به گزارش ایکنا از کرمان، احمد علیرمضانی، مدیر‌کل صدا و سیمای مرکز استان کرمان دیروز شنبه، 22 دی در کارگروه ارتباطات و اطلاع‌رسانی ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: در اهمیت کارگروه این نکته وجود دارد که تمام اقداماتی که تمام کارگروه‌های ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران انجام می‌دهند اگر کارگروه رسانه وظیفه خود را به‌خوبی انجام ندهد زحمات آنها به ثمر نمی‌رسد.
وی با اشاره به اینکه رسانه می‌تواند نگاه دنیا را به‌سمت کشور سوق دهد و خدمات نظام و انقلاب را معرفی کند گفت: امروز خدمات نظام اسلامی بر کسی پوشیده نیست اما دشمن به‌دنبال آن است تا ایران را کشوری ناکارآمد جلوه دهد.
مدیر‌کل صدا و سیمای مرکز استان کرمان با بیان اینکه 21 گزارش خبری در راستای دستآوردهای نظام اسلامی در استان کرمان تهیه شده که بعضی از آنها پخش شده و بعضی دیگر در نوبت پخش است افزود: 7 عنوان برنامه تلویزیونی مجزا از سایر برنامه‌های صدا و سیمای کرمان تهیه شده که با موضوع چهلمین سال انقلاب اسلامی پخش می‌شود.
علیرمضانی با اشاره به اینکه در استان کرمان با وجود انواع سلایق سیاسی آرامش رسانه‌ای خوبی در استان وجود دارد تصریح کرد: اینکه رسانه فقط صدا و سیما است را قبول ندارم و همه رسانه‌ها، رسانه نظام هستند که باید از ظرفیت آنها در زمینه‌های مختلف استفاده شود.
مدیر‌کل صدا و سیمای مرکز استان کرمان با بیان اینکه امروز مردم به رسانه‌های بیگانه اعتماد ندارند و حضور حماسی آنها در صحنه‌های انقلاب از جمله مراسم 9 دی امسال بیانگر این موضوع است اظهارکرد: دومین کنگره شهدای استان کرمان نیز قرار است در استان برگزار شود و رسانه‌های استان کرمان وظایف سنگینی بر عهده دارند.
وی با اشاره به اینکه رسانه‌های استان کرمان دو رویداد جشن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و دومین کنگره 6500 شهید استان کرمان را در برنامه دارند گفت: 7 مستند شهدای مدافع حرم کرمان ساخته شده که ویژه کنگره شهدا تدارک دیده شده است.
علیرمضانی با بیان اینکه باید در این ایام فضای رسانه‌ای استان سراسر عطر شهدا شود و رسانه‌ها نقش مهمی برعهده دارند تأکید کرد: استان کرمان از استانهایی است که بیشترین خدمات نظام به آن شده است و در قبل از انقلاب یک استان کاملا محروم بودیم و مردم در شرایط بسیار سختی زندگی می‌کردند اگر چه هنوز جای کار هست
انتهای پیام

منبع: ایکنا

خبر بعدی:

برای تولید‌کنندگان کالای ایرانی به میزانی که حقوق می‌دهند تبلیغ رایگان می‌کنیم

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، دکتر علی عسکری رئیس رسانه ملی با اشاره به انتخاب شعار سال ۱۳۹۷ با عنوان حمایت از کالای ایرانی گفت: در نوروز ۹۷ مقام معظم رهبری امسال را سال حمایت از کالای ایرانی معرفی کردند که تلاش کردیم به طور جدی به موضوع حمایت از کالای ایرانی بپردازیم و بخش‌های مختلف سازمان، ۲ هزار و ۲۴۹ ساعت برنامه را به موضوع حمایت از کالای ایرانی اختصاص بدهیم.

وی با بیان فعالیت‌ها و سیاست‌های رسانه ملی در این زمینه تصریح کرد: رویکرد سازمان صدا و سیما در عرصه حمایت از کالای ایرانی و تحقق شعار سال، از منظر رسانه‌ای توسعه محور و پیشرفت مدار است و رسانه ملی در سال جاری با این رویکرد به استقبال بیانات رهبر معظم انقلاب رفت و صدا و سیما امسال کار‌های زیادی درحمایت از کالای داخلی انجام داده است.

دکتر علی عسکری افزود: در سال جاری، تحولات مهمی در محیط رسانه برای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی و بنگاه‌های اقتصادی داخلی صورت گرفت که البته تا نقطه مطلوب فاصله زیادی دارد.

رئیس سازمان صدا و سیما با تاکید بر اینکه بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان یک مانیفیست و سند راهبردی برای کشور نقش مهمی در ارتقا و پیشرفت جامعه دارد، افزود: همچنان که رهبر معظم انقلاب در این بیانیه نیز اعلام کردند، یکی از مؤلفه‌های تمدن، توانایی تولید است. به عبارت دیگر نمی‌تواند تمدنی ساخته شود بدون اینکه ملت آن دارای توانایی سازندگی و تولید باشند.

دکتر علی عسکری تصریح کرد: شما به عنوان فعالان اقتصادی و کارآفرینان داخلی، توانمندان این عرصه و از جمله سازندگان تمدن کشور هستید که می‌توانید نقش موثری در پیشرفت و سازندگی کشور داشته باشید و بدانید ما همواره در کنار شما هستیم.

رئیس سازمان صداوسیما با تأکید براینکه باید درک تولید در کلاس و تراز جهانی را داشته باشیم، افزود: بیشتر شما دانش بنیان هستید و این استعداد در شما وجود دارد که در تراز جهانی حرکت کنید و افق خود را از همین حالا در بازار‌های بین‌المللی قرار دهید.

رئیس رسانه ملی با بیان اینکه باید در دهه پنجم انقلاب با تعامل و هم افزایی افزون‌تر در عرصه اقتصادی خوب عمل کنیم، گفت: کشور ما دارای توانمندی‌های بالایی در حوزه تولید و سازندگی است و اگر تعامل شرکت‌های اقتصادی داخلی و رسانه ملی گسترده‌تر شود، می‌توانیم در دهه آینده به جایگاه یک کشور پیشرفته صنعتی با تراز بالای جهانی دست یابیم.

وی بیان کرد: امروز تحریم‌های اعمال شده علیه جمهوری اسلامی ایران با وجود محدودیت‌ها می‌تواند برای ما فرصت ساز باشد تا از حصار این موانع عبور کنیم و به خودباوری و پیشرفت اقتصادی دست یابیم.

دکتر علی عسکری با قدردانی از تلاش‌ها و فعالیت‌های انجام شده در شبکه ایران کالا و سایر معاونت‌ها و شبکه‌های سراسری، استانی، رادیویی و تلویزیونی تأکید کرد: ما باید علاوه بر شبکه‌های داخلی، از طریق شبکه‌های برون‌مرزی رسانه ملی نیز به تولید برنامه و تبلیغ کالای ایرانی بپردازیم تا صادرات کشور افزایش پیدا کند.

وی افزود:امسال ۱ میلیون ثانیه در شبکه‌های ملی برای کالای ایرانی تبلیغ رایگان انجام شد و از این پس کسانی که کالای ایرانی تولید می‌کنند به میزانی که حقوق می‌دهند برایشان تبلیغ رایگان می‌کنیم. 

رئیس رسانه ملی تصریح کرد: هر چند نامگذاری «حمایت از کالای ایرانی» مربوط به امسال بود، ولی ما آن را رها نمی‌کنیم و کمیته‌ای دائم و مشترک با شما تولیدکنندگان و کارآفرینان برای ادامه حمایت از تولیدات و کالای ایرانی تشکیل می‌دهیم تا این حرکت مهم و اثرگذار در دهه آینده نیز ادامه یابد.

رئیس سازمان صداوسیما درباره رفع خلأ‌های قانونی برای حمایت از تولیدکنندگان و کارآفرینان تأکید کرد: رسانه ملی آمادگی دارد تا با هم‌افزایی میان دولت، مجلس و کارآفرینان نقشی ویژه در تصویب قانونی محکم داشته باشد که تمام و کمال از تولید کنندگان حمایت و موانع موجود را رفع کند.

وی افزود: آن قانون باید به گونه‌ای باشد که هر کسی به هر نحوی چوب لای چرخ تولید کننده در هر مرحله از کار گذاشت بی‌درنگ به قوه قضاییه معرفی شود و این بهترین نوع حمایت از تولیدکنندگان ماست.

دکترعلی عسکری سال آینده را سالی مهم در آغاز گام دوم انقلاب دانست و افزود: در سال آینده باید دست به دست هم، در مسیر رونق کسب و کار و عرصه تولید تلاش کنیم و رسانه ملی با همه وجود در این راه در کنار شما تولید کنندگان و کارآفرینان خواهد بود.

رسانه ملی حامی تولید ملی است

در ادامه رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت با قدردانی از رسانه ملی به عنوان یکی از حامیان تولید ملی گفت: من شبکه ایران کالا را متعلق به خودمان می‌دانم و قبل از تاسیس آن نیز با هم همفکری داشتیم و استقبال کردیم.

وی افزود: انتظار داریم این جهت‌گیری را همه شبکه‌ها و همه برنامه‌های صدا و سیما داشته باشند که من می‌دانم آقای علی عسگری هم برنامه اصلی شان همین است.

رحمانی با بیان اینکه ما به دنبال حل مشکلات هستیم، اظهارداشت: ما در جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم. دشمن از اردیبهشت ماه اولین تحریم‌ها را آغاز کرد که متعلق به حوزه صنعت بود و عمدتاً صنایع پتروشیمی، خودرو، فلزات اساسی، آلومینیوم، مس، قطعات و الی ماشاالله در آن وجود دارد. این تهاجم با جنگ روانی و رسانه‌ای هم همراه است.

وی تصریح کرد: با همه این سختی‌ها خوشبختانه امروز دشمن شکست خورد و کارخانجات ما تعطیل نیست. بنده آمار دارم و همه را می‌توانم رشته به رشته بگویم. می‌توانم اعلام کنم در کدام حوزه‌ها افت تولید داشته‌ایم و کجا شاهد افزایش بوده ایم، ولی اینکه امروز ما هستیم و اکثر دوستان با روحیه و انگیزه صحبت می‌کنند همه ناشی از رشد است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: ما امسال ۵۴۶۲ واحد پروانه بهره برداری صادر کرده ایم یعنی این‌ها واحد‌های جدیدی هستند که وارد عرصه تولید شدند. آن هم فقط در حوزه وزارت صنعت، چون وزارت جهاد هم بخشی از آن را در بر می‌گیرد و ۵.۷ درصد رشد داشته ایم. همچنین ۹۳ هزار و ۹۵۳ نفر اشتغال ایجاد شده است. در این هفته ۳۷ درصد رشد داشته ایم در همین سال تهاجم اقتصادی ۱۵.۷ درصد جواز ثبت‌های ما رشد داشته است این نشان می‌دهد که مردم برای فعالیت‌های اقتصادی انگیزه داشته اند. در کشف معدن ۴.۵ درصد رشد داشته ایم. همچنین در حوزه مصرف برق صنعتی ۷.۱ رشد داشته ایم. این‌ها نشان می‌دهد که ما هستیم و تولیدکنندگان ما هستند و باید دستشان را بوسید.

رحمانی تصریح کرد: منتهای مراتب شاه‌بیت برنامه ما امروز حفظ تولید موجود است. بنا به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند: حفظ وضع موجود و تولید کارخانجات و اشتغال جهاد است، این موضوع محور برنامه‌های ما شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بخشی از مشکلات اجتناب ناپذیر است و برخی درگیر حوزه‌های دیگر است. یکی از راهکار‌ها عبور از شرایط فعلی و تحریم است و دیگری تسهیل امور است و دیگری توان خود بخش خصوصی است که به صورت تشکل پای کار بیاید. در جنگ هم ما همینطور بودیم تا بسیج نیامده بود چهره جنگ عوض نشده بود وقتی مردم آمدند چهره جنگ عوض شد و ما پیروز شدیم. وزارت صنعت خدمتگزار شماست و ما ۳ میلیون واحد صنفی داریم که باید برای همه برنامه بگذاریم.

زابلی زاده مدیر شبکه ایران کالا نیز در این نشست با بیان اینکه یک سال از شعار حمایت از کالای ملی می‌گذرد، گفت: هدف از راه‌اندازی شبکه ایران کالا حمایت از کالای ایرانی و تولید کنندگان ایرانی بود.

وی افزود: دیگر شبکه‌های رسانه ملی نیز در این زمینه فعالیت‌های زیادی کرده اند و بیش از ۲ هزار و ۲۴۹ ساعت برنامه ساخته‌اند.

نشست هم اندیشی و تجلیل از تولیدکنندگان کالا‌های ایرانی در مرکز همایش‌های بین المللی سازمان صدا و سیما برگزار شد؛ بنابراین گزارش، در این مراسم که دکترعلی‌عسکری رئیس رسانه ملی، رضا رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت، اردشیر زابلی زاده مدیر شبکه ایران کالا، حمید شاه آبادی معاون صدا و جمع کثیری از تولید کنندگان کالا‌های ایرانی حضور داشتند، صاحبان صنایع مختلف به بیان دیدگاه‌هایشان پرداختند.

انتهای پیام/

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

امید جعفری، خواننده «بر طبل شادانه بکوب» درگذشت

کلیدواژه: خبرگزاری قرآن ایکنا کرمان سیاست و اقتصاد صداوسیما دهه فجر پخش

منبع این خبر، وبسایت iqna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۹۹۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ساعت پخش تمام فیلم و سریال های تلویزیون در نوروز ۹۸
 • رنگین کمان سریال‌های جدید و قدیمی نوروز در تلویزیون +جزئیات
 • ساختارشکنی فرهنگی یکی از چالش‌های جدی در استان بوشهر است
 • پخش برنامه مامان گلی از شبکه پویا
 • برنامه های نوروزی صدا وسیمای کرمان
 • پیشنهادی برای عادل فردوسی‌پور
 • جدول پخش برنامه‌های صدا و سیما مهاباد چهار شنبه ۲۹ اسفند ماه
 • مدیران صدا و سیما شفاف با مردم صحبت کنند/ حذف فردوسی‌پور از برنامه نود توجیه ندارد
 • نگاهی به برنامه‌های تلویزیونی شبکه خوزستان امروز چهارشنبه ۲۹ اسفند
 • برنامه شبکه‌های استانی برای ایام نوروز و استقبال از بهار
 • برنامه‌های نوروزی صدا و سیمای آذربایجان شرقی اعلام شد
 • واکنش پیرهادی به ماجرای فردوسی پور و صدا و سیما
 • مروری بر ۱۱ برنامه شاخص و پرطرفدار نوروز ۹۸
 • برنامه‌های صدا و سیمای آذربایجان شرقی در تعطیلات نوروز ۹۸
 • اما و اگرها درباره احتمال جدایی فردوسی پور از برنامه 90
 • حمایت رسانه ملی از کارآفرینان داخلی
 • خبرسازان سیما در سال پرحاشیه/ «عادل» و تعادلی که از دست رفت
 • تولید و پخش ۵۸۴۰ دقیقه برنامه از صدا و سیمای مرکز کرمان در ایام نوروز ۹۸/ناموفق بودن دشمن در سال ۹۷ حضور موثر و قوی اصحاب رسانه بود
 • جدول پخش برنامه های رادیویی صدا و سیمای مرکز زنجان