خبرگزاري آريا - سمنان - ايرنا - فرزند مرحوم آيت الله اکبر هاشمي رفسنجاني گفت: جامعه انقلابي امروز ما به اعتدال رفتاري که آيت الله هاشمي دنبال مي کرد نيازمند است.

به گزارش ايرنا، ياسر هاشمي رفسنجاني شامگاه شنبه در مراسم دومين سالگرد ارتحال آيت الله اکبر هاشمي رفسنجاني در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي دامغان افزود: امروز تفکر آرمان خواه به تنهايي نمي تواند راه نجات کشور از بحران ها باشد و اعتدال رفتاري آيت الله هاشمي از نيازهاي جامعه است.

فرزند آيت الله هاشمي رفسنجاني خاطر نشان کرد: پدرم همواره بر قوي بودن احزاب، شکل گيري صحيح و پايبندي به برنامه هاي احزاب تاکيد داشت.
وي با بيان اينکه آيت الله هاشمي رفسنجاني احزاب را ضربه گير نظام مي دانست، اظهار داشت: هاشمي در جريان خاصي حل نشد و همواره رابطه منطقي با اصولگرايان و اصلاح طلبان داشت.
هاشمي افزود: آيت الله هاشمي رفسنجاني با مردم ارتباط خوبي داشت و در عين رابطه منطقي در جامعه، نگاه کارشناسي را از ارتباط خود حذف نمي کرد.
وي تصريح کرد: آيت الله هاشمي ارتباط خوبي با امام (ره) داشت و رابطه مريد و مرادي بين آنها بي سابقه بود و همواره مشاور خوبي براي امام و رهبري به شمار مي رفت.
هاشمي اضافه کرد: پدرم در بسياري از موضوع هاي کشوري نظر صريح خود را بيان مي کرد اما همواره گوش به فرمان و تابع رهبري بود.
فرزند آيت الله هاشمي اضافه کرد: آيت الله رفسنجاني، همواره نگاه به توسعه، کارآفريني و رفاه در جامعه داشت و ريالي به ثروت خود نيافزود و همواره توسعه کشور را خواستار بود.
به گزارش ايرنا، آيت الله اکبر هاشمي رفسنجاني نوزدهم دي ماه سال 95 در سن 82 سالگي بر اثر عارضه قلبي در تهران دعوت حق را لبيک گفت و به ملکوت اعلي پيوست.
وي در دوران پس از پيروزي انقلاب اسلامي، سه دوره رياست مجلس شوراي اسلامي را بر عهده داشت و دو دوره نيز رييس جمهور بود.
حضور در مجلس خبرگان رهبري و نيز رياست مجمع تشخيص مصلحت نظام از فعاليت هاي بارز سياسي مرحوم هاشمي به شمار مي رود که وي را به يکي از شخصيت هاي تاثيرگذار در تاريخ ايران و انقلاب اسلامي تبديل کرد.
9856/7408
انتهاي پيام /*

منبع: خبرگزاری آریا

خبر بعدی:

واکنش روزنامه شرق به افشاگری موسوی خویینی‌ها درباره هاشمی رفسنجانی؛ شما هم رادیکال بودید!

روزنامه شرق به افشاگری‌های اخیر موسوی خویینی‌ها درباره هاشمی رفسنجانی واکنش نشان داد و نوشت "بسیاری از نیروهای سیاسی اصلاح‌گر امروز، در دهه نخست انقلاب مواضعی رادیکالی داشتند." ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵ سیاسی مجلس و دولت ایران نظرات - اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، سیدمحمد موسوی خویینی‌ها رئیس شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز در مصاحبه اخیر خود با خبرگزاری ایرنا ( خبرگزاری رسمی دولت)  دست به افشاگری درباره مرحوم هاشمی رفسنجانی زده است. 

موسوی خویینی‌ها در این مصاحبه گفته است که مرحوم هاشمی برای پیشبرد امور حتی در مواقعی به دور زدن قانون نیز متوسل می‌شد یا این که گفته است تفکرات هاشمی به قدری سوپررادیکال چپ بود که  معقتد بود باید زندانی مختص زنان بدحجاب درست کنیم.

گزارش: خطبه‌های سال 76 هاشمی به‌نفع «ناطق نوری» تمام شد یا «خاتمی؟»10 ناگفته موسوی خویینی‌ها از هاشمی رفسنجانی؛ از پُررو خواندن ملی ــ مذهبی‌ها تا زندان بی‌حجاب‌هاافشاگری بی‌سابقه موسوی‌خویینی‌ها؛ رهبری به‌دنبال مشارکت بیشتر ولی هاشمی به‌دنبال مهندسی انتخابات بود

روزنامه اصلاح‌طلب شرق در شماره امروز ( سه‌شنبه 25 دی) در گزارشی به اظهارات واکنش نشان داده است. 

شرق در ابتدای این گزارش نوشته است: " سخنان اخیر آیت‌الله موسوی خوئینی‌ها قدری عجیب به نظر می‌رسد زیرا او در سالهای اخیر همواره از اظهار نظر درباره مسائل مختلف جاری و حتی تاریخی امتناع کرده است و جای پرسش است، پس از این سکوت نسبتا طولانی چه شده که این شخصیت برجسته انقلاب اسلامی به تندی علیه فردی سخن می‌گوید که اکنون در قید حیات نیست."

این روزنامه با اشاره به بخشی از اظهارات خویینی‌ها که تفکرات رادیکالی هاشمی در بحث بانکداری  را زیر سوال می‌برد،ادامه داده: "فارغ از نقد مطرح شده باید علاوه بر "ماقال" به" مِن‌قال" این سخنان نیز توجه کرد. فردی چنین موضوعی را مطرح می‌کند که خود در دهه 60 گفته بود «مسئولان شبکه بانکی فکر نکنند جمهوری اسلامی در پی آن است که حتما برای آن عده که پولی مازاد بر احتیاج خود دارند سود دست و پا کند؛ نه. اساسا جهت‌گیری ما در حذف اینگونه پولدارهاست.» این سخن موسوی خوئینی‌ها نه تنها به منزله نادیده گرفتن نظام اقتصادی راست است بلکه از یک خوانش چپ پیروی می‌کند."

روزنامه شرق در گزارش امروز خود نوشت که علاوه بر  مرحوم هاشمی و خود آقای خوئینی‌ها بسیاری از نیروهای سیاسی امروز که به عنوان نیروهای اصلاح‌گر شناخته می‌شوند در دهه نخست انقلاب مواضعی تند و گاهی رادیکالی داشته‌اند...

شرق با نامعلوم خواندن نتیجه سخنان موسوی خوئینی‌ها ادامه می‌دهد: "تردیدی در این نیست که علاوه بر  مرحوم هاشمی و خود آقای خوئینی‌ها، بسیاری از نیروهای سیاسی امروز که به عنوان نیروهای اصلاح‌گر شناخته می‌شوند در دهه نخست انقلاب مواضعی تند و گاهی رادیکالی داشته‌اند."

این روزنامه با انتقاد از مطرح کردن مطالبی علیه هاشمی پس از فوت او با اشاره به مواضع موسوی‌خویینی‌ها در ارتباط با تسخیر لانه جاسوسی در سال 58 تصریح می‌کند:"این شخصیت انقلاب که رادیکال بودن هاشمی را نقد می‌کند وقتی به یک موضوع تاریخی می‌رسد با روحیه رادیکال‌تر از مرحوم هاشمی و البته در سال 97، بدون توضیح سیاسی، قانونی و مبتنی بر روابط بین‌الملل، درست یا نادرست بودن آن رویداد را به انقلاب مرتبط می‌کند."

شرق ادامه می‌دهد: " فارغ از هرگونه قضاوت درباره آن رخداد باید گفت که اگر ایشان می‌تواند آن اتفاق را درست قلمداد کند در حالی که برخی آن عمل را یک رویکرد تند می‌دانند مرحوم هاشمی نیز اگر در قید حیات بود می‌توانست به تمام مباحث آقای موسوی خوئینی‌ها پاسخ بدهد. در واقع خوئینی‌ها در مصاحبه اخیر خود در جایگاه متکلم وحده نشسته است زیرا این موضوعات را در شرایطی می‌گوید که هاشمی رفسنجانی در قید حیات نیست و بهتر بود چنین انتقادهایی رادر شرایطی ابراز می‌کرد که مرحوم هاشمی امکان پاسخگویی داشت."

انتهای پیام/

R1455/P/S1,15/CT1 واژه های کاربردی مرتبط احزاب اصلاح طلب آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

وزیر ارتباطات: ماهواره «پیام» در مدار قرار نگرفت| ماهواره "دوستی" در انتظار حضور در مدار+فیلم

محمد جواد شمس صدام ایران صبح امروز اعدام شد + فیلم اعدام

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۸۳۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اظهارات موسوی خوئینی درباره آیت الله هاشمی مصلحت نبود
 • واکنش امام جمارانی به اظهارات موسوی خوئینی ها درباره هاشمی رفسنجانی
 • محمد هاشمی: موسوی خوئینی می‌داند که مجازات «غیبت یا تهمت»، حداقل 80 ضربه شلاق است| در پیشگاه خداوند باید پاسخگو باشند
 • بررسی شخصیت آیت الله هاشمی ومعرفی کتاب اصلاح یا انقلاب
 • هاشمی رادیکال یا هاشمی معتدل؟! بازی تازه برای فرار از بن‌بست
 • جریان چپ "آیت‌الله هاشمی" را "نقد" کرد یا "تخریب"؟| پاسخ‎های صریح موسوی خوئینی
 • هاشمی رادیکال یا هاشمی معتدل؟
 • مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله هاشمی در فومن برگزار می شود
 • آیا موشکهای ایرانی یادگار هاشمی رفسنجانی است؟
 • آیا موشک‌های ایرانی یادگار هاشمی رفسنجانی است؟
 • گزارش: آیا موشکهای ایرانی یادگار هاشمی رفسنجانی است؟
 • موسوی‌خوئینی‌ها: هاشمی اگر می‌خواست کاری را انجام بدهد، هر مانعی را کنار می‌زد| او جلوی صف می‌ایستاد و از تهمت‌ها و فحاشی‌ها هراسی نداشت| ماجرای دیدار موسوی خویینی و کروبی با هاشمی پیش از انتخابات 76| منتظری و شهید بهشتی دفتر یادبود تسخیر لانه را امضا نکر
 • موسوی‌خوئینی‌ها: هاشمی اگر می‌خواست کاری را انجام بدهد، هر مانعی را کنار می‌زد/ او جلوی صف می‌ایستاد و از تهمت‌ها و فحاشی‌ها هراسی نداشت/ ماجرای دیدار موسوی خویینی و کروبی با هاشمی پیش از انتخابات 76
 • تجدید نظر در چهل سالگی انقلاب ضروری است
 • رییس جمهور در سالگرد آیت‌الله هاشمی مورد تحسین همه قرار گرفت/ برخی در زمان حیات هاشمی مرید وی و الان جزو مخالفین شدند/ عده ای می‌خواهند روحانی را تحت سلطه خود قرار دهند
 • هاشمی از سابقون و مقربون انقلاب و امام (ره) بود
 • معرفی دو اثر قرآنی مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی ‌
 • دروغ جدیدی که شریعتمداری به آیت الله هاشمی نسبت داد
 • ماجرای دیدار موسوی خوئینی، کروبی و هاشمی پیش از انتخابات 76/ هاشمی می‌گفت باید زندان مختص زنان بدحجاب بسازیم