خرم آباد - ایرنا - مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری خرم آباد در خصوص سن ناوگان تاکسی خرم آباد گفت: از 2 هزار و 300 دستگاه تاکسی درون شهری، یکهزار و 250 دستگاه قبل از سال 86 ساخته شده اند که بر اساس قانون فرسوده محسوب می شوند.

محمد فتحی بیرانوند روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: افزایش خودروهای شخصی و کم شدن توان خرید که نتیجه آن کاهش رفت و آمد درون شهری است، موجب کاهش درآمد رانندگان تاکسی شده که همین امر موجب شده این افراد توان بازپرداخت تسهیلات نوسازی را نداشته باشند.
وی تصریح کرد: برخی رانندگان تاکسی نیز به صورت مداوم و مرتب فعالیت نمی کنند که برای این مهم و ساماندهی به وضعیت عمومی تاکسی ها، طرح هوشمندسازی در دستور کار است.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری خرم آباد اضافه کرد: در این طرح، تاکسی ها حضور و غیاب و ردیابی می شوند.
فتحی بیرانوند گفت: برخی رانندگان تاکسی نیز سال های گذشته به صورت غیرقانونی مجوز دریافت کرده اند و برخی نیز علیرغم جذب امتیاز تاکسی، رغبت چندانی به فعالیت مستمر ندارند که تمامی این موارد و صدور و تمدید کارت های شهری نیز قابل طرح در هوشمندسازی ساماندهی خواهد شد.
وی با بیان اینکه مقدمات اجرای این طرح فراهم شده، اظهار کرد: در صورت فعالیت منظم 2 هزار و 300 تاکسی در سطح شهر، نیازی به حضور مسافربرهای شخصی نیست اما برای ساماندهی این خودروها نیز طرح خط دار کردن آنها توسط شرکت خصوصی طرف قرارداد اجرا خواهد شد.
به گفته فتحی بیرانوند طرحی به شهرداری خرم آباد برای ارجاع به شورای اسلامی شهر ارائه شده که در صورت تصویب، پرداخت کرایه تاکسی ها به صورت الکترونیکی انجام می شود.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری خرم آباد ادامه داد: با توجه به وضعیت اقتصادی رانندگان، استقبال چندانی برای نوسازی ناوگان صورت نمی گیرد.
فتحی بیرانوند تصریح کرد: از طرفی برخی افراد که برای نوسازی تاکسی خود مراجعه می کنند در بانک ها با مشکل مواجه می شوند به نحوی که برخی از تاکسی داران از 2 سال گذشته تاکنون در انتظار دریافت وام نوسازی هستند.
وی ادامه داد: شرایط نوسازی ناوگان بر اساس پرداخت تسهیلات 200 میلیون ریالی توسط بانک با نرخ 16 درصد و در بازپرداخت 60 ماهه است.
وی گفت: همچنین خودروی فرسوده به قیمت 50 میلیون ریال از تاکسی دار خریداری شده و مابقی هزینه خرید خودرو باید به صورت نقدی توسط متقاضی پرداخت شود.
فتحی بیرانوند با تاکید بر اینکه سهم پرداختی رانندگان نقش بسزایی در طرح نوسازی ناوگان دارد گفت: متاسفانه با افزایش ناگهانی قیمت خودرو و شرایط نه چندان مناسب رانندگان از نظر مالی، سهم پرداختی رانندگان افزایش یافته و استقبال از طرح کم شده است.
وی ادامه داد: امسال حدود 40 نفر برای نوسازی تاکسی خود مراجعه کرده اند اما تاکنون هیچکدام موفق به دریافت تسهیلات نشده اند.
وی افزود: مسئولان باید در این راستا طرح افزایش تسهیلات را در دستور کار قرار دهند تا سهم آورده مالک کمتر شود و طرح نوسازی ادامه داشته باشد.
7269/6060

منبع: ایرنا

خبر بعدی:

لیگ برتر والیبال امروز قهرمان خود را می شناسد/شانس هرتیم 50درصد

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: آخرین مسابقه رقابت‌های لیگ برتر والیبال کشور و دیدار سوم فینال این لیگ بعد از ظهر دوشنبه ۲۷ اسفندماه در ورزشگاه ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار می‌شود.

در این مسابقه شهرداری ورامین از ساعت ۱۶ به مصاف سایپا تهران می‌رود، تا آخرین مسابقه فینال لیگ برتر برگزار شود و این لیگ قهرمان خود را بشناسد.

جدال این ۲ تیم در شرایطی در تهران صورت می‌گیرد، که در ۲ مسابقه گذشته فینال یک بار تیم سایپا تهران توانست با پیروزی ۳ بر یک از سد شهرداری ورامین عبور کند و بار دیگر شهرداری ورامین روز گذشته با همین نتیجه ۳ بر یک سایپا را شکست داد، تا همه چیز به مسابقه سوم برسد.

شکست روز گذشته سایپا در دیدار دوم فینال برابر شهرداری ورامین، باعث شد، تا سایپا نتواند از سکوی قهرمانی بالا رود و همه چیز به امروز و دیدار سوم کشیده شد، در مسابقه دوم آرش کشاورزی با کسب ۱۸ امتیاز بیشترین امتیازها را برای شهرداری ورامین کسب کرد و حمزه زرینی بیشترین امتیاز را برای سایپا کسب کرد.

به راحتی اجازه از دست رفتن زحمات ۷ ماهه خود را نمی‌دهیم

سرمربی تیم والیبال شهرداری ورامین در خصوص بازی تیمش در مسابقه دوم فینال لیگ برتر والیبال، مقابل سایپا تهران با بیان این که نزدیک بودن این دو تیم به هم شرایط را به طریقی پیش می‌برد، که تصمیم گیری را برای کادر فنی سخت می‌کند، به خبرنگار مهر می‌گوید: تیم ما توانست از نظر روحی به خوبی به مسابقه بازگردد.

رحمان محمدی راد با اشاره به این که از برگشت به فینال خوشحال هستم، اضافه کرد: پس از باخت در ست اول مسابقه دوم شرایط برای ما خیلی سخت شد، اما بازیکنان با تجربه و همه اعضا تیم توانستند، مدیریت کرده و به خوبی به بازی برگردند.

وی افزود: در مسابقه دوم توانستیم، از شرایط موجود به خوبی بهره برده و فاصله امتیازی ایجاد کنیم و به برتری برسیم.

محمدی راد با بیان اینکه هر دو تیم شانس و پتانسیل قهرمانی را دارند، گفت: امروز یک جنگ واقعی را شاهد خواهیم بود، ما ۷ ماه برای بازی امروز زحمت کشیدیم و به راحتی نمی‌خواهیم، شانس قهرمانی را از دست بدهیم، شهرداری ورامین تیمی بود، که در طول لیگ زیاد نباخت و همواره بعد از باخت‌ها عکس العمل خوبی داشت و خوشحالم از این که بعد از باخت روز اول نیز به بازی برگشتیم و یک شانس برای مسابقه امروز برای خود ایجاد کردیم، تا دوباره برای قهرمانی بجنگیم.

شانس هر دو تیم برای قهرمانی ۵۰ درصد است

سرمربی تیم والیبال سایپا تهران در خصوص شکست تیمش در برابر شهرداری ورامین در دیدار دوم به خبرنگار مهر گفت: به تیم ورامین برای بازی خوب تبریک می گویم، عملکرد این تیم از ست دوم به بعد نسبت به ما بهتر بود و مزد این بازی خوب و برنده شدن را گرفتند، ما از ست دوم به بعد حریف را دست کم گرفتیم و بازی را تمام شده تلقی کردیم، هر دو تیم خوب بازی کردند و این انتظار نیز از هر دو تیم می‌رفت.

پیمان اکبری در مورد شروع با تأخیر مسابقه دوم فینال به دلیل چه کردن آب از سقف ورزشگاه آزادی نیز گفت: ما از ۲ روز پیش می‌دانستیم، این اتفاق می‌افتد و می‌بایست پیش بینی‌های لازم را انجام می‌دادیم، که در روز فینال شاهد چنین تأخیر و ناهماهنگی نمی‌بودیم، اما این تأخیر تأثیری در باخت تیم من نداشت.

وی با بیان اینکه بازی نزدیکی در بازی سوم خواهیم داشت، افزود: خود را برای بازی بعدی آماده خواهیم کرد، تمام تلاش خود را برای مسابقه سوم می‌کنیم، هم اکنون شرایط برای هر ۲ تیم مساوی است و همان طور که قبل از مسابقه اول گفتم، شرایط پیروزی برای هر دو تیم ۵۰- ۵۰ است و در مسابقات نزدیک حتی یک یا ۲ اشتباه می‌تواند، نتیجه را تغییر دهد.

قدرت واقعی ورامین را در مسابقه امروز خواهید دید

لیبرو تیم والیبال شهرداری ورامین نیز به خبرنگار مهر گفت: مسابقه اول و دوم دیدنی و جذاب بود، اما روز پنج شنبه اتفاقاتی افتاد، که آن طور که می‌خواستیم، نتوانستیم، در مسابقه ظاهر شویم، ولی روز یکشنبه بازی بهتری ارائه دادیم و با تغییرات مناسب توانستیم به بازی برگردیم.

امیر رضوی افزود: در بازی آخر ورامین واقعی و قدرت این تیم را خواهید دید.

۲ تیم شهرداری ورامین و سایپا تهران، پیش از این و در لیگ برتر امسال ۴ بار با هم رودر رو شدند، که سهم هر تیم ۲ پیروزی بوده است، اما این بار اوضاع متفاوت است و شکست هر تیم مساوی با خداحافظی از لیگ برتر است و به همین دلیل هر دو تیم تمام توان خود را به کار خواهند گرفت، تا پیروز میدان باشند و دست خالی از این مسابقه خارج نشوند.

کد خبر 4571036

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

عکسهایی از تولد رویا تیموریان در 52 سالگی

کلیدواژه: اجتماعي حمل و نقل شهري تاكسي فرسوده

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۸۹۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • طرح بازآفرینی بافت فرسوده موفق نبود
 • سنگ‌نوشته خرم‎آباد؛ اثری برجای مانده از حکومت سلجوقی
 • سنگ‌نبشته خرم‎آباد؛ اثری برجای مانده از حکومت سلجوقی
 • یادواره «آبروی محله؛ افتخار کوچه‌ها» در خرم‌آباد برگزار شد
 • ۵۰ درصد پیش بینی ها در بافت فرسوده تحقق نیافته است
 • نوسازی بافت های فرسوده طبق برنامه پیش نرفت
 • "در بافت فرسوده موفق عمل نکردیم"
 • ۱۶۰ نیروی آتش نشانی خرم آباد در چهارشنبه سوری آماده باش هستند
 • آماده باش 160 نیروی آتش نشانی خرم آباد در چهارشنبه سوری
 • ۱۶۰ آتش‌نشان با ۱۵ خودرو عملیاتی در شهر خرم‌آباد مستقر شد
 • افزایش کرایه تاکسی در قزوین از اردیبهشت سال 98 اعمال می شود
 • ◄ تاکسی‌های پلاک ع تحت پوشش سازمان تاکسیرانی قرار بگیرند
 • لیگ برتر والیبال دوشنبه قهرمان خود را می شناسد/شانس هرتیم ۵۰درصد
 • افزایش کرایه تاکسی در قزوین / اجرا از اردیبهشت ماه
 • مراسم آبروی محله،افتخار کوچه در خرم آباد برگزار می شود
 • احداث کمربندی جدیدی در خرم آباد
 • طرح جامع بازآفرینی شهری در بافت فرسوده همدان اجرا می‌شود
 • تعاملات ایران و روسیه به حوزه ناوگان سنگین رسید
 • کمربندی قبرستان خضر تا فلک الدین خرم آباد در دامنه کوه اجرا میشود