فرماندار کاشان گفت: موضوع زاینده رود همیشه مورد مناقشه چند استان بوده است .

علی اکبر مرتضایی فرماندار کاشان در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به جزئیات سفر اسحاق جهانگیری به این شهرستان گفت: بازدید و افتتاح دو طرح صنعتی و زیربنایی، بهره برداری از واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی کاشان، بازدید از کارخانه تولید چدن نشکن در شهرستان و بهره برداری از مدل دوم تصفیه خانه فاضلاب کاشان از برنامه‌های جهانگیری در این سفر یک روزه خواهد بود.

معاون استاندار اصفهان افزود: در مجموع هدف اصلی این سفر، توسعه و افتتاح پرورژه‌هایی است که در رفع موانع تولید، توسعه صنعت و مخصوصا اشتغال‌زایی شهرستان موثر است.

مرتضایی درباره بحران آب در سطح استان و مشکلات زاینده رود، اظهار کرد: موضوع زاینده رود همیشه مورد مناقشه چند استان بوده است که در این میان، در دوره مدیریت استاندار سابق و‌ فعلی موضوع آب از مهم ترین مطالبات مردم و‌ جزو‌ سیاست‌های مسئولان بوده است.

فرماندار کاشان تصریح کرد: به تازگی هم رئیس جمهور با تصویب طرح زاینده رود و ساماندهی کمی و‌ کیفی رود کارون تلاش کردند تا کمبود آب تا حدودی مدیریت و ساماندهی شود به طوری‌که با توجه به نیاز هر استان از نظر جمعیت و مصرف صنایع، بین استان‌ها یک تقسیم عادلانه صورت گیرد.

مرتضایی در خصوص پروژه قطار سریع‌السیر اصفهان به تهران خاطر نشان‌کرد: یکی از درخواست‌های ما از معاون اول‌ رئیس جمهور‌ در این‌ سفر، موضوع دو خطه کردن راه آهن شمال به جنوب است که می‌تواند در کاهش بار ترافیکی و حمل و‌ نقل مسافران تاثیر زیادی داشته باشد.
انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

جان برکف‌ترین انسان کشور از دید جهانگیری

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه سردار سلیمانی جان برکف‌ترین انسان کشور است، گفت: افق گشایی نسبت به آینده کشور یک ضرورت جدی است.

به گزارش مشرق، اسحاق جهانگیری بعداز ظهر امروز (سه شنبه) و در دومین مجمع فعلی سازمان‌های مردم نهاد جوانان کشور تصریح کرد: با استفاده از جوانان و سازمان‌های مردم نهاد می‌توان پنجره‌های بزرگی با ظرفیت‌های فراوان به روی امروز و آینده کشور باز کرد. این مهمترین موضوعی است که می‌تواند مسیر درست را در پیش روی کشور قرار دهد.

بیشتر بخوانید:

جهانگیری: اگر نزدیکترین فردمان رانتخوار بود، حذفش کنیم جهانگیری: ایران دستخوش تغییرات جدی است

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه در داخل و خارج از کشور سرمایه گذاری‌های بسیاری انجام شده تا به امید و اعتماد جوانان نسبت به آینده کشور آسیب وارد شود تصریح کرد: دست‌های بسیاری در کار است تا جوانان نسبت به آینده بیمناک شوند و امید و اعتماد آنها نسبت به فردای خود و کشورشان کمرنگ شود. آنها می‌خواهند این فرصت طلایی را به تهدید علیه کشورمان تبدیل کنند.

وی با بیان اینکه باید راهکارهایی پیدا کنیم تا اعتماد و امید جوانان نسبت به آینده کشور افزایش یابد گفت: در مرحله اول باید ساز و کاری داشته باشیم که جوانان به خود و ظرفیت‌های درونی شأن باور داشته باشند و سپس به قدرت ملت و آینده روشن کشورشان ایمان بیاورند. دشمنان تلاش می‌کنند تا بگویند ملت ایران قادر نیست از تنگناها عبور کند.

جهانگیری خاطرنشان ساخت: جامعه‌ای که آینده برایش اهمیت داشته باشد حتماً تغییر و تحول را به سمت اصلاح وضع موجود پیش می‌برد و حتماً به جوان و جوانان تکیه می‌کند اما جامعه‌ای که جوانان را تهدید می‌داند و دچار تسلب ساختاری است همیشه از این فرصت وحشت دارد چون نمی‌تواند تغییر و تحولات را مدیریت کند و از این بابت دچار دغدغه و نگرانی است.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه در فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی ما حکایت‌ها و داستان‌های فراوانی از شجاعت و دلاوری‌های جوانان در پیشبرد امور کشور وجود دارد گفت: موضوع جوان در اندیشه‌های امام راحل و نیز رهبر معظم انقلاب از جایگاه ارزشمندی برخوردار است. ما شاهد هستیم که رهبر معظم انقلاب ساعت‌ها در جلساتی که با جوانان دارند برای آنها وقت می‌گذارند و تأکیدات بسیاری به دولتمردان برای انجام امور جوانان دارند.

میان داشته‌ها و آرمان‌های مردم و جوانان فاصله وجود دارد

جهانگیری ادامه داد: این هنر مدیران رسمی و جوانان کشور است که از این فضا و شرایط برای پیشرفت استفاده کنند، ما نباید دست روی دست بگذاریم و نگرانی و دلهره را به جامعه تزریق و پمپاژ کنیم.

معاون اول رئیس جمهور با ابراز خرسندی از آغاز به کار مجمع ملی سازمان‌های مردم نهاد تصریح کرد: این مجمع رسالت مهم و خطیری در پیگیری مسائل مرتبط با جوانان دارد و امیدوارم با همت این جوانان و همکاری وزارت ورزش و جوانان شاهد کارهای مهمی در این حوزه باشیم.

جهانگیری در ادامه بازسازی سرمایه اجتماعی کشور را یکی از اصلی ترین ضرورت‌ها برای عبور از شرایط خطیر فعلی دانست و گفت: این یک ضرورت جدی است که اعتماد و امید اجتماعی و مشارکت فعال مردم در سرنوشت کشور را افزایش دهیم و این یک پیش نیاز برای هر اقدام دیگر در جهت مقابله با شرایط سخت فعلی است.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به اینکه میان داشته‌ها و آرمان‌های مردم و جوانان فاصله وجود دارد تصریح کرد: آنچه می‌تواند این شکاف و گسست را کاهش دهد گفتگو است. باید گفتگوی رسمی بین جوانان و مسئولین کشور برقرار شود و موضوعات مشخصی که نیازها و مطالبات اصلی جوانان کشور است به مسئولین بازگو شود و ارتباطی صمیمانه میان نهادهای مردمی و نهادهای رسمی برقرار گردد.

جهانگیری اظهار داشت: گاهی مسئولین کشور وقتی با مسائلی از سوی جوانان روبرو می‌شوند تصور می‌کنند که مقصر همه این مسائل نسل جوان است اما اگر خوب دقت کنیم می‌بینیم که یکی از دلایل مشکلات این است که به مطالبات جامعه و جوانان به موقع پاسخ داده نشده و لختی در دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی در پاسخگویی به مطالبات نیز از عوامل ایجاد کننده مشکلات بوده‌اند.
معاون اول رئیس جمهور بر ضرورت افق گشایی نسبت به آینده کشور تأکید و خاطرنشان کرد: باید نسبت به آینده جامعه حساس باشیم و افق روشنی از آینده کشور پیش روی مردم قرار دهیم.

جهانگیری افزود: اگر بتوانیم آینده‌ای روشن و افقی مثبت نسبت به آینده کشور پیش روی جوانان و جامعه ایجاد کنیم این امر می‌تواند موجب افزایش اعتماد و تقویت امید مردم نسبت به آینده شود و زمینه حل مشکلات و حرکت رو به اصلاح جامعه فراهم خواهد شد.

معاون اول رئیس جمهور از وزرا و استانداران کشور خواست با مجمع ملی سازمان‌های مردم نهاد تعامل خوبی داشته باشند و اظهار امیدواری کرد: با این تعامل مثبت شاهد حل مشکلات جوانان در کشور باشیم.

وی همچنین با اشاره به تصمیم گیری دولت مبنی بر کاهش سن مدیریت و نیز افزایش سهم زنان در مدیریت گفت: با این تصمیم دولت حلقه بسته مدیریت تغییر پیدا کرد و چهره‌های جدید و جوان وارد نظام مدیریتی کشور شدند که اتفاقی مثبت و مهم بود.

سردار سلیمانی بسیار به مردم و نظام علاقمند است

جهانگیری از انتساب احسان باکری فرزند شهید باکری به عنوان مشاور معاون اول رئیس جمهور در امور جوانان خبر داد و گفت: کار اصلی ایشان پیگیری امور مرتبط با جوانان است و امیدوارم با تعامل خوب با مجمع ملی سازمان‌های مردم نهاد شاهد بهبود وضعیت جوانان در کشور باشیم.

معاون اول رئیس جمهور از شهید باهنر و آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان چهره‌های اثرگذار و محبوب در استان کرمان یاد کرد و گفت: هاشمی برای کشور زحمات زیادی کشید، مظلوم رفت و همچنان مظلوم است. امیدوارم که مسائل حاشیه‌ای که این روزها مطرح شده هر چه زودتر پایان یابد چرا که افرادی نظیر هاشمی، افرادی علاقمند به کشور بودند و خواسته آنها این بود که اهداف و آرمان‌های امام خمینی (ره) محقق شود.

جهانگیری در بخش پایانی سخنان خود از سردار قاسم سلیمانی به عنوان جان برکف ترین انسان کشور نام برد و افزود: سردار سلیمانی بسیار به مردم و نظام علاقمند است و هر گاه مسئولین لازم دانستند که شخصی جان برکف در جایی حضور پیدا کند و از منافع ملی ایران دفاع کند، سردار سلیمانی اعلام آمادگی کرده و از منافع کشور دفاع کرده است.

وزیر ورزش و جوانان نیز در این مراسم با بیان اینکه آمارها و گزارش‌ها مبین این است که تلاش‌های گسترده و ویژه ای برای حل مشکلات جوانان در دولت تدبیر و امید صورت گرفته است گفت: تعداد سازمان‌های مردم نهاد مرتبط با جوانان در ابتدای این دولت ۱۰۰ عدد بود که در حال حاضر این تعداد به بیش از دو هزار رسیده است.

سلطانی فر افزود: تعداد خانه‌های جوان نیز در ابتدای دولت تدبیر و امید صفر بود که در حال حاضر ۹۰ خانه جوان فعال در سطح کشور وجود دارد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده هم در این مراسم یکی از وظایف این معاونت را توسعه گفتگوی بین نسلی برشمرد و اظهار داشت: یکی از آسیب‌هایی که گریبانگیر همه خانواده‌ها در سطح جهان است اختلال ارتباطی میان اعضای خانواده است و این معاونت تلاش می‌کند تا با ارتقا مهارت‌های گفتگو و بخصوص گفتگوهای بین نسلی این مشکلات را به حداقل برساند.

در این مراسم همچنین استاندار کرمان گزارشی از آمار جوانان استان ارائه کرد و گفت: ۲۷ درصد جمعیت استان جوانان هستند اما متأسفانه نرخ بیکاری در میان جوانان استان ۲۹ درصد است.

وی یکی از مطالبات و خواسته‌های جوانان را مشارکت در اداره کشور و اثرگذاری در تصمیم گیری ها دانست و گفت: این خواسته مطالبه به حق جوانان است چرا که جوانان از توانمندی‌های بسیار زیادی برخوردارند و می‌توانند در توسعه کشور نقش ایفا کنند.

رئیس منتخب مجمع ملی سازمان‌های مردم نهاد جوانان کشور هم در این مراسم با بیان اینکه چشم امید جوانان به تلاش این مجمع و حمایت‌های دولت است اظهار داشت: امیدوارم تلاش‌های این مجمع و حمایت‌های دولت زمینه ثبات قدم جوانان کشور را فراهم آورد.

گفتنی است در این مراسم رئیس مجمع سازمان‌های مردم نهاد استان کرمان و رئیس مجمع نمایندگان مردم استان کرمان در مجلس شورای اسلامی نیز به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود در حوزه جوانان پرداختند.

در این مراسم با حضور معاون اول رئیس جمهور از تمبر یادبود دومین مجمع ملی سازمان‌های مردم نهاد جوانان کشور رونمایی شد.

منبع: مهر

ایران بین دو چهره؛ لبخند "احمدی‌نژاد" در برابر نگرانی "ظریف" و "شمخانی"

تعرض چندین پسر به ۲ دختر جوان در تبریز+فیلم و عکس

اتفاق پرریسک بهاره رهنما/ سانسور مشکلات مردم با مطرح کردن فیلترینگ/ میراث شوم اصلاحات ارضی

کلیدواژه: کاشان اصفهان جهانگیری زاینده رود

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۸۷۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • جهانگیری: دست‌هایی در کار است تا جوانان نسبت به آینده بیمناک شوند
 • ذخیره آب در مخزن سد زاینده رود هم اکنون ۱۷۶میلیون متر مکعب است
 • کشت بهاره شرق اصفهان را منوط به نرمال شدن حجم سد زاینده‌رود کنید
 • تأکید بر تلاش بیشتر دستگاه‌های تخصصی در طرح دوم واگذاری تسهیلات اشتغال‌زایی
 • تاکید بر تلاش بیشتر دستگاه‌های تخصصی در طرح دوم واگذاری تسهیلات اشتغال‌زایی
 • کشت بهاره شرق اصفهان منوط به نرمال شدن حجم سد زاینده‌رود باشد
 • برداشت آب از زاینده رود بازبینی و اصلاح شود
 • ۵۴ میلیارد تومان اعتبار برای ۴ خطه شدن مسیر آورزمان - ملایر تخصیص یافت
 • جهانگیری: کشورهای متعددی علاقمند به خرید نفت ایران و همکاری با ما هستند
 • جهانگیری:کشوردرموقعیت‌مناسبی‌قراردارد
 • نقش پررنگ و موثر اشتغال زایی کمیته امداد در کشور
 • استانداري تهران پذيراي راهکارهاي رفع موانع از جوانان نخبه است
 • ورود جهانگیری ،معاون اول رئیس جمهور به جنوب کرمان+برنامه ها
 • جاری شدن آب در رودخانه به تصویب شورای هماهنگی زاینده رود رسید
 • موافقت سازمان برنامه با احداث راه‌آهن رشت-آستارا/ مسیر ریلی کریدور ترانزیتی شمال -جنوب کامل می‌شود
 • ایجاد یک‌پنجم از اشتغال‌زایی کشور توسط کمیته‌امداد
 • اهداف سفر معاون اول رئیس جمهور به استان کرمان تشریح شد
 • اکران سیمین در بهار نود و هشت/روایتی از خشک شدن زاینده رود
 • اشتغال‌زایی روستایی از اهداف امسال برنامه‌های نوروز در گناوه است