پول نیوز؛ سمیه علی اصغری-  قطعا ایده ها و تفکرات شما خاص و متفاوت هستند و در این هیچ جای شکی وجود ندارد اما همانطور که بارها گفته ایم برای دستیابی به چشم اندازها و اجرایی کردن ایده های ذهنی خود نیازمند یک فاکتور مهم به نام استراتژی خواهید بود. استراتژی در دانش مدیریت به مفهوم یک برنامه دقیق و بهترین روش های دستیابی به اهداف خاص در بازه های زمانی مختلف است. استراتژی تدیون یشده می تواند شامل چشم اندازها و رویکردهای کوتاه مدت، بلند مدت و یا ترکیبی از هر دو حالت باشد. اما دستیابی به یک استراتژی مناسب کمی از این تعاریف دشوارتر بوده و نیازمند کسب پیش آمادگی در مسیر دستیابی به اهداف خواهد بود. شکل گیری استراتژی مناسب رویدادی مختص به یک روز یا چند ساعت نیست. بلکه باید زمان کافی بدان اختصاص داد تا از مسیر تخصصی و حرفه ای بتوان به یک نقشه راه مناسب دست یافت. برای بحث امروز دستیابی به یک استراتژی مناسب و موثر در کسب و کار را در 10 نکته دنبال می کنیم.

محصولات و خدمات

محصولات یا خدمات شما در واقع آن چیزی است که به منظور بهبود ارزش های زندگی به جهان ارائه می دهید. این خدمات رسانی می تواند به هر شکلی صورت گیرد اما نکته اساسی و مهم آن است که در مسیر فعالیت خود برای انسان های دیگر مفید باشیم. ساده تر بگوییم چنانچه فعالیت ما موجب افزایش کیفیت زندگی و پیشرفت در سبک زندگی انسان شود، حس خوب و بازخوردی مثبت که از جامعه دریافت می کنیم به کسب و کار ما ارزش و اعتبار خاصی خواهد داد و این به مفهوم دریافت تایید از خارج(جامعه) است که بسیار اهمیت دارد.

مشتریان

در تعاریف و استانداردهای پش روی خود لازم است تا همواره مشتریان را به هر چیز دیگر اولویت بدهیم. این کار چندان دشواری نیست چون اساسا اگر مشتری و خواهان وجود نداشته باشد کسب و کار ما هم بی رونق خواهد بود. پس لازم است یک مرام نامه برای کسب و کار خود تعریف کرده و درآن مهمترین وظایف خود در رابطه با مشتریان را متذکر شویم. این مرام نامه بخشی مهم از استراتژی ما در ادامه مسیر خواهد بود.

قواعد بازی

در این قسمت از مسی رتدوین استراتژی لازم است تا علاوه بر رویکردهای خودمان نگاهی نیز به قواعد و قوانین بازار داشته باشیم. به هرترتیب قرار است در بستری فعالیت کنیم که رقبای متعددی در آن حضور دارند پس لازم است تا شرایط را به دقت مورد بررسی قرار داده و اطلاعات کاملی از فضای تهیه شود که قرار است وارد آن شویم. البته لازم نیست همیشه براساس این قوانین بازی کنیم بلکه می توانیم روش های خاص خود را داشته باشیم اما این روش ها براساس مطالعات قواعد کلی و در نظر گرفتن آنها قابل ادستیابی و اجرا خواهند بود.

دانش روز

در دنیای امروز شرایط کسب و کار به مانند دهه های گذشته نیست. این روزها ابزراک هایی به نام تلفن هوشمند و تبلت همه جا هستند و شبکه های اجتماعی نیز حکمرانی می کنند. پس باید تحقیق کنیم تا نوع مناسبی از بهره برداری را برای کسب و کار خود از این فضا تعریف کنیم. شاید لازم باشد تجارت شما نیز در شبکه های اجتماعی حضور داشته باشد و از این تبلیغات مجانی و کارآمد بهره مند شود.

از خلاقیت تا تولید

هر چند در آغاز مسیر کمی دشوار به نظر می رسد اما همواره طی کار باید به فکر تغییر وضعیت خود به یک تولیدکننده تمام عیار باشیم. در کسب و کار هر اندازه در مسیر کاهش وابستگی به سایرین و نزدیکی به پروسه تولید گام برداریم به همان میزان بر ارزش نام تجاری و برند خود افزوده ایم. از سوی دیگر با این رویکرد برای اقتصاد کشور خود نیز عضویی مفیدتر خواهیم بود.

نیروی کار

یک بخش مهم که باید در تدوین استراتژی بدان توجه داشته باشیم تعریف نیروی کار و جانمایی آن برای بخش های مختلف است. دسترسی به روش های درست گزینش نیرو اهمیت بسیاری دارد زیرا موفقیت عملکرد شما در این مرحله به مفهوم تضمینی محکم در پیشبرد امور خواهد بود.

عرضه و فروش

این مرحله بسیار پراهمیت است زیرا در آستانه انتقال محصول و خدمات خود به مصرف کننده قرار دارید. می توانید انواع خلاقیت ها و نوآوری ها را برای این مرحله متصور شوید. به هر میزان که با رقبا متفاوت باشید به همان مقدار در تسخیر ذهن مشتریان موفق تر خواهید بود. توصیه می کنیم برای عرضه به بازار تنها به یک روش اکتفا نکنید. این روزها فروش مجازی نیز اقبال خوبی دارد، از این رو می توانید بخشی از محصولات خود ار منیز در فروشگاههای آنلاین ارائه کنید.

نقطه پایان و شروع مجدد

چرخه کسب و کار نقطه توقف ندارد. هر گام به واقع پیش نیاز گام بعدی خواهد بود. از این رو زمانی که سود فعالیت اقتصادی در برابر شما قرار گرفت پیش از هرگونه برنامه ریزی به فکر تضمین و توسعه فعالیت خود باشید با دقت به برآورد هزینه ها و تلاش برای باثبات ساختن تجارت خود بپردازید. در این مرحله دریافت بازخوردها از بازار نیز بسیار اهمیت دارد. باید به گونه ای عمل کنید که متشری تصور نکند پول خود را از دست داده و شما وی را رها کرده اید. محصولات خود را با قدرت پشتیبانی کنید، از نظرات مصرف کنندگان در راستای حذف نقایص بهره برداری کرده و بدین ترتیب اعتبار برند خود را افزایش دهید.

آنچه در چارچوب نکات بالا گفته شد مهمترین اصولی است که در تدویت استارتزی کسب و کار باید بدان توجه داشت. رعایت هر بند تضمینی بر موفقی شما در آینده خواهد بود.

منبع: پول نیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

‌افزایش سرمایه اجتماعی و تحقق عدالت اجتماعی راهبرد قوه قضائیه است‌

قائم مقام رئیس کل دادگستری استان یزد، گفت: ارتباط سمن‌ها با دستگاه قضایی باید در جهت افزایش سرمایه اجتماعی و تحقق عدالت اجتماعی قرار گیرد. ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۴ استانها یزد نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، علی اکبر شمس ظهر امروز در نشست مقامات عالی قضایی استان با نمایندگان تشکل‌های مردم نهاد یزد بیان داشت: نفوذ محله‌محور، کار اجرایی و نیروی فعال سمن‌ها بهترین ابزار برای اجتماعی کردن قوه قضاییه و حرکت در مسیر پیشگیری از قوع جرم و آسیب‌های اجتماعی است.

وی در ارتباط با شخصیت حقوقی که قانون به سمن ها داده است عنوان کرد: ماده 66 قانون آیین دادرسی کیفری به صراحت جایگاه قانونی سمن‌ها را تبیین کرده است.

این مقام قضایی تصریح کرد: سمن‌ها به پشتوانه قانونی که دارند می‌توانند به مسائل مختلف اجتماعی ورود کنند و حتی می‌توانند اعلام جرم نمایند.

وی از نیروی جوانی و پشتکار اجرایی به عنوان ظرفیت قابل توجه سمن‌ها یاد کرد و بیان داشت: می‌توان از این ظرفیت که با فکر نو و اندیشه جدید همراه است در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استفاده کرد.

قائم مقام رئیس کل دادگستری استان، مطالعه، تحقیق و دقت ژرف در مسائل اجتماعی را از سوی سازمان‌های مردم‌نهاد خواستار شد و گفت: نباید اجازه داد نیروی جوانی و هیجانات ناشی از انرژی‌های مقطعی باعث شود تا از دایره انصاف و عدالت خارج شوید و باید همواره مواضع، برنامه‌ها و رویکردهای اتخاذ شده با زمینه های اخلاقی، فرهنگی، الزامات و ملاحظات دقیق همراه باشد.

اصفهان| ورود قوه قضاییه به پرونده سقوط مینی‌بوس به دره؛ دستور شناسایی عوامل دخیل در حادثه صادر شدمتن دستورالعمل «حفظ کرامت و ارزش‌های انسانی در قوه قضاییه»فیلم/ نشست رئیس قوه قضائیه با فعالان محیط زیستی

محمدرضا عرشیان  معاون فرهنگی دادگستری استان یزد هم در این نشست اظهار داشت: برای حفظ نظم اجتماعی و انتظام جامعه، قانون محوری و پایبندی به قانون ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

وی خاطرنشان  کرد: حکم عقل و تأکید منطق بر پایبندی به قانون در جامعه است و طبع مدنی انسان نیز نیازمند حفظ نظم و انتظام اجتماعی است.

وی با اشاره به ظرفیت تشکل های مردم نهاد، ابراز داشت: نیروی جوانی، تفکر خلاق و اندیشه متعالی جوانان در سمن‌ها باید در مسیر آموزش آحاد جامعه با رویکرد قانون محوری و قانون گرایی قرار بگیرد.

این مقام قضایی ارتباط سمن‌ها با دستگاه قضایی را اتفاقی مبارک دانست و بیان کرد: با همکاری سازمان ورزش و جوانان این حلقه ارتباط شکل گرفته است و باید از فرصت در جهت خدمت به مردم و پیشبرد اهداف فرهنگی و اجتماعی قوه قضاییه بهره گرفت.

معاون دادگستری یزد با ذکر خاطره‌ای از معمار دستگاه قضایی شهید مظلوم آیت الله بهشتی، تصریح کرد: شهید بهشتی حتی در زمان طاغوت هم بر رعایت قانون تأکید داشتند چراکه پابندی به قانون را برای حفظ نظم اجتماعی ضروری می‌دانستند.

انتهای پیام/ش

R41376/P/S6,76/CT11

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

علی مطهری: اگر قرار بر عدم بررسی ادعای خاتمی بوده پس چرا دادگاه تشکیل دادند| صرف اظهارعقیده نباید موجب محاکمه شود| چرا قوه قضاییه و مقامات امنیتی هراس دارند؟

محکومیت جدید برای گلرخ ابراهیمی و آتنا دائمی/ مولود حاجی زاده بازداشت شد

کلیدواژه: کسب و کار راهبرد موفقیت پول نیوز

منبع این خبر، وبسایت www.poolnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۹۹۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بازتاب های متفاوت سفر ظریف به نیویورک در رسانه های داخلی
 • از کیارستمی تا شهاب حسینی و فرهادی؛ سفیران جهانی سینمای ایران
 • چند اصل در مورد موفقیت در کسب و کار
 • گفتگو با کسب و کارهای ایرانی/ نوار؛ پلتفرم کتاب صوتی
 • قورچی بیگی؛ قهرمانی که شطرنج را راهبرد زندگی تعریف می کند
 • کار تشکیلاتی تضمین‌کننده موفقیت است/ بحث عفاف و حجاب باید از استادان و کارمندان آغاز شود
 • اخذ مالیات از معامله املاک از معیارهای موثر در سطح شاخص کسب و کار
 • پرداخت برخط مالیات املاک، گامی برای تسهیل کسب و کار
 • لازمه موفقیت در حوزه کودک، ایجاد سازمانی با انفکاک مسئولیت‌هاست
 • بدون استراتژی حتی آب هم نخورید!
 • نصرالله پژمانفر:لازمه موفقیت در حوزه کودک، ایجاد سازمانی با انفکاک مسئولیت‌هاست
 • پژمانفر: لازمه موفقیت در حوزه کودک، ایجاد سازمانی با انفکاک مسئولیت‌هاست
 • استراتژی جدید ایران برای مقابله با تحریم ها چیست؟
 • استراتژی جدید ایران برای مقابله با تحریم ها: پیش فروش نفت
 • برای استقلالی شدنم شیطنت کردند
 • اصلاح رویه‌های کسب و کار باید با نظر تشکل‌های اقتصادی باشد
 • سومین کنفرانس بین‌المللی «مدیریت و کسب و کار» آبان ماه در دانشگاه تبریز برگزار می‌شود
 • محروم‌داری جایگزین استراتژی مبارزه با فقر شده است/ آزادسازی اقتصادی قدمگاه ناهمانگی و بی‌برنامه‌گی
 • صالح اباذری: امیدوارم هت‌تریک قهرمانی جهان را در آسیا تکرار کنیم/ بخشی از موفقیت کاراته ایران به خاطر رقابت داخلی است