مدیر منابع انسانی سازمان آتش نشانی گفت: ۱۸۰ نفر به عنوان آتش نشان جذب سازمان آتش نشانی خواهند شد و بر اساس نیاز ایستگاه‌ها افراد در سطح تهران تقسیم می‌شوند.

حسین پرندوش مدیر منابع انسانی سازمان آتش نشانی در گفتگو با خبرگزاری دانشجو، درباره آزمون استخدانی آتش نشانی گفت: بر اساس مجوزی که شهرداری تهران برای استخدام نیروهای عملیاتی آتش نشان داده است ما اقدام به فراخوان جذب افراد دارای مدرک تحصیلی دیپلم به بالا و زیر 27 سال کردیم .

وی ادامه داد: دراین فراخوان تعداد 1500 نفر در سایتی که اعلام شده بود درخواست ثبت نام کردند که یک مرحله آزمون علمی این افراد توسط سازمان سنجش کشور انجام شده است و از 15 دی ماه نیز روزانه 300 نیرو آزمون های عملی خود را انجام می دهند.

پرندوش با بیان اینکه آزمون های عملی داوطلبین با کمک و همکاری فداراسیون دومیدانی برگزار می شود تصریح کرد: از این تعداد افراد 180 نفر به عنوان آتش نشان جذب سازمان آتش نشانی خواهند شد و بر اساس نیاز ایستگاه ها افراد در سطح تهران تقسیم می شوند.

وی عنوان کرد: هر زمانی که شهرداری تهران به ما اجازه دهد فراخوان جذب نیرو را خواهیم داد .

 

منبع: خبرگزاری دانشجو

خبر بعدی:

جدال چوب و آتش در دستان آتش‌نشان

 

خبرگزاری فارس: دو سال از حادثه پلاسکو می‌گذرد و همچنان خاطرات سخت و دردناک آن روز که نه؛ آن روزها از جلوی چشمانش رژه می‌روند. آتش‌نشان «مجتبی شمشیری» یکی از نیروهای کمکی ایستگاه آتش‌نشانی در روز حادثه پلاسکو بود؛ او در آن روزها غم از دست دادن همکارانش را تاب نمی‌آورد و هرلحظه خودش را به درودیوار می‌زد. طوری که بارها و بارها سوژه عکاسان شد باگذشت دو سال هنوز هم عکس‌های او در شبکه‌های مجازی دست‌به‌دست می‌شود. فریم به فریم چهره غمگین و اشک‌بار او حیرت، سردرگمی، درد سوختن، شکستن و ذوب شدن زیر خروارها خاک و آتش را به نمایش می‌گذارد.

 

نیمی در آتش و نیمی در هنر

آن روزها که عکس‌های او را می‌دیدیم؛ بی‌خبر بودیم از هنرمندی‌اش، بعدها فهمیدیم که چرا «مجتبی شمشیری» آن‌چنان باهیبت مردانه‌اش به ضجه افتاده و اشک و آه امانش نمی‌دهد؟ او قبل از اینکه آتش‌نشان باشد هنرمند بود هنرمندی از تبار نازک‌دلان؛ سال‌ها در کارگاه معرق‌کاری روحش را تراشیده بود. کمان و اره چوب‌تراشی معرق بارها و بارها او را از دنیای واقعی جدا کرده و چنان در دنیای هنر غرق کرده بود که از او استاد معرق‌کار ساخته بود. کارآفرین و آتش‌نشانی که است نه‌تنها دغدغه جان مردم؛ بلکه دغدغه نان مردم را نیز دارد دغدغه‌ای به‌اندازه ساخت صنایع‌دستی و فروش آن. آتش‌نشانی است که نیم جانش در آتش بود و نیم جانش در هنر. شاید همین بود که آن روزها در صفحه تلویزیون و لنز دوربین عکاس‌ها، او را در هیبت و شجاعتی مثال‌زدنی می‌دیدیم که دوستانش را در آغوش می‌کشد و دلداری می‌دهد و چهره‌ای که سمبلی شده بود برای به تصویر کشیدن درد پلاسکو.

 

برای خطر از هم سبقت می‌گرفتند

حالا از آن روزها دو سال می‌گذرد و ایده هنری این آتش‌نشان معرق‌کار، ریشه در حادثه پلاسکو دارد و ذهن و روح او را در رقابت آتش و هنر قرار داده است. آتش‌نشانی که سوختن و پرپر زدن همکارهایش را شاهد بود حالا قصد دارد تراشه به تراشه، جزی به جزی این حادثه را کنار هم قرار دهد.

شمشیری از روزهای تلخ حادثه که می‌گوید، صدایش از بغض گلو می‌لرزد و می‌گیرد با همان چشم‌های به اشک نشسته، دست روی قلبش می‌گذارد و ادامه می‌دهد: «ما مرد آتشیم، اسم آتش روی ماست، اما امان از این آتش پلاسکو که بدجور دلمان را سوزاند.»

تعریف آتش‌نشان فرق می‌کند انگار آتش‌نشان باید به دل حادثه بزند به‌جایی برود که همه ازآنجا گریزانند به مکانی قدم بگذارد که همه ازآنجا فرار می‌کنند به‌جایی که نمی‌داند چه چیزی انتظارش را می‌کشد. نمی‌داند آتش است انفجار است چاه است آوار است و... آتش‌نشان‌های حادثه پلاسکو به‌جایی رفتند که همه این خطرها بود. حتی برای رفتن به دل حادثه از هم سبقت می‌گرفتند.

 

کارگاه چوب‌تراشی جانم را می‌تراشد

در کارگاه چوب‌تراشی رنگ چوب‌هایش را انتخاب کرده چوب‌هایی که رنگ قرمز آن به دیگر رنگ‌ها ارجحیت دارد تا بتواند آتش پلاسکو را به تصویر بکشد، او این روزها به دنبال جمع‌آوری بهترین تصویرهایی است که عکاسان وقت حادثه، عکاسی کرده‌اند. هرچند ساخت تصویر معرق‌کاری شده چهره ۱۶ شهید آتش‌نشان برایش در اولویت است. می‌گوید: «قصد دارم ۷۰ تصویر برجسته از حادثه پلاسکو را معرق‌کاری کنم و در سازمان آتش‌نشانی تهران به نمایش بگذارم و تابلوهای معرق را به نفع خانواده‌ها و کودکان شهید آتش‌نشان به فروش برسانم شاید با این کار بتوانم کمی داغ دل خودم را تسکین دهم و دل کودکانی که هنوز در ناباوری رفتن پدرانشان مانده‌اند را کمی فقط کمی شاد کنم.

تکه‌تکه تا تصویر شهدا

شمشیری می‌گوید: «مقدمات کار را فراهم کرده‌ام هر شب با خودم فکر می‌کنم از کجا باید شروع کنم؟ چطور می‌توانم چهره به چهره شهدا را تصور کنم؟ هرلحظه با خودم فکر می‌کنم چطور می‌توانم صورت دوستانم را با ریزه‌های چوب تکه‌تکه دربیاورم؟ آن‌وقت تکه‌ها را کنار هم بچینم تا بشود «رضا شفیعی» تا بشود «رضا نظری»، بشود «امیرحسین داداشی» بشود «بهنام میرزا خانی» ...چهره‌هایی که از آتش بیرون نیامدند، نه آمدند؛ اما نشناختیمشان استخوان‌هایشان زیر آوار خورد شده بود سوخته بود و همان‌جا زیر همان آتش گداخته بال گرفته و رفته بودند تا امروز حسرت بودنشان آن‌قدر بردلم بنشیند که ریزه‌های چوب صورتشان روی میز کارگاه همه طاقتم را بارها و بارها متلاشی کند.

 

کارآفرینی از جنس نان

«امیر مجرد» یکی از اساتید آینه‌کاری که سال‌هاست با مجتبی شمشیری همکار هنری است ، درباره فعالیت معرق‌کاری آتش‌نشان مجتبی شمشیری می‌گوید: «شمشیری از هنرمندان معرق‌کاری است که بدون استاد و تنها به دلیل علاقه‌ای که در کودکی به این هنر داشته است و استفاده از تمرین و خطا به مرحله استادی  این هنر رسیده است. او طی این سال‌ها با شرکت در نمایشگاهی داخلی توانسته هنرجویان علاقه‌مندی را جذب کند. دغدغه او همیشه کمک به کسانی است که نه‌تنها برای سرگرمی بلکه دغدغه کسب درآمد دارند. به‌عنوان نمونه همیشه برای گرفتن مدرک فنی حرفه‌ای‌ شاگردانش پیش‌قدم شده است و باوجود حرفه آتش‌نشانی به تعدادی بالغ‌بر ۱۵۰ نفر آموزش مستقیم داده و بیش از ۴۰۰ نفر به‌طور غیرمستقیم در حرفه معرق‌کاری و کار در منزل با آموزش‌های او فعال هستند.

افشاگری کی‌روش علیه تاج و سلطانی‌فر: بعد از پیام رهبری، وزیر دیگر ما را نخواست| تاج اطلاعات را از من پنهان کرد| از این به بعد جام ملت‌های واقعی شروع می‌شود| حمله دوباره به برانکو

پیروانی خطاب به کی‌روش: حواست را جمع کن!

دختران ائل گلی تبریز گل باران شدند! / پرونده حمله باگلوله برفی به کجا رسید ؟+عکس

کلیدواژه: استخدام آتش نشان جذب آتش نشان آزمون بدنی آزمون ورزشی

منبع این خبر، وبسایت snn.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۹۴۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ذوالقدر: اقدام مديرعامل بانک ملی حرکتی در راستای شفاف سازی و مقابله با ویژه خواری بود / همه مراحل اداری و آزمون استخدام ارگان ها باید زیر نظر سازمان امور استخدامی انجام شود
 • ساخت ۲ ایستگاه جدید آتش‌نشانی در کلانشهر اصفهان
 • جرئیات جذب خبرنگار در ششمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی
 • لایحه 35هزار میلیاردی بودجه 98 شهرداری قم تقدیم شورا شد
 • آلودگی‌سنج تهران چه تصویری نمایش می‌دهد: ناقص یا واقعی؟
 • وضعیت تجهیزات فعلی آتش‌نشانی از زبان شهردار تهران
 • شرایط سنی استخدام در دستگاه‌های اجرایی/ ثبت نام بیش از هزار نفر در اولین ساعات
 • سفره‌های خالی نیروهای آتش‌نشانی شهرداری سنندج؛ توان خرید مایحتاج اولیه زندگی‌مان را نداریم
 • دانلود دفترچه ششمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی
 • آتش‌نشانی به مشاغل سخت و زیان‌آور اضافه شد
 • آتش سوزی مهیب در یک ایستگاه اسکی در فرانسه
 • آتش نشانی به گروه مشاغل سخت و زیان آور اضافه شد
 • 83 نفر در ادارات خراسان شمالی استخدام می شوند
 • تجمع اعتراضی نیرو های سازمان آتش نشانی شهرداری سنندج/جلسه با شهردار سنندج برگزار شد
 • تجهیزات فعلی آتش‌نشانی قابل مقایسه با قبل از حادثه پلاسکو نیست
 • آغاز ثبت‌نام ششمین آزمون استخدامی + جزئیات جذب نیرو در ۲۰ نهاد
 • حادثه پلاسکو ۲۱ سال قبل پیش بینی شده بود/ ۲۲ هزار ساختمان در تهران شبیه پلاسکو داریم/ در موضوع ایمنی ساختمان ضعف قانونی وجود دارد
 • گذر از هفت‌خان رستم برای سرباز معلمی
 • گذر از هفت‌خان رستم برای سرباز معلمی/ پس از 2 سال معلمی؛ تو را بخیر و ما را به سلامت