به گزارش ایسکانیوز، سیدحکمت‎اله موسوی در همایش معرفی ظرفیت‎های گردشگری استان که در سالن همایش‎های دانشگاه آزاد شوشتر و با حضور مسئولان شهرستانی برگزار شد ‎با تأکید بر این‎که خوزستان مهد تمدن ایران‎زمین و دارای ظرفیت‎های گردشگری فراوانی است افزود: به دلیل وجود منابع خدادادی دیگری همچون نفت، گاز، پتروشیمی و کشاورزی، حوزه گردشگری در استان تا حدی مغفول مانده و همواره در سیاست‎گذاری‎های استانی و ملی جزو الویت‎های استان نبوده است.

او ادامه داد: تغییر نگرش دولت به موضوع گردشگری به دلیل تحریم‎ها، این امکان را در اختیار فعالان اقتصادی صنعت گردشگری قرار داد که در این زمینه سرمایه‎گذاری‎های مفیدی انجام دهند و در این راستا حمایت‎های دولتی در ایجاد زیر ساخت‎ها نیز با رشد خوب میزان بودجه اختصاصی به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور نمایان است.

سرپرست اداره‎کل میراث فرهنگی خوزستان افزود: این اداره‎کل با تکیه برحمایت‎های بی‎دریغ رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور و در سایه مدیریت حکیمانه استاندار خوزستان توانست در زمینه شناسایی ظرفیت‎های مغفول‎مانده استان گام‎های مؤثری بردارد.

وی عنوان کرد: تعریف قطب گردشگری استان در شوش به دلیل وجود ظرفیت‎های فراوان تاریخی و دو اثر ثبت جهانی و نیز سایت‎های طبیعی و رودخانه‎های جاری، شناسایی خوشه‎های گردشگری در هر شهرستان، اتصال زنجیره‎های شهرستانی به یکدیگر و در نهایت تعریف مسیرهای گردشگری به منظور برپایی تورهای یک الی سه روزه، از جمله اقداماتی است که در مدت تصدی اینجانب همواره مورد تأکید قرار گرفته شده‎اند.

موسوی با اشاره به شهرستان شوشتر تصریح کرد: شوشتر یا دارالمؤمنین با فعالان گردشگری دلسوز و سازه‎های ثبت جهانی آبشارها همواره جاذب گردشگران داخلی و خارجی فرآوانی بوده است که می‎توان با ساماندهی سفر گردشگران در شهرستان تجربه گردش لذت‎بخشی را برای آن‎ها فراهم آورد.

وی گردشگری رودخانه‎ای و مذهبی و نیز فضای سنتی تأسیسات اقامتی را از دیگر ظرفیت‎های گردشگری شوشتر برشمرد و گفت: بافت تاریخی زیبای شوشتر، تک بناهای ارزشمند موجود در این شهرستان و همچنین سایت‎های طبیعی فوق‎العاده زیبای شهرستان به‎همراه جاذبه‎های مردم‎شناسی خوبی که در آنجا وجود دارد همواره مورد توجه بوده است.

سرپرست اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان با بیان این‎که بومگردی در روستاهای شوشتر باتوجه به علاقه گردشگران خارجی به آداب و سنن جوامع محلی نکته‎ای مهم در رونق گردشگری در شهرستان است افزود: اتصال خوشه گردشگری شوشتر به خوشه‎های دزفول، اندیمشک، مسجدسلیمان، اهواز و شوش که فاصله‎ای کمتر از دو ساعت را به مسافر تحمیل می‎کند از جمله دیگر ظرفیت‎های شوشتر به حساب می‎آید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: ساماندهی گشت‎های ورودی و خروجی به استان به منظور ارائه خدمات مناسب به گردشگران، تعریف مسیرهای مطمئن برای تردد گشت‎ها در استان، ارتقاء سطح خدمات ارائه‎شده به گردشگران و بکارگیری راهنمایان گردشگری باسابقه و تأییدشده در این صنعت همواره جزو اولویت‎های اداره‎کل استان بوده و در این راستا جلسات توجیهی متعددی برای این موضوع برگزار شده است.

انتهای پیام/

20 / 20 گردشگری میراث فرهنگی خوزستان سرپرست اداره‎کل میراث فرهنگی خوزستان سیدحکمت‎اله موسوی اخذ تخفیف از هتل‎ها برای اقامت گردشگران

منبع: ایسکانیوز

خبر بعدی:

ضریب اشغال هتل های مازندران در نوروز گذشته 50درصد بود

ساری - ایرنا - نایب رئیس جامعه هتلداران مازندران با اشاره به اینکه 10 درصد از گردشگران مازندران در هتل ها اقامت می کنند، گفت: 50 درصد از ضریب اشغال هتل های مازندران در نوروز 97 خالی بود.

محمود نادری روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه مازندران حدود 350 هتل دارد، اظهار کرد: حدود 200 متل هم در مازندران فعال است که اغلب این واحدها، پروانه بهره برداری ندارند.
وی با بیان اینکه یکصدهزار خانه مسافر در مازندران داریم که از این تعداد فقط 1500 واحد دارای مجوز فعالیت هستند، افزود: حدود 40 هتل آپارتمان هم در مازندران داریم که بخشی از اسکان گردشگران در این واحدها است.
نایب رئیس جامعه هتلداران مازندران با اشاره به اینکه حدود 40 هزار تخت برای اسکان گردشگران در مازندران داریم، گفت: سالانه حدود هشت میلیون گردشگر در ایام نوروز به مازندران سفر می کنند اما فقط 10 درصد در هتل ها اقامت می کنند و اغلب در خانه اقوام، خانه مسافرها و یا ویلاهای استیجاری ساکن می شوند و نتیجه این می شود که در نوروز 97 به میزان 50 درصد از ظرفیت اشغال هتل ها خالی بود.
نادری با بیان اینکه واحدهای غیرمجاز اسکان گردشگران، باعث شده هتلداران با خساراتی مواجه شوند، تصریح کرد: ساماندهی این وضعیت، نیازمند اقدامی فرابخشی است و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی باید در این زمینه ورود کنند.
وی با اشاره به اینکه هتل ها مورد بازدید مسئولان حوزه بهداشت قرار می گیرند، ادامه داد: اما این بازدیدها از خانه مسافرها و ویلاهای استیجاری صورت نمی گیرد و گاهی دیده شده که فعالان این حوزه، گردشگران را در فضای غیربهداشتی ساکن می کنند.
نادری با بیان اینکه تابلو به دست هایی که ویلا اجاره می دهند از دیگر معضلات جامعه هتلداران است، خاطرنشان کرد: سال های طولانی است که تقاضا داریم این وضعیت ساماندهی شود اما رشد قارچ گونه این تابلو به دست ها باعث شده تا از کنترل دولت خارج شده و صنعت گردشگری را با مشکل مواجه کنند.
نایب رئیس جامعه هتلداران مازندران با اشاره به اینکه در چنین شرایطی، رغبتی برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری وجود ندارد، اظهار کرد: در صورتی که با سرمایه گذاری در صنعت گردشگری می توانیم بهره برداری مناسبی داشته باشیم و از فرصت ایجاد اشتغال در گردشگری استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه 60 درصد از گردشگران مازندران، از تهران هستند، افزود: این گردشگران می توانند محل درآمد عالی برای استان باشند اما واحدهای غیرمجاز، واحدهای مجاز اقامتی و هتل را با مشکل مواجه کرده اند و سرمایه گذاران این حوزه در بازپرداخت اقساط با مشکل روبه رو هستند.
نادری با اشاره به اینکه پیش از این بارها پیشنهاد دادیم با فعالیت واحدهای غیرمجاز اقامتی، برخورد کرده و فعالیت این واحدها به شکل فصلی شود، گفت: در زمان اوج سفر در نوروز و در تابستان می توان به این واحدها اجازه فعالیت داد اما اکنون در تمام طول سال مشغول فعالیت هستند و مانع توسعه زیرساخت های حوزه گردشگری شده اند.
وی با بیان اینکه هتل ها هر پنج سال نیاز به تعمیر و بازسازی دارند، تصریح کرد: وقتی ضریب اشغال هتل ها کاهش یابد بازدهی مالی مناسبی هم وجود ندارد که هتلدار بتواند نسبت به بازسازی هتل اقدام کند.
نادری با اشاره به اینکه جا نمایی هتل ها در مازندران، مناسب بوده و از این منظر مشکلی نداریم، یادآور شد: حدود 50 درصد از نیروهای شاغل در هتل ها، آموزش دیده اند و روند آموزش این نیروها در سال های اخیر رونق بسیاری گرفته است.
9927/1899

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

مصباحی‌مقدم: چطور مردم به خودشان اجازه می‌دهند که به اعضای شورای نگهبان یا مجمع تشخیص تکلیف کنند که این کار را بکنید یا نکنید؟!| آیا نباید به ساختاری که نظام ایجاد کرده اعتماد کنند؟

مزد 98 روی پله آخر

کلیدواژه: گردشگری میراث فرهنگی خوزستان

منبع این خبر، وبسایت www.iscanews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۹۳۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • افزایش ظرفیت اقامت گردشگران نوروزی در استان اصفهان به ۴۰۰ هزار نفر در شبانه روز
 • 9 پروژه گردشگري و ميراث فرهنگي در استان بوشهر افتتاح شد
 • هتل ناکو با حضور دکتر مونسان افتتاح شد
 • ظرفیت کنونی اقامت استان اصفهان ۴۰۰ هزار نفر در شبانه روز است
 • نوروز همدان؛ گردشگری در قواره شهری جهانی
 • 3000 واحد اقامتی غیرمجاز؛ کمک‌ حال گردشگری یزد
 • بلیط ورودی مراکز گردشگری و تاریخی افزایش قیمت ندارند
 • تخصیص تسهیلات اشتغالزایی به شهرستان شوشتر
 • تخفیف 35 درصدی امکانات رفاهی سرعین برای مشتریان بانک صادرات
 • مازندران آماده میزبانی از مسافران نوروزی
 • مازندران آماده میزبانی از مسافران نوروزی/مازندران بهشت گردشگران با جاذبه‌های ناشناخته
 • 210میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در شوشتر پرداخت شد
 • تخفیف ٣۵درصدی امکانات رفاهی سرعین برای مشتریان بانک صادرات
 • هلاکت عامل سرقت روشنایی خانه های مردم شوشتر در درگیری با پلیس
 • ظرفیت اقامت نوروزی در خراسان جنوبی 150 هزار نفر است
 • نوروز گذشته ضریب اشغال هتل های مازندران 50درصد بود
 • سارق سیم برق در درگیری با پلیس شوشتر کشته شد
 • ارائه کالا‌های تخفیف دار در فروشگاه‌های شهرداری مشهد
 • سازه‌های آبی شوشتر/تصاویر