به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، هفته هجدهم رقابت‌های لیگ برتر والیبال مردان امروز 23 دی ماه با برگزاری شش دیدار پیگیری می‌شود. در حساس ترین بازی این هفته در خانه والیبال تهران تیم‌های پیکان و ساپیا از ساعت 16 به مصاف هم خواهند رفت. دیداری که مرتضی اکبری  قضاوت آن را بر عهده خواهد داشت. تیم پیکان با کسب 13 پیروزی و 39 امتیاز  در مکان دوم جدول رده بندی قرار دارد و در مقایسه با نارنجی پوشان سایپا از وضعیت مطلوب‌تری در جدول رده بندی دارد بنابراین با خیال راحت تری وارد میدان می‌شود.

شاگردان پیمان اکبری در سایپا تا به اینجا با کسب 8 پیروزی و 26 امتیاز در جایگاه هشتم جدول رده بندی قرار دارد.

در دیگر بازی مهم هفته تیم خاتم اردکان در خانه میزبان شهرداری تبریز،تیم رده دهمی جدول لیگ برتر خواهد بود. دیداری که قضاوت آن را محمد عشق دوست قضاوت آن را بر عهده خواهد داشت. شاگردان محمد سالک تا به اینجا با کسب 11 پیروزی و 32 امتیاز در مکان سوم جدول رده بندی قرار دارند.

تیم صدرنشین شهرداری ورامین نیز این هفته کار آسانی پیش رو دارد و در خانه میزبان تیم شهرداری ارومیه خواهد بود که با ۳ پیروزی در رده یازدهم قرار دارد و مسعود ذوقی به عنوان داور اول این مسابقه را قضاوت  خواهد کرد.

برنامه دیدارهای هفته هجدهم لیگ برتر والیبال؛

* خاتم اردکان ـ شهرداری تبریز

* پیکان تهران ـ سایپا تهران

* شهروند اراک ـ پیام خراسان

* دورنا ارومیه ـ شهرداری گنبد

* شهرداری ورامین ـ شهرداری ارومیه

* کاله مازندران ـ عقاب نهاجا

* فولاد سیرجان نیز این هفته استراحت دارد.

* جدول رده بندی رقابت‌های لیگ برتر والیبال تا پایان هفته هفدهم؛

۱.شهرداری ورامین ـ ۱۴ پیروزی ـ ۴۲ امتیاز

۲.پیکان تهران ـ ۱۳ پیروزی ـ ۳۹ امتیاز

۳.خاتم اردکان ـ۱۱ پیروزی ـ ۳۲  امتیاز

۴.شهرداری گنبد ـ ۹ پیروزی ـ ۲۷ امتیاز

۵.فولاد سیرجان ـ ۹ پیروزی ـ ۲۷ امتیاز

۶.کاله مازندران ـ ۹ پیروزی ـ ۲۵ امتیاز

۷. پیام مشهد ـ ۹ پیروزی ـ ۲۴ امتیاز

۸.سایپا تهران ـ ۸ پیروزی ـ ۲۶ امتیاز

۹.شهروند اراک ـ ۷ پیروزی ـ ۲۰ امتیاز

۱۰.شهرداری تبریز ـ ۶ پیروزی ـ ۱۷ امتیاز

۱۱.شهرداری ارومیه ـ ۳ پیروزی ـ ۱۲ امتیاز

۱۲.عقاب نهاجا ـ ۳ پیروزی ـ ۹ امتیاز

۱۳.دورنا ارومیه ـ بدون پیروزی ـ ۳ امتیاز

منبع: خبرگزاری برنا

خبر بعدی:

روزانه ۵۰۰ تن طلای کثیف در ارومیه تولید می‌شود

هر روز حدود ۵۰۰ تن انواع زباله در شهر ارومیه تولید شده و در دامنه کوه‌های غرب این شهر دفن می‌شود در حالی که در همه جای دنیا از زباله به‌عنوان یک منبع تأمین انرژی و کسب درآمد استفاده می‌شود اما شهرداری ارومیه به فکر کسب درآمد از این راه نیست. ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۱ استانها آذربایجان غربی نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازارومیه، همین چند روز پیش رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه در گفت‌وگو با همین رسانه اعلام کرده بود که روزانه به طور میانگین 500 تن زباله در این شهر تولید می‌شود اما با فرهنگ‌سازی تفکیک از مبدأ و سلسله اقدامات فرهنگسراهای شهرداری و دفاتر تسهیل‌گری در ارومیه امکان کاهش آن تا یک سوم موجود وجود دارد.

احد یوسفی گفته بود: هزینه  جمع‌آوری، حمل و دفن زباله‌های شهری حدود  3 میلیارد و 200 تا 3 میلیارد و 500 ملیون تومان هزینه در ماه دارد بنابراین در سال افزون بر 42 میلیارد تومان در این زمینه مصرف می‌شود.

در مقابل به تازگی حسین پناهی عضو شورای شهر ارومیه نیز به همین موضوع توجه نشان داده و با تأکید بر این نکته که زباله باید محل درآمدزایی شهرداری باشد نه هزینه کرد اظهار داشته است: استحصال انرژی از زباله‌های شهری به‌عنوان یک از منابع درآمد پایدار برای شهرداری از اهمیت بی‌شماری برخوردار است.

استحصال انرژی از زباله در ارومیه؛ آرزوی قابل تحقق

او که رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر ارومیه نیز هست گفته است:  تفکیک زباله و بازیافت آن و استحصال انرژی از زباله به‌عنوان یکی از منابع درآمد  پایدار برای شهرداری ارومیه  از اهمیت بی شماری برخوردار است و همچنین اصلاح روند در زمینه بازیافت زباله باید در دستور کار سازمان مدیریت پسماند شهرداری قرار گیرد.

به گفته وی در حال حاضر زباله به‌عنوان طلای کثیف مطرح است و بیشتر شهرداری‌های کشور بهره‌برداری لازم را از طلای کثیف را انجام می‌دهند و هرچه قدر بتوانیم از طلای کثیف به‌عنوان استحصال انرژی پاک استفاده کنیم می‌توانیم درآمد پایدار را برای شهرداری ارومیه  را رقم بزنیم.

پناهی معتقد است:  باید تلاش کنیم تا از سیستم سنتی خارج و به‌سوی فن‌آوری مدرن در مدیریت پسماند حرکت کنیم و تبدیل آن به انرژی پاک می‌تواند مؤثر باشد و لذا باید به دنبال تدابیر لازم و جدید باشیم.

دغدغه‌های محیط زیستی در محل دفن پسماندها

وی با اشاره دوباره به اهمیت استحصال  از پسماند و نخاله‌های ساختمانی و نگاه ویژه شهرداری  به این مهم می‌افزاید: سیاست‌گذاری و سرمایه‌گذاری‌ها در این بخش نیز با اهمیت است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر ارومیه مشکلات محل فعلی جمع‌آوری نخاله در کوه‌های الله اکبر برای محیط‌زیست شهری و ساکنان امیریه را جدی ارزیابی کرد و نسبت به جمع‌آوری این محل بر اساس مصوبات نیز تاکید کرد.

تمهیدات تفکیک 100 درصدی زباله از مبدا در مشهد فراهم می‌شودباکس‌های جدید جمع‌آوری زباله به صورت مکانیزه در بوشهر نصب شدانباشت زباله حاشیه برخی از شهرهای اردبیل را آلوده کرده است

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه نیز با اشاره به دغدغه‌های محیط زیستی در محل دفن پسماندها در منطقه نازلو نیز می‌گوید: خوشبختانه در این محل در عمق حدود 4 تا 4 و نیم متری محل دفن زباله‌های شهری صخره‌هایی وجود دارد که مانع نفوذ شیرآبه  و اثرات مضر زباله به زیرزمین و آب‌ها پیرامون این منطقه می‌شود.   

احد یوسفی درباره نحوه معدوم‌سازی زباله‌های عفونی و شیمیایی نیزمی گوید: بی‌خطر سازی و ایزوله کردن زباله‌های عفونی و شیمیایی به عهده متولیان تولید این زباله‌ها یعنی بیمارستان‌ها و کلینیک‌های درمانی است که با استفاده از دستگاه‌های مخصوص انجام می‌شود و بعد از آن کار جمع‌آوری و دفن زباله‌ها در محل اختصاصی خود توسط شهرداری ارومیه انجام می‌‌شود.

هزینه‌های سرسام‌آور نوسازی تجهیزات سازمان پسماند ارومیه

وی با بیان اینکه در حال حاضر 2 هزار مخزن مکانیزه در سطح شهر ارومیه وجود دارد می‌گوید:  250 مخزن جدید نیز  در سال آینده به این ناوگان  افزوده می‌شود و اضافه کردن این تعداد مخزن مبلغی بالغ بر 80 میلیارد تومان برای شهرداری هزینه دارد و علاوه بر آن  44 دستگاه ماشین نیز این مخازن را حمل می‌کنند که مدل‌های این ماشین‌ها به قبل از دهه 70 بر می‌گردد چون به دلیل نبود اعتبارات نتوانسته‌ایم ماشین‌آلات فرسوده را نوسازی کنیم.

یوسفی می‌گوید: زباله‌های که با ماشین‌آلات پسماند حمل می‌شوند خاصیت و قدرت خورندگی بیش از اسید را دارند از این‌ رو موجب تخریب ماشین‌آلات می‌شود و هزینه‌های زیادی را ایجاد می‌کند و اسفبار تر اینکه تعدادی از این خودروها فرسوده هستند و با توجه به نبود بودجه در حال حاضر امکان نوسازی وجود ندارد.

مرور آنچه از نظر گذشت ضرورت توجه به موضوع درآمدسازی پایدار از زباله برای شهرداری ارومیه را صد چندان می‌کند و در این میان باید دولت نیز برای راه‌اندازی یک کارخانه کمپوست با سرمایه‌گذاری داخلی یا خارجی پای کار بیاید تا کلان شهر ارومیه که در آستانه انواع مشکلات زیست‌محیطی ناشی از خشکی دریاچه ارومیه، کاهش منابع آبی زیرزمینی و امثالهم قرار دارد با معضل جدیدی به نام انباشت زباله در پیرامون خود روبه‌رو نشود.

گزارش از محمد آقایی پر

انتهای پیام/ح

R41361/P/S6,48/CT7

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

حمله سردار نقدی به دولت روحانی، سیدمحمد خاتمی و هاشمی: اوضاع اقتصادی امروز نتیجه رأی خود ماست| باید رییس‌جمهوری ساده‌زیست انتخاب کنیم| بزرگترین افتخار ایرانی‌هاست که ولی فقیه در راس امور کشور است| رضاخان بی‎سواد، فقیر، دزد و غارتگر اموال مردم بود| انقلاب

پرسپولیسی‌ها میهمان مسابقه شوتبال شبکه نسیم

کلیدواژه: سایپا لیگ برتر والیبال برنا پیکان

منبع این خبر، وبسایت www.borna.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۸۸۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پدیده در اندیشه گرفتن جای پرسپولیس/ جدال دو مربی با شرایط متفاوت
 • لیگ برتر فوتبال| ادامه مسابقات در چهارگوشه ایران؛ از دربی خوزستان تا دیدار کریمی و یحیی در خراسان
 • مهاجری امیدوار به کسب سومین برد با حمایت تراکتوری‌ها؛ پیکانِ فرکی به دنبال کسب نخستین پیروزی
 • قیمت خودرو با عمل به وعده خودروسازان کاهش می یابد
 • وزیر صمت: قیمت خودرو با عمل به وعده خودروسازان کاهش می یابد
 • تیم نوجوانان شهرداری ارومیه به نیمه نهایی لیگ کشور راه یافت
 • امیدواری داماش و شهرداری فومن، ادامه روند نزولی چوکا تالش
 • جدال نساجی و فولاد، شیر‌ها برای جبران به میدان می‌آیند
 • نوجوانان شهرداری ارومیه به مرحله حذفی لیگ کشوری راه یافتند
 • پیکان پیروز جدال خودروسازان/ برتری کاله و شهرداری ورامین مقابل رقبا
 • پیکان پیروز جدال خودروسازان لیگ والیبال در مرحله نخست پلی‌آف
 • انتقال فن‌آوری حساس هسته‌ای به ریاض به پیگردقضایی ترامپ می‌انجامد
 • تیم هندبال سپاهان اصفهان در یک قدمی کسب عنوان قهرمانی
 • ارومیه با 4 میلیون بوته گل به استقبال بهار می رود
 • افزایش شکایت مردمی از خودروسازان/کمیسیون اصل ۹۰ بی‌تفاوت نمی‌ماند
 • بهترین فرصت استقلال برای نزدیک شدن به صدرنشین‌ها
 • تساوی پاس برابر صدرنشین گروه
 • تیم نوجوانان شهرداری ارومیه دومین پیروزی لیگ کشور را کسب کرد
 • شش امتیاز تا صدر، دو امتیاز تا منطقه صعود ، پیروزی آلومینیوم مقابل نود ارومیه