به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، این نوجوان پناهجو در حالی وارد کانادا شد که در زمان اقامتش در تایلند در برابر اخراجش از این کشور مقاومت کرده بود.

«جاستین ترودو»، نخست وزیر کانادا اعلام کرده بود که کشورش به این نوجوان ۱۸ ساله پناهندگی خواهد داد. این در حالی است که رهف محمد القنون قصد داشت از تایلند برای کسب پناهندگی به استرالیا برود.

انتظار می رود اعطای پناهندگی به این نوجوان ۱۸ ساله روابط اتاوا با ریاض را بیش از پیش تیره کند. روابط دو کشور پیش از این به دنبال اعتراض کانادا به بازداشت مدافعات حقوق بشر در عربستان پرتنش شده بود.

رهف محمد القنون با استفاده از تلفن همراه خود و حضور در شبکه های اجتماعی توانسته بود هنگام حضورش در تایلند توجه افکار عمومی جهان را به موضوع احتمال اخراجش از تایلند و بازگشتش به عربستان جلب کند.

مقامات تایلند هنگام ورود این نوجوان از کویت به تایلند تهدید کرده بودند که او را با هدف بازگرداندن نزد خانواده اش اخراج خواهند کرد.

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان روز چهارشنبه گذشته با درخواست پناهندگی رهف محمد القنون موافقت کرده بود.

انتهای پیام /

183 / 156 کانادا عربستان پناهجو آزاد و اذیت اقامت

منبع: ایسکانیوز

خبر بعدی:

ژاپن ۱- عربستان صفر؛ سامورایی و اتوبوس ضد ضربه

سامورایی‌ها با زدن یک گل و مدیریت عالی بازی، عربستان را حذف کردند و به مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌ها راه یافتند.

به گزارش گروه ورزشی قدس آنلاین، تیم ملی عربستان که به‌عنوان دومین تیم مرحله گروهی به دور یک هشتم نهایی جام ملت‌های ۲۰۱۹ رسیده بود، امروز در حالی به مصاف ژاپن، صدرنشین گروه F رفت که برخلاف تصور شروع بهتری از سامورایی‌ها داشت و نبض بازی را در دست گرفت، اما نتوانست به گل برسد تا اینکه شاگردان موری‌یاسو در دقیقه ۲۰ روی ارسال کرنر و ضربه سر تاکهیرو تومی‌یاسو در نخستین حمله خود به گل برسند و دروازه محمد العویس را باز کنند.


در ادامه مسابقه ملی پوشان عربستانی تلاش زیادی برای جبران نتیجه کردند و تا پایان مسابقه مالکیت ۷۶ درصدی داشتند و با ۱۵ شوت به دنبال زدن گل تساوی بودند، اما در روزی که تنها یکی از شوت‌های آنها داخل چارچوب بود و از سوی دیگر سامورایی‌ها با دفاع اتوبوسی و نفوذناپذیر اجازه گلزنی نمی‌دادند، در نهایت شاگردان پیتزی در جبران نتیجه ناموفق عمل کردند تا در نهایت تیم ژاپن راهی مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌ها شود.


سامورایی‌ها ساعت ۱۶:۳۰ روز پنج‌شنبه هفته جاری، دیدار مرحله یک چهارم نهایی خود را در استادیوم هزاع بن زاید العین مقابل تیم ملی ویتنام برگزار می‌کنند که تیم برتر این مسابقه، باید در مرحله نیمه نهایی به مصاف برنده جدال تیم‌های ایران و چین برود.جام ملت‌های آسیا - امارات ۲۰۱۹ / مرحله یک هشتم نهایی
دوشنبه: ۹۷/۱۱/۰۱ ؛ ساعت ۱۴:۳۰
استادیوم: الشارجه- شهر شارجه
داور: روشن ایرماتوف(ازبکستان)؛ کمک‌ها: عبدوخامیدولو رسولوف و سایدوف؛ داور چهارم: سرگی گریشنکو(قزاقستان)؛ کمک داوران پشت دروازه: والنتین کووالنکو(ازبکستان) و نواف عبدالله شکرالله(بحرین).


تیم ملی ژاپن

شوئیچی گوندا واتارو اندو مایا یوشیدا هیروکی ساکای یوتو ناگاتومو تاکهیرو تومی‌یاسو گاکو شیباساکی یوشینوری موتو(۲+۹۰- کویا کیتاگاوا) گنکی هاراگوچی ریتسو دوآن(۸۹- سوکاسا شیوتانی) تاکومی مینامینو(۷۷- جونیا ایتو)


سرمربی: هاجیمه موری‌یاسو


تیم ملی عربستان

محمد العویس محمد آل فتیل علی هادی البلیهی محمد البریک یاسر الشهرانی عبدالله عطیف(۷۸- محمد الصیعری) عبدالعزیز البیشی(۵۶ یحیی الشهری) حسین المقهوی هتان باهبری(۸۸- عبدالرحمن غریب) سالم الدوسری فهد المولد


سرمربی: خوان آنتونیو پیتزی

اخطار


یوشینوری موتو(۴۰) از ژاپن

فهد المولد(۵۵) از عربستان

یاسر الشهرانی(۸۲) از عربستان

بهترین بازیکن


مایا یوشیدا، مدافع میانی و کاپیتان تیم ملی ژاپن ستاره بی‌چون و چرای مسابقه امروز تیمش برابر عربستان بود و بیشترین نقش را در جریان برتری سامورایی‌ها داشت؛ ژاپن در این بازی با اتکا به تک گلی که در دقیقه ۲۰ زد، رو به کار دفاعی آورد که مدیریت فوق‌العاده مایا یوشیدا در عقب زمین اجازه نداد حملات عربستان به نتیجه برسد و بارها با پرتاب خود مقابل شوت‌های بازیکنان سعودی، مانع از رفتن توپ‌ها به سمت چارچوب دروازه شد؛ علاوه بر آن، یوشیدا اجازه نداد ارسال‌های پُر شمار عربستان از جناحین که جزو اصلی‌ترین برنامه‌های آنها برای گلزنی بود، نتیجه‌ای به همراه داشته باشد.

شرح گل


ژاپن ۱ - عربستان صفر (دقیقه ۲۰: تاکهیرو تومی‌یاسو): ارسال دقیق گاکو شیباساکی از روی کرنر را تومی‌یاسو بالاتر از مدافعان عربستان زد تا سامورایی‌ها در اولین حمله جدی به گل برسند.


لحظات حساس

دقیقه ۱: عربستان می‌توانست ۵۵ ثانیه بعد از شروع مسابقه روی ارسال الشهرانی به گل برسد که ضربه سر آل فتیل کم‌دقت بود و از کنار دروازه ژاپن به بیرون رفت.


دقیقه ۱۲: در حالی که به نظر می‌رسید الشهرانی در بیرون از زمین توپ را به مقابل دروازه ژاپن ارسال کرده، برخورد مشکوک به پنالتی با بر زمین افتادن فهد المولد اتفاق افتاد که ایرماتوف چنین اعتقادی نداشت و در ادامه نیز شوت پُر قدرت عبدالعزیز البیشی به صورت مایا یوشیدا برخورد کرد و دفع شد.


دقیقه ۱۴: سانتر البیشی از روی ضربه آزاد میانه زمین و ضربه سر حسین المقهوی با فاصله کمی از کنار دروازه ژاپن به اوت رفت.

دقیقه ۲۹: ارسال خطرناک ساکای را موتو نتوانست استفاده کند تا محمد العویس بالاتر از این بازیکن ژاپنی توپ را در اختیار بگیرد.

دقیقه ۳۲: سانتر موتو در صحنه مشکوک به خطای هند پنالتی برخوردی با علی البلیهی داشت که ایرماتوف دستور به ادامه بازی داد و تنها یک کرنر به سود ژاپن اعلام کرد.

دقیقه ۳۵: حمله خطرناک سعودی‌ها نزدیک بود همراه با گل شود که شوت فنی و تماشایی پای چپ باهبری از کنار تیرک عمودی دروازه ژاپن عبور کرد.

دقیقه ۴۷: شوت فنی سالم الدوسری از روی خط محوطه جریمه به راحتی در اختیار گوندا قرار گرفت.

دقیقه ۴۸: سانتر شیباساکی از روی ضربه ایستگاهی و ضربه سر یوشیدا را محمد العویس جمع کرد.

دقیقه ۵۱: دوآن ارسال زیبایی برای مینامینو فرستاد و او را در موقعیت گلزنی قرار داد، اما کنترل توپ ضعیف او با دست موجب اعلام خطای هند به سود عربستان شد.

دقیقه ۵۹: شوت راه دور سالم الدوسری کم دقت بود و از روی دروازه ژاپن به اوت رفت.

دقیقه ۶۰: یوشینوری موتو بهترین فرصت برای زدن گل دوم ژاپن را داشت که دو سر توپ و شوت او به پای الشهرانی برخورد کرد و به کرنر رفت.

دقیقه ۶۲: فهد المولد نفوذ زیبایی از جناح راست زمین با عبور از دو مدافع ژاپن داشت که پاس کات‌بک او را سالم الدوسری نتوانست بهره ببرد و شوت بی‌دقت او به اوت رفت.

دقیقه ۶۵: سر توپ هتان باهبری و شوت پای چپ زمینی و دقیق او از فاصله ۳۰ متری با کمترین فاصله از کنار تیرک عمودی ژاپن عبور کرد.

دقیقه ۷۱: ارسال کوتاه عبدالله عطیف و ضربه سر علی البلیهی با اختلاف کمی از روی دروازه ژاپن به بیرون رفت.

دقیقه ۷۲: ارسال تند و تیز و خطرناک البریک از جناح راست زمین را تومی‌یاسو دفع کرد.

دقیقه ۷۴: ضربه سر باهبری دقت لازم را نداشت و از مقابل دروازه ژاپن به بیرون زده شد.

دقیقه ۸۵: ضربه سر واتارو اندو حاصلی نداشت و از بالای دروازه عربستان به اوت رفت.


دقیقه ۸۷: شوت‌های پیاپی بازیکنان عربستان و الدوسری را مدافعان ژاپن برگشت دادند و یوشیدا و ناگاتومو اجازه مانع از گلزنی سعودی‌ها شدند.

دقیقه ۱+۹۰: ارسال پای چپ یحیی الشهری از روی ضربه ایستگاهی خطرناک بود و در صحنه مشکوک به هند پنالتی، برخوردی با توموی‌یاسو داشت و در نهایت دفع شد.


در حاشیه


* سامورایی‌ها که در آخرین مسابقه مرحله گروهی برابر ازبکستان با ترکیب دوم خود در زمین حاضر شدند، در دیدار امروز نسبت به دومین دیدار جام ملت‌ها برابر عمان تنها یک تغییر داشتند که یوشینوری موتو جانشین کویا کیتاگاوا شده است.


* نفرات اصلی سعودی‌ها در مسابقه امروز برابر ژاپن، نسبت به دیدار اخیرشان مقابل قطر سه تغییر داشته که یاسر الشهرانی، عبدالعزیز البیشی و سالم الدوسری به ترتیب جانشین حمدان الشمرانی، عبدالرحمن غریب و یحیی الشهری شدند.

* یوشینوری موتو به دلیل دریافت کارت زرد مقابل عربستان، در جام ملت‌ها ۲ اخطاره شد تا دیدار آینده ژاپن در صورت صعود به مرحله یک چهارم نهایی را از دست بدهد.

اتفاق ویژه


در حالی که هواداران فوتبال همواره فوتبال هجومی را از ژاپن شاهد بودند و حتی در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی مقابل بلژیک این عملکرد را از سوی سامورایی‌ها دیدند، اما امروز سامورایی‌ها تنها ۲۳.۸ مالکیت توپ را در اختیار داشتند و با زدن ۵ شوت که دو ضربه داخل چارچوب بود، توانستند عربستانی که سراسر حمله بود را شکست دهند؛ سامورایی‌ها در بازی امروز تنها ۱۹۷ پاس در مقابل ۶۵۹ پاس سعودی‌ها داشتند، اما با مدیریت فوق‌العاده مسابقه و دفاع اتوبوسی، توانستند تیم برنده میدان باشند تا عربستان، نخستین تیم مدعی و بزرگ حذف شده از جام ملت‌های آسیا لقب بگیرد.

منبع: ورزش۳

انتهای پیام/

افشاگری کی‌روش علیه تاج و سلطانی‌فر: بعد از پیام رهبری، وزیر دیگر ما را نخواست| تاج اطلاعات را از من پنهان کرد| از این به بعد جام ملت‌های واقعی شروع می‌شود| حمله دوباره به برانکو

پیروانی خطاب به کی‌روش: حواست را جمع کن!

دختران ائل گلی تبریز گل باران شدند! / پرونده حمله باگلوله برفی به کجا رسید ؟+عکس

کلیدواژه: کانادا عربستان پناهجو اقامت

منبع این خبر، وبسایت www.iscanews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۸۱۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تصاویری از بارس برف در کانادا
 • شمخانی: اگر اروپا در پرداخت هزینه‌ حفظ برجام مردد است، معطلش نمی‌مانیم/ ایران به دنبال نفوذ در سایر کشورها نیست/ خواستار سقوط دولت سعودی نیستیم
 • دریافت بی دردسر ویزای کانادا
 • آمار دانشجوهای ایرانی شاغل به تحصیل در آمریکا و کانادا
 • بهترین شرایط ویزای ۵ ساله کانادا
 • نشست «سلامت معنوی کودک و نوجوان؛ چالش‌ها و راهکارها» برگزار می شود
 • نکات مهم ویزای ۵ ساله مولتی کانادا
 • مختل شدن زندگی مردم کانادا در هوای بیست و چهار درجه زیر صفر
 • آشناسازی نسل کودک و نوجوان با محتوای انقلاب مورد توجه متولیان قرار گیرد
 • فیلم/ صحبت‌های تلخ یک پناهجوی ایرانی در فرانسه!
 • تاجران مرگ و حامیان داعش پشت نقاب انسانیت/ وقتی مدعیان حقوق بشر برای حمایت از اَبَر جنایتکاران جهان سنگ تمام می‌گذارند+ تصاویر
 • آخرین تحولات میدانی جنوب عربستان/ دفع حملات سنگین مزدوران سعودی در جنوب شرق جیزان و جنوب غرب استان عسیر + نقشه میدانی
 • دکوراسیون و سرویس خواب اتاق کودک و نوجوان
 • تداوم فروش مخفیانه سلاح به عربستان توسط مدعیان حقوق بشر/ نارنجک‌ سوییسی، بمب‌ ایتالیایی و موشک‌های اسپانیایی خون مردم یمن را می ریزند+عکس
 • فرسودگی لوله‌های نفت کانادا و تهدید صادرات به آمریکا
 • جشنواره نوجوان سالم در پی ایجاد بستر برای یک زندگی سالم است
 • واکنش هیات علمای عربستان به فرار دختر سعودی
 • زندگی موقت برای ایرانیان در کانادا ممکن شد
 • شهادت 45 نوجوان فلسطيني از آغاز راهپيمايي حق بازگشت