به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛ ماجرای آزار و کتک زدن دختر ١٦ ساله سیرجانی یک هفته‌ای می‌شود که به پرونده‌ای جنجالی تبدیل شده است. پرونده‌ای که هنوز هم زوایای پنهان زیادی دارد و خیلی از معماها حل نشده است. دختر نوجوان در کلیپی که از سوی پسر سیرجانی منتشر شده، بشدت کتک می‌خورد و التماس‌هایش برای نجات هیچ فایده‌ای ندارد. امیر پسر جوانی است که او را بی‌رحمانه کتک می‌زند. چیزی که در این پرونده مشخص شد، ماجرای اختلاف این دختر و پسر جوان است. ناسزاگویی دختر سیرجانی به دختر مورد علاقه امیر، عامل و انگیزه این کتک‌کاری وحشتناک بود. اما معما این‌جا بود که دختر نوجوان بلافاصله بعد از دستگیرشدن عامل این شکنجه، به دادسرا رفت و شکایت خود را تمام و کمال پس گرفت، حتی در فضای مجازی هم این کتک‌کاری را حق امیر دانست. امیر و این دختر با هم در یک گروه تلگرامی به نام badboy هم گروهی بودند و سال‌ها بود که همدیگر را می‌شناختند. حالا این‌که چرا این دختر با وجود شکنجه باز هم شکایت خود را پس گرفت، جای سوال دارد. سعید شهابی، مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان سیرجان که از سال‌ها پیش امیر و دوستانش را می‌شناسد، در گفت‌وگو با خبرنگار ما جزییات تازه‌ای از ماجرای این پرونده جنجالی را فاش کرد و از قانون حمایت در گروه badboy گفت:

امیر و دوستانش را از چه زمانی می‌شناسید؟

من مسئول شبکه دانش‌آموزی در سیرجان بودم، امیر را نخستین‌بار در اعتکاف دانش‌آموزی دیدم؛ پسری بااستعداد، باهوش و ورزشکار. از همان زمان تا الان او را می‌شناسم و با او در ارتباط بودم. معمولا با من ارتباط خوبی داشت و من هم سعی می‌کردم اگر جایی خطایی کرد یا راهش را اشتباه رفت، به او کمک کنم. معمولا دانش‌آموزان خیلی به من اعتماد دارند، به همین دلیل حرف‌های خصوصی و درددل‌های زیادی را از آنها می‌شنوم. با امیر در اعتکاف و دیگر هم‌گروهی‌های او در مدرسه آشنا شدم و بسیاری از آنها را از نزدیک می‌بینم، برخی از آنها هم با من ارتباط دارند.

دختر سیرجانی را هم می‌شناختید؟

نه زیاد، ولی به گفته خودشان این دختر چندین ‌سال است از اعضای گروهشان بوده است. او اصالتا سیرجانی بود و چند وقتی می‌شد که به تهران رفته بود.

ماجرای گروه badboys را می‌دانید؟

بله، این گروه از همان زمان دانش‌آموزی امیر و دوستانش راه‌اندازی شد. ابتدا چند پسر دبیرستانی بودند که با هم بیرون می‌رفتند. آنها تصمیم گرفتند برای این گروه نام بگذارند که در نتیجه نامش را گذاشتند پسرهای بد. بعد از آن کم‌کم این گروه معروف و تعدادش بیشتر شد، تا این‌که دخترها را هم در این گروه اضافه کردند و همگی با هم یک اکیپ شدند که همه جا با هم می‌رفتند؛ مسافرت‌های دسته‌جمعی و مهمونی‌های مختلف. این دختر هم در این گروه بود که با امیر و دوستانش آشنا شد.

هنوز هم این گروه وجود دارد؟

گروهشان یک سالی می‌شود که از هم پاشیده است، البته افراد آن الان به چند گروه تقسیم ‌شده‌اند و هر گروه برای خودش برنامه‌هایی دارد.

امیر دانشجو بود؟

بله، ترم ٤ یا ٥ دانشگاه صنعتی سیرجان بود. اتفاقا بچه بااستعدادی است و در بسیاری از مسائل موفق. در صحبت‌هایی که با هم داشتیم، از پیشرفت‌هایش در زمینه‌های مختلف برایم می‌گفت.

ورزش هم می‌کرد؟

جزو تیم اسکیت بود و حرفه‌ای آن را دنبال می‌کرد، همچنین رزمی‌کار بود.

شما که این بچه‌ها را می‌شناختید، به نظرتان چرا دختر نوجوان از این پسر شکایت نکرد؟

من فکر می‌کنم به خاطر قوانین گروهشان است. آنها خیلی‌ سال است که با هم رفاقت دارند. وقتی عضو گروه شدند، گویا با هم پیمان‌هایی بسته بودند که هیچگاه خیانت نکنند که البته زیاد به آن هم عمل نمی‌شد. شاید به همین علت است که این دختر شکایت نکرد و حتی از امیر دفاع کرد، چون اگر شکایت می‌کرد، از سوی دیگر اعضای این گروه طرد می‌شد و دوستانش را از دست می‌داد.

شما در جریان اختلاف امیر و این دختر بودید؟

تاحدودی. استارت آن چند وقت پیش زده شد که دختر نوجوان به دوست امیر فحاشی کرد. من پیج این دختر را نداشتم، ولی در استوری‌های امیر می‌دیدم که مرتب این دختر را تهدید می‌کرد و می‌گفت بالاخره یک روز به سیرجان می‌آید و از خجالتش درمی‌آید. نمی‌دانم این دختر چرا به دوست امیر فحاشی می‌کرد، دلیل این دشمنی را متوجه نشدم. چند وقتی است سعی دارم به امیر و اعضای گروهشان کمک کنم، چون جوان هستند و جویای نام. اتفاقا در صحبت‌های اخیری که با هم داشتیم، او هم از این کار استقبال می‌کرد و در پیام‌هایی که ردوبدل می‌کردیم، صحبت از کنار گذاشتن خیلی از کارها بود و می‌گفت به فکر آینده و زندگی‌اش است. او به من می‌گفت خیلی از کارهای اشتباهش را کنار گذاشته و دیگر به دنبال کل‌کل و دعوا نیست. من هم از تغییرکردن او لذت می‌بردم. وقتی این کلیپ را دیدم، بشدت شوکه شدم و باور نمی‌کردم این امیر است که دارد چنین کاری را انجام می‌دهد.

 

به نظر شما علت اصلی مشکلات این جوان و امثال این جوانان چیست؟

عوامل زیادی در به انحراف کشیدن جوانان موثر است، اما اگر بخواهم مختصر بگویم، به نظر بنده سه محیط در تربیت جوانان بشدت اثرگذار است؛ محیط خانواده، آموزشی و رفاقت که مهمترینش محیط رفاقت است و منشأ آن ضعف در محیط خانواده و جامعه است. ‌درصد قابل توجهی از اعضای این گروه به علت عدم‌اهمیت خانواده وارد این اکیپ شده بودند، برای مثال همین دختر که به دلیل فوت پدر و کم‌توجهی به آن وارد اکیپ شده است.

منبع:شهروند

 

منبع: خبرگزاری برنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

مردم حتی اسم ما را نمی‌دانند، فقط می‌گویند پسر زیدان!

رویداد۲۴  پانزده سال حضور در رئال مادرید برای بازی رسیدن به او کافی نبود. معمولاً این زمان برای هر بازیکنی می‌تواند کافی باشد، اما نام خانوادگی «زیدان» باعث شده هر اتفاقی که در مورد این پسر می‌افتد با انتقاد مواجه شود. پسری که تنها اشتباهش این بوده که تصمیم گرفته حرفه پدرش زین‌الدین زیدان افسانه‌ای را دنبال کند. حالا، اما لوکا زیدان، پسر سرمربی رئال‌مادرید تصمیم گرفته از این تیم جدا شده و ماجراجویی جدیدی را به عنوان دروازه‌بان سانتاندر در اسپانیا تجربه کند. او یک دروازه‌بان خوب است که به خاطر زیر سایه نام پدر قرار گرفتن، هیچ‌گاه به حقش نرسیده است. روزنامه مارکا مصاحبه مفصلی با این بازیکن داشته که بخش‌هایی از آن را مرور می‌کنیم.

* از اینکه با مجموعه والدبباس (کمپ تمرینی رئال‌مادرید) خداحافظی کرده‌ای، ناراحت نیستی؟
آنجا مثل خانه من بوده و هست. پانزده سال هر روز آنجا تمرین کرده‌ام. قطعاً دلم برای آنجا تنگ خواهد شد.
* انزو برادر تو هم از رئال‌مادرید جدا شد، آیا او تو را تشویق به این جدایی کرد؟
اصل قضیه به خودم مربوط می‌شود، اما او هم به من توصیه‌هایی داشت، چون سابقه بازی در تیم‌های دیگر را داشت و اطلاعات خوبی در این زمینه دارد. تصمیم نهایی، اما با خودم بود.
* مادرت همیشه می‌گوید او بیشتر از پدر شما وقتش را در والدبباس گذرانده است.
درست می‌گوید، چون او پنج نفر را در والدبباس دارد، من و سه برادرم و پدرمان، اما پدرم فقط ما چهار نفر را دارد. حقیقت این است که مادرم بهتر والدبباس را می‌شناسد (با خنده).
* این جدایی به معنی پایان کار تو در رئال‌مادرید است؟
من به طور قرضی به راسینگ سانتاندر آمده‌ام و خوشحالم اینجا هستم. نیاز به جدایی داشتم، اما باید ببینیم در آینده چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.
* پس به جدایی از رئال‌مادرید فکر می‌کردی؟
بله، رفتن از رئال‌مادرید گزینه‌ای بود که همیشه بابت آن انگیزه داشتم و سانتاندر همان تیمی بود که من می‌خواستم. خیلی خوشحالم به این تیم پیوستم. معلوم نبود در رئال چه چیزی در انتظارم خواهد بود. هر سال باید انتظار می‌کشیدم تا نوبت به من برسد، اما در راسینگ دیگر قرار نیست تماشاگر بازی دیگران باشم.
* البته در راسینگ هم باید برای کسب شماره یک با ایوان کرسپو رقابت کنی، یکی از کاریزماتیک‌ترین بازیکنان تیم راسینگ.
پست دروازه‌بانی همیشه خاص است. رقابت در این پست همیشه شدید است. آن‌ها با من در مورد ایوان حرف زده‌اند و می‌دانم او یک دروازه‌بان بزرگ است. رقابت همیشه خوب است.
* آیا لوکا زیدان هم واقعاً یک دروازه‌بان بزرگ است؟
این چیزی است که در آینده جوابش را خواهید دید.
* کسی که سال‌ها توانسته در رئال‌مادرید دوام بیاورد قطعاً فقط به خاطر نام خانوادگی‌اش نبوده.
مردم می‌توانند هر چیزی که دوست دارند بگویند. من خودم ارزش خودم را می‌دانم و هر روز برای پیشرفت کار می‌کنم. در آینده خواهید دید آیا نظر مردم در مورد من درست بوده یا نه.
* آیا بابت انتقاداتی که فقط به خاطر نام زیدان از تو می‌شود ناراحت شده‌ای؟ آیا واقعاً به خاطر نام زیدان به تو موقعیت داده‌اند؟
نه ناراحت نشده‌ام، چون به این شرایط و مقایسه‌ها عادت کرده‌ام، اینکه مرا به خاطر نام خانوادگی‌ام قضاوت کنند، اینکه بگویند من در رئال هستم، چون پسر فلانی هستم. به این چیز‌ها عادت دارم، اما توجهی نمی‌کنم و تمرکزم را روی کارم می‌گذارم. خیلی شفاف می‌دانم می‌خواهم به کجا برسم. جاه‌طلبی من بسیار بالاست و امیدوارم یک روز به بالاترین سطح برسم.
* چه احساسی داری از اینکه می‌گویند تو یا انزو فقط به خاطر نام پدرتان فوتبالیست شده‌اید؟
مردم بدون اینکه از ما شناخت درستی داشته باشند حرف می‌زنند. آن‌ها فقط در مورد نام زیدان حرف می‌زنند نه در مورد بچه‌های او. اصلاً نمی‌دانند ما کی هستیم و اسم ما چیست، انزو، لوکا، تئو یا الیاس، فقط می‌گویند زیدان. بدون اینکه اصلاً چیزی بدانند.
* به نظر می‌رسد خود زیدان هم بابت کاری که انجام نداده مورد انتقاد قرار گرفته است.
آن‌ها که پدرم را می‌شناسند می‌دانند که او هرگز با رابطه کاری را انجام نمی‌دهد. فصل گذشته، من پدرم را هم به عنوان پدر و هم به عنوان مربی، بالای سرم داشتم. این دو مورد کاملاً متفاوت بود. در خانه پدر و پسر هستیم و در باشگاه روابط حرفه‌ای داریم، بدون هیچ‌گونه اغماضی.
* لوکا زیدان را همیشه با اشتباهاتش به یاد می‌آورند، اما در مورد موفقیت‌ها و توانایی‌های او هیچ‌وقت صحبت نشده است؟
منطقی است. بعضی‌ها بیشتر به اشتباهات نگاه می‌کنند تا به موفقیت‌ها. در فوتبال همیشه همین‌طور است. من به اینکه در موردم بد بگویند عادت کرده‌ام. همان‌طور که گفتم روی کارم تمرکز دارم. منبع: خبر ورزشی برچسب ها: رویداد24 ، زیدان ، زین الدین زیدان ، لوکا زیدان ، پسر زیدان ، سرمربی رئال مادرید سرگرمی

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

علی مطهری: اگر قرار بر عدم بررسی ادعای خاتمی بوده پس چرا دادگاه تشکیل دادند| صرف اظهارعقیده نباید موجب محاکمه شود| چرا قوه قضاییه و مقامات امنیتی هراس دارند؟

تخریب شدن رستوران غیر مجاز گردنه قوچک / کلیه ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم و ارتفاعات تهران، مصداق تجاوز به حقوق شهر

کلیدواژه: پدر جامعه شهروند مدرسه برنا

منبع این خبر، وبسایت www.borna.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۹۰۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بازسازی ورزشگاه امام علی (ع) سیرجان برای میزبانی از گل‌گهری‌ها در لیگ برتر + تصاویر
 • شلاق؛ مجازات آزار کودک توسط پسر نوجوان
 • اهواز| شاگردان نکونام گل‌گهر سیرجان را شکست دادند
 • رسمی؛ انزو زیدان به آوس پرتغال پیوست؛ پسر زیدان، هم‌بازی مهرداد محمدی شد
 • پسر زیدان به تیم پرتغالی پیوست
 • پیروزی فولاد مقابل گل‌گهر سیرجان
 • دیدار تدارکاتی؛ فولاد خوزستان 3-0 گل گهر سیرجان
 • مرگ مشکوک در زندان سیرجان
 • پیروزی شاگردان نکونام برابر گل گهر سیرجان
 • مرگ قاتل بخشیده شده در زندان سیرجان
 • افشاگری الجزیره از همکاری عربستان و القاعده و تلاش ریاض برای پنهان کردن آن
 • اتصال بخش بخار نیروگاه گل‌گهر سیرجان به شبکه سراسری
 • باشگاه گل گهر سیرجان آماده میزبانی از لیگ برتر
 • سرنوشست سیاه دختر 8 ساله در مدرسه
 • ۴۲۱ کیلوگرم مواد مخدر در کرمان کشف شد
 • پایان طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در سیرجان/مشارکت حدود ۱۰۰۰ نفر در این طرح
 • برادر میترا استاد: قرار بود مسائلی را افشا کنم اما فعلا دست نگه داشته‌ام
 • برادر میترا استاد: میترا مسلمان بود/ نجفی برایم قسم خورد که نمی‌خواسته خواهرم را بکشد/ ما را تهدید کرده‌اند
 • فولاد به مصاف گل گهر سیرجان می رود