سرمربی سپاهان نسبت به کیفیت پایین جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا انتقادات زیادی دارد. امیر قلعه‌نویی که خود یک بار در سال ۲۰۰۷ تجربه حضور در این تورنمنت معتبر آسیایی به عنوان سرمربی ایران را در کارنامه دارد با انتقاد از افزایش تیم‌ها، مدعی شد دیگر نباید نام جام ملت‌ها را برای مسابقات در نظر گرفت، چون با افزایش تیم‌ها به ۲۴ مسئولان برگزاری رقابت‌ها تنها به فکر درآمدزایی هستند تا اینکه بخواهند سطح مسابقات را بالا ببرند. امروز فرصتی دست داد تا با سرمربی سپاهان در بازگشت از مشهد و دیدار تدارکاتی با پدیده گفت‌وگویی داشته باشیم. 
* از جام ملت‌ها شروع کنیم، بازی‌ها را می‌بینید؟
تا جایی که وقت اجازه بدهد بازی‌ها را تماشا کردم گر چه آن روز‌هایی هم که بازی‌ها را ندیدم چیزی را از دست ندادم (با خنده).
* چطور؟
بازی‌ها تا امروز که از سطح کیفی خوبی برخوردار نبود، حتی تیم‌هایی که مربیان بزرگ بالای سر خود داشتند هم چنگی به دل نزدند. استرالیا مدافع عنوان قهرمانی با آن همه لژیونر، چین با لیپی، ازبکستان با کوپر و از همه بدتر امارات با آلبرتو زاکرونی اصلاً خوب نبودند. شخصاً اعتقاد دارم امارات با این همه هزینه در بازی افتتاحیه مقابل بحرین بدترین بازی را ارائه داد و مقابل هند هم حرفی برای گفتن نداشت و روی دو خلاقیت فردی به برتری رسید. 
* به هر حال بازی‌های روز اول هر تورنمنتی می‌تواند مشکل‌ساز باشد.
قبول دارم، اما واقعاً بسیاری از تیم‌ها کیفیت بالایی ندارند و آمدند که باشند. دروغ چرا من اسم این تورنمنت را به جای جام ملت‌ها، جام چاپ دلار می‌گذارم، چون با ۲۴ تیمی شدن تورنمنت مقامات برگزار‌کننده دنبال درآمدزایی بیشتر بودند نه اینکه سطح کیفی را بالا ببرند. 
* فکر می‌کنید سطح بازی‌ها از کی بالا برود؟
با معرفی هشت تیم برتر در یک‌چهارم نهایی می‌توان انتظار دیدن سطح فنی و کیفی مناسب را داشت، چون آسیا در حال حاضر باید این واقعیت را بپذیرد که هفت تا هشت تیم باکیفیت دارد که می‌توانند در سطح جهان از اعتبار فوتبال در این قاره دفاع کنند. 
* پس مدعی اول قهرمانی از همین تیم‌ها خواهد بود؟
بله، قطعاً قهرمان این دوره هم یکی از همان غول‌های همیشگی قاره خواهد بود که امیدوارم این بار بدشانسی گریبان ایران را نگیرد. 
* تیم ملی توانایی قهرمانی را دارد؟
صد درصد دارد. ما کادر فنی خوب، بازیکنان تعیین‌کننده و تاکتیک‌پذیر و از همه مهم‌تر آماده‌سازی فوق العاده‌ای برای این تورنمنت داشتیم و همه چیز برای قهرمانی مهیاست. 
* به سپاهان هم بپردازیم، از قهرمان نیم‌فصل چه خبر؟
به سپاهان نگویید قهرمان! ما در لیگ برتر دو نیمه در راه رسیدن به جام داریم که خدا را شکر نیمه اول به کام ما تمام شد، اما هنوز نیمه اصلی باقی مانده است، پس ما هنوز قهرمان نشدیم که بخواهیم از این کلمه به عنوان پسوند برای سپاهان استفاده کنیم. 
* اما قبول کنید حالا با صدرنشینی در نیم‌فصل انتظارات از تیم شما در حد قهرمانی است.
اتفاقاً به نکته خیلی خوبی اشاره کردید. حرف من هم خطاب به باشگاه و هیئت‌مدیره این بود که ما دیگر تیم چهاردهم جدول نیستیم و همه انتظارات بسیار بالاتری دارند از همین‌رو باید خودمان را برای جنگ با مدعیان قهرمانی تجهیز کنیم. خدا را شکر یکی، دو بازیکن گرفتیم و یکی، دو نفر دیگر هم باید اضافه کنیم. 
* گزینه‌ای دارید؟
در این مقطع از فصل واقعاً بازیکن گرفتن سخت است. بد نیست بدانید باشگاه‌ها هم تمایلی به از دست دادن بازیکن خودشان ندارند؛ مثلاً بازیکنی که می‌خواستیم و تنها چهار ماه از قراردادش مانده بود برای گرفتن رضایتنامه با درخواست میلیاردی باشگاهش روبه‌رو شدیم که واقعاً خارج از توان ما بود. 
* محل اردوی تدارکاتی شما در زمستان هم سر و صدای زیادی به راه انداخت!
چه سرو صدایی؟!
* اینکه هوا در ترکیه خیلی سرد است و... 
بعد از این همه سال تجربه در فوتبال و مربیگری دیگر می‌دانیم که کجا اردو بزنیم به تیم کمک می‌کند. بعضی‌ها بدون اینکه اطلاعی داشته باشند از هر بهانه‌ای برای انتقاد استفاده می‌کنند! مهم نیست ما آنچه به سود تیم باشد را عملی می‌کنیم.

 

منبع: افکارنيوز

خبر بعدی:

قلعه نویی من را قلدرخان می‌داند

به گزارش پارس نیوز، 

علیرضا فغانی داور بین المللی فوتبال ایران با حضور خود در مناظره رادیویی با امیر قلعه نویی سرمربی سپاهان اصفهان گفت: صحبت‌های قلعه نویی را گوش کردم که گفت داوران مصاحبه او را گوش نکردند. من می‌خواهم درباره خودم صحبت کنم. اگر حرف‌هایم را در پاسخ به  قلعه نویی شنیده باشید می‌بینید که هیچ بحث و توهینی به او نکردم.

داور بین‌المللی فوتبال ایران افزود: من به رضایت افراد فکر نمی‌کنم. قاضی هم وقتی علیه یک نفر رای بدهد شاید خانواده آن فرد نبخشند. آقای قلعه نویی چندین بار درباره داوری صحبت کردند. با مصاحبه‌هایشان یک شهر بر ضد یک داور بوده است.

وی در ادامه اظهار داشت: مثلاً در همین بازی ذوب آهن و سپاهان که منجر به باخت ذوب آهن شد شما معتقدید من اشتباه کردم، اما من می‌گویم به هیچ وجه. یک گل را کمک داور قبول کرد و دیگری را قبول نداشت. شما در بازی پرسپولیس و سپاهان من را قلدرخان خطاب کردید. در همان بازی کارشناس داوری بخشی از صحبت‌هایش را قبول دارید که من پنالتی اشتباه برای پرسپولیس گرفتم، اما صحنه‌ای که استنلی خطا کرد و من گرفتم را کارشناس هم قبول کرد نمی‌گویید.

فغانی در ادامه که از سوی قلعه نویی محکوم به بدرفتاری شد تصریح کرد: من دقیقه چهار یا پنجم بازی به شما گفتم رعایت برخی مسائل کنید. شما در چارچوب مربیگری خودتان کار‌هایی می‌کنید و قلدری خودتان هم می‌کنید. من هم چارچوب خودتان را دارم. کل شهر اصفهان علیه من است. راننده آژانسی که دنبالم می‌آید شماره‌ام را دارد. چرا باید چنین مسائلی پیش بیاید.

داور بین‌المللی فوتبال ایران در ادامه صحبت‌هایش تصریح کرد: اگر چهار پست اینستاگرامی که در حمایت از ما گذاشتند را اتحاد می‌دانید فعالیت‌های خودتان را چرا نمی‌بینید. شما می‌گوئید من خاطره بد دارم. من هم مشکلی ندارم. چون شما می‌دانید و خاطراتتان!

وی درباره صحبت‌های خود با رسانه‌ها اظهار داشت: می‌گویند فوتبال فاسد است، اما ۳۰ سال است به این فوتبال چسبیده‌اند. اشتباهات ما در چشم تیم‌ها و مربیان می‌رود. اما همه اشتباه کرده‌اند. شما گفته‌اید پس از بازی با پرسپولیس هشت امتیاز ضرر کردیم. اما همان داور در بازی با نساجی اشتباه کرد و برای شما خطای بیرون از محوطه را پنالتی گرفت. من می‌گویم این اشتباهات وجود دارد.

فغانی در پاسخ به صحبت‌های قلعه نویی که برخی رفتارهایتان صحیح نیست اظهار داشت: من تلاشم را می‌کنم بهتر شوم. همیشه صحبت‌هایی که در کارم می‌تواند تأثیرگذار باشد را سعی می‌کنم گوش بدهم. سعی می‌کنم نگاه از بالا به پایین نباشد. ولی اینکه برخی رفتار‌ها می‌شود آزاردهنده می‌شود. آقای قلعه نویی! شما صحبت می‌کنید و سپس می‌گوئید گفتمان ایجاد شود. ابتدا حرف می‌زنید و بعد از آنکه صحبت کردن تأثیر آن‌چنانی ندارد.

وی در پایان افزود: اگر قرار بر خاطره گفتن باشد سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.

 

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

عکسهایی از تولد رویا تیموریان در 52 سالگی

کلیدواژه: ایران مشهد عنوان قهرمانی چین بحرین بازی خلاقیت دلار جهان فوتبال تیم ملی لیگ برتر شکر جدول جنگ زمستان ترکیه قلعه نویی سپاهان سرمربی سپاهان

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۸۴۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • شاگردان قلعه‌نویی بدون استراحت به مصاف ذوب آهن می‌روند
 • متن کامل مناظره جنجالی قلعه نویی و فغانی
 • قلعه‌نویی: من فقط خاطره گفتم/ به کسی تهمت نزدم
 • قلعه نویی: خاطره بد از ۴ داور دارم، اما توهین نکردم / موضوع بین شاکی و متشاکی را باید قاضی مشخص کند
 • مناظره جنجالي فغاني و قلعه نويي روي خط زنده راديو؛ همه چيز از خاطرات بد شروع شد!
 • فغانی: قلعه‌نویی می‌گوید به داوران لطف دارد ولی با مصاحبه‌هایش یک شهر را علیه داور می‌کند
 • فغانی و قلعه نویی در رینگ مناظره!
 • فغانی: قلعه‌نویی با مصاحبه‌هایش یک شهر را علیه داور می‌کند
 • قلعه نویی: آقای فغانی! نگاهت بالا به پایین است
 • قلعه‌نویی: نبود «عادل» و «۹۰» را تسلیت می‌گویم/ فغانی: همه داوران اشتباه می‌کنند
 • مناظره جنجالی امیر قلعه نویی و علیرضا فغانی؛ قلعه نویی: رفتارهایت را مدیریت کن
 • فغانی: من هم مثل قلعه‌نویی که قلدر است چارچوب دارم
 • قلعه‌نویی: فغانی بعد از جام جهانی نگاه از بالا به پایین دارد/ فغانی: قلعه‌نویی علیه داوران هجمه ایجاد می‌کند
 • قلعه‌نویی:آقای فغانی! بعد از جام جهانی نگاه بالایی دارید که همان نفس اماره است
 • واکنش علیرضا فغانی به قلدرخواندنش توسط قلعه‌نویی
 • قلعه‌نویی: به هیچ داوری توهین نکردم/ با سند می‌گویم 3 تیم 2 برابر ما هزینه کرده‌اند!
 • قلعه‌نویی: 3 تیم 2 برابر ما هزینه کرده‌اند
 • قلعه‌نویی: نبود "عادل" و "۹۰" را تسلیت می‌گویم
 • قلعه‌نویی: به داوران توهین نکردم و فقط گفتم از ۴ نفر خاطره بد دارم!/ با سند می‌گویم ۳ تیم لیگ برتری ۲ برابر ما هزینه کرده‌اند