پول نیوز؛ سمیه علی اصغری-  قطعا ایده ها و تفکرات شما خاص و متفاوت هستند و در این هیچ جای شکی وجود ندارد اما همانطور که بارها گفته ایم برای دستیابی به چشم اندازها و اجرایی کردن ایده های ذهنی خود نیازمند یک فاکتور مهم به نام استراتژی خواهید بود. استراتژی در دانش مدیریت به مفهوم یک برنامه دقیق و بهترین روش های دستیابی به اهداف خاص در بازه های زمانی مختلف است.

استراتژی تدیون یشده می تواند شامل چشم اندازها و رویکردهای کوتاه مدت، بلند مدت و یا ترکیبی از هر دو حالت باشد. اما دستیابی به یک استراتژی مناسب کمی از این تعاریف دشوارتر بوده و نیازمند کسب پیش آمادگی در مسیر دستیابی به اهداف خواهد بود. شکل گیری استراتژی مناسب رویدادی مختص به یک روز یا چند ساعت نیست. بلکه باید زمان کافی بدان اختصاص داد تا از مسیر تخصصی و حرفه ای بتوان به یک نقشه راه مناسب دست یافت. برای بحث امروز دستیابی به یک استراتژی مناسب و موثر در کسب و کار را در 10 نکته دنبال می کنیم.

محصولات و خدمات

محصولات یا خدمات شما در واقع آن چیزی است که به منظور بهبود ارزش های زندگی به جهان ارائه می دهید. این خدمات رسانی می تواند به هر شکلی صورت گیرد اما نکته اساسی و مهم آن است که در مسیر فعالیت خود برای انسان های دیگر مفید باشیم. ساده تر بگوییم چنانچه فعالیت ما موجب افزایش کیفیت زندگی و پیشرفت در سبک زندگی انسان شود، حس خوب و بازخوردی مثبت که از جامعه دریافت می کنیم به کسب و کار ما ارزش و اعتبار خاصی خواهد داد و این به مفهوم دریافت تایید از خارج(جامعه) است که بسیار اهمیت دارد.

مشتریان

در تعاریف و استانداردهای پش روی خود لازم است تا همواره مشتریان را به هر چیز دیگر اولویت بدهیم. این کار چندان دشواری نیست چون اساسا اگر مشتری و خواهان وجود نداشته باشد کسب و کار ما هم بی رونق خواهد بود. پس لازم است یک مرام نامه برای کسب و کار خود تعریف کرده و درآن مهمترین وظایف خود در رابطه با مشتریان را متذکر شویم. این مرام نامه بخشی مهم از استراتژی ما در ادامه مسیر خواهد بود.

قواعد بازی

در این قسمت از مسی رتدوین استراتژی لازم است تا علاوه بر رویکردهای خودمان نگاهی نیز به قواعد و قوانین بازار داشته باشیم. به هرترتیب قرار است در بستری فعالیت کنیم که رقبای متعددی در آن حضور دارند پس لازم است تا شرایط را به دقت مورد بررسی قرار داده و اطلاعات کاملی از فضای تهیه شود که قرار است وارد آن شویم. البته لازم نیست همیشه براساس این قوانین بازی کنیم بلکه می توانیم روش های خاص خود را داشته باشیم اما این روش ها براساس مطالعات قواعد کلی و در نظر گرفتن آنها قابل ادستیابی و اجرا خواهند بود.

دانش روز

در دنیای امروز شرایط کسب و کار به مانند دهه های گذشته نیست. این روزها ابزراک هایی به نام تلفن هوشمند و تبلت همه جا هستند و شبکه های اجتماعی نیز حکمرانی می کنند. پس باید تحقیق کنیم تا نوع مناسبی از بهره برداری را برای کسب و کار خود از این فضا تعریف کنیم. شاید لازم باشد تجارت شما نیز در شبکه های اجتماعی حضور داشته باشد و از این تبلیغات مجانی و کارآمد بهره مند شود.

از خلاقیت تا تولید

هر چند در آغاز مسیر کمی دشوار به نظر می رسد اما همواره طی کار باید به فکر تغییر وضعیت خود به یک تولیدکننده تمام عیار باشیم. در کسب و کار هر اندازه در مسیر کاهش وابستگی به سایرین و نزدیکی به پروسه تولید گام برداریم به همان میزان بر ارزش نام تجاری و برند خود افزوده ایم. از سوی دیگر با این رویکرد برای اقتصاد کشور خود نیز عضویی مفیدتر خواهیم بود.

نیروی کار

یک بخش مهم که باید در تدوین استراتژی بدان توجه داشته باشیم تعریف نیروی کار و جانمایی آن برای بخش های مختلف است. دسترسی به روش های درست گزینش نیرو اهمیت بسیاری دارد زیرا موفقیت عملکرد شما در این مرحله به مفهوم تضمینی محکم در پیشبرد امور خواهد بود.

عرضه و فروش

این مرحله بسیار پراهمیت است زیرا در آستانه انتقال محصول و خدمات خود به مصرف کننده قرار دارید. می توانید انواع خلاقیت ها و نوآوری ها را برای این مرحله متصور شوید. به هر میزان که با رقبا متفاوت باشید به همان مقدار در تسخیر ذهن مشتریان موفق تر خواهید بود. توصیه می کنیم برای عرضه به بازار تنها به یک روش اکتفا نکنید. این روزها فروش مجازی نیز اقبال خوبی دارد، از این رو می توانید بخشی از محصولات خود ار منیز در فروشگاههای آنلاین ارائه کنید.

نقطه پایان و شروع مجدد

چرخه کسب و کار نقطه توقف ندارد. هر گام به واقع پیش نیاز گام بعدی خواهد بود. از این رو زمانی که سود فعالیت اقتصادی در برابر شما قرار گرفت پیش از هرگونه برنامه ریزی به فکر تضمین و توسعه فعالیت خود باشید با دقت به برآورد هزینه ها و تلاش برای باثبات ساختن تجارت خود بپردازید. در این مرحله دریافت بازخوردها از بازار نیز بسیار اهمیت دارد. باید به گونه ای عمل کنید که متشری تصور نکند پول خود را از دست داده و شما وی را رها کرده اید. محصولات خود را با قدرت پشتیبانی کنید، از نظرات مصرف کنندگان در راستای حذف نقایص بهره برداری کرده و بدین ترتیب اعتبار برند خود را افزایش دهید.

آنچه در چارچوب نکات بالا گفته شد مهمترین اصولی است که در تدویت استارتزی کسب و کار باید بدان توجه داشت. رعایت هر بند تضمینی بر موفقی شما در آینده خواهد بود.

منبع: پول نیوز

خبر بعدی:

بهزیستی در برنامه ششم راهبرد سلامت‌محوری را دنبال می‌کند

به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ مدیر کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه بهزیستی متولی سلامت اجتماعی است گفت: این نهاد در قالب برنامه ششم توسعه کشور مسئولیت و ماموریت تامین سلامت اجتماعی را در کشور را عهده‌دار است.

محمد محمدی در جلسه شورای معاونین بهزیستی که با حضور دکتر احمدی نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی برگزار شدضمن تقدیر از حمایت های دلسوزانه نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در به تصویب رساندن قانون جامع حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت اظهار نمود:   این قانون در سالجاری توسط رییس جمهوری به تمام دستگا های اجرایی ابلاغ و دارای ضمانت اجرایی قرار گرفت.
محمدی با اشاره به اینکه بهزیستی با سه رویکرد اطلاع رسانی و آگاه سازی جامعه ، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و معلولیتها و توانمند سازی معلولین و ایجاد بستر اشتغال فعالیت می نماید خاطر نشان کرد : اهتمام بر آگاه سازی و اطلاع رسانی در زمینه آسیبهای اجتماعی از جمله اعتیاد ؛ طلاق و حاشیه نشینی را در دستور کار خود قرار دارد.
این مقام مسئول با اشاره به وجود 13 مرکز اقامتی افراد دارای اختلال مصرف مواد مخدر ویک  مرکز  شلتر برای معتادین کارتن خواب و بی سرپناه خاطر نشان کرد: امسال و با  اغازفصل سرما نزدیک به 120 معتاد متجاهر با مراجعه به شلتر دارای سرپناه شده اند. 
مدیر کل بهزیستی استان زنجان تصریح نمود: بهزیستی از بدو تولد تا زمان سالمندی خدماتی برای جامعه هدف خود در برنامه دارد که در این راستا ارایه مشاوره ژنتیک و زوجینی که در شرف ازدواج هستند یکی از مواردی است که بهزیستی اهتمام ویژه ای به آن دارد و خانواده ها با جدی گرفتن این مساله میتوانند تا حد قابل توجهی از تولد نوزاد معلول جلوگیری کنند.
وی با اشاره به اینکه  بهزیستی یکی از سازمان های پیشرو در امر واگذاری امور به بخش غیر دولتی و برون سپاری است به طوریکه تا کنون بیش از 90 درصد از وظایف خود را به مراکز غیر دولتی واگذار نموده است یادآور شد : در حال حاضر  ۳۸۰موسسه و مهد کودک  مجوز خودرااز بهزیستی دریافت نموده اند 
وی گفت: در حال حاضر تعداد ۲۸ هزار و ۶۰۰ خانوار تحت پوشش بهزیستی استان هستند که از این تعداد 14 هزار و شش صد نفر مستمری بگیر ومابقی نیز از سایر خدمات موردی این نهاد حمایتی بهره مند می گردند.

   

 

افشاگری کی‌روش علیه تاج و سلطانی‌فر: بعد از پیام رهبری، وزیر دیگر ما را نخواست| تاج اطلاعات را از من پنهان کرد| از این به بعد جام ملت‌های واقعی شروع می‌شود| حمله دوباره به برانکو

پیروانی خطاب به کی‌روش: حواست را جمع کن!

دختران ائل گلی تبریز گل باران شدند! / پرونده حمله باگلوله برفی به کجا رسید ؟+عکس

کلیدواژه: کسب و کار راهبرد موفقیت پول نیوز

منبع این خبر، وبسایت www.poolnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۹۹۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دنیای موشک‌ها!
 • سمینارهای مهارتی- آموزشی در حوزه مدیریت و کسب و کار برگزار می‌شود
 • افتخاری دیگر در فولاد هرمزگان در ثبت رکورد جدید در تولید تختال
 • مشاور سابق وزارت خارجه آمریکا: نشست ورشو تلاشی برای نجات راهبرد ترامپ است
 • فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت
 • رئیس جمهور از نمایشگاه «کسب و کار‌های آینده» بازدید کرد
 • ترفند‌های ساده و مفید برای کسب موفقیت/ کلید طلایی برای باز کردن درب‌های بسته مسیر زندگی چیست؟
 • راهکارهایی برای کسب موفقیت
 • بازدید روحانی از نمایشگاه «کسب و کار‌های آینده»
 • صنعت خودرو راهبرد ندارد
 • فوتبال بانوان ایران پتانسیل بالایی دارد/ سپاهان مدعی قهرمانی است/ نباید موفقیت‌های فوتسال را با فوتبال مقایسه کنند
 • همایش آشنایی دهیاران با فناوری‌های نوین در کسب و کار برگزار شد
 • سه راه برای افزایش موفقیت در کسب وکار با استفاده از هوش مصنوعی
 • برترین دانشکده های کسب و کار جهان را بشناسید
 • معرفی برندگان انجمن تهیه کنندگان/ «کتاب سبز» موفقیت دیگری کسب کرد
 • خراسان شمالی در صدر نامساعدترین استان ها در محیط کسب ‌و کار
 • کسب درآمد ثابت ارزی با کمک مهندسان ایرانی
 • وزیر صنعت به ایران خودرو و سایپا اولتیماتوم داد/ سه استان کشور دارای بدترین وضعیت محیط کسب و کار هستند/ خودروسازی که ۳ هزار کارمند را اخراج می‌کند/ سرمایه‌گذاران: طلا گران می‌شود
 • کسب درآمد ثابت ارزی با کمک مهندسان ایرانی/ ارزش صادرات بخش خدمات به ۵۰۰ میلیون دلار رسید