نشریه فوربز در گزارشی نوشت: گرچه ترامپ با آغاز ریاست جمهوری‌اش مدیریت دارایی‌های خود را به پسرانش اریک و دان جونیور سپرده، مالکیت کسب و کار خود را حفظ کرده است. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، سال گذشته در زمانی که در کاخ سفید بود، املاک و مستغلاتی را به ارزش حدود ۳۵ میلیون دلار فروخت. 

فوربز با بررسی پرونده‌های فدرال و املاک محلی به این نتیجه رسید که بیش از نیمی از این ۳۵ میلیون دلار فقط حاصل یک معامله بود که طی آن ترامپ و شرکای تجاری‌اش با فروش یک مجتمع مسکونی در بروکلین به ارزش حدود ۹۰۰ میلیون دلار فروختند. سهم ترامپ از این مجتمع مسکونی ۴ درصد بود.

این نشریه آمریکایی تخمین زد پس از کسر ۳۷۰ میلیون دلار بدهی، ترامپ با حدود ۲۰ میلیون دلار پیش از کسر مالیات، کنار کشید. این معامله مستلزم تأیید وزارت مسکن و شهرسازی بود که آن هم زیر نظر خود ترامپ است.

در لاس وگاس، ترامپ ۳۶ واحد را در برج ۶۴ طبقه خود که نیمی از آن متعلق به فیل روفین، کازینو دار بزرگ آمریکایی، است، به قیمت ۱۱ میلیون دلار فروخت. سهم ترامپ از این معاملات حدود ۵/۵ میلیون دلار بدون احتساب مالیات بود. یک سوم از مشتریان این واحد‌ها در لاس وگاس واحد‌های خود را از طریق شرکت‌هایی با مسئولیت محدود خریداری کردند و در نتیجه خریداران توانستند هویت واقعی خود را پنهان کنند.

به عبارت دیگر، عده‌ای بدون آن که هویت خود را افشا کنند، پول به جیب رئیس جمهور می‌ریختند.

معاملات رئیس جمهور آمریکا نگرانی‌هایی از نظر اخلاقی ایجاد می‌کند. درست قبل از ریاست جمهوری وی، وکلایش قول دادند که هیچ معامله خارجی در دوران ریاست جمهوری وی انجام نخواهد شد. اما در دوم اکتبر، فردی به نام یو ژانگ واحدی را در برج لاس وگاس به ارزش ۲۵۵ هزار دلار خریداری کرد که در بخش آدرس وی، نام شهری در چین ذکر شده بود. نه کاخ سفید و نه سازمان ترامپ به درخواست‌ها برای اظهار نظر در این زمینه پاسخی نداد.

ترامپ همچنین چند باب از املاک و مستغلات خود را در شیکاگو، کارولینای جنوبی و خارج از لس آنجلس در مجموع به ارزش حدود ۱۰ میلیون دلار فروخته است.

پایگاه اینترنتی سازمان ترامپ نیز برای فروش شماری از املاک و مستغلات وی آگهی زده است.

فوربز نوشت: ترامپ هنوز حدود ۴۳۷ میلیون دلار املاک و مستغلات مسکونی دارد که ممکن است افرادی آن‌ها را خریداری کنند و پول آن را به جیب وی بریزند. راه‌های دیگری نیز برای پر شدن جیب ترامپ وجود دارد و آن از طریق هتل‌ها و مجموعه مستغلات تجاری وی است. پنهان کردن این که چه کسی به رئیس جمهور پول پرداخت می‌کند راه ساده‌تری نیز دارد. برای مثال، ماندن در هتل ترامپ یا اجاره فضایی در یکی از ساختمان‌های اداری وی، هیچ ردی به جا نمی‌گذارد.

 

منبع: افکارنيوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

قدیری‌ابیانه: نیم میلیون آمریکایی کارتن‌خواب هستند

خبرگزاری تسنیم: محمد حسن قدیری ابیانه کارشناس مسائل بین الملل پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران باموضوع آمریکا ابربدهکار اقتصاد دنیا گفت: برای اینکه بخواهیم بدهکاری دولت فدرال آمریکا را در نظر بگیریم، این موضوع را با میزان فروش نفت ایران مقایسه می‌کنیم.

وی با بیان اینکه فرض کنیم درآمد نفتی ایران سالیانه ۵۰ میلیارد دلار باشد که البته در شرایط تحریم کمتر است، افزود: بدهی دولت فدرال آمریکا بیست و دو و نیم تریلیون دلار است که چیزی حدود ۴۵۰ سال درآمد فروش نفت ایران است، این در حالی است که صد و چند سال است نفت کشف شده است.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه بدهی دولت، شرکت‌ها و مردم آمریکا ۷۳ تریلیون و هفتصد و هشتاد میلیارد دلار است، عنوان کرد: این عدد حدود در آمد فروش نفت ایران در ۱۴۷۵ سال است، البته باید دلار‌هایی که از سوی آمریکا چاپ شده نیز را جز بدهی آن‌ها حساب کنیم.

قدیری ابیانه با اعلام اینکه سرانه پس انداز هر خانواده ۴ نفری در آمریکا حدود ۱۶۰ میلیون تومان است، اظهار داشت: بدهی خانواده‌های آمریکایی ۱۱ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان است که در این زمینه اوضاع‌شان وخیم است.

وی با بیان اینکه تنها بدهی دانشجویان آمریکایی هزار و ۶۲۰ میلیارد دلار است یعنی چیزی حدود ۳۲ سال درآمد نفتی ایران، گفت: کسری تجارت آمریکا تاکنون ۸۸۶ میلیون دلار است که حدود ۱۸ سال فروش نفت ایران است که از این میزان تنها ۴۰۰ میلیارد دلار کسری تجارت با چین دارند که معادل هشت سال فروش نفت ایران است.

این کارشناس مسائل بین الملل با تاکید بر اینکه بدهی خارجی آمریکا ۶ هزار و ۱۳۰ میلیارد دلار یعنی چیزی حدود ۱۲۶ سال درآمد نفتی ایران است، خاطرنشان کرد: از این مقدار یک تریلیون دلار بدهی به چین است که چیزی حدود ۴۰ سال درآمد نفتی ایران است.

قدیری ابیانه تصریح کرد: سالیانه حدود یک تریلیون دلار بر بدهی دولت فدرال آمریکا اضافه می‌شود این یعنی اینکه هر سال معادل ۲۰ سال فروش نفت ایران بر بدهی‌های دولت آمریکا اضافه می‌شود.

وی اضافه کرد: اخیراً رئیس جمهور آمریکا گفته است که هفت تریلیون دلار در جنگ منطقه هزینه کرده اند و نتیجه نگرفته اند که این معادل ۱۴۰ سال فروش نفت ایران است، خودشان اعلام کردند که دیگر پولی برای تعمیر آسفالت خیابان‌ها و تعمیر مدارس ندارند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با تأکید بر اینکه ۱۶ کشور تحت تحریم مالی آمریکا قرار گرفتند گفت: کشور‌هایی که تحت تحریم آمریکا قرار گرفتند تلاش می‌کنند که از سلطه دلار رهایی پیدا کنند که اخیراً روسیه و چین قرار بر این گذاشته‌اند که ۱۰۰ میلیارد دلار تجارت خود را با پول کشور‌های خود انجام دهند و دلار را حذف کنند، اگر دلار از موقعیت تجارت جهانی حذف شود برای آمریکا خطرناک‌تر از آن است که چند بمب اتم به این کشور برخورد کند.

وی با بیان اینکه ثروت ۳ نفر در آمریکا بیشتر از ۱۶۰ میلیون آمریکایی است، عنوان داشت: ۴۰ میلیون آمریکایی زیر خط فقر هستند و نیم میلیون نفر در این کشور کارتون خواب هستند و سالیانه دو و نیم میلیون نفر از طبقه متوسط در این کشور به طبقه فقیر سقوط می‌کنند میزان بدهی آمریکا نسبت به اقتصاد ش در این روز‌ها بیشتر است.

این کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه پیش از این ۴۰ درصد اقتصاد دنیا در دست آمریکا بود که امروز این میزان به زیر ۱۵ درصد سقوط کرده است، افزود: چین از آمریکا در حال سبقت گرفتن است و محوریت اقتصاد از غرب به سمت روسیه در حال حرکت است و جهان تک قطبی امروز به جهان چندقطبی سوق پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه اقتصاد آمریکا رو به سقوط است و آمریکایی‌ها نمی‌خواهند این واقعیت را بپذیرند و با آن مقابله می‌کنند، اظهار داشت: امروز هژمونی آمریکا مرده است و آمریکا با حمله نظامی نمی‌تواند جلوی ایجاد سایر قطب بندی‌ها را بگیرد.

قدیری ابیانه با بیان اینکه آمریکا تلاش دارد با در اختیار گرفتن منابع نفتی سایر کشور‌ها و یا اشغال آن‌ها مانع قطب بندی جدید شود و نیازمند نفتی آن‌ها را در اختیار بگیرد، گفت: یکی از استراتژی‌های آمریکا در اختیار گرفتن منابع نفتی ایران و سایر کشورهاست که نمی‌توانند با جنگ بر ایران مسلط شوند که از همین رو با به راه انداختن مشکل اقتصادی و جنگ اقتصادی سعی دارند ایران را به سمت خود ببرند که اگر ملت ایران حول محور ولایت باشند این اتفاق نخواهد افتاد و از این پیچ تاریخی نیز عبور خواهیم کرد.

اخبار داغ ویدئوی چالش بطری هنرپیشه معروف ساختگی از کار درآمد! +فیلم فیلم: توضیح کارگردان «گاندو» درباره سکانس حاشیه‌‌ساز هواپیما فیلم: چالش باز کردن درب بطری به صداوسیما رسید! فیلم: خودرو گرانقیمت منشا به آتش کشیده شد! فیلم: علی ضیا روی آنتن زنده ادای احمدی‌نژاد را در آورد غارت بار تریلی توسط مردم بی فرهنگ! + فیلم

ایران نفتکش انگلیسی را توقیف کرد| سپاه: قوانین دریایی را رعایت نکرده بود+‌واکنش‌ها

ایران نفتکش انگلیسی را توقیف کرد| نشست اضطراری در لندن| سپاه: قوانین دریایی را رعایت نکرده بود

دلارام هاشمی، بازیگر جوان، درگذشت

کلیدواژه: کسب و کار رئیس جمهور کاخ سفید دلار مسکن برج مالیات پول رئیس جمهور آمریکا ریاست جمهوری چین پول دلار رئیس جمهور آمریکا مالیات

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۸۶۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • چند میلیون دلار را سیل می‌برد؟
 • بخش دیگری از منظومه سامانه های تجارت تکمیل می شود
 • بیشترین تخلف باغات در شورای چهارم بود
 • برگشت قیمت مسکن بعید است/ مشاوران املاک اولین کسانی هستند که از افزایش قیمت ها متضرر می‌شوند
 • ماجرای تلاش منافقین برای خریدن ملک در تهران
 • ماجرای تلاش منافقین برای خرید املاک در تهران
 • تجارت کثیف
 • در صنف مشاوران املاک دلالِ سوداگر نداریم
 • اداره ثبت اسناد و املاک راز و جرگلان افتتاح شد
 • رئیس اتحادیه املاک: مشاوران املاک دلالِ سوداگر نداریم
 • حق دلالی 800 میلیارد تومانی از کارت‌های بازرگانی
 • رئیس اتحادیه املاک: در صنف مشاوران املاک دلالِ سوداگر نداریم
 • قیمت سکه و دلار و طلا ثابت ماند
 • برنامه راهبردی ایران توسعه روابط با کشورهای همسایه است/ دستیابی به تجارت ٣٠میلیارد دلاری با ترکیه، توسعه روابط بانکی را اجتناب‌ناپذیر می‌کند
 • مجوز سازمان تجارت جهانی به چین برای اعمال تحریم علیه آمریکا
 • استفاده از ظرفیت بخش خصوصی با سکوی تجارت الکترونیک پست
 • گسترش دایره فعالیت شرکت ملی پست ایران از لجستیک به تجارت الکترونیک
 • قانونی که منشأ 50 درصد از اختلافات مالی شده است/ تفاسیر مختلف از متن قانون ثبت اسناد و املاک کشور
 • بانک تجارت به شرکت‌های دانش بنیان وام می‌دهد