نشریه فوربز در گزارشی نوشت: گرچه ترامپ با آغاز ریاست جمهوری‌اش مدیریت دارایی‌های خود را به پسرانش اریک و دان جونیور سپرده، مالکیت کسب و کار خود را حفظ کرده است. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، سال گذشته در زمانی که در کاخ سفید بود، املاک و مستغلاتی را به ارزش حدود ۳۵ میلیون دلار فروخت. 

فوربز با بررسی پرونده‌های فدرال و املاک محلی به این نتیجه رسید که بیش از نیمی از این ۳۵ میلیون دلار فقط حاصل یک معامله بود که طی آن ترامپ و شرکای تجاری‌اش با فروش یک مجتمع مسکونی در بروکلین به ارزش حدود ۹۰۰ میلیون دلار فروختند.

سهم ترامپ از این مجتمع مسکونی ۴ درصد بود.

این نشریه آمریکایی تخمین زد پس از کسر ۳۷۰ میلیون دلار بدهی، ترامپ با حدود ۲۰ میلیون دلار پیش از کسر مالیات، کنار کشید. این معامله مستلزم تأیید وزارت مسکن و شهرسازی بود که آن هم زیر نظر خود ترامپ است.

در لاس وگاس، ترامپ ۳۶ واحد را در برج ۶۴ طبقه خود که نیمی از آن متعلق به فیل روفین، کازینو دار بزرگ آمریکایی، است، به قیمت ۱۱ میلیون دلار فروخت. سهم ترامپ از این معاملات حدود ۵/۵ میلیون دلار بدون احتساب مالیات بود. یک سوم از مشتریان این واحد‌ها در لاس وگاس واحد‌های خود را از طریق شرکت‌هایی با مسئولیت محدود خریداری کردند و در نتیجه خریداران توانستند هویت واقعی خود را پنهان کنند.

به عبارت دیگر، عده‌ای بدون آن که هویت خود را افشا کنند، پول به جیب رئیس جمهور می‌ریختند.

معاملات رئیس جمهور آمریکا نگرانی‌هایی از نظر اخلاقی ایجاد می‌کند. درست قبل از ریاست جمهوری وی، وکلایش قول دادند که هیچ معامله خارجی در دوران ریاست جمهوری وی انجام نخواهد شد. اما در دوم اکتبر، فردی به نام یو ژانگ واحدی را در برج لاس وگاس به ارزش ۲۵۵ هزار دلار خریداری کرد که در بخش آدرس وی، نام شهری در چین ذکر شده بود. نه کاخ سفید و نه سازمان ترامپ به درخواست‌ها برای اظهار نظر در این زمینه پاسخی نداد.

ترامپ همچنین چند باب از املاک و مستغلات خود را در شیکاگو، کارولینای جنوبی و خارج از لس آنجلس در مجموع به ارزش حدود ۱۰ میلیون دلار فروخته است.

پایگاه اینترنتی سازمان ترامپ نیز برای فروش شماری از املاک و مستغلات وی آگهی زده است.

فوربز نوشت: ترامپ هنوز حدود ۴۳۷ میلیون دلار املاک و مستغلات مسکونی دارد که ممکن است افرادی آن‌ها را خریداری کنند و پول آن را به جیب وی بریزند. راه‌های دیگری نیز برای پر شدن جیب ترامپ وجود دارد و آن از طریق هتل‌ها و مجموعه مستغلات تجاری وی است. پنهان کردن این که چه کسی به رئیس جمهور پول پرداخت می‌کند راه ساده‌تری نیز دارد. برای مثال، ماندن در هتل ترامپ یا اجاره فضایی در یکی از ساختمان‌های اداری وی، هیچ ردی به جا نمی‌گذارد.

 

منبع: افکارنيوز

خبر بعدی:

تغییرات نظارتی و پیشگیرانه بانک تجارت

پول‌نیوز - «سامانه پایش لحظه‌ای بانک تجارت در کنار حضور فیزیکی بازرسان این بانک در شعب سراسر کشور از هرگونه تخلف و سوء استفاده احتمالی پیشگیری کرده است.»

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، علی کی‌لانی معاون نظارت مدیرعامل بانک تجارت در گفت‌وگویی با اشاره به جزئیات پرونده تخلف صورت گرفته در یکی از شعب این بانک در کرمان گفت: کشف این تخلف در سال 1392 در ابتدا از سوی بازرسان این بانک و همچنین با همکاری نهادهای نظارتی و همکاری قوه قضائیه صورت گرفت که پس از بررسی و آسیب شناسی توسط متخصصان بانک تجارت، نواقص و ایراداتی در سه بخش ساختارها، فرآیندها و سیستم‌ها شناسایی شد. در اولین اقدام عملی، ساختار استقرار بازرسان باز تعریف و روش گزینش، انتصاب و استقرار بازرسان مستقر در تمامی استان‌ها به صورت حضور تمام وقت آنها در دستور کار قرار گرفت.

معاون مدیرعامل بانک تجارت با بیان اینکه حرفه بانکداری دارای ریسک‌های متعدد از جنبه‌های گوناگون بوده و بانک‌ها همواره در معرض آسیب‌های مختلفی هستند، افزود: بر این اساس نگاه نظارت و کنترل بر عملکرد شعب بانک تجارت از حالت کنترل‌های گذشته به دوره زمانی گذشته‌نگر، حال‌نگر و آینده‌نگر تغییر یافت و علاوه بر آن، سامانه بازرسی متمرکز تحت عنوان سیستم پایش از راه دور نیز در مرکز راه‌اندازی شد، تمامی تراکنش‌های مهم در شعب بانک سراسر کشور تحت نظر قرار گرفت و با استفاده از سیستم‌های تقلب‌یاب، دامنه نظارت به طور روزانه گسترش داده شد. در واقع نحوه نظارت از روش بررسی تصادفی به روش کشف رویداد به صورت هدفمند تغییر وضعیت داده و تلاش‌هایی صورت گرفت تا زمان کشف رویدادها به حداقل برسد.

کی‌لانی با بیان اینکه در سال‌های اخیر انتخاب بازرسان بانک تجارت از بین قوی‌ترین کارکنان انجام شده است افزود: بهترین‌ها از طریق روش آزمون و مصاحبه به عنوان بازرس انتخاب شده‌اند و به منظور به‌روزرسانی دانش بازرسان، آنها به صورت مستمر به همایش‌های تخصصی و دوره‌های آموزشی اعزام می‌شوند.

معاون مدیرعامل بانک تجارت در خصوص اصلاح فرآیندها و بخشنامه‌های این بانک گفت: پس از وقوع تخلف کرمان در سال 1392 تغییراتی اساسی در زمینه نحوه صدور ضمانتنامه و چک‌ها ایجاد و کنترل‌ و نظارت چندین برابر شد و جلوی هرگونه سوء‌استفاده گرفته و با تغییر در روش ثبت حسابداری و عملیات شعب، همزمان امکان صدور سند دستی نیز در سرفصل‌های مهم لغو شد.

وی در خصوص کنترل صدور چک‌های بانکی نیز یادآور شد: با تمرکز برنامه صدور رمز چک‌های بانکی در مدیریت امور بازرسی بانک تجارت و صدور دسته چکها با ترتیب مشخص و دریافت رمز متمرکز از مدیریت امور بازرسی در کنار کنترل‌های سیستم چکاوک و صیاد احتمال هرگونه سوء استفاده به کمترین حد ممکن رسیده است.

معاون مدیرعامل بانک تجارت با اشاره به جلوگیری چشمگیر از آسیب‌ها در پنج سال اخیر در این بانک افزود: علاوه بر توجه و دقت مسئولین شعب و همکاران در انجام امور شعب در پنج سال اخیر بانک تجارت از نظر کاهش رخداد سوءاستفاده در شرایط خوبی به سر می‌برد که این دستاورد، حاصل چندین هزار نفر ساعت کار تحقیقاتی، برنامه‌ای، نرم‌افزاری و همکاری خوب مدیریت امور فناوری اطلاعات بانک بوده است. بزودی سامانه نظارت بومی که به استانداردهای بین‌المللی نزدیک است به عنوان یکی از ابزارهای نظارتی این بانک در جشنواره دکتر نوربخش معرفی می‌شود.

کی لانی درباره اقدامات بانک تجارت در صیانت از حقوق سهامداران و مشتریان این بانک در پرونده تخلف کرمان گفت: از سال 1392 تاکنون با تلاش و حمایت قوه قضائیه و بازپرس محترم پرونده و قضات محترم این قوه از سرفصل‌های بانک حدود هفت هزار میلیارد ریال لاشه ضمانتنامه های مشکل‌دار به بانک تجارت برگردانده شده و در تلاش هستیم لاشه دیگر ضمانتنامه‌ها نیز عودت داده شود.

افشاگری کی‌روش علیه تاج و سلطانی‌فر: بعد از پیام رهبری، وزیر دیگر ما را نخواست| تاج اطلاعات را از من پنهان کرد| از این به بعد جام ملت‌های واقعی شروع می‌شود| حمله دوباره به برانکو

پیروانی خطاب به کی‌روش: حواست را جمع کن!

دختران ائل گلی تبریز گل باران شدند! / پرونده حمله باگلوله برفی به کجا رسید ؟+عکس

کلیدواژه: کسب و کار رئیس جمهور کاخ سفید دلار مسکن برج مالیات پول رئیس جمهور آمریکا ریاست جمهوری چین پول دلار رئیس جمهور آمریکا مالیات

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۸۶۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نقشه ترامپ برای جهان
 • واردات مواد اولیه خطوط تولید بدون انتقال ارز تا سقف ۳۰۰ میلیون دلار مجاز شد
 • رییس کل بانک مرکزی: بیش از 10 میلیارد دلار وام ارزی هنوز وصول نشده است
 • مزایده املاک بانک کارآفرین در تهران و شهرستان‌ها
 • ◄ تجارت ایران و صربستان در مسیر توسعه و احیا
 • واردات ملزومات خطوط تولید بدون انتقال ارز تا سقف ۳۰۰ میلیون دلار مجاز شد
 • ایرانیان عشق پنهانی به حضرت زهرا(س) دارند
 • وضعیت سوریه و تقویت تجارت، محور رایزنی‌های ترامپ و اردوغان
 • سکه ۴ میلیون و ۶۸ هزار تومان شد/ دلار ۱۱۶۵۰ تومان
 • آقای سعیدی‌کیا؛ لیست اشخاصی که املاک بنیاد مستضعفان را تصرف کرده‌اند، منتشر کنید/ ویلای لواسان با فشار افکار عمومی تخلیه شد
 • بيمه درمان تکميلي تجارت نو براي کميته امداد
 • پاداش مالی برای کاشفان آثار تاریخی/ دورخیز برای ۱۰ میلیون گردشگر خارجی
 • تاثیر توییت‌های ترامپ بر نوسان نرخ دلار در ترکیه
 • صادرات استان ایلام از مرز ۶۶۷ میلیون دلار گذشت
 • هفت ریسک عمده برای بازارهای پایه
 • بعد از ۳۰ سال شرکت‌داری، قانون تجارت را بلدم/ الان بنزین مثل نان شب است
 • صدور پروانه برای املاک قولنامه‌ای کرج متوقف شود
 • املاک تهران در سامانه تخصصی کیلید
 • معادن ایران، سرمایه خفته