلان مورد توجه قرار داد؛ چرا که پتانسیل‌های استان قزوین از نظر علمی بسیار بالاست، با این حال باید برند فناوری دانشگاه بین‌الملل تقویت شود.

وی افزود: وجود ۳۰۰۰ دانشجوی مقطع ارشد و دکتری که ۴۰ درصد ظرفیت دانشجویان این دانشگاه را شامل می‌شود پتانسیلی بزرگ برای دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) محسوب می‌شود، حال سؤال اینجاست چند درصد پایان‌نامه‌های این دانشگاه به رفع مشکلات این استان اختصاص یافته است؟!

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط‌زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: می‌توان در کنار بحث ارتباط دانشگاه با صنعت موضوع ارتباط دانشگاه با مردم را هم مورد توجه قرار داد؛ چرا که موضوع بسیار مهم و حائز اهمیتی است و پیگیری‌کننده بسیاری از دغدغه‌ها و موضوعات جامعه خواهد شد.

وی با بیان اینکه معاونت علمی ریاست جمهوری یک ستاد است که بازوان آن چهار هزار شرکت دانش‌بنیان در سطح کشور هستند، ادامه داد: متأسفانه تاکنون نتوانسته‌ایم به‌صورت آمایشی در حوزه‌های مختلف برنامه‌ریزی کنیم، لذا نیازمند جریان‌سازی برای حوزه فناوری هستیم.

ابراهیمی پیشنهاد داد: برگزاری جلسات هم‌اندیشی نیز در این میان بسیار مفید است، با این حال پیشنهاد می‌کنم در آینده‌ای نزدیک جشنواره ایده‌پردازی استارتاپ در خصوص مشکلات استان قزوین و مشکلات کشور در دانشگاه بین‌المللی امام مورد توجه قرار گیرد.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط‌زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری عنوان کرد: هر چند تولید در محیط‌های بسته، کنترل‌شده و گلخانه‌ها بخش اعظمی از مصرف آب را کاهش می‌دهد، اما در این میان مشکلات تبخیر نیازمند ورود طرح‌های فناورانه است.

وی با اشاره به مشکلات موجود در گلخانه‌ها عنوان کرد: در حال حاضر در گلخانه‌های استان قزوین نیز موضوع تبخیر مطرح است، به‌گونه‌ای که در گلخانه‌های این استان ۱.۸ میلی‌متر در روز تبخیر وجود دارد.

ابراهیمی در پایان خاطرنشان کرد: از هر روشی که بتواند یک نفر را وارد عرصه کار کند، باید استقبال کرد؛ لذا به‌شدت از هر طرح فناورانه که بتواند مشکلات موجود را حل و مسیر جدیدی را باز کند، حمایت می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، در ادامه مسئولان و اساتید استان قزوین به بیان دیدگاه‌های خود در حوزه آب، محیط‌زیست و کشاورزی استان قزوین پرداخته و راهکارهای خود را در این زمینه ارائه کردند.

انتهای پیام

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

علی مطهری: اگر قرار بر عدم بررسی ادعای خاتمی بوده پس چرا دادگاه تشکیل دادند| صرف اظهارعقیده نباید موجب محاکمه شود| چرا قوه قضاییه و مقامات امنیتی هراس دارند؟

سقوط مینی بوس در محور بویین و میاندشت - خوانسار ۱۳ کشته برجا گذاشت

کلیدواژه: دانشگاه آزاد قزوین روز پرستار

منبع این خبر، وبسایت snn.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۸۱۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ثبت‌نام دومین دوره معرفت رضوی ویژه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد
 • برگزاری همایش ملی «زندگی دانشجویی، فرصت‌ها و آسیب‌ها» در دانشگاه بوعلی‌سینا
 • مسابقات سراسری جوشکاری دانشجویی به میزبانی دانشگاه اراک برگزار می‌شود
 • ارتباط موثر میان بسیج دانشجویی و اساتید زمینه ساز تعالی فرهنگی در دانشگاه است
 • واکنش بیش از ۴۰ تشکل دانشجویی به لایحه تامین امنیت زنان
 • بیانیه بیش از 40 تشکل دانشجویی سراسر کشور در واکنش به لایحه جامع تامین امنیت زنان
 • اهمیت استراتژیک نهاد نظارتی شورایاری‌ها برای مدیریت جدید شهری
 • مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اهواز معرفی شد
 • یزد؛ ‌۲ سال پس از ثبت جهانی
 • عدم احراز صلاحیت سه نامزد ریاست فدراسیون کشتی توسط نهاد نظارتی
 • کنگره پژوهشی سالانه دانشجویی شهریورماه در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار می‌شود
 • برخورد سه دستگاه خودرو در آزاد راه کرج- قزوین ترافیک ایجاد کرد
 • انحراف با وجود شش نهاد نظارتی
 • برنامه‌های متنوع استان مازندران به مناسبت هفته عفاف و حجاب برگزار شد
 • برنامه‌های متنوع استان گیلان به مناسبت هفته عفاف و حجاب برگزار شد
 • تبدیل دانش به اشغالزایی با حمایت از دانشجویان صورت می‌پذیرد / ۶ مقام برتر تیم MRL دانشگاه آزاد قزوین در مسابقات ربوکاپ
 • فعالیت بیش از 7000 ناظر در شبکه نظارتی انتخابات استان مرکزی
 • انحراف با وجود ۶ نهاد نظارتی
 • پیوستن تشکل‌های دانشگاه آزاد اسلامی به اتحادیه‌های دانشجویی اجبار نیست