اگر شما قصد دارید تا زندگی مشترک خود را با خوشبختی و سعادت همراه کنید یکی از بهترین راهکارها شناسایی علل مخرب زندگی زناشویی است، ما در اینجا به چند نکته که دشمن زندگی مشترک به حساب می‌آیند، اشاره می‌کنیم.
اگر می‌خواهید رابطه شما در زندگی مشترک آسیب نبیند و همیشه احساس خوشبختی کنید از انجام برخی امور بپرهیزید.
خانم‌ها همیشه به دنبال راهکاری هستند تا خوشبختی و شیرینی را در زندگی زناشویی تجربه کنند و یک ازدواج موفق داشته باشند.

تلویزیون و تلفن همراه زندگی مشترک‌تان را نشانه می‌روند

جالب است بدانید که تلویزیون و تلفن همراه قاتل عشق محسوب می‌شوند و رابطه زوجین را سرد می‌کنند و زندگی را تحت الشعاع قرار می‌دهند، توصیه می‌شود که شام خوردن جلوی تلویزیون را قدغن کنید، وقتی اعضای خانواده مدام جلوی تلویزیون به تماشای فیلم مشغول هستند دیگر با هم صحبت نمی‌کنند و از حال یکدیگر باخبر نمی‌شوند.

اگر خاموشی تلویزیون یا کنار گذاشتن تلفن همراه به ویژه در شب‌ها برای اعضای خانواده دشوار است این قرار را بین خودتان بگذارید که حداقل 2 تا 3 شب در هفته تلویزیون و تلفن همراه را کنار بگذارید و به دردد‌ل‌های یکدیگر گوش دهید.

اضافه کاری، عشق‌ به همسرتان را کم می‌کند

اگر شاغل هستید سعی کنید همیشه اضافه کار نمانید چرا که ساعات کار بالا موجب خستگی و عصبانی شما می‌شود و با انتقال آن به فرزند و همسرتان کانون گرم خانواده آسیب می‌بیند.

سعی کنید زود به خانه برگردید و قبل از شام کمی وقت خود را برای صحبت کردن با همسرتان اختصاص دهید در این زمان تمام مشغله‌های فکری را از خود دور کنید و همه توجه‌تان به همسرتان باشد.

بی‌توجهی، سمی که زندگی مشترک را تلخ می‌کند

یکی از بزرگترین دشمنان زندگی مشترک بی‌توجهی است، هیچ چیز مانند نگاه کردن به همسر و توجه به او زندگی را شیرین نمی‌کند؛ اگر همسرتان لباسی پوشید که او را بسیار مرتب و آراسته نشان می‌داد حتی واکنش نشان دهید و مورد تمجید و تعریف قرار دهید چرا که تعریف و تمجید در صورتی که به جا و اندازه باشد عشق شما و همسرتان را زیاد می‌کند.

سین جیم کردن، ممنوع

باید بدانید که آقایان از سین جین کردن بدشان می‌آید، برخی خانم‌ها بلافاصله پس از اینکه کسی زنگ می‌زند یا همسرشان به موضوعی اشاره می‌کند می‌خواهند با سوالات زیاد ریز تمام مسائل را دربیاورند اما مردان از سین جیم کردن متنفر هستند پس مراقب باشید عشقتان را به دست خودتان نابود نکنید.

منبع : زندگی ایده آل

منبع: پارسینه

خبر بعدی:

محبوبترین شبکه‌های اجتماعی ایران و جهان در یک قاب/ میزان استفاده از تلفن همراه و شبکه‌های اجتماعی در کشور‌های مختلف چقدر است؟

با توسعه فناوری‌های پیشرفته و به روز، استفاده کاربران از فضای مجازی و تلفن‌های همراه رشدی باورنکردنی داشته و ضریب نفود آن‌ها در هر کشوری به ویژه ایران خواندنی و قابل تامل است.

به گزارش خبرنگار فناوری خبرگزاری دانشجو؛ پیشرفت فناوری طی چند دهه اخیر موقعیت خوبی را از نظر اجتماعی و اقتصادی در جهان به وجود آورده است، در واقع فناوری نقطه شروع این پیشرفت‌ها به شمار می‌رود به طوری که با مهم جلوه کردن آن، مردم جهان برای اینکه از گردونه رقابت عقب نمانند، گرایش بیشتری به استفاده از این فناوری‌ها نشان می‌دهند تا بتوانند خود را با تغییراتی که طی زمان رخ می‌دهند، هماهنگ کنند. چنین وضعیتی به ویژه در کشور‌هایی که بازار‌های در حال توسعه و در حال ظهور دارند، بیشتر به چشم می‌خورد. در این قبیل کشورها، فناوری به استفاده هر چه بیشتر از اینترنت و گوشی‌های هوشمند اتلاق می‌شود.

طی سال‌های گذشته استفاده از گوشی‌های هوشمند در دنیا با رشد چشمگیری روبر شده است. برخی از بزرگ‌ترین جهش‌های استفاده و داشتن گوشی‌های هوشمند در شکل‌گیری اقتصادهایی، چون برزیل، مالزی و چین در زمینه گوشی‌های هوشمند اتفاق افتاده است تا جایی که هم‌اکنون حدود ۸۴ درصد از جمعیت کشور‌های پیشرفته به گوشی‌های هوشمند دسترسی دارند.

با ادامه رشد اقتصادی کشور‌های در حال توسعه و ظهور، به نظر می‌رسد که داشتن گوشی هوشمند هم با رشد قابل توجهی روبرو شده است البته معمولا افراد هم از نظر درآمدی و هم از نظر تحصیلات سطح بالاتری پیدا کرده‌اند.

از سوی دیگر، افراد بین ۱۸ تا ۳۴ سال بیشترین گروه سنی دارندگان گوشی‌های هوشمند را نسبت به سنین بالاتر تشکیل می‌دهند. البته این آمار در تمام اقتصاد‌های جهانی صدق می‌کند و انتظار می‌رود که آمار دارندگان گوشی‌های هوشمند در این گروه سنی همچنان با سرعت بالا رود.  
امروزه گوشی‌های موبایل با زندگی روزمره ما عجین شده‌اند و زندگی بدون آن‌ها معنی و مفهوم خود را از دست می‌دهد. بر اساس پیش‌بینی‌های مرکز آمار «استاتیستا»، تعداد کاربران تلفن همراه از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰ به شدت در حال افزایش است و در سال میلادی جاری این تعداد به ۶۸/۴ میلیارد نفر خواهد رسید و در پایان سال مرز ۵ میلیارد را نیز طی خواهد کرد.

نزدیک به ۷۰ درصد جمعیت جهان گوشی سال ۲۰۱۶ موبایل داشتند
بر اساس تخمین استاتیستا در سال ۲۰۱۶، حدود ۹/۶۲ درصد از جمعیت کل جهان گوشی موبایل به دست داشتند و پیش‌بینی می‌شود که ضریب نفوذ گوشی موبایل روزانه آنقدر افزایش یابد تا امسال به ۶۷ درصد برسد. بر اساس گزارش‌ها تخمین زده شده بود که چین تا پایان سال ۲۰۱۷ بیش از ۴/۱ میلیارد اتصال به اینترنت همراه خواهد داشت؛ در حالی که این میزان در هند حدود یک میلیارد اتصال بود. حال پیش‌بینی می‌شود که امسال چین به ۵/۱ میلیارد و هند به ۱/۱ میلیارد اتصال اینترنت همراه برسند.

به طور قطع، رشد بازار موبایل مدیون افزایش محبوبیت گوشی‌های هوشمند است و بیشترین سهم را نیز در این بازار به خود اختصاص داده است. بر اساس آمار، تا سال ۲۰۱۴ حدود ۳۸ درصد از کل کاربران گوشی‌های موبایل، کاربر گوشی‌های هوشمند بودند و این تعداد در سال ۲۰۱۸ به ۵۰ درصد رسید.  
بالاترین میزان نفوذ گوشی هوشمند در جهان متعلق به کدام کشور است؟
استاتیستا پیش‌بینی می‌کند که تعداد کاربران گوشی‌های هوشمند در جهان از ۱/۲ میلیارد نفر در سال ۲۰۱۶ به ۵/۲ میلیارد نفر در پایان سال ۲۰۱۹ برسد. این در حالی است که ضریب نفوذ گوشی هوشمند در سال ۲۰۱۱ فقط ۱۰ درصد بود و در سال ۲۰۱۸ این ضریب به ۳۶ درصد رسید.

به گزارش «ورلد اطلس»، انگلستان با ۲/۸۲ درصد بالاترین میزان نفوذ گوشی هوشمند را در جهان دارند. محققان تخمین می‌زنند که شمار گوشی‌های هوشمند در انگلستان از جمعیت این کشور بیشتر است. همچنین در این کشور، کمپانی‌های مرتبط با ارتباطات مخابراتی زیادی فعال هستند که به کاربران حق انتخاب می‌دهد که از اپراتور‌های مختلف استفاده کنند.

هلند دومین کشور دنیا در زمینه ضریب نفوذ گوشی هوشمند است به طوری که با آمار ۳/۷۹ درصدی توانسته جمعیت زیادی را به خود اختصاص دهد. استفاده از گوشی‌های هوشمند به ویژه در نسل جوان هلندی طرفداران بالایی دارد. بسیاری از دارندگان این گوشی‌ها، از مزیت وای‌فای رایگان استفاده می‌کنند که در سطح کشور برای استفاده کاربران راه‌اندازی شده است.

کشور سوئد در رده سوم قرار دارد به طوری که حدود ۸/۷۸ درصد جمعیت این کشور گوشی هوشمند دارند. از سال ۲۰۱۱، شمار دارندگان گوشی‌های هوشمند رشد مستمر و قابل توجهی داشته و هیچ نشانی از افت این آمار مشاهده نمی‌شود. بعد از آن هم به ترتیب، کشور‌های آلمان، آمریکا، بلژیک، فرانسه، اسپانیا، کانادا و استرالیا جای گرفته‌اند که به ترتیب بالاترین جمعیت دارنده گوشی‌های هوشمند را دارند.

جدول زیر کشور‌ها را بر اساس جمعیت گوشی‌های هوشمند رده‌بندی کرده است:  
بیش از ۲۸ میلیون کاربر ایرانی گوشی هوشمند دارند
با این حال چین با ۷۸۲ میلیون و ۸۴۸ هزار نفر بیشترین جمعیت دارندگان گوشی هوشمند را در جهان داراست و بعد از آن هند و آمریکا قرار می‌گیرند، بر همین اساس، ایران با ۲۸ میلیون و ۷۴۸ هزار کاربر و ضریب نفوذ ۱/۳۵ درصد در جایگاه نوزدهم و پس از کشورهایی، چون ترکیه، تایلند، فیلیپین و کره جنوبی قرار می‌گیرد.

محبوب‌ترین سیستم‌عامل‌های گوشی در جهان
بر اساس گزارش استاتیستا، اندروید، سیستم عامل شرکت گوگل و iOS، سیستم عامل شرکت اپل دو سیستم عامل محبوب گوشی‌های هوشمند در جهان به شمار می‌روند که البته فاصله بسیار زیادی نیز از هم دارند. در سال ۲۰۱۶، نزدیک به ۵/۱ میلیون گوشی هوشمند مبتنی بر اندروید یا iOS به کاربران کل جهان فروخته شده است. اما اندروید هم‌اکنون با اختصاص ۸۰ درصد از کل فروش گوشی‌های هوشمند، پیشگام سیستم عامل موبایل در جهان به شمار می‌رود و iOS تنها ۱۵ درصد از سهم این بازار را در دست دارد.

از استقبال جهانی شبکه‌های اجتماعی غافل نشوید
با گسترش اینترنت، بسیاری از شرکت‌ها به فکر راه‌اندازی نرم‌افزار‌هایی افتادند تا کاربران گوشی‌های هوشمند با اتصال به اینترنت بتوانند ارتباطات خود را در حد جهانی گسترش دهند به طوری که به مرور، جهان را به دهکده‌ای جهانی تبدیل کردند که هر کاربر در کسری از ثانیه می‌تواند با دنیای خارج ارتباط برقرار کرده و تبادل نظر کند بدون اینکه حتی از منزل خود خارج شود.

در بازار آشفته نرم‌افزار‌ها و شبکه‌های اجتماعی مختلفی که در این سال‌ها ظهور کردند، عده‌ای بعد مدتی از گردونه رقابت کنار رفتند، اما بعضی از آن‌ها پابرجا مانده‌اند و موضع خودشان را حفظ کرده‌اند. در این میان، فیسبوک یکی از موفق‌ترین‌ها در نوع خود به شمار می‌رود که در واقع، نخستین شبکه اجتماعی است که شمار کاربران آن از مرز یک میلیارد نفر هم عبور کرده است.  
با محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی جهان آشنا شوید
مرکز آمار استاتیستا در اکتبر ۲۰۱۸، بر اساس حساب‌های کاربری فعال، اطلاعاتی را در مورد محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در اختیار ما قرار داد. بر اساس این آمار، فیس‌بوک محبوب‌ترین شبکه اجتماعی جهان به شمار می‌رود که بیش از یک میلیارد حساب کاربری در آن ثبت شده و هم‌اکنون ماهانه ۲۳/۲ میلیارد کاربرد فعال دارد.

اینستاگرام، شبکه اجتماعی به‌اشتراک‌گذاری عکس، در این رتبه‌بندی با یک میلیارد حساب کاربری فعال ماهانه در جایگاه ششم قرار دارد. جالب است بدانید که با وجود تمام محبوبیتی که تلگرام در ایران دارد، این شبکه اجتماعی تنها با داشتن ۲۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه، در رده آخرین شبکه اجتماعی محبوب جهان قرار می‌گیرد.

دلیل محبوبیت برخی شبکه‌های اجتماعی چیست؟
یکی از عواملی که باعث می‌شود یک شبکه اجتماعی در جهان پیشرو شود، چند زبانه بودن آن است. این امر کاربران را قادر می‌سازد تا با دوستان یا افراد مختلف جهان در مرز‌های جغرافیایی، سیاسی یا اقتصادی دیگر ارتباط برقرار کنند.

تقریبا ۲ میلیارد کاربر اینترنت در جهان از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند و انتظار می‌رود که این رقم با افزایش کاربری تلفن همراه روز به روز نیز افزایش یابد.

استفاده از شبکه‌های اجتماعی در بین کاربران اینترنت بسیار بالاست و بیشترین آمار استفاده در کشور‌های پیشرفته به چشم می‌خورد. در واقع، دو سوم از تمام افراد بالغ در آمریکا، استرالیا، کره جنوب، کانادا و سوئد از شبکه‌های اجتماعی استفاده مداوم دارند.

محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در جهان معمولا هم از تعداد بالای حساب‌های کاربری برخوردارند و هم با مشارکت قوی کاربران. به طور مثال، فیس‌بوک که پرچمدار شبکه‌های اجتماعی است، نخستین شبکه اجتماعی است که تعداد کاربران ماهانه‌اش مرز یک میلیارد نفر را گذراند. در حالی که پینترست سریع‌ترین شبکه اجتماعی است که در عرض یک ماه ۱۰ میلیون کاربر گرفت.

جالب است بدانید که پلتفرم‌هایی نظیر فیس‌بوک یا گوگل‌پلاس بیشتر روی ارتباط میان دوستان و فامیل متمرکز شده است، ولی پلتفرم‌هایی، چون تامبلر و توییتر با هدف ارتباط سریع و مختصر و مفید طراحی شده‌اند.

همانطور که در نمودار زیر می‌بینید، بعد از فیس‌بوک، یوتیوب و واتس‌اپ قرار دارند. بعد از آن نیز چندین شبکه اجتماعی بومی به‌ویژه چینی قرار دارند و بعد از آن، به ترتیب توییتر، ردیت و لینکداین به چشم می‌خورند و همانطور که گفته شد، در این رتبه‌بندی تلگرام در آخرین رده قرار دارد.
تعداد کاربران شبکه‌های اجتماعی در جهان
آمار استاتیستا نشان می‌دهد که تعداد کاربران شبکه‌های اجتماعی در جهان از ۴۶/۲ میلیارد نفر در سال ۲۰۱۷ به ۷۷/۲ میلیارد نفر تا پایان ۲۰۱۹ خواهد رسید و ضریب نفوذ این پلتفرم‌ها در جهان روز به روز نیز در حال افزایش است.

در واقع شبکه‌های اجتماعی یکی از محبوب‌ترین فعالیت‌هعای آنلاین مردم جهان به شمار می‌رود و همین امر موجب می‌شود که زمان بسیاری را پای گوشی‌های هوشمند خود بگذرانند. در این میان، آمریکای شمالی پرطرفداران‌ترین منطقه برای شبکه‌های اجتماعی به شمار می‌رود و ضریب نفوذ این پلتفرم‌ها در این منطقه به ۶۶ درصد می‌رسد.

در سال ۲۰۱۶، بیش از ۸۱ درصد از جمعیت آمریکا حداقل یک پروفایل در شبکه‌های اجتماعی داشتند. در نیمه دوم سال ۲۰۱۶، کاربران آمریکایی بیش از ۲۱۵ دقیقه را صرف گوشی‌های هوشمند و ۶۱ دقیقه در هفته را صرف کامپیوتر و ۴۷ دقیقه در هفته را صرف تبلت کردند تا در شبکه‌های اجتماعی مورد نظرشان فعالیت کنند.

در سال ۲۰۱۸، نفوذ شبکه‌های اجتماعی در کشور‌های آسیایی بیشتر از کشور‌های دیگر بوده و این به خاطر برقراری اولین اتصال اینترنت در بسیاری از این کشور‌ها بوده است. طبق آمار، امارات متحده عربی با ۹۹ درصد، کره جنوبی با ۸۴ درصد، سنگاپور با ۸۳ درصد، هنگ‌کنگ با ۷۸ درصد، آرژانتین با ۷۶ و عربستان صعودی با ۷۵ درصد در رده‌های نخست بیشترین کاربران شبکه‌های اجتماعی در دنیا قرار دارند.

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می‌کنید، با افزایش کاربری گوشی‌های موبایل و همچنین اینترنت همراه، روز به روز به تعداد کاربران شبکه‌های اجتماعی اضافه می‌شود.
آمار کاربران شبکه‌های اجتماعی در ایران
طبق آمار‌هایی که بین دسامبر ۲۰۱۷ تا دسامبر ۲۰۱۸ در ایران به دست آمده، تقریبا نیمی از ایرانیان به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی دسترسی دارند و به طور کلی، حدود ۴۷ میلیون کاربر شبکه‌های اجتماعی در ایران فعال هستند که در این میان، شمار کاربران نرم‌افزار‌های ایرانی تنها به ۵/۷ میلیون کاربر می‌رسد.

این در حالی است که طی این سال‌ها، بسیاری از شبکه‌های اجتماعی از قبیل فیسبوک، توییتر، یوتیوب و تلگرام دستخوش فیلتر شده‌اند و طبق خبر‌های اخیر ممکن است ایسنتاگرام هم به این گردونه بپیوندد. اما آمار‌ها حکایت از آن دارد که سیستم فیلترینگ توفیقی در کاهش شمار کاربران شبکه‌های اجتماعی در ایران نداشته است.

فیلتر هم مانع حضور ایرانیان در فیسبوک نشد
اینترنت و زیرساخت‌های موبایل در ایران از سال ۲۰۱۳ پیشرفت‌های چشمگیری داشته و همین امر دلیل گسترش هر چه بیشتر استفاده از شبکه‌های اجتماعی در داخل کشور بوده است. طبق جدیدترین آمار ارائه شده، هنوز هم فیس‌بوک به رغم فیلترینگ اعمال شده، با ۵۶/۴۷ درصد پرکاربردترین شبکه اجتماعی در ایران محسوب می‌شود.

بعد از آن نرم‌افزار پینترست با ۷۵/۱۷ درصد دوم و توییتر با ۲/۱۷ درصد سومین شبکه اجتماعی پرکاربرد هستند. اینستاگرام با ۳۳/۹ درصد، یوتیوب با ۴۲/۳ درصد و ردیت با ۶۹/۲ درصد در رده‌های بعدی قرار دارند. آمار‌هایی که سال گذشته و همزمان با اعمال فیلترینگ تلگرام به دست آمد، این نرم‌افزار پیام‌رسان در جمعیت ۸۰ میلیونی ایران حدود ۲۰ میلیون کاربر دارد.

افشاگری کی‌روش علیه تاج و سلطانی‌فر: بعد از پیام رهبری، وزیر دیگر ما را نخواست| تاج اطلاعات را از من پنهان کرد| از این به بعد جام ملت‌های واقعی شروع می‌شود| حمله دوباره به برانکو

پیروانی خطاب به کی‌روش: حواست را جمع کن!

دختران ائل گلی تبریز گل باران شدند! / پرونده حمله باگلوله برفی به کجا رسید ؟+عکس

کلیدواژه: سیاست های زنانه زندگی مشترک همسرداری

منبع این خبر، وبسایت www.parsine.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۹۶۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • راه حل هایی برای آشتی با همسر
 • تلفن همراه ارزان می‌شود؟
 • توزیع ۶۰۰ هزار گوشی تلفن همراه با نرخ ارز نیمایی تا پایان هفته/ ثبت سفارش واردات گوشی آزاد شد
 • توزیع ۶۰۰ هزار گوشی موبایل با نرخ ارز نیمایی تا پایان هفته/ ثبت سفارش تلفن همراه ازسرگرفته شد
 • ساخت قاشق و چنگال ویژه معتادان تلفن همراه
 • انتخاب همسر خوب
 • زوجین باید حساب مشترک داشته باشند؟
 • سارق بد اقبال حین سرقت تلفن همراه دستگیر شد
 • دلیل دروغ گویی در زندگی مشترک چیست؟
 • زنان دارای همسر معتاد بیشتر در معرض آسیب اعتیاد قرار دارند
 • بازداشت موبایل قاپ فرجام با 4 دستگاه تلفن همراه مسروقه
 • عملیات بزرگ‌ترین برگردان شبکه تلفن روستایی در آذربایجان غربی انجام شد
 • اما و اگرهای ازدواج فامیلی
 • مردم دست نگه دارند؛ کاهش ۲۵ درصدی قیمت در انتظار بازار تلفن همراه
 • ثبت سفارش واردات تلفن همراه با شرايط خاص صورت مي گيرد
 • زنان دارای همسر معتاد در معرض آسیب اعتیاد
 • فروشندگان تلفن همراه گرانفروش نیستند
 • ثبت سفارش واردات تلفن همراه با شرایط خاص
 • نقش اعتماد در زندگي زناشويي