چندی پیش با افزایش تحریم‌ها و شرایط نامساعد معیشتی، دولت تصمیم گرفت تا برای جبران وضعیت اقتصادی نامناسب و حمایت از اقشار کم درآمد جامعه، بسته‌های حمایتی‌ ویژه‌ای را ارائه دهد.

بنا بر این تصمیم مقرر شد که این بسته‌های حمایتی را افرادی که درآمد زیر ۳ میلیون تومان دارند، دریافت کنند. مبلغ این بسته حمایتی در مجموع ۶۰۰ هزار تومان است که در سه مرحله به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

بر این اساس افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی، کمیته امداد، بیمه شدگان تأمین اجتماعی، بازنشستگان این سازمان و بازنشستگان کشوری و لشکری مشمول این بسته حمایتی هستند.

یازدهم آذر ماه بود که اولین مرحله توزیع بسته‌های حمایتی بین افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امام خمینی (ره) اجرا شد و در مراحل بعد بازنشستگان کشوری و لشکری و بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی بسته حمایتی خود را دریافت کردند.

اجرای این طرح از فروشگاه‌های زنجیره‌ای در سراسر کشور آغاز شد تا ضمن دسترسی مناسب شهروندان به این شبکه فروشگاهی، کیفیت کالا‌های ارائه شده به مشمولان نیز تضمین شده باشد.

اما موضوعی که اخیرا افراد زیادی با آن رو به رو هستند، این است که با گذشت حدود یک ماه و نیم از اولین مرحله توزیع بسته‌های حمایتی، چرا کارمندان و بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی هنوز بسته‌ جبرانی دولت را دریافت نکرده‌اند؟

به گفته محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی لیست بیمه شدگان تأمین اجتماعی آماده شده است.

وی تصریح کرد: این لیست در ابتدا شامل ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار خانواده بود که با رفع هم پوشانی‌های لازم، این لیست در ۳۰ دی ماه آماده پرداخت است و به محض تأمین اعتبار از سوی خزانه مبالغ آن واریز خواهد شد.

شریعتمداری با بیان اینکه حجم منابع برای بسته حمایتی بیمه شدگان تأمین اجتماعی متناسب با خانوار‌ها تعیین شده است، افزود: در هر صورت کار آماده شده و فعلا منتظر تأمین منابع هستیم.

بار‌ها از سوی مدیران و مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام شده است اشخاصی که زیر ۳ میلیون تومان درآمد دارند و جزء هیچ یک از نهاد‌ها و سازمان‌های حمایتی نیستند، می‌توانند برای دریافت بسته حمایتی دولت به مراکز مربوطه از جمله سازمان تأمین اجتماعی، بهزیستی و کمیته امداد مراجعه کنند یا بر اساس اطلاعیه‌ها منتظر بمانند تا دولت در مراحل بعد از افرادی که تحت پوشش هیچ صندوق و سازمانی نیستند، حمایت کند.

 

منبع: افکارنيوز

خبر بعدی:

جهاد کشاورزی البرز در زمینه توسعه اشتغال موفق به دریافت لوح سپاس شد

کرج - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت که این سازمان به دلیل توسعه اشتغال و کارآفرینی از سوی استاندار البرز لوح سپاس دریافت کرد.

سید مجید موسوی روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: سازمان جهاد کشاورزی استان البرز برای اجرای سیاست های دولت در زمینه توسعه اشتغال و کارآفرینی در سال 97 که به نام « حمایت از کالای ایرانی » مزین شده جزو دستگاه های اجرایی برتر استان شناخته شده است.
وی اظهار داشت: به پاس این خدمات، در مراسمی لوح سپاس توسط استاندار البرز به این سازمان اهدا شد.
موسوی به ارایه خدمات و عملکرد این سازمان در زمینه اشتغال اشاره کرد و گفت: به همین منظور تسهیلات کم بهره به تولیدکنندگان و سرمایه گذاران بخش کشاورزی پرداخت شده است.
موسوی اعلام کرد که 324 طرح متقاضی تسهیلات اشتغال روستایی وعشایری و فراگیر به مبلغ 2 هزار و 449 میلیارد ریال پس از اخذ مصوبه کارگروه اشتغال استان به بانک های عامل ( سه بانک ) معرفی شدند.
وی اظهار داشت: تسهیلات طرح‌های تولیدی اشتغالزا در قالب تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری برای ایجاد و توسعه و تکمیل طرح های فعالیت های گلخانه ای، پرورش قارچ، گیاهان دارویی، پرورش دام و طیور، شیلات وآبزیان، صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی و... با سود 6 درصد به متقاضیان پرداخت شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی البرز در خصوص وضعیت طرح های معرفی شده به بانک های عامل گفت: 152 طرح در بانک های عامل استان به مبلغ 918.2 میلیارد ریال و با پیش بینی ایجاد اشتغال 1341 نفر منعقد شده است.
موسوی افزود: همچنین 146 طرح تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در مجموع به مبلغ 729.8 میلیارد ریال با پیش بینی ایجاد اشتغال برای یک هزار و 35 نفر توسط بانک های عامل کشاورزی، پست بانک، بانک توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید پرداخت شده است.
وی اضافه کرد: مابقی طرح هایی که پرونده تسهیلاتی آن ها در بانک های عامل تکمیل شده پس از تخصیص جدید در فرایند پرداخت قرار خواهد گرفت.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت: تسهیلات مکانیزاسیون نیز با نرخ سود 15 درصد به بهره برداران به منظور خرید انواع ماشین آلات و ادوات کشاورزی و دامپروری، در راستای افزایش ضریب مکانیزاسیون، پرداخت می شود.
وی ادامه داد: در سال 1397 تعداد 77 مورد به مبلغ 320 هزار و 950 میلیون ریال تسهیلات مکانیزاسیون به بانک معرفی شد که تعداد 33 مورد به مبلغ 23 هزار و 562 میلیون ریال پرداخت شده است.
موسوی گفت: تسهیلاتی از محل صندوق توسعه ملی با نرخ سود 14 الی 16 درصد در قالب تسهیلات سرمایه ای و سرمایه در گردش به بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی ، آب و کشاورزی پرداخت می شود.
وی افزود: مبلغ 898 میلیارد ریال تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی در سال 1397 پرداخت شد در حالیکه در این مدت 143 مورد به مبلغ یک هزارو 298 هزار و 315 میلیون ریال تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی به بانک کشاورزی معرفی شده بود.
موسوی تصریح کرد: تسهیلات اشتغال پایداری روستایی با نرخ سود هشت درصد با عاملیت بانک های سینا و پارسیان به منظور ایجاد اشتغال در مناطق روستایی از محل اعتبارات در اختیار اداره کل امور روستای و شوراهای استانداری در قالب تسهیلات سرمایه ای به بهره برداران بخش کشاورزی با حدالاقل اعتبار یک هزار میلیون ریال و حداکثر اعتبار 20 هزار میلیون ریال پرداخت می شود.
وی گفت: تا کنون مبلغ 129 هزار و 748 میلیون ریال تسهیلات از محل اعتبار سال96 به بهره برداران بخش کشاورزی پرداخت شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز افزود: همچنین در سال 1397 تعداد 64 طرح به مبلغ 453 میلیون و 578 میلیون ریال به مدیرکل امور روستایی و شهرهای استان جهت معرفی به بانک سینا و پارسیان انجام گرفته است.
وی در خصوص تسهیلات مشاغل خانگی با نرخ سود چهار درصد، بیان داشت: این تسهیلات به دارندگان مجوز فعالیت مشاغل خانگی در بخش کشاورزی پرداخت می شود که در سال 1397 تعداد 129 طرح جهت دریافت تسهیلات به اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی جهت معرفی به بانک انجام گرفت.
وی گفت: از این تعداد طرح 76 فقره به مبلغ 13 هزار و 550 میلیون ریال جذب و الباقی در حال پیگیری جهت دریافت تسهیلات می باشند.
موسوی افزود: تسهیلات اقتصاد مقاومتی با نرخ سود 18 درصد با عاملیت تمام بانک ها در قالب تسهیلات سرمایه ای و سرمایه در گردش به بهره برداران بخش کشاورزی پرداخت می شود.
وی بیان داشت: در سال 1397 تعداد 91 طرح در سامانه بهین یاب ثبت نام کردند که از این تعداد 80 طرح به مبلغ 159 هزار و 628 میلیون ریال از این محل به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شد.
وی گفت: استمرار تخصیص و پرداخت تسهیلات، بویژه از محل اشتغال پایدار روستایی و عشایری و کم بهره می تواند زمینه ساز کمک به رونق و استمرار بیشتر تولید و ایجاد و تثبیت اشتغال در بخش کشاورزی را بصورت فصلی و دائمی مهیا کند.
در سال 1397 در سامانه رصد اشتغال تعداد 2021 نفر ثبت شده است.
6156/ 6155

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

امید جعفری، خواننده «بر طبل شادانه بکوب» درگذشت

کلیدواژه: دولت درآمد پوشش بهزیستی امام خمینی کار و رفاه اجتماعی خانواده دی ماه کار و رفاه کمیته امداد کارمندان تأمین اجتماعی سبد حمایتی

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۹۶۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • فیلم‌هایی در اکران موفق هستند که کلیشه‌ای نباشند
 • توزیع 25 سبد معیشتی بین خانواده‌های نیازمند در منطقه شمس‌آباد
 • بودجه کشورهای اروپایی صرف چه اموری می‌شود؟
 • افزایش ۱۵ درصدی حق بیمه شخص ثالث برای سال آینده/ مرغ در بهمن ۱۰۵۰۰ تومان شد/ گران‌ترین و ارزان‌ترین شهر‌های جهان/ سنا: سال ۹۷ با دلار ۱۲۸۹۰ تومانی بسته شد
 • آماده سازی و توزیع ۴۲ سبد کالا در طرح دستهای مهربانی در شهرستان شاهرود/آغاز طرح نشاط بهاری
 • لاریجانی: سال آینده را تیره نشان ندهیم
 • سال آینده را تیره نشان ندهیم/ ساختار بودجه‌ نیازمند برنامه‌ریزی
 • ۱۵۰ نفر از خادمان مساجد شیروان از بیمه تامین اجتماعی برخوردار هستند
 • گفپ و گفتی خودمانی با گارگران فصلی
 • نگاهی به بخش صنعت و تولید در سال 97
 • ۱۰۰۰ سبد غذایی در بین نیازمندان اردبیلی توزیع شد
 • توزیع 1600 بسته حمایتی در نیشابور
 • توزیع 2 هزار بسته حمایتی در بین خانواده‌های محروم 14 شهر خوزستان
 • سازمان بهزیستی: اعتبار بسته حمایتی مددجویان هنوز تامین نشده است
 • بهای سبد نفتی اوپک افزایش یافت
 • امضای تفاهم نامه میان سازمان نظام پزشکی و بیمه سلامت
 • سازمان نظام پزشکی و بیمه سلامت تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند
 • توزیع بسته های حمایتی گروه جهادی هندیجان
 • سال ۹۸، رفع مشکل بیمه قالیبافان